1.7.2022 | Svátek má Jaroslava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
di do ksa 17.11.2008 18:41

di do pici

;-O(Y)ste moc moc moc trapny ;-€

Angua 7.5.2008 14:52

Super!!!

Čím dřív, tím líp, a kéž bych se konce západních balbalů a srandy z něj vyplývající dožila.

Angua 7.5.2008 14:35

Re: Re: Re:

... a půjde si pro prášky k psychiatrovi nebo zaskočí do posilovny.

Gaston 6.5.2008 23:23

Re: Re: je to trochu jinak

jste naprosto bláhový! Vietnamci se vůbec nehodlají asimilovat a  ani se tak neděje. Žijí si paralelně vedle nás a budují si svoje struktury, jak obchodní tak kulturní..... Abych to řekl nějak jasněji - využívají neschopnosti státu, (parazitují na nepochopitelné benevolenci úřadů), likvidují domácí podnikatele nekalým podnikáním a tudíž ( nepřiměřeně) rychle bohatnou. Potichu, bez siláckých prohlášení a gest muslimských radikálů  skupují nemovitosti a pozemky a zužujou pozdější manévrovací prostor pro nápravu věcí. Dodnes jsem nepochopil, jaký zájem má náš stát na jejich protěžování.... Němci nebezpečí usazení tohoto etnika na svém území rychle rozpoznali a tak jim radši ještě zaplatili, aby odtamtud rychle vypadli.. Ne tak naše hloupé a nezodpovědné vlády.. Je mi smutno

Poloněmec 6.5.2008 21:34

Re: Re: Re: Re: Re: A jak nás,

Učení o nevyhnutelnosti vývoje patří k tzv. historickému materialismu, dalšímu marxistickému mýthu spolu s učením o pokrokovosti a reakčnosti určitých období dějin.. Filosofické školy zavírali západo i výchořímští křesťané a vikingská žena určitě nebyla na úrovni zvířete.

Pepan 6.5.2008 13:04

Re: Nenechte se znechutit Spenglerem,

Holý nesmysl, Spengler zemřel na infarkt.

Kolemjdoucí 6.5.2008 10:00

Re: Tento vývoj očekávám a nemusel jsem to ani číst

Když se dva perou, třetí se směje. Vypadá to tak, že Západ se nejprve maximálně vyčerpá bojem proti islamistům a "snahou o stabilizaci poměrů na středním východě", takže mu na souboj s nesrovnatelně silnějším a vychytralejším soupeřem (ekonomicky i politicky) - Číňany nezbudou síly a stane se pak jejich snadnou kořistí. Obávám se, že Číňané se na to už dávno připravují, zatímco USA to ještě ani netuší a stále se spokojují s ujišťováním sebe samých o tom, jak jsou na světě nejmocnější, nejsilnější, nejsilnější, atd.

messenger 5.5.2008 23:38

vidim to stejne :)

snad se toho ale nedoziju...

Gaston 5.5.2008 23:33

Tento vývoj očekávám a nemusel jsem to ani číst

Je to patrné ve všech směrech. Noví "barbaři"  budou ale asiati, nejspíš Číňané, Vietnamci.... Jsou dostatečně vitální, agresivní, pilní a se slušnou natalitou. Kašlou nám na nějakou naši kulturu a zvyky, jedou si už teď tady po svém a už také zjistili, že se neumíme jejich "nájezdům" bránit. Je to otázka poměrně krátkého času. Naproti tomu s muslimy a jejich radikalismem si rychle poradí ( na rozdíl od nás). Budou se chovat velmi pragmaticky a cílevědomě, pokud jim bude demokracie na překážku, omezí ji. Islám v Evropě nezvítězí, na to je příliš málo energický. Bude škodit ale nebude tvořit.... že bych byl ale z této perspektivy "odvázaný", to tedy ne

Sid 5.5.2008 23:26

Re: Nebyl ani první, ani poslední . . .

Tak to bylo slabsi... Nezapomente, ze ti, co tak mudrovali sami nebyli nijak oslnivi... A podle toho skoncili...

Sugpa@seznam.cz 5.5.2008 21:45

Re: Pád euroamerické kultury a její nástupce- Islám

Pro ty, komu by se to zdálo příliš fantaskní, připomínám vývoj křesťanské společnosti její vznik, rozpínání, šíření , často v ruku v ruce s násilím při jeho budování a udržování, až k jeho dočasnému světovému vítězství až k jeho postupnému úpadku.Islám je o 500 let mladší, ale řekněte, není to podobný vývoj?

Sugpa@seznam.cz 5.5.2008 21:45

Pád euroamerické kultury a její nástupce- Islám

Velmi zajímavý článek a kniha toho pana Spenglera bude jistě také zajímavá.Často na toto téma přemýšlím, už jen proto že v ulici mám v blízkosti dvě mešity a tato londýnská čtvrť je silně muslimská a tak mohu denně přímo  pozorovat střet kultur.

 Naprosto souhlasím s tím, že prvotním znakem úpadku je úpadek duchovní, křesťanství  a vůbec duchovní prostředí evropy je odrazem duchovního stavu jejího obyvatelstva, a to připomíná dožívající, už pramálo živou bytost, která je opuštěna ve prospěch nového"boha"- konzumu, uctívání peněz a hmoty.Obyvatelstvo s rozdrobuje na jednotlivé členy společnosti kteří mají na mysli výhradně svůj sobecký materiální prospěch.Už je nic nespojuje  žádná duchovní idea a ani společenství.Co na tom, že dosáhli jakési relativní svobody demokracie, ukazuje se, že rozpačitost a tápavost k jejímu budoucímu směru a vývoji stojí na práchnivějících základech kde  se vytratil její duch.Obrana jistě bude , ale morálně slabší armáda, třebaže modernějšía silnější, vždy nakonec prohrává jak nás poučuje historie i současnost.

Proč právě Islám?Nejsem muslim ani nijak Islámu nakloněný, proto mohu být nestranný.Islám právě proto, že všechny ty lidi spojuje jedna víra , která je v nich živá.Tato víra stojí nade vším a je to vidět v denním životě těchto lidí, Alláh je u nich na první místě vždy a všude.Můj soused denně poctivě provádí svých pět motlibeb, neustal ani když byl nemocný, a tato vytrvalost je pro ně charakteristická.Stručně řečeno, kultura islámu převálcuje evropu pro tuto svoji živost, ti lidé tím žijí.Mnoho z muslimů v Evropě si je toho vědomo a nijak se s tím netají.

Co dodat , snad jen to že to bude trvat delší dobu a také islám tímto střetem a postupným pohlcením a splynutím s evropskou kulturou se obrousí a ztratí některé své hrany, ale nikoliv tak jak si představují evropané, totiž tak že islám u nich bude fungovat v rámci demokracie, ale právě naopak, zdytek demokracije bude fungovat v rámci Islámu.

J.G. Pašek 5.5.2008 20:16

Nebyl ani první, ani poslední . . .

Dobře si vzpomínám na filosofy a jasnovidce mudrovat v Rudém Právu o zániku kapitalismu a prohnilého Západu . . . 

ok 5.5.2008 17:06

Re: Re: je to trochu jinak

Tomu nevěřte. Na ČT24 byla o tom diskuse - zatímco čeští podnikatelé lhali až se jim od huby prášilo o přátelství národů atd., diskutující Vietnamci byli natolik slušní, že nelhali a dávali jasně najevo, že tu jsou jen kvůli výdělku a slušným podmínkám. Nějací Češi je vůbec nezajímají, Vietnamci fungují ve zcela nezávislé paralelní společnosti.

Pokud budou Vetnamci ovládat náměstí v pohraničních městech (Varnsdorf a jiné), k čemu to povede?

Vodník 5.5.2008 17:06

Souhlas jen částečný

Dalším, kdo zánik Západu předpovídá a do hloubky metafysicky analysuje, je René Guénon, a to hned v celé řadě prací. On ovšem ty počátky zániku vidí už na sklonku gothiky / začátku renaissance, což je rozhodně správnější a důslednější (já osobně vidím ten počátek v oddělení římského patriarchátu od Jedné svaté obecné a apoštolské církve v r. 1054).

bětka.báthory 5.5.2008 16:59

Nenechte se znechutit Spenglerem,

on sám prožíval Zánik Západu tak procítěně, že aby se ho nedožil, spáchal sebevraždu:-/ On je v Pánu a Západ ještě nezanikl

bětka.báthory 5.5.2008 16:56

Re: a co Rusové?

jenže když jim seberete vodku, jdou do kytek

Jan 5.5.2008 16:51

Re: Re: Re: Re: Re: Re: A jak nás,

Tu univerzitu zalozil vladar ovlivneny renesanci, mam dojem. Prvni vladar ktery dal budoval na nasem uzemi silnou cestu mimochodem. Po tisici letech "rozvoje."

A jen tak pro poradek kolik zen studovalo na te jeho univerzite? Jmenujte mi nejakou svobodnou stredovekou filosofku.

portwyn 5.5.2008 16:50

Re: Re: je to trochu jinak

Nojo, ale komu? Pokud budou zákazníci ruinováni, nebude odbyt. Popsal to tu onehdy mj. i Petr Robejšek.

Lapil 5.5.2008 16:20

Re: je to trochu jinak

Podnikatelská vrstva není odtržená od skutečnosti. Naopak - docela dobře ví, že prodává láce.

Hobo 5.5.2008 15:29

Re: Re: Re: Re: Re: A jak nás,

V současnosti se knihy nepálí? No, jistě, poslední pálení, pokud vím, probíhalo v Evropě před nějakými 60 lety, později přišly sofistikovanější metody. Nezaložil Univerzitu Karlovu jakýsi (zřejmě úpadkový) středověký vladař? Není snad středověká poezie plná úcty k ženám? Co já vím, středověká historie je plná skutečných příkladů úcty; jistě, byl to machistický svět, ale takový svět byl po celé známé dějiny a ty středověké na tom v tomto směru rozhodně nebyly nejhůře - stačí srovnat současný islámský svět nebo i současné euroamerické civilizační úsilí o osvobození ženy, které vedlo k tomu, že k domácnosti musela přibrat i výdělečnou práci (není to snad zotročení?). Náboženská intolerance je znak spíše novověku.

Vybírat z jakékoliv doby jen to záporné umí každý nevzdělanec.

Ivan Nový 5.5.2008 15:13

Evropská kultura už přežila svůj zánik,

v Japonsku, Koreji, USA.

Hobo 5.5.2008 15:09

Re: Re: Hlavnim duvodem zaniku Rimske rise (Re: Re: Re: A jak nás,)

Demografický propad je dán socialistickou přerozdělovací politikou, která dovoluje spoléhat na tyto transfery a vytváří pocit, že děti jsou finanční zátěž, přičemž potlačuje rodinnou mezigenerační solidaritu. To je v souladu s tvrzeními v článku. Jde o jeden ze základních znaků úpadku.

Papouch 5.5.2008 15:00

Re: Re: Barbaři 2

Protze je napred potreba udelat drobnou novelu TZ pro obnoveni svobody (i po) projevu, konkretne bez nahrady vypustit paragraf o hanobeni naroda, rasy a presvedceni

Jan 5.5.2008 14:57

Re: Re: Hlavnim duvodem zaniku Rimske rise (Re: Re: Re: A jak nás,)

Constitutio Antoniniana priznalo obcanstvi vsem obcanum zijicim na uzemi Rise. Pristup k pristehovalcum  je jiste jina otazka a kamen urazu.

Obchodnici, remeslnici to je  snad stredni trida ne? Ubytek stat sam pocitoval a remeslnici byly nuceni zustat u remesla po dalsi generace. Ve tretim stoleti byl uz otroku zoufaly nedostatek...

Papouch 5.5.2008 14:57

Re: je to trochu jinak

jednoduche a fungujici reseni, Svycari ho znaji, proto voli Blochera

dovezene pracovni sile nedavat obcanstvi

v pripade nespokojenosti bez pardonu vykopnout

Ital 5.5.2008 14:56

Re: Re: Re:

tady jde taky o to, jestli to bilému muži budou tou dobou co platne

Ital 5.5.2008 14:55

Re: Re: Re:

měl jsem na mysli čínskou šikmookou většinu

MF 5.5.2008 14:46

Re: Hlavnim duvodem zaniku Rimske rise (Re: Re: Re: A jak nás,)

Římští občané ztratili vůli svůj stát bránit. Do armády nikdo nechtěl. Přesně jako dnes u nás.

Jan 5.5.2008 14:46

Re: Re: Re: Re: A jak nás,

Vy povazujete stredovek za pokrokovy? Paleni knihoven, zavirani filosofickych skol, upadek vseobecne vzdelanosti, pad zeny na uroven zvirete, nabozenska netolerance, to neni upadek? Cesta od kilometrovych mostu pres Dunaj, monolitickych betonovych konstrukci a zpevnenych cest k drevenym kulum neni upadek?

Pravda, pad zapadorimske rise byl neodvratny a neni to zadny meznik. Soucasniky to nejspise moc nevzrusilo (naopak, pad prinesl nebyvaly rozvoj latinske literatury a kultury, kteremu ucinily paradoxne pritrz byzantska vojska). Anticke idealy byly uz davno opusteny a prezivaly jen zlomky ktere promptne odstranila cirkev.