Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SPOLEČNOST: Spějeme k matriarchátu

V tlupách lidoopů hráli a hrají vůdčí roli samci. Asi proto, že tyto tlupy jsou soutěživé a hašteřivé a tak jejich síla přijde vhod. A tak to zůstalo i nám.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JM

Svůj podíl na tom, že při řešení koncepčních i denních problémů spíše propadá mužský přístup má i nadbytečná feminizace školství.

0 0
možnosti
PS

P58a39v73e58l 75S51u73r38a

5. 3. 2024 18:21

Toto je ale snůška poloargumentů !! A přitom všechno, co tady píšete není dáno nějakým vývojem, kdy přežije to, co se osvědčilo, ale je to především potvrzení, že celé feministické hnutí, t se na začátku zdálo jakkoli pokrokové, dneska je strůjcem zániku civilizace a světa.

Politické korektnost, gender, LGBT+-*/, Meee-tutúúú to jsou všechno výplody mozků feministek utržených ze řetězu a prosazují se jen díky tomu, že chlapi už nedokážou nic obhájit, byť by to bylo funkčně správné a důležité. Stačí se trochu zamyslet nad příčinami vzniky GreenDealu a jsme doma.

Chápu, že se babách zajídá se starat o kojence, když přestanou být roztomilí a vic řvou a neco potřebují, než kolik potěší. Stejně tak co se týká "domácích prací" a kdoví čeho všeho, co se babám nechce. Ale nikdo mi nevymluví, že kdyby byli chlapi placení stejně, jako je plecen součet zaměstnanců žena +muž, uživilo by to rodinu mnohem líp než to, co je dnes. To, že některá baba něco umí mnohem líp než chlap je taky pravda, ale žít se s takovou stejně nedá a nezdá se, že by děti z toho vzniklé měly lepší osud než ty ostatní.

0 0
možnosti
JJ

J29u42r93a 68J79u12r26a58x

5. 3. 2024 17:21

Jen tak mne poťouchle napadá - pánové této diskuze se účastnící - odvážíte se předložit své příspěvky ku přečtení svým ženám?

Abych byl gender vyvážený - mají zde diskutující dámy odvahu nechat přečíst své příspěvky svým mužům?

0 0
možnosti
VP

Ti co se přou , jsou to vůbec vědci ?

0 0
možnosti
JJ

J42u46r22a 49J81u69r41a11x

5. 3. 2024 17:09

Inu, vědci se začasté přou. Posouvá to hranice poznání, čímž vzniká pokrok ... :-)

0 0
možnosti
PK

Autor se trochu plete. Nejbližším žijícím příbuzným člověka mezi lidoopi je šimpanz bonobo a ten žije právě v matriarchátu na rozdíl od šimpanze učenlivého, který žije v patriarchátu. Oba druhy mají odlišné sociální vazby, hierarchii ve skupině a především jinak řeší svoje konflikty. Šimpanzi bonobové používají pro řešení různých sociálních situací především sex. Uvádí se, že provozují sex až 40x denně. Šimpanzi učenliví více používají fyzickou agresivitu a boj. I některé současné lidské, primitivní nebo tradičním způsobem žijící kmeny fungují na matriarchálním základě.

0 0
možnosti
PH

P89e88t94r 58H40á30k

5. 3. 2024 15:04

"muž bez ženské péče pustne a chřadne. A stravu a záchranu před špínou odjakživa zařizovaly ženy."

Pane autore, je vidět, že jste opravdu stár. Víte, tohle jsou takové stereotypy, které před 50 lety asi platily, ale doba se opravdu změnila. Ano, vím, že ženy tvrdí, že to tak je pořád. Jenže lžou.

Už desítky let ženy vaří převážně neochotně a mnohé vůbec. Chce-li se muž dobře najíst, vaří sám.

Rovněž uklízení už dávno není doménou žen.

0 0
možnosti
JJ
VK

V22. 67K60u87h30a83j

5. 3. 2024 13:09

Leyenová, Čaputová, Harrisová, Černochová...nejen že důležité posty, dříve vyhrazené mužům, zaujímají ženy. Ve světě, tedy hlavně v USA a EU se rozmáhá ženské řešení problémů - vyřizování účtů ve smyslu ty mě přes hubu, já tobě přes hubu, je zapovězeno, za to jsou tresty. Smí se ale pomlouvat, okopávat kotníky, dehonestovat, vznášet nesmyslné žaloby, ublíženě kničet a obviňovat. Hysterie, dříve vysmívaná, se stává stále silnější zbraní, umět dobře lhát je deviza nad jiné. Ano, spějeme k matriarchátu, řekl bych. Zrovna tak bych ale řekl, že to není úplně dobře.

0 0
možnosti
JJ

J86u25r30a 76J29u35r96a54x

5. 3. 2024 17:00

Výstižné!!!

0 0
možnosti
VP

Matriarchát může zničit Evropu ALE nemůže ovládnout svět. Než nastane v Evropě matriarchát, stane se muslimskou a ženy se vrátí ke svým mateřským povinnostem!

Společnost, ve které se nerodí vymře a jaké má ideály bude jedno. To je sice jasné žákovi páté obecné, ale sluníčkáři to jaksi nechtějí pochopit!

0 0
možnosti
MK

Společnost, ve které se nerodí děti, neexistuje.

Jsou společnosti, kde se rodí málo dětí a je jim věnována velká péče a společnosti, kdy se rodí hodně dětí s tím, že přežijí ty nejsilnější. Pro prostou obnovu je samozřejmě ten druhý způsob lepší, ale časem budete chtít mít technologicky vyspělou společnost a musíte přijmout rizika a obtíže toho prvního. I s tím, že jednou přijdou životaschopnější barbaři a civilizaci zničí. V tomhle nedává evoluce na výběr.

0 0
možnosti
FS

Zbytečné úvahy, jako i ostatní články od tohoto autora!

0 0
možnosti
VK

V10. 16K58u56h29a74j

5. 3. 2024 13:11

? Hlubuček špatně nepíše, nutí k zamyšlení. A nelže, pane Svobodo!

0 0
možnosti
RD

Obávám se, že si ženy idealizujete.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz