5.8.2020 | Svátek má KristiánDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Škola naší morální zhoubyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 46, poslední: 11.9.2018 6:32, přehled diskusí

:
Autor: R. Tichý Datum: 11.9.2018 6:32

Bolsevismus je hnus.

Bohuzel jeho dnesni podoba ve forme "liberalne demokratickych " aktivistu si v nicem nezada s uderkami Stalina ci Mao ce Tunga. Uz zase se vyhazuje z prace za nazor, atd.

Semelová je kolorit. Jako komáři v létě.:
Autor: Š. Hašek Datum: 10.9.2018 22:28

Jsou tady mladší, horší, silnější, ......., listopadhodnotovější, jen se tak nějak šikovně přejmenovali .......... ti se nezakecají.

Zkráceno.

Souška Semelová - pokud je žena - jistě:
Autor: J. Urban 043 Datum: 10.9.2018 21:58

za komančů používala vložky. Tedy pokud je sehnala (ovšem možná měli souzi zdroje mimo běžnou síť obchodů). Ale přesto nevěřím, že by si v bolševických veřejných domech mohla vybrat z tolika druhů, jako každá žena dnes. A v- v- vo vo tom to možná je. Pro soušku ten pleps za bolšánů měl víceméně h0v n0 a soudruzi za "zásluhy" (špiclování, donášení, dostávání do kriminálu a na šibenice) si byli mnohem mnohem rovnější a měli a hlavně mohli skoro vše. Dnes je "výlučnost" té bolšánské 3,14či v 3,14či - a ona už to holt nerozchodí :-/ Dobře tak.

Nedoufat, bojovat!:
Autor: O. Zeman Datum: 10.9.2018 18:43

Soudružka Semelová je reakcionářka!!!

Tak, a teď ať se o ni soudruzi postarají sami. Tak nějak po svém, po bolševicku.

Navzdory tomu co říká Semelová:
Autor: P. Kubáč Datum: 10.9.2018 16:06

Školství už od roku 1938 žije z podstaty. Autor popisuje prudký sešup někdy v 50. letech, ale i po tomto sešupu to stále bylo lepší než v 70. a 80. letech a v 80. letech to ( bohužel ) bylo lepší nežli dnes, protože tehdy si profláknuté týpky odvykládaly svoji propagandu a zbytek učitelského sboru učil faktické informace nejlépe jak uměl, aby se z toho nějak vyvinil.

Dnes je blbost ve školství nebetyčná. školáček v 7 třídě ještě neumí spočítat objemy těles v matematice, ale už je zkoušen z Archimédova zákona ve fyzice a rodiče se křižují aby nakonec nepočítal výtlak člunu s migranty - v rámci "občanské angažovanosti"

Re: Navzdory tomu co říká Semelová:
Autor: R. Hanuš Datum: 10.9.2018 17:43

Žvaníte. Narozdíl od vás a od autora článku, jsem díky Prof. Kennu Baronovi mohl v roce 1990 začít v Kanadě pracovat na doktorátu. Protože jsem na universitě (UfoA) i učil, mohu s jistotou potvrdit, že úroveň absolventů našich středních i technických vysokých škol zásadně převyšovala úroveň škol v Kanadě a USA. Situace se význmně obracela až v postgraduálních studiích, kde je ovšem v USA a Kanadě zastoupena z 80% mezinárodní elita.

Protože jesem se rovněž stýkal s českými emigranty, vím že děti z našich základních škol v Kanadě postupovaly o ročník až dva výše, než by příslušelo jejich věku.

Ve stejné době v hodnoceních předcházejích TIMS byly čeští žáci v matematice a přírodních vědách hodnoceni každoročně v první desítce.

Dnes se pohybují kolem padesátky.

Furt stejný:
Autor: F. Navr8til Datum: 10.9.2018 13:15

Co si myslíte, že by se dnes stalo, kdyby student ve škole pronesl: Islám do Evropy nepatří! nebo Islámské nelegály vrátit domů! nebo dokonce Aktivisté z neziskovek jsou vyžírky! či bombu Nedávejte sociální dávky, ale práci!

Re: Furt stejný:
Autor: E. Jank. Datum: 10.9.2018 13:18

Nestalo by se zhola nic. Neb podobné názory zaznívají i z úst našich představitelů.

...:
Autor: J. Malá 215 Datum: 10.9.2018 11:35

Jestli chce někdo tvrdit, že teď jsou školy prosty ideologie, je to lež. Je to horší jak za socíku, klamství a vymýváni mozků. Nejhorší je, že tak nějak rezignovali i rodiče. Je to nerovný boj.

Více méně souhlas,:
Autor: P. Lenc Datum: 10.9.2018 11:12

až na pár maličkostí.I průměrný žák zvládl matematiku a dokonce gramatiku, něco zeměpisu a díky nejenom rodičů, ale kupodivu i škole se naučil slušnému chování.Já měl štěstí, že až na jednoho blba naši učitelé učili a ten socík sice nemohli úplně ignorovat, ale znal jsem kamarády, které "zasáhlo" štěstí mít učitele které autor popisuje.

Já si to se zájmem přečtu,:
Autor: F. Kusák Datum: 10.9.2018 10:10

neb mám již taky pár křížků a vzpomínky na tehdejší školu jsou rozporuplné. Nějakou Semelovou pohrdám, prostě mě nezajímá a nevím, koho z mladších může tímto výlevem oslovit. Oni si stejně nedovedou pod pojmy "reálný socializmus" nebo "socializmus s lidskou tváří" něco představit. A kromě pár nadšenců se zájmem o českou historii, to v podstatě dnes už nikomu nic neříká. Tak to prostě je. Lidská paměť selhává a ta společenská ještě více. Ale autorovi nic nevyčítám. Není ke škodě o tom něco napsat a třeba se mě i někdo z těch mladších zeptá, jakou dobu jsme to vlastně žili.

Pane Vondráku,:
Autor: P. Zinga Datum: 10.9.2018 9:59

máte selektivní paměť.

Ano, socialistická výchova dominovala, ale -dle učitele- získali děti i znalosti a návyky, které by dnešní mladá generace potřebovala jak koza drbání. Třeba ohleduplnost a obyčejná slušnost.

Já vím, "umělci"tikají jinak, tak tikejte.

Re: Pane Vondráku,:
Autor: I. Schlägel Datum: 10.9.2018 11:14

Máte pravdu. Nakonec po listopadu nastala doslova erupce obyčejné slušnosti, morálky a schopnosti konat nezištně ve prospěch celku, k čemuž samozřejmě dopomohla komunistická výchova.

Re: Pane Vondráku,:
Autor: P. Zinga Datum: 10.9.2018 13:48

Ranaři, kde jsