21.2.2020 | Svátek má LenkaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Srážky s blbcemŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 12, poslední: 10.9.2014 20:50, přehled diskusí

Nejlepší šéfové jsou sociopaté:
Autor: F. Eliáš Datum: 10.9.2014 20:50

Není důležité, o kolik jsou hloupější, než jejich zaměstnani. Není důležité, jak nízké mají IQ, ani jak jsou líní. Důležité je, aby neměli výčitky svědomí.

Už jen autorův titul "generální" ředitel je podezřelý.:
Autor: B. Pauk Datum: 10.9.2014 12:18

Všechny tyto lemply nakonec musí živit živnostníci. Včetně socek, které lemply volí.

Všechno už tady jednou bylo – jenom zodpovědný občanskoprávní, adresný a průběžný volební systém na bankovně účetním principu dosud nikoli.Nepomůže nic jiného, než úplná obousměrná personální ručitelská adresnost a zpětnovazebnost volebního systému na voliče, včetně možnosti levného a voličsky osobně zodpovědného referenda i přímé volby kohokoli :„Státy se prostě udržují těmi principy, na kterých vznikly“ (korupčník TGM).

Existuje stručný a logický, na partajích nezávislý projekt adresné spoluvlastnické demokracie (nikoli však falešné, diletantské a klamavé tzv. „přímé demokracie“): v článku „Právní stát" na google:

http://www.inuru.com/index.php/spolecnost/organizace-spolenosti/324-pravni-stat-volby

To co je popsáno v posledním odstavci:
Autor: J. Vintr Datum: 10.9.2014 10:23

vystihuje známé rčení, že když někdo něco umí, tak to dělá, ten kdo to neumí, ten to učí a ten kdo to neumí ani učit, ten to řídí. Až na nečetné výjimky to skutečně platí.

Re: To co je popsáno v posledním odstavci:
Autor: Š. Hašek Datum: 10.9.2014 13:46

Rčení pravdivé a zároveň diskutabilní (ostatnějako přísloví. když si je dáme dohromady - jedno odporuje tomu dalšímu).

Tohle totiž bylo od nepaměti, ten, kdo jest fachman, mnohdy nechce řídit. a nemehlo má nadání každému namluvit, že je president zeměkolule. 

Je třeba svádět místní šarvátky, na poli celostátním/celonárodním (to je pak svaté nadšení lidu pro nemehla) to vede nutně k vítězství Leninů, Hitlerů, van Rumpuyů ........

Dobře popsané:
Autor: P. Scheck Datum: 10.9.2014 0:35

Popsal jste to, pane Korec, dosti věrně. Mám ale pocit, že ve vyspělých západních zemích se přecejen daří utlumit počet takových nemehel ve vysokých funkcích. Ale zdůrazňuji, že je to pocit - aspoň na mě ti lidi v průměru působí důvěryhodněji. Pochopitelně pak jsou lidé schopní, ale zároveň také schopni všeho. Bohužel morální vlastnosti se těžko odhadují - čím větší (inteligentní, ale taky všeho schopný) zmetek se tváří o to zaníceněji a poctivěji, než ten, který nepotřebuje nic předstírat a chytrý grázlík se dere pře něj. A lidi snadno skáčou na špek.

To je asi pravda starší stovek a tisíců let.

Re: Dobře popsané:
Autor: J. Pernica Datum: 10.9.2014 8:30

Nemáte pravdu. Ve vyspělých státech je takových nemehel řádově více. Jen nejsou tak poznat, protože je ve škole učí sebeprezentaci - tzn. umět kecat a dobře se pochválit. Jinak jsou to stejní troubové jako u nás, jen je jich tam víc, ale není to tak na první pohled poznat.

Re: Dobře popsané:
Autor: P. Kmoníček Datum: 10.9.2014 10:27

Mluvíte o Sobotkovi nebo o Haškovi?

Re: Dobře popsané:
Autor: R. Langer Datum: 10.9.2014 11:12

Nevěřte tomu, je to všude stejné. Lidé jsou totiž také všude stejní.

Re: Dobře popsané:
Autor: V. Kusý Datum: 10.9.2014 17:30

Nejsou, možná fyzicky, ale morálně rozhodně ne.Právě v těchto dnech pracuji externě pro zahraniční firmu s českým "menežmentem".Větší bandu nemrcouchů jsem už dlouho nepotkal.Když jsem pracoval v Německu, chování mých nadřízených bylo s tím, co vidím zde, nesrovnatelné.Naštěstí co externista a zaměstnanec německé firmy nejsem pro zdejší "šéfy" vhodným cílem.Opět srovnám s mými nynějšími vedoucími, Němci, a vycházejí z toho jako naprostí vítězové.

Re: Dobře popsané:
Autor: V. Kain Datum: 10.9.2014 12:08

Brusel je jasným důkazem,že o té eliminaci nemehel na západě nemáte pravdu.Tam to je opravdu snůška až těch třetích.Důkazů snad bylo dost a ještě bude.

Re: Dobře popsané:
Autor: E. Pavel Datum: 10.9.2014 13:31

...ve vyspělých západních zemích se přecejen daří utlumit počet takových nemehel... Proto tam vznikl Dilbert, Parkinson, Murphy ;-)

Re: Dobře popsané:
Autor: Š. Hašek Datum: 10.9.2014 13:54

Trochu bych vyjmul Německo (pracuji tam z poloviny pracovní doby hodně dlouho), ti si hlídají a daří se jimi dost, aby tam nahoře  zu moc nebyli "dementi ze známosti". Už od Fridricha, Bismarcka a Wilhelma. Ale stejně to nezabránilo tomu,

aby ti Němci, mezi činorodou, chvályhodnou prací,  nespáchali ve dvacátém století taková příšerná zvěrstva (a umweltfreudlich blbnou zářně třeba i teď).

A teď babo raď!