27.11.2021 | Svátek má Xenie


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Správné řešení neexistuje

V poslední době se na internetu, zejména v okruhu Svobodných, rozhořela debata o adopci dětí homosexuálními páry. Padají mnohé argumenty, a tak si dovolím přidat několik svých poznámek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 11.12.2017 22:35

........

Láska, vztahy a rodina dětskýma očima- http://eurodenik.cz/zivotni-styl/laska-vztahy-a-rodina-detskyma-ocima

Děti ke správnému vývoji nutně potřebují vzory - mužský, ženský a jejich koexistenci..

J. Kanioková 11.12.2017 22:36

Re: ........

Uznávaný český psychológ: Z dieťaťa sa stane dobrý človek, ak má spokojnú a milovanú mamu - http://www.dobrenoviny.sk/c/94841/uznavany-cesky-psycholog-nam-prezradil-ako-z-dietata-vychovat-dobreho-cloveka-tajomstvo-uspechu-mate-pod-nosom

J. Kanioková 11.12.2017 22:27

Právo dítěte na otce a matku

http://www.dijg.de/homosexualitaet/adoptionsrecht/recht-mutter-vater/

Dítě MUSÍ mít vzory obou pohlaví a jejich KOEXISTENCI. Zastavte práva na přijetí pro homosexuály - děti mají právo na otce a matku!

https://www.patriotpetition.org/2017/10/23/adoptionsrecht-fuer-homosexuelle-stoppen-kinder-haben-ein-recht-auf-vater-und-mutter/

R. Langer 11.12.2017 15:58

Možná že homosexualita

není při adopci až takovým problémem, ale myslím, že že zajímavé to bude, až začnou být pro adopce homosexuální páry rovnou preferovány v pořadí na úkor párů normálních. Například kvůlivá nějaké dyzgrymiňáci, či jiné hlouposti. ;-)

P. Lenc 11.12.2017 14:30

Rodinu

tvoří muž a žena, a s tím žádný neoliberál nic nenadělá. Naše civilizace prodělává chorobný záchvat "tolerance" nejen vůči homosexuálům a samozřejmně, tak jako již mnohokrát, za to zaplatí.Bohužel.

R. Langer 11.12.2017 15:52

Re: Rodinu

Také mám ten nepříjemný pocit, že nakonec vyhrají ti, o kterých se to nebude vědět. :-(

M. Prokop 11.12.2017 16:45

Re: Rodinu

Tolerantní k homo byly i jiné civilizace, celkem bez problémů.

Náš problém je jinde, jednak se lidi do těch klasických rodin moc nehrnou (za to homo nemohou), druhak se nehrnou ani do rodění dětí a to je taky problém hetero.

A že se nehrnou, tak se státy snaží rodiny různými způsoby zvýhodňovat a tam by si homo chtěli taky "líznout". Konec konců, nic divného.

Osobně bych veškeré zmínky o sexuálních preferencích (kromě kriminálních, třeba pedofilie) ze zákonů vyškrtal. Pokud za sebe nějací lidé v libovolné skladbě a počtu chtějí vzít spoluzodpovědnost, je to čistě jejich věc. Stát by se do toho neměl míchat.

A. Alda 11.12.2017 13:48

Především je třeba lpět na tom,

aby všichni rodiče včas projevili svou vůli, kdo má pečovat o jejich dítě, zemřou-li.

Dříve se tak konalo právní formou křestního kmotrovství.

Dnes to není nijak řešeno. Všichni mladí si myslí, že budou dlouho žít, nic se jim nestane a své děti dovedou až k dospělosti...

J. Lepka 11.12.2017 13:29

Sranda, jak neomarxistům prokluzují argumenty pod rukama.

Zbraně jsou fuj, žeáno, ale nějak jim uniká, že jen zbraně učinily z předků člověka Homo sapiens a že provázejí člověka stovky tisíc let. Te stejného soudku je současné odmítání LED - považte jsou modré a člověk stovky tisíc let znal umělé světlo jen červené, vzniklé spalováním dřeva nebo tuku, proto jsou fuj. Kupodivu jim ale vůbec nevadí, že stejné stovky tisíc let vývoj dítěte ovlivňují sociální vzory v dětství, tedy otec - matka a nikde není známo jak může dopadnout schéma otec - otec, víme však, jak nezdravá je výchova v modelu matka - matka. Jak to může dopadnou (výchova dítěte bez otce) vidíme dnes a denně na hradním nájemníkovi.

M. Prokop 11.12.2017 16:48

Re: Sranda, jak neomarxistům prokluzují argumenty pod rukama.

Ovšem homosexuálové byli v dobách, kdy byl oficiálně připuštěn jen ten vzorec otec-matka.

Spíš se tehdy čekalo, že se muži budou chovat mužsky a ženy žensky, což dnes upadá a zase ne kvůli homosexuálům, spíš kvůli technice a gendernánám.

B. Novacek 11.12.2017 11:13

Co to tady zase kecáte...

...pane Polanecký?... jsem zmaten, stejně jako vy: nevím jestli jste zateplený, či nikoli, pokud to nevíte vy sám...celý váš výtvor se nese v duchu tolerance-netolerance zrůdné myšlenky adopce dětí devianty...

