17.5.2021 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
hlava22 10.6.2009 20:19

Nacismus je výrazně pravicový,

protože klade důraz na to, aby vedoucí pracovníci podávali odpovídající výkon a jejich politické uvědomění je podmínkou sice nutnou ale nikoli dostačující k výkonu funkce. V tom se shoduje s liberálním kapitalismem, který je levicí hodnocen jako pravicový. Komunistický systém řízení klade na první místo politickou zdatnost a odborné i jiné kvality jsou zanedbatelné, ba i nežádoucí.

P.S. Osobně dělím režimy a politiky na liberální a neliberální. Těch druhých máme výrazně víc.

Felix 11.6.2009 21:46

Re: Nacismus je výrazně pravicový,

Hlavo22, :o))) četls vůbec ten článek? Otázkou není to, že se na fašismu najde nějaký pravicový prvek (ten se přece najde u všeho a ke všemu'!), ale KOLIK JE V DANÉM HNUTÍ LEVICOVÝCH A KOLIK PRAVICOVÝCH PRVKŮ!!! .. A to asi i sám uznáš, že ve fašistické ideologii (resp. ještě více v nacistické) je levicových prvků více, než těch pravicových.  

Podle tvého tvrzení by i vláda ČSSD musela být pravicová (neboť  také ona chce, aby vedoucí pracovníci hospodářské sféry podávali odpovídající výkon a jejich politické uvědomění je podmínkou sice nutnou ale nikoli dostačující k výkonu funkce (aspoň tedy doufám, že to tak je, jinak by to snad už nebyla ČSSD, ale KSČM). ..

Takže doporučuji ti Hlavo22 ještě jednou přečíst ten článek a zamyslet se nad ním trochu hlouběji a šířeji. .. Myslím, že dokážeš najít nějakou vyjímku z daného tvrzení o levicovosti nacismu, ale v dané šíři argumentů stěží převážíš jejich celkovou váhu!

kolemjdoucí 10.6.2009 19:27

A naše lživá média

stále označují černokošiláče jako krajní pravici. Houbelec , ideologicky jsou to levičáci jako vyšití, jenom v jiných mundůrech. Článek tuto tezi naprosto podporuje.

kiwi 10.6.2009 19:25

historie?

To je skutečně opis programu NSDAP, nebo ČSSD současnosti? Tedy soudruzi! Takhle opisovat? Že vy jste potajmu četli zakázané knihy. Dnes již chápu, proč je Mein Kampf zakázaný. Oni by si ho lidé mohli snadno zaměnit s programem CSSD.

certik 10.6.2009 19:50

Re: historie?

Ano, je třeba jasně říci, že kdo prosazuje tělesnou výchovu, je pohrobek nacistů a levičák a jako takový patří pozorovat a zavřít. To samé platí o těch hitlerovcích, kteří prosazují silný důchodový systém. Tyto genocidální maniaky je třeba zavřít až zčernají.

Nyní zbývá otázka, co si počít s nacistou Kalouskem, který se pochvalně zmiňoval o zákonech omezujících lichvu. Buď na převýchovu, anebo na šibenici.

certik 10.6.2009 19:52

Re: historie?

A co teprv ta hitlerovská banda co plánuje a staví dálnice. Těm je třeba bez prodlení zakroutit krkem dřív než oni zakroutí krkem nám. Však víte, kam vedl appeasement.

Mrož 10.6.2009 21:37

Re: historie?

A proč si myslíte, že si Policie a tajné služby pěstují a vydržují "extrémně pravicové" neonacisty. Protože kdyby neukazovali prstem na pár hajlujících přiblblíků a neopakovali do nekonečna tu "neonaci" nálepku, hned by si čtenáři historických pramenů všimli, že dnešní soc dem a speciálně "evropský" politický (socialistický) mainstream je ve skutečnosti návrat k Hitlerovi.

Proč myslíte, že europoslanec Schulz na každého, kdo nemá stejný názor, řve jako esesák? To není náhoda. Schulz je netrpělivý, nesnese, že všechno nejde v EU podle nacistického vzoru a tak ztrácí nervy. A takových euro2mr6ů jsou v EP stovky...

hlava22 10.6.2009 22:13

Re: historie?

plný souhlas, snad jen, že "extrémní pravice" se dobře vyšetřuje, nehrozí žádná politická intervence a vyšetřovanci nesmrdí nad míru obvyklou, což se nedá říci o obvyklém drbanovi., o alternativci nemluvě. Levičáka není radno vyšetřovat, ten má zastání.

Glosator 10.6.2009 16:08

Mimochodem takový detail

Víte o tom, že v knihách i ve filmech z 50 a 60 let se nesmělo slovo Fuhrer překládat do češtiny, takže ve filmu Tanková brigáda říká německý generál svým podřízeným "Slyšeli jst fýrerův rozkaz..." V knize Smrt si říká Engelchen je přetištěn německý text o vyznamenání Skorzenyho a pod ním je český překlad s větou "za jeho odvahu mu Fuhrer propůjčil Dubové ratolesti k Rytířskému kříži...

ljlj 10.6.2009 16:15

Re: Mimochodem takový detail

to dá rozum, vždyť  Stalin se v té době nechal titulovat vožď

Iv 10.6.2009 15:56

Novakova Ivana

;-O(Y)Rv

R.J. 10.6.2009 17:54

Re: Novakova Ivana

vono še ňám to ložlobilo, ťuťu, ňuňu, koukej, malej Ádíček a Štalinek se na Teba šmějí, ňó, kuk, pudliky budliky. ;-D

Antonín Hrbek 10.6.2009 15:12

Malá oprava

Autor chce za každou cenu potvrdit Langerovu tézi, že nacismus vzniknul ze sociální demokracie.

Jak je patrno, nezná původní prameny a opisuje, kde se dá.  Správný název NSDAP je Národně socialistická německá dělnická strana (vznikla z DAP). Její členové se neoslovovali Genosse, ale Volksgenosse. Její zaměření bylo vysloveně nacionalistické a nikoliv internacionalistické. V 25 bodovém programu neí slovo o životním prostředí a zvířatech. Podle autora jsou asi všichni ochránic zvířat nacisté a jejich spolek by měl být tudíž zakázán. Nacisté v programu proklamovali své pozitivní křesťanství, nevázané na jakoukoliv konfesi, a bojovali proti židovsko-materialistickému duchu.

Je zajímavé, že právě  velkopodnikatelé byli velkými podporovateli nacismu, když se přesvědčili, že jejich politika v podstatě potlačuje vliv sociální demokracie a demokratických odborů. Zisky jim enormně narostly, zejména po nastalém zbrojení. Pokud to autor neví, tak za podporu nacismu nebyla v Norimberku souzena sociální demokracie, ale byli souzeni němečtí velkopodnikatelé (Krupp, Thyssen, Wurster, Fritz Ter  Meer a řada dalších).

Pravdu má autor v tom, že nacisté naoko vytvořili sociální stát (odstranění nezaměstnanosti zavedením pracovní povinnosti, podpora rodin, zdravotní pojištění a rekreace, minimální mzdy), avšak za cenu naprostého potlačení svobody a práv.

A po vzoru komunistů si autor plete fašismus a nacismus, což jsou dva odlišné pojmy.

Historik 10.6.2009 15:53

Jak můžete střílet (na lovu) taková nevinná zvířata....

...Láska ke zvířatům je společná všem arijským národům.

(c) Heinrich Himmler

Citát je uveden v knize Koukolík, Drtilová, Vzpoura deprivantů.

A nacisté se neoslovovali Volksgenosse, ale Parteigenosse a lidé jim kráce říkali "Genossen" ve stejném pejorativním významui, jako mělo u nás "soudruzi." ("Musím na soudruhy dřít.")

I s tou ochranou přírody za nacistů je to pravda. Hitler moc nepřál soustřeďování obyvatel ve městech, proto též potřeboval Lebensraum.

Mgr. Milda 10.6.2009 16:14

Genosse Adolf Hitler miloval svého psa a sebe

socialismus prosazoval proto, aby se dostal do čítanek. Už svůj původ popisoval jako nuzný, přičemž celní úředník Hitler měl na svoji dobu pěkný plat. Pro jeho politickou dráhu to bylo ale vhodnější, být chudým dítětem, Gottwald to udělal po něm. Kdyby bývala zvítězila Republika Rad, nepochybně by náš Adolf byl sekretářem některého výboru. I u nás lze tento přerod u mnoha lidí pozorovat, s. Jiří Hájek je autorem skript o dielektrickém materialismu užívaných k jeho výuce na věhlasné VŠE, alma mater to bez výjimky všech dnešních významných soudruhů ve vládě a politice. Dnes náhle svět dělí v dábelský svět marxistů, k nimž počítá i nebohého presidenta Bushe a svět dobra, vedený soudruhem Klausem. Zatím, co Marxisté pocházejí z opice, byl Václav Klaus a jeho přátelé stvořen přímo rukou Boží.

Fašisté a nacionální socialisté mají mnohé společné- je to hnutí pro sociální spravedlnost, kterou ovšem prosadí pouze vůdcovská bytost, professorissimus, generalissimus , fírer nebo duče. Jak víme, parlament, Senát, Ústavní soud se tragicky, opravdu tragicky mýlí, jenom fírer to ale ví!

Pepek 10.6.2009 15:03

jasně levicový volební program nsdap z r1920

http://www.holocaust.cz/cz2/resources/documents/antisemitism/nazi/programNSDAP1920

Kromě prvních 10ti bodů s velkoněmeckými plky zcela standartní program socialistů, s drobnými obměnami používaný dodnes.

Kde tam je něco pravicového????

Ailuropoda 10.6.2009 19:51

Re: jasně levicový volební program nsdap z r1920

Nic. Ultrapravičáka si představuji Dagoberta, česky strýce Skrblíka. A ultrapravicová vláda vyplácí direktorovi státního elektrokoncernu dva miliony korun DENNĚ a zároveň dovolí dovážet mongolské gastarbajtry, aby podnikatelé nemuseli platit českým nádeníkům tu uplakanou pajcku minimální hodinové mzdy.

hank bukowsky 12.6.2009 14:28

Re: jasně levicový volební program nsdap z r1920

jen vyložený idiot si mohl myslet, že Hitler může získat podporu lůzy a zbídačených más horováním za jejich další vykořisťování. A jen idiot nevidí rozdíl mezi vzývanými hesly a pozdější praktickou činnosti. Ale když chce idiot trvat na důkazu stejnosti dvou různých věcí pomocí společného znaku stejné barvy, to se nedá s idiotem nic dělat.

Optimista 10.6.2009 14:42

Mimoto se mnozí nacisté, mezi nimi například Heinrich Himmler,

      aktivně zasazovali o práva zvířat.

  No to jsou věci. To aby se paní Kubišová z toho zláznila.;-D Darebák či hrdina, my jsme jedna rodina.

kanonýr 10.6.2009 10:53

dotaz

Může mě prosím někdo vysvětlit,proč jsou v médiích neonacisti označováni jako pravicoví extremité(např.včerejší televizní zpravodajství)?

Parvus 10.6.2009 11:10

Re: dotaz

Protože to jsou pravicoví extrémisté.

Džejpí 10.6.2009 11:14

Re: dotaz

Uveďte aspoň jeden bod politického programu, který je u nich pravicový. Stačí jeden jediný.

Parvus 10.6.2009 11:18

Re: dotaz

Hierarchické uspořádání společnosti, přirozená nerovnost mezi lidmi, mýtus půdy a krve, kmenové pojetí národa a státu, posedlost rasovou čistotou, korporativní uspořádání společnosti, v níž jsou zájmy kapitálu a zaměstnavatelů regulovány, ne však omezovány, respekt k soukromému vlastnictví (s výjimkou rasově nevhodných a aktivních nepřátel režimu), rozbití svobodných odborů, zákaz jakékoliv samostatné organizace zaměstnanců.....

ljlj 10.6.2009 11:23

Re: dotaz

 si děláte prdel ... proč tedy genosse  Hitler vyřvával na prvního máje, že je socialista ?))

rasovou čistotou byl posedlý i Stalin,  tušíte kdo zavedl například tripartitu, tušítě, že Marx nacionalista pohrdající židy a slovany ....

Parvus 10.6.2009 13:08

Re: dotaz

A co jiného měl zrovna na 1. máje vyřvávat? Když jednal s velkoprůmyslníky a bankéři, tak to nebylo na ulici, ale v nějakém nóbl salónku, neřval hystericky, jak ho známe z dobových týdeníků, ale mluvil klidně a věcně. Sám ekonomice nerozuměl, ale měl schopné poradce a docela pragmaticky na ně dal. Řev a sociální demagogii si nechával pro plebs.

ljlj 10.6.2009 13:22

Re: dotaz

Jsme socialisté, jsme nepřátelé dnešního kapitalistického ekonomického

systému kvůli vykořisťování sociálně slabých, kvůli nespravedlivým

mzdám, a protože kapitalismus hodnotí lidské bytosti podle bohatství a

majetku namísto zodpovědnosti a výkonnosti. Jsme rozhodnuti

bezpodmínečně zničit tento systém

ljlj 10.6.2009 13:25

Re: dotaz

jsme socialisté, protože vidíme sociální otázku jako záležitost

potřebnosti aspravedlnosti z hlediska samotné existence lidového státu

– nikoli jako otázku laciného soucitu nebo vtíravé sentimentality. 

ljlj 10.6.2009 13:29

Re: dotaz

Zaměstnanec má nárok na životní standard, který odpovídá jeho práci.

Nemáme rozhodně v úmyslu o tato práva prosit. Zahrnout dělníka do

státního organismu není kriticky důležité pouze pro něho, nýbrž pro

celý národ. Jde o víc než jen o osmihodinový pracovní den. Jde o

formování nového státního povědomí, o formování nového státního občana ...hezky jste si naběhl na vidle;-)

Bugy 10.6.2009 11:31

Re: dotaz

Pavrus, to co jsi vypotil jsou body pravicového programu? Tvůj pohled na pravicovost je opravdu prazvláštní. Jen přemýšlím jak ti napsat co si o takové interpretaci myslím. Už to mám, jsi VŮL.

berg 10.6.2009 16:57

Re: dotaz

upřesnění: vůl z vumlu