13.6.2021 | Svátek má Antonín


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Sorosův VUML k nám určitě nepatří

Nedávno jsme se z úst ministra financí Andreje Babiše a prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše dozvěděli, jak moc by bylo fajn mít u nás Středoevropskou univerzitu Georga Sorose. Jen to ne

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 13.5.2017 14:00

Re: Mlácení prázdné slámy

Až po Vás ... :-)

Ale přesto - vystudovali oni aspoň nějaký ten nesmyslný obor?

P. Zinga 12.5.2017 19:21

Re: Já naproti tomu myslím, že...

A odchovanci Sorosovy univerzity šíří co?

S. Netzer 12.5.2017 17:09

Re: Mlácení prázdné slámy

To máte ale štěstí, voni intelektuále.

Kdyby byla trestná, tak už dávno bručíte.

J. Jurax 12.5.2017 15:55

Re: Znáte nějakého absolventa,

Ehm - ale ten Ind tam patrně studoval matiku, ne sociální vědy nebo politologii ... ledaže by dělal v PR nebo HR či marketingu tak, pokud to u Intelu mají ...

J. Jurax 12.5.2017 15:51

Re: Orbanovi vadí Soros,

To ano. Matika neškodí, ostatní obory ovšem díky ideologii tam nalejvané škodí.

J. Jurax 12.5.2017 15:49

Re: Mlácení prázdné slámy

No jo, voni intelektuálko, taky vystudovali aspoň nějaký ten nesmyslný obor?

A ti Vaší podezřelí jsou nikoliv obvyklí, nýbrž skuteční podezřelí, ba v mnoha případech vinní. Ale právně obtížně postižitelní. Blbost prý není trestná.

J. Buriánek 12.5.2017 15:46

Já naproti tomu myslím, že...

... k nám patří dokonce i ten VUML, pokud stejně jako Sorosova Středoevropská univerzita, nebude nárokovat finance z veřejných zdrojů, nebude ke studiu nikoho nutit a nebude porušovat zákon šířením nenávistných ideologií. Ale možná by pan radní za ODS rád rozhodoval, co se tady smí učit, kdo to smí učit a jestli jsou osnovy řádně ideologicky konformní. Jako za komunistů, že?

J. Jurax 12.5.2017 15:44

Re: nepotřebuje Sorosovu stranickou školu,

Jedna část je otevřená ... ano, taky každé hovadině. Teta Kateřina by řekla Hlava otevřená, jen do ní na§rat. Zjevně se tak již mnohokrát stalo ... dlužno ale podotknout, že ta květinka je mladá a blbá (i my jsme takoví byli); z prvního vyroste zcela určitě a z toho druhého možná taky, ovšem zaručeno to není.

J. Jurax 12.5.2017 15:35

Souhlas

Soros tu nemá co dělat.

Mimochodem - afinita k Sorosovi je další důvod, proč nevolit Babiše ani Drahoše.

V. Povolný 12.5.2017 14:24

od doby

co jsem slyšel Junckerse obhajovat tuto školu s tím, že má vychovávat novou generaci politických leaderů EU, mám názor ostře negativní. To je opravdový politický VUML v EU provedení.

P. Urban 12.5.2017 14:21

Ale to řekla dobře

Část společnosti je otevřená a hledí dopředu. Část společnosti se dopředu (tedy na západní polovinu EU) už podívala, a tak se raději drží starého.

P. Urban 12.5.2017 14:17

VUML a další podobné ústavy

patřily k základním pilířům režimu. Zaměstnávaly totiž lidi, o které zde jde. Lidi, kterí chtějí používat teorie dobré k POCHOPENÍ světa k jeho ŘÍZENÍ. Ve výše zmíněných ústavech mohli tito lidé bádat, publikovat, přednášet a, to především, nekecat do práce těm, kteří ten stát skutečně řídili.

Kdyby nebylo těchto ústavů, tito lidé by byli frustrováni pocitem vlastní nevytíženosti. Přidávali by se k disidentům, což by ohrožovalo režim. Anebo by se naopak snažili proniknout do jeho mocenských struktur, což by ohrožovalo úplně všechny.

Vzhledem k této zkušenosti by se mohlo zdát, že Sorosova univerzita by nebyla špatná věc. Je tu ovšem jeden rozdíl. Za komunismu všichni dělníci, rolníci, pracující i flákající se inteligence, úředníci, ministři, dokonce i většina komunistů, ti všichni věděli že to, co ze zmíněných institucí přichází, je v lepším případě pustá teorie, v horším naprostý nesmysl. V každém případě něco, co by nemělo být uváděno do praxe.

Tohle povědomí dnes bohužel mnoha lidem schází.

V. Vaclavik 12.5.2017 14:03

Re: nepotřebuje Sorosovu stranickou školu,

Ale houby zkusenost, zadna neni, nebo je nam prt platna. Nejsme o nic min zmateni ani o nic zkuseni, nez lide toho stareho Zapadu. Vzdyt uplynule ctrvt stoleti od padu komunismu je toho snad dostatecnym dukazem. Sami si doma neumime zamest, ale vsude jinde vidime smeti...

V. Vaclavik 12.5.2017 13:59

Re: Jedine reseni

Vim ze je to marne, jako rikat automechanikum, neberte uplatky, nebo se z toho zblaznite...

Ale doporucil by precteni romanu Ayn Randove The Fountainhead, ktery vysel i u nas pod nazvem Zdroj, a ve kterem roli Sorose hraje Elsworth Toohey.

Ale je me jasne, ze knihy jsou dnes pase, vsichni uz jen ctou 'denni tisk' a denni deni na siti a dovzdelavat se uz nikdo nechce, kazdemu staci co nasal v mladi ze sveho prostredi a s tim si hodla vystacit do smrti.

V. Vaclavik 12.5.2017 13:50

Jedine reseni

je vsechny politiky vypraskat. Ale co pak s nami obcany? Nesmrdi ona ryba od hlavy, jak se rika v tom moudrem prislovi? Tedy vypraskat tyto take, odstavit od valu? Prestat si hrat na neomezenou, vsehoschopnou demokracii omezenou ciste jen libovuli vetsiny? Kdyz ta vetsina jsou socialiste?

Sama vec tech 'neziskovek' smrdi, at uz nektere treba delaji i neco zasluzneho. Navozuje to nahled, ze kde jde o zisk, tam jde o spinavost, kterou neni zahodno podporovat, ale jen maximalne tolerovat jako nutne zlo, protoze zisk znamena osobni zajem na nem, kdezto nezisk znamena idealismus, kteremu jde o vec samou, je nepospineny zajmem a proto definicne bohuliby... Ale je tomu s tou bohulibosti opravdu tak??

Neziskovy sektor je jen dalsi danova dotace aktivit obcanskych sibru, tedy kriveni trhu, za ideologickym ucelem, a jen hlupaci si mohli, ci mohou myslet, ze nepujde o posilovani, o propagandu prevladajiciho politickeho ideologickeho presvedceni, ktere je dnes socialisticko multikulturni, internacionalni, proti kteremu byli ti nasi stari komuniste jen hadr s tim jejich internacionalismem. To my jsme jinaci sekaci, lepsi nez kdy byli komuniste, s temi nasimi neziskovkami. To musi komuniste stare skoly jen zirat, jak pod nasima rukama vzkveta ten internacionalismus, ktery si oni jen brali plane do huby.

R. Morava 12.5.2017 13:27

Pokud Babiš ani Drahoš nepochopili

Co je to za "Universitu", nemají v politice co dělat! Babiše jsem nehodlal volit nikdy a Drahoše jsem zatím testoval. Je to ale zdá se druhý Horáček. Zeman je senilní, ale zatím náhradu nemáme.

Každý kdo alespoň něco četl o politice ví jaká politika a co z této Sorosovy školy leze. Nikdo kdo by měl úctu k názorům lidí a demokracii.

C. Hulka 12.5.2017 12:45

Sorose nebrat

to je velka suvine pred Hospodinem.

S. Rehulka 12.5.2017 12:37

Re: VUML?

Takže vyšší pokračování byl PROGNOSTICKÝ ÚSTAV ?

V. Pavelka 12.5.2017 12:36

Re: Při tom množství škol a pseudooborů jedna

Co se nehodí do krámu to multikulti ignorují .

S. Rehulka 12.5.2017 12:34

On je.....

....George Soros pěkný vejlupek !

Je to řečeno jednou větou : G.S. byl špatný Madar, špatný Žid a je to špatný Američan ! Proč ?

Kdysi udával Šípovým Křížům (fašistická madarská organizace) jiné madarské Židy, získával levně jejich majetky a to byl základ jeho bohatství. V současnosti si hraje na mecenáše tak zvaných "neziskovek", ale zároven finančně podporuje gangy Antify - tedy údajně "protifašistické", ale chovající se jako nacistické bojůvky.

V. Pavelka 12.5.2017 12:32

Re: nepotřebuje Sorosovu stranickou školu,

Ve vedení EU jsou potomci Operetních komunistických stran západu , kteří nemají naši tvrdou skušenost, která je bohužel nepřenositelná! Svazácké multikulti nadšení, je bez odpovědnosti a Hurá akce dopadnou vždy blbě.

V. Pavelka 12.5.2017 12:03

Re: Při tom množství škol a pseudooborů jedna

A co budeme dělat s migrací až nastoupí, Robotizace ".

D. Ondrejkovič 12.5.2017 11:58

Která vláda? Naše!

"Která vláda na světě má radost z toho, když má v zemi instituci, která chrlí zideologizované lidi"? No přeci naše! Máme CEVRO - vysokou školu ODS.

O. Zuckerová 12.5.2017 11:40

Re: nepotřebuje Sorosovu stranickou školu,

Jsme politologická velmoc s nejvyšším počtem politologů a zejména politoložek do 25 let na 1 obyvatele! Před několika dny byla ve zpravodajství zpovídána taková jedna květinka:

"A jak si myslíte že je dneska společnost rozdělena?" Ta moudrá děva odvětila: "To je tím, že ta jedna část je otevřená a hledí dopředu, ta druhá se drží toho starého, co bylo..." Takže to je ve zkratce to, co je dnes naléváno norimberským trychtýřem do nic netušících hlaviček... které pak zaplňují různá náměstí a vidí se jako "předvoj"... Pamatuji svazáky z 50. let. Tihle jako by jim z oka vypadli!

A. Alda 12.5.2017 10:37

nepotřebuje Sorosovu stranickou školu,

protože ideologicky zocelenou „pomocnou sílu“ do neziskového sektoru ročně chrlí ve více než nadbytečném množství naše vlastní vysoké školy.

S. Netzer 12.5.2017 10:15

Re: Znáte nějakého absolventa,

Orban není absolvent Sorosovy university, ale studoval v Oxfordu jako stipendista Sorosovy nadace. http://unser-mitteleuropa.com/2017/01/23/freunde-oder-feinde-der-hintergrund-der-soros-orban-beziehung/

P. Lenc 12.5.2017 9:49

Re: Ano,

Ano a doufejme, že tato situace vydrží i nadále.

J. Vlček 12.5.2017 9:41

Re: Mlácení prázdné slámy

Kdyby namyšlené dámy, jako jste vy, paní Netzerová, ze sebe nedělaly nevím jaké intelektuálky, nebyli bychom my ostatní otravováni jejich přiblblými bláboly.

V. Pokorný 12.5.2017 9:34

Ano,

stalo se tak za prezidentování pana Havla, ale nebyla to jeho zásluha, že ta univerzita( chtělo by se to dát do úvozovek) tady nebyla založena. Za tohle, si myslím, lze pochválit pana Klause, který byl předsedou vlády, nikoliv prezidenta Havla.

S. Netzer 12.5.2017 9:18

Mlácení prázdné slámy

Obvyklí podezřelí (levicová média, nevládní neziskové organizace, aktivisté a američtí demokraté) a antiintelektualismus v podobě pseudokritiky "nesmyslných oborů".

Kdyby podobní demagogové neměli své Jakeše, marxismus a VUMLy, tak by neměli o co opřít svou pseudokritiku.