21.9.2020 | Svátek má Matouš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
-ferry- 30.11.2009 8:49

Mne ty archívy STB nikdy nezajímaly ...

... já jsem nikoho neudával a nikdo neudával mě... Celý ten lustrační zákon vymysleli lidé špinaví.Jako mstu. A rychle vzrůstající amorálnost společnosti a hrabivost tomu nasadily korunu.Jediné,co mě na trom těší je,že to leckdy dopadne i do jejich vlastního hnízda.Brzo se ti bojovníci za pravdu a lásku mezi sebou servou ...

dulcibelka 30.11.2009 9:21

Re: Mne ty archívy STB nikdy nezajímaly ...

To víte že jo...Oč morálnější byly vaše kádrové materiály, od zaměstnání dědečka až po vaše členství v pionýru a zásluhy v podobě vyvěšování vlajek a zdravení domovní důvěrnice, které se s vámi táhly po celý život!

exulant 30.11.2009 17:56

Re: Mne ty archívy STB nikdy nezajímaly ...

Jo, lustracni zakon - ono stacilo byt v pozici a rozhodovat kdo nepujde delat aspiranturu, dostane staz v zahranici, pojede nekam na zahranizni konferenci - a to vsecko podle toho jak ten dotycny prisluhuje bolsevikum a ne co kdo umi. Na to se nemuselo udavat, aby jeden delal pekny svinstvo. Msta anebo trest a pokani? To si chce uvedomit, ferry. Vedet komu a jak slouzil. 

jirka.s. 30.11.2009 18:51

Re: Mne ty archívy STB nikdy nezajímaly ...

Jojo, tak tenhleten fanóš, ten sloužil do roztrhání těla!!! ;-P

IH 30.11.2009 8:45

Zakázat psát tendenční hry z doby komunizmu tomu, kdo to neprožil

Není to příspěvek k věci, ale nedá mi to. Včera v televizi běžela hra z doby normalizace. Je mi přes 70 let, takže vše mám v dobré pamět Představa autorů této slátaniny o té době se  přímo diametrálně rozchází s mou zkušeností. Antikomunista Hanzlík, jako hlavní a kladný hrdina se chová jako blázen a kdyby nezemřel, tak by byl právem potrestán i v dnešní době. Takový vymyšlený a nesmyslný  příběh degraduje představu o zločinnosti komunistického režimu. Takových tendenčních her, které se od komustických škvárů liší jen znaménkem, se objevuje více. Utvrzuje mne to v přesvědčení, že historie neexistuje resp. existuje jen její okamžitý výklad poplatný současné politické situaci. Hrůza.

Parvus 30.11.2009 10:16

Re: Zakázat psát tendenční hry z doby komunizmu tomu, kdo to neprožil

Také jsem na to dílo koukal a nestačil jsem žasnout. Hlavní hrdina osvědčuje svůj antikomunismus vyprávěním přiblblých protirežimních vtipů a chlastáním. Chudák Hanzlík, vždyť to jinak není špatný herec. Nesouhlasím s IH, to by nebylo možné točit filmy a inscenace, psát romány a povídky např. ze středověku nebo z 19. století. Ale důležitá je vždy kvalita, prostudování reálií příslušné doby a jejich poctivé umělecké ztvárnění. Laciné povrchní agitky nezaujmou.

Izák 30.11.2009 10:44

Re: Zakázat psát tendenční hry z doby komunizmu tomu, kdo to neprožil

Také mi je 70.roků.Zarazilo mne, jak film ukazval, chování ruských vojáku.Podle mých úplně opačných skušeností, si myslím, že ruští vojáci měli nařízeno, chovat se k nám co nejlépe.Když jsem měl defekt na autě a neměl hever, zastavili Rusi.Seskákali s auta a můj trabant zvedli rukama.Kolo mi vyměnili sami a já hleděl jako tele na nové vrata.Stalo se to v r.1969 na jaře.Co mi zbývalo, než poděkovat a rozloučit se.Jinak jsem se Z Rusy zásadně nestýkal.

IH 30.11.2009 10:48

Re: Zakázat psát tendenční hry z doby komunizmu tomu, kdo to neprožil

Parvusi, mám obavu, že je to horší než si myslíte. Informací o době před 30 lety je víc než dost, jenže je už stačili  zdeformovat současní historici ruku v ruce s politiky. Stejná devastace postihla v podstatě celou historii lidstva. Každá doba vykládá dějiny po svém. Pravdivé jsou jenom údaje o tom kdo s kým válčil a kdo vyhrál a to ještě není moc jisté. Jak žili lidé v určitých dobách,  jaké měli problémy se už asi nikde nedovíme.

dulcibelka 30.11.2009 8:41

Stejně jako soudruh vlastenec

se už nemůžu dočkat konečného povolebního vítězství! Jen bych ráda věděla, zda bude volné krycí jméno Roko?

Větší vlastenec 30.11.2009 10:15

Nejsem soudruh, jsem PŘÍTEL !!!

No tak podívejte se, paní dulcibelko. Píšu sem už dost dlouho, abyste věděla, že soudruhem nejsem od r.1990, kdy jsem, doslova se slzami v očích, vystoupil ze Strany. ;-(  Ze Strany, jejímiž členy byli všichni moji přímí předkové (s výjimkou moravské babičky), ze Strany, kterou spoluzakládal můj s.prastrýc (a byl mimo jiné pár let jejím generálním tajemníkem). 

Moje rodná Strana přestala být stranou leninskou, protože zbaběle ustoupila kontrarevoluci.  ;-€  Nehledě na podlou zradu Jidáše Gorbačova (Budiž jeho jméno navždy prokleto !) jsme měli bojovat, kontrarevolucionáře na Letné rozdrtit tanky, po vzoru čínských soudruhů.

Po několika letech bezprizornosti jsme pochopil, že stranou leninského typu se stala ČSSD, pod vedením př.Zemana.  R^  I vstoupil jsem do Strany, kterou spoluzakládal můj pradědeček. A po našem volebním vítězství, po obnovení socialismu, budu spolupracovat na opětovném, tentokrát trvalém, sloučení obou našich bratrských Stran. Kruh se uzavře, budeme mít, co jsme vždy chtěli.

Volte návrat socialismu se všemi jeho výdobytky !  >-  Volte ČSSD a KSČM !

(Krycí jméno Roko zůstane z pietních důvodů již navždy rezervováno pro našeho předsedu, přítele ing.Jiřího Paroubka V.)

Petr Kohout 30.11.2009 8:30

Problém není v seznamech vnitřních agentů STB.

Ale Ústav zešílel, když začal zveřejňovat agenty ROZVĚDKY. Samozřejmě, že většinou nejde o morální vzory, ale  stejně je zveřejnění jejich jmen VLASTIZRADA. A když hodily do placu i seznamy SLEDOVANÝCH osob, tak už úplně přestřelili.

QW 30.11.2009 8:33

Re: Problém není v seznamech vnitřních agentů STB.

Možná by fakt bylo dobrý se naučit číst, Petříku.

egoist 30.11.2009 8:05

Dnes

Na první pohled se dá s myšlenkami v  článku souhlasit.  Nemůžu se ubránit dojmu, že jde o hru na demokracii. O falešný pocit , že lze na základě v podstatě známých věcí něco efektivně změnit. Fakta jsou taková. Spisy nejmocnějších stbáků a další nejnebezpečnější bolševické lůzy byly skartovány. Stb na to měla dostatek času. Socialismus se všude hroutil , nebyli zas tak hloupí ,aby si při znalostech zájmů velmocí a naší strategické poloze mysleli , že u nás může socialismus jako solitér přežít.  A podle toho se zařídili. Není náhodou , že mnoho a mnoho bývalých? Stbáků se velmi dobře materiálně zabezpečilo jako podnikatelé. Od revoluce uplynulo 20 let. Na ministerstvu vnitra se měnili ,jak levicoví, tak pravicoví politici. Ztratily se  další  tisíce  a tisíce svazků  s mnoha bylo manipulováno. U některých se jen něco ztratilo, do některých se něco navíc vložilo.   Nejsem proti zveřejňění, ale s důrazným  akcentem na všechny výhrady uvedené výš.  Bohužel na nápravu je pozdě. Vyrostla nová generace, pro kterou je 89 pradávnou minulostí  jako byl   pro mě kdysi  68. Z mnoha stbáckých klanů jsou „vážené“ a vlivné  rodiny. Mocné nejen politicky ,ale především finančně. A kdo má v kapitalismu fin. prostředky má i moc. Může si koupit media, ovlivňovat či dokonce si nechat ušít zákony podle svých potřeb(vyvlastnění minoritních vlastníků akcí, náhubkový zákon atd.). Tohle je jen plácnutí do vody, neškodné , prázdné gesto. Jak přiznávali denacifikátoři v Německu po II. WW. Nejlepších výsledků bylo dosaženo hned po válce , soudilo se rychle , ve společnosti byla podpora . Čím delší čas od konce války tím bylo stíhání a  odsouzení nacistů obtížnější a obtížnější.       

QW 30.11.2009 8:34

Re: Dnes

Zase stokrát opakovaná klišé o skrtaci a ztrátách. Nojo, dyť jsme v Čechách.

egoist 30.11.2009 8:49

Re: Dnes

No někomu se to klišé nemusí líbit. Pamatuju se na záběry , které chodily do Tv. Hromady papírů , které mizely v plamenech. Kolem podivní hoši a přistavené náklaďáky. No pochopitelně mnoho jich skončilo v soukromých tresorech , aby později posloužily k vydírání.

QW 30.11.2009 10:57

Re: Dnes

To je vcelku bezvýznamná část.

ranbow 30.11.2009 7:49

no tak je suďme

Obraťte se na svého poslance či senátora, se žádostí, aby inicioval zákon, podle kterého budou trestáni informátoři státní bezpečnosti. Aby se prověřila jejich činnost, byli odsouzeni podle nezvratných důkazů, a byl jim uložen trest podle závažnosti provinění. Někdo udal svého spolupracovníka, jiný pouze hlásil jak se v domě věší vlaječky, další kdo chodí k sousedovi disidentovi na návštěvu, jiný sepsal zprávu o chování účastníků na nzahraniční cestě. Kolik kdo dostane podle míry viny???Brožová - Polednová dostala dostala za justiční vraždu Horákové 6 let, Štěpán si odseděl pár měsíců, Grebeníček starší si to odležel v nemocnici a ani to nedošlo k soudu, neokomunisté sedí dneska ve vládě, tak kolik by jste chtěli dát informátorům?? Týden veřejných prací???

hana 30.11.2009 7:46

spisy stb do kazde rodiny

R^R^R^;-)

Standa 30.11.2009 7:22

To je

stará známá věc: rozděl a panuj.

Hubený 30.11.2009 5:56

No,někdo zbaběle před komunisty zdrhnul, někdo zůstal a bojoval,někdo v tom boji podlehl,někdo se vzda,někdo spolupracoval a někdo jenom přežíval .......l

Kdo jsi svatý ..... hoď kamenem ....:-/

Hubený 30.11.2009 5:58

Re: No,někdo zbaběle před komunisty zdrhnul, někdo zůstal a bojoval,někdo v tom boji podlehl,někdo se vzda,někdo spolupracoval a někdo jenom přežíval .......l

 ... vzdal ...;-(

Fiter 30.11.2009 7:40

Re: No,někdo zbaběle před komunisty zdrhnul, někdo zůstal a bojoval,někdo v tom boji podlehl,někdo se vzda,někdo spolupracoval a někdo jenom přežíval .......l

Před 89 internet nebyl,ale kdyby někdo napsal něco podobného co by bylo proti režimu,tak si myslím,že by řádné gumoléčbě neunikl.Ty rovněž hájíš totalitu a svým příspěvkem dáváš najevo,že demokracie ti není po chuti.Za totality by na tebe byl uspořádán hon.Dneska i když píšeš nesmysly se na tebe nikdo ani nevyhulí i když by sis přes tu svoji hubu dostat zasloužil.

ceskej Honza 30.11.2009 10:51

Re: No,někdo zbaběle před komunisty zdrhnul, někdo zůstal a bojoval,někdo v tom boji podlehl,někdo se vzda,někdo spolupracoval a někdo jenom přežíval .......l

hodil jste kamenem, jste zrejme bez viny ??

V pionýru jste nebyl, v SSM a ROH také ne. Na vojne jste posílal politruka pravidelne do p.dele, do pruvodú jste nechodil, vlajecky nevyvesoval. Politické vtipy jste sypal z rukávu, kudy a kde vás napadlo, a neohlízel jste se. Stojíc ve fronte jste nadával? Jste tedy opravdu bez viny?! Nebo jste rocník 85 ? To vám závidím.

Jsem na tom totiz stejne jako "Hubený" a hodit kamenem bych si rozhodne netroufl.

jirka.s. 30.11.2009 11:26

Re: No,někdo zbaběle před komunisty zdrhnul, někdo zůstal a bojoval,někdo v tom boji podlehl,někdo se vzda,někdo spolupracoval a někdo jenom přežíval .......l

Potíž je v tom, milej honzo, že soudruh anorektik těmi šutry často a vehementně hází! ;-(

jirka.s. 30.11.2009 11:41

Re: No,někdo zbaběle před komunisty zdrhnul, někdo zůstal a bojoval,někdo v tom boji podlehl,někdo se vzda,někdo spolupracoval a někdo jenom přežíval .......l

Hmm, potíž je v tom, milý Honzo, že tenhleten anorektik hází těmi šutry příliš často !!! ;-( 

BTW:Zkuste si sám tipnout, do které kategorie asi tak tenhle exot  může patřit: Zdrhnul, zůstal a bojoval, podlehl, vzdal se, přežíval. ;-)  http://www.google.cz/search?hl=cs&lr=&q=+site:neviditelnypes.lidovky.cz+neviditeln%C3%BD+pes+90.179.217.xxx&ei=954TS-LKHJaSnAOOkuXUAg&sa=X&oi=nshc&resnum=1&ct=more-results&ved=0CAkQ2AQ

Hubený 30.11.2009 13:56

Re: No,někdo zbaběle před komunisty zdrhnul, někdo zůstal a bojoval,někdo v tom boji podlehl,někdo se vzda,někdo spolupracoval a někdo jenom přežíval .......l

Á sakra.Páníček nemá co dělat....nebo,že by to zářné budování světlých modrých zítřků nedalo tak velkou námahu a zbylo i něco času na vyhrabání estebácké zkušenosti ..??? Takhle sledujete všechny co Vám netleskaj  ??? Mám ale pocit,že Vám to nebude nic platný. No,jó potrefená husa se vždycky ozve ....;-D

jirka.s. 30.11.2009 15:41

Re: No,někdo zbaběle před komunisty zdrhnul, někdo zůstal a bojoval,někdo v tom boji podlehl,někdo se vzda,někdo spolupracoval a někdo jenom přežíval .......l

Jojo, právě mi z toho kejhání zalehlo v uších !!! ;-D ;-D ;-D Ono není nikdy na škodu připomenout husám, co kdy kde nakejhali!!! (Y)

BTW: Optej se třeba vnoučka, že mrknout se na tvoje slinty je aféra tří kliknutí!!! ;-(

Hubený 30.11.2009 17:43

Re: No,někdo zbaběle před komunisty zdrhnul, někdo zůstal a bojoval,někdo v tom boji podlehl,někdo se vzda,někdo spolupracoval a někdo jenom přežíval .......l

Za to, co jsem kdy řekl, nebo napsal se se já, oproti Vám, stydět nemusím a nestydím.Jojo,estebácké manýry z hajzla prostě nevyprchaj ......Před 89 estébák,nyní modrák ... jak příznačné ..:-/

jirka.s. 30.11.2009 21:56

Re: No,někdo zbaběle před komunisty zdrhnul, někdo zůstal a bojoval,někdo v tom boji podlehl,někdo se vzda,někdo spolupracoval a někdo jenom přežíval .......l

Velmi symptomatické pro rudý ksindl!!! Nikdy se nestydí lhát, krást ani vraždit !!! ;-€

Větší vlastenec 30.11.2009 3:41

Příslušníka StB do každé rodiny !

Přátelé a soudruzi, vážení bezpartijní ! Již dvacet let pravičáci beztrestně plivou na socialistické zřízení, na Sovětský svaz, na naše i zahraniční čelní představitele, na Státní bezpečnost a KGB. Dvacet dlouhých, předlouhých let musíme snášet urážky, ponižování (a často i fyzické napadání) za naši službu míru a pokroku, za boj za štěstí našich dětí.

Ano, je to tak, vážení bezpartijní : My pokrokoví, levicově založení lidé jsme nepracovali v StB pro peníze, ne. My jsme to dělali z lásky k věci.  Socialismus, nejpokrokovější společenský systém (do vybudování komunismu), byl, je a bude napadán reakcionáři celého světa. Od samého počátku, tedy od VŘSR, se vykořisťovatelé celého světa zoufale snaží zadávit revoluci, znovu ujařmit lid, snaží se povraždit předvoj lidu, tedy členy Strany. Proto bylo nutno vybudovat Čeku a další organizace, včetně StB.

Ti nejlepší z nás, například soudruh Vladimir Vladimirovič Putin, se stali příslušníky Bezpečnosti; my ostatní, méně schopní, jsme byli pouhými spolupracovníky.  POZOR ! Aby nedošlo k omylu : Já, jako všichni ostatní členové Strany, jsem měl spolupráci s bezpečnostními orgány v popisu stranické práce. Takže jsem naprosto nemusel podepisovat formální "vázací akt". Všechny získané poznatky o podezřelých osobách jsee hlásil na příslušná místa, a styděl bych se, do krve bych se styděl brát za tuto svoji vlasteneckou povinnost nějaké peníze navíc. Pohov.

Takže, abych to shrnul : Po našem volebním vítězství (už za pár měsíců !!!) plně obnovíme činnost Sboru národní bezpečnosti, včetně StB. Opět bude vstup do SNB snem všech správných kluků a holek, opět budou moci naši občané hlásit narušitele a nepřátele na příslušná místa. A tančit, tančit se bude všude !

Příslušníka (nebo alespoň spolupracovníka) StB do každé rodiny !  >-  Volte ČSSD a KSČM !