Korunu tomu nasazujete oznámením, že: „Já prostě nemám jednoznačný názor. Nechci ho mít a dovolím si ten luxus...“

Takže buď jste napsal tenhle pamfletek s vědomím příslušnosti k úchylné menšině a nebo jste její nedílnou součástí...a otázka nezní, jestli ty děti jsou nebo budou zneužívané. V tom má každý soudný člověk jasno...ale zásadní otázka zní: Co asi mohou dva deviantní jedinci vychovat z dítěte, které celé období formování osobnosti prožije ve společnosti a za působení úchylných vzorů?

M. Prokop 11.12.2017 13:27

Re: Co to tady zase kecáte...

Sakra, vás to bere ...

Několik homosexuálů znám či znal jsem, deviantní nebyl ani jeden.

B. Novacek 11.12.2017 15:57

Re: Co to tady zase kecáte...

Deviace JE úchylka a deviant = úchylný jedinec....a že homosexualita JE úchylka, o tom snad nepochybujete. Nebo snad ano?

M. Prokop 11.12.2017 16:51

Re: Co to tady zase kecáte...

Z tohohle hlediska ano, pokud za deviaci bereme psychologickou neschopnost plodit potomstvo. Nebo alespoň větší problémy s tím.

Jenže bez potomstva je dnes hodně lidí, nejen ze zdravotních důvodů. Jsou také devianti?

M. Valenta 11.12.2017 8:55

Jasná volba.

Děcáky znám jako každý z doslechu a jeden z vyprávění a těch s opačnou orientací osobně několik a srovnávat se to opravdu nedá.

J. Fridrich 11.12.2017 8:39

Perzekuce a trestání homosexuálů v minulosti

Perzekuce a trestání homosexuálů v minulosti nebylo v pořádku, ale nynější " hrdost " 4 % menšiny také není v pořádku..... Proč a na co jsou hrdí ? Proč máme v Evropských městech my 96 % být " terorizováni " jejich pochody hrdosti ? Dávat na výchovu děti dvěma tátům nebo dvěma mámám je cesta k výchově dalších podivínů a potížistů v naší společnosti - a máme jich dost i bez tohoto dalšího experimentu.

J. Schwarz 11.12.2017 13:15

Re: Perzekuce a trestání homosexuálů v minulosti

Žijeme v divné době. Dřív taky ukazovali lidi s hrbem v cirkuse. Znamená to snad, že kvůli "kompenzaci historických křivd" se bude dnešní hrbáč hrdě promenovat bez košile s hrbem nastříkaným zlatěnkou?

R. Langer 11.12.2017 15:51

Re: Perzekuce a trestání homosexuálů v minulosti

Pozor na to, dřív se hrbáč ukazoval na veřejnosti právě leda tak v tom cirkuse. Dnes se už i běžně na veřejnosti promenuje, nicméně ne bez košile, a považuje se to (snad) za normální. Zato promenování se bez košile (či ještě lépe bez kalhot) na veřejnosti je úchylka i dnes.

M. Prokop 11.12.2017 16:53

Re: Perzekuce a trestání homosexuálů v minulosti

A není to normální, že se třeba hrbáč pohybuje na stejných místech jako lidé bez fyzického postižení? Mně připadá že jo.

P. Rudolf 11.12.2017 7:57

Lépe se informovat

a pak z vás autore nevypadne takový povrchní blábol.

ad.1) Dětem je vždy lépe v jakékoli milující, spořádané rodině, než v sebe lépe vybaveném dětském domově. Odborně už dávno prokázáno.

ad.2) Pedofilie nemá s homosexualitou nic společného. Odborně rovněž už dávno prokázáno.

V době, kdy je možné si zaplatit "náhradní matku", která dítě jednoho z partnerů přivede na svět, či jadna z partnerek se nechá uměle oplodnit, je nemožnost adopcí homosexuálními páry naprostým nesmyslem. To nemluvím o těch chudáčcích dětech, které se pak do skutečného světa dostávají ve věku, kdy už je pro ně nesmírně těžké v něm začít správně fungovat. Neb to všechno se dítě učí právě v rodině.

A. Alda 11.12.2017 13:45

Dětem je sice opravdu lépe ve spořádané a milující rodině,

ale dva homosexuálové nebo dvě homosexuálky nejsou spořádaná rodinaa tím pádem nemohou být ani milující rodina. To cizí dítě sice mohou milovat, to nezpochybňuji, ale nejsou rodinou a proto je nemohou milovat jako rodina. To je principiálně nemožné. Nemohou nikdy mít dítě jako důsledek své lásky a naději na pokračování svého rodu. Nejde to.

Je-li někdo schopen trvale a hloubkově milovat cizí dítě, pak nechť je mu umožněno (s co nejmenšími překážkami), aby si osiřelé cizí dítě vzal do péče a vychoval z něj řádnéh člověka. A vůbec nezáleží na tom, zda žije v rodině či je osamělý a zda své vlastní děti už má nebo ne. Ale péčí milující rodiny to bude tehdy a jedině tehdy, osvojí-li si takto cizí dítě rodina, to je muž se ženou a jejich společnými dětmi.

Každé malé dítě potřebuje nějakého dospělého, k němuž přilne a bude na něj plně spoléhat, mazlit se s ním, poznávat skrze něho svět. A tímto člověkem klidně může být i osoba sexuálně invalidní, třeba homosexuál nebo asexuál nebo zoofil nebo gerontofil nebo... Ale rodinnému životu tito lidé to dítě nenaučí, neboť nemohou. Žijí-li takoví lidé v abnormálním společenství, rodinu napodobujícím, mohou jen zmást dítě a zhoršit jeho šanci na normální rodinný život v budoucnu. Ale i přesto to může být lepší než dětský domov, protože tomu dítěti poskytnou alespoň individuální lásku v útlém věku.

A já si stejně jako autor článku nedovedu zodpovědně odpovědět na otázku, co je lepší a co je správné. Ale principiálně se držím zásady, že i špatná rodina je lepší než dobrý ústav.

J. Tachovský 11.12.2017 13:47

Re: Lépe se informovat

ad 1) Souhlasim, ale rodinu tvori muz, zena a deti. Takze se to homosexualnich adopci vubec netyka.

J. Lepka 11.12.2017 13:52

Re: Lépe se informovat

A jak tedy podle vás získá dítě vychovávané v homosexuální rodině běžné a normální sociální zvyky? Jak se pak bude v dospělosti chovat k svému partnerovi opačného pohlaví, když nebude mít od dětství vštípený vzor chování. Sám píšete:"...které se pak do skutečného světa dostávají ve věku, kdy už je pro ně nesmírně těžké v něm začít správně fungovat." Opravdu si myslíte, že kluk vychovaný v prostředí, pro které je zásadní pohrdání ženami, bude schopen založit harmonickou a funkční rodinu s manželkou a dětmi ? Cožpak nestačí problémy s dětmi z neúplných rodin a že jich je čím dál víc a samozřejmě podívejte do statistik, většina jedinců z rozvedených párů je také z neúplných rodin. Tohle je sociologický problém všech civilizovaných krajin a adopce homosexuálními páry tu bilanci jedině ještě zhorší.

J. Kanioková 11.12.2017 22:30

:))))))))))))))

M. Koutný 11.12.2017 16:31

Re: Lépe se informovat

"ad.2) Pedofilie nemá s homosexualitou nic společného. Odborně rovněž už dávno prokázáno." Ne, není. A není ani možné provést na toto téma relevantní studii. Teda možné by bylo, ale nesmí se to. Před několika lety proběhla v USA studie, která měla prověřit korelaci homosexuality s jinými sexuálními deviacemi, zejména s pedofilií. Jednalo se o státní zakázku právě v souvislosti s debatami o homoadopcích. Výsledky nikdy nebyly zveřejněny a ti dva nešťastníci, kteří studii prováděli (a to nikoli ze svého rozmaru, ale jako odborné zadání) byli profesně zničeni jakožto homofobové, xenofobové a vůbec fuj existence. Proč asi nebylo možné výsledky zveřejnit?

V. Němec 11.12.2017 6:56

Ono

i v té přírodě je mnoho jiných abnormalit než homosexualita,pedofilie a jiné.

A tak je na to se třeba i dívat.

Není to převažující "normálnost," takž v každém případě opatrně, opatrně!

J. Kučera 11.12.2017 5:33

individuální výběr, ano ale jak

Pokud bude někdo vybírat, kdy povolit adopci, kdy ne, bude tookamžitě výběr náhodný (míněno statisticky). Žádná volba nebude "nezávislá", bue vždy odpovídat názorům výběrce. Nejlepší, i když ne dokonalé, je zvolit jednoznačná neměnná a obecně platná pravidla. A to je ten problém.Lze taková pravidla najít? Těžko.

S. Kalužík 11.12.2017 0:59

Já, na rozdíl od Vás, jednoznačný názor mám,

a to, jednoznačné NE! Důvodů je povíce, ale bylo by to na dlouhé psaní. Takže alespoň dva důvody, jednak, kategoricky žádné "právo" na adopci dítěte neexistuje a kdokoliv něco takovéhoi tvrdí, hnusně a jednoznačně lže, neexistuje žádné právo na jiného člověka! A druhak, z druhé strany, naše zákony, převzaté z totálu, opravdu velice adopcím brání, je daleko více rodičů, kteří o o adopci usilují, než adopci volných dětí, takže o adopci homosexuálními páry by bylo možné reálně uvažovat, až by byla "nasycena a přesycena poptávka" heterosexuálních párů a to je na dlouhý proces, takže tyto diskuse jsou jen lacinou záminkou "zrovnoprávňování" homosexuální minority, o které, mimochodem soudím, že je mnohem menší, než proklamovaná 4% :)

M. Jandáková 11.12.2017 0:50

.

Ano. Chybí tomu odborná argumentace, ze strany dětských psychologů. Chybí nám slovo pana profesora Matějíčka.