25.11.2020 | Svátek má Kateřina


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Slušný člověk

„Slušný člověk“ je velmi zvláštní slovní spojení, to si s námi zase čeština zalaškovala, vám povím.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 10.8.2015 17:25

chichichi . )))

J. Jurax 9.8.2015 22:45

Technická

Josef Göbbels manželce nijak extra věrný nebyl, měl spousty milenek, i Lídu Baarovou ...

J. Jurax 9.8.2015 22:42

Re: Souhlas pane Malý,

Inu, blbost je věčná ... ta paní byla aspoň blbá za svoje ...

V. Loula 9.8.2015 18:56

Re: Slušný člověk je nezajímavý?

Ještě přípodotek.

Slušný člověk jistě dodržuje dopravní předpisy, ale v těchto předpisech je i odstavec přikazující řidiči udělat vše pro odvrácení nehody, i když příčinu hrozící nehody nezavinil. Tím chci říci, že slušný člověk občas musí udělat trochu víc, než píšete, ovšem mělo by to být skutečně vyjímečné, a vždy by měl být jmenovát a případně potrestán viník situace, která přinutila slušného člověka udělat více.

V. Loula 9.8.2015 18:49

Re: Souhlas pane Malý,

Ano, a asi proto, s prudkým rozvojem přírodních věd strmě roste počet různých astrologů, kartářek a vykladačů budoucnosti, léčitelských šamanů a pod. 

Nedávno jsem v televizi s úžasem pozoroval jednoho takového šamana, který klientce vážně tvrdil, že se mu podařilo navázat kontakt s jejím dva roky mrtvým manželem, že ji tento nebožtík pozdravuje a že se momentálně školí na anděla. Tu klientku to stálo několik stovek za telefon.

V. Loula 9.8.2015 18:42

Re: Slušný člověk je nezajímavý?

Naprosto souhlasím.

V. Loula 9.8.2015 18:40

slušný člověk.

Ano, stejně jako nepostradatelných lidí jsou plné hřbitovy, tak slušných lidí jsou plné kriminály. Na jiném serveru píší o slušném muslimovi, který  pouze přehlédl nějakou maličkost v účetnictví a dostal natvrdo pěl let.

J. Ráž 9.8.2015 13:18

Re: Pane autore, vy jste hlupák !

Dokud existuje paradox, že i když mám chodník zapsaný v KN jako své vlastnictví, ve skutečnosti nemám k němu žádná užívací práva. A tak musím strpět, bez nároku na refundaci, když si na tomto pozemku kdejaká soukromá společnost chce budovat své sítě, jejichž používáním vydělává. Toto omezení nalkládání s vlastnictvím je taky největší a logický důvod, proč obce dostaly zákonem starat se o schůdnost. Že ji neplní z kapacitních důvodů je výmluva, když na druhé straně je podporováno z obecních peněz tolik "nepracujících".

Uklidím, když je potřeba, ale se skřípěním zubů a neustálých nadávek.... to ventiluji vztek, který vždy, když za obec uklízím, mám!

J. Ráž 9.8.2015 13:06

Slušný člověk je nezajímavý?

Slušný člověk je ve své podstatě ten, kdo cítí nutnost být odpovědný za sebe a svou rodinu a tak efektivně pracuje, aby sebe i rodinu uživil, neobtěžuje druhé svými problémy a neomezuje nikoho v jeho právech.

Rozhodně není náplní jeho iniciativ ani uklízet park, ani se nemusí cítit odpovědný za bezdomovce, sociálně nepřizpůsobivé nebo migranty. Na výkon těchto činností si platí stát,domovskou obec a jejich výkonné orgány. Ti nesou plnou a nedílnou odpovědnost za to, že "slušný člověk" nebude muset mít strach o svou bezpečnost, že budou uklizenè parky a chodníky, bude jezdit po kvlaitnich silnicích, bude fungovat verejná doprava, že nezvaní hosté ho nebudou obtěžovat a že že svých peněz nebude podporovat spoluobčany, kteří slušnými lidmi být nechtějí. Když funkce, které si slušný člověk zaplatil, stát a obec neplní, není to jeho vina, ale je to vina jen a pouze lidí, kteří za to, aby stát a obec dělali co mají, nesou osobní odpovědnost.

Ti, kdo tak nevidí a snaží se vyvolat u slušného člověka pocit spoluviny za neutěšený stav v oblasti bezpečnosti, veřejného pořádku, či za "zlobivé" spoluobčany, jsou buď neschopní politici nebo příslušníci tak v Česku populární intelektuální žvanírny. Ty první je třeba vyměnit a ty druhé ignorovat.

M. Hoblík 9.8.2015 11:55

Je to jako s tou pravdou a láskou.

Ačkoli nám ji Havel kázal, dostavilo se cosi jiného, páchnoucího.

V. Vaclavik 9.8.2015 10:00

Re: Pane autore, vy jste hlupák !

Pravdu mate i vy i pan Ilsner. Negativum lidi jako vy a ja (priznam se ze i ja nekdy konam jako vy) je to, ze delame uzitecne blbce, nikoli konkretnim lidem v okoli, ale spolecenskemu systemu. Spolecensky system nekdy dosahne bodu, kdy zacne byt spravne, aby slusni lide rekli dost a nemetli ani chodnik pod okny, protoze je obecni, a obec si za kazdou prkotinu necha od vas dobre zaplatit, ale pak se nestara, penize se rozfrcaji na nejake dobroserne ucely. Vsechno ma totiz sve meze, i slusny clovek se nekdy muze a ma nasrat.

K. Janyška 9.8.2015 9:03

Re: Souhlas pane Malý,

Jen věda nám může říci, co si máme myslet. Více lidstvo neví. Máme, ne musíme, ale pokud nerespektujeme vědu, jsme směšní a také ohroženi. Mnohdy na životech... Dzp.

P. Dvořák 9.8.2015 7:50

Re: Souhlas pane Malý,

Nemám pocit, že by se za (nejen) evropské dotace nestarali sami o sebe. Naopak.

B. Volarik 8.8.2015 21:43

Re: Hitler byl velmi slušný člověk.

Pssssst...! To se o slušných lidech neříká!

S. Donát 8.8.2015 16:11

Re: Pane autore, vy jste hlupák !

No, na tom něco je. Když v zimě napadne sníh, odmetám chodník před barákem. Vždycky jsem to dělal a vždycky budu, bez ohledu na to, jestli tu povinnost má obec nebo ne. A když vím, že je soused třeba na dovči, odhrnu to i u něj. Ruce mi neupadnou a je to pár metrů...

M. Moravcová 8.8.2015 14:51

Re: Souhlas pane Malý,

ano, pravdu máte, někteří se cítí ještě slušnější a nejslušnější, ani na broučka by nešlápli a za státní a evropské dotace by chtěli udělat slušnějšími i ty jen obyčejně slušné, některé i neslušné až neřády.

M. Vondráček 8.8.2015 13:23

Re: Pane autore, vy jste hlupák !

No , pazoury by tomu slušnému neupadly , kdyby si uklidil park ve své rodné vísce.

I. Mertl 8.8.2015 13:19

Re: Pane autore, vy jste hlupák !

Klid, nikdo Vás nepodezíral ze slušnosti, pane Ilsnere.

P. Sulc 8.8.2015 10:35

Re: Hitler byl velmi slušný člověk.

J.G nebyl rozhodne manzelce verny. Ten sounel vlevo vpravo, kde se dalo.

S. Donát 8.8.2015 10:19

Souhlas pane Malý,

také mi velmi vadí ti "slušní lidé" ze všech těch HATEFREE organizací, kteří si dovolují ostatním lidem vykládat, co si mohou, nebo nemohou myslet a co by měli, nebo neměli říkat. Nasrat. Ať se laskavě starají o sebe.

M. Ilsner 8.8.2015 9:35

Pane autore, vy jste hlupák !

"Nevzpomínám si na to, že bych někde slyšel „Jsme tu samí slušní lidé, a tak zítra půjdeme uklidit park.“ To spíš „jako slušní lidé musíme požadovat, ať někdo něco udělá s parkem!“

Takže podle Vás má slušný člověk platit daně (které se přerozdělí i krajům, městům, obcím), a pak ještě má jít uklízet park, za kteroužto práci jsou placeni jiní z jeho daní ???

K. Janyška 8.8.2015 9:21

Kdo je to slušný člověk ? Ten, který vyhovuje jiným, podobně

mnohdy je "slušným" lidem... Dzp.

J. Dvořák 8.8.2015 9:17

Soudruh Hitler byl gentleman a slušný člověk!

Tak je to konečně venku! A v Bruselu jsou taky jenom slušný lidi, a taky ti afričtí mořeplavci co dopluli až do Evropy, samej slušnej musulman, a vůbec mohamedáni i IS to jsou všichni slušný a poctivý lidi, žejo?

P. Lenc 8.8.2015 9:00

Re: Hitler byl velmi slušný člověk.

oprava Bartoš.

P. Lenc 8.8.2015 8:57

Re: Hitler byl velmi slušný člověk.

Problém je, že všichni tito lidé dokonale využili chyb a nebetyčné hlouposti svých oponentů a dokázali zneužít většinu opravdu slušných lidí.A historie se opakuje, ne že ne.Neuvěřitelná hloupost "korektních" politiků, různých multikulti pijavic žijících ze státních peněz, novinářů, vytváří podhoubí právě pro tento typ "slušných lidí".A to je něco co vyvolává opravdu strach.Nakonec, takový Bartoň je toho ukázkou.

P. Dvořák 8.8.2015 7:56

Re: Hitler byl velmi slušný člověk.

A to jste ještě nevzal v úvahu, že někteří lidé byli nejen slušní, ale mysleli vše upřímně a dokonce jejich počínání bylo křišťálovější než nekřišťálovější křišťál.

B. Volarik 8.8.2015 7:13

Hitler byl velmi slušný člověk.

Vegetarián, měl soucit se zvířátky a miloval svého psa. Nechlastal, nepral se opilý v hospodě. Nekouřil. Držel slovo....když řekl, že vyhladí všechny Židy, poctivě se snažil svůj slib dodržet. Nebyla to jeho vina, že se to nepovedlo. I Reinhard Heydrych byl slušný člověk. Vzdělaný a kulturní. Josef Göbbels byl také slušný člověk. Manželce věrný, šest dětiček spolu měli. Dítka byla dobře vychovaná a i když je tatínek zabíjel jedem, byla hezky a slušně oblečena. Tatínek Josef byl pilný, nesmírně pracovitý a svému nejbližšímu nadřízenému bezmezně oddaný...až za hrob. Panečku, tomu se říká morální kvality! Kam se kdo hrabe!

F. Žůrek 8.8.2015 2:04

Být slušný a být hloupý - dejme zde raději rovnítko

Nebudu to vůbec zdůvodňovat, je to zcela zbytečné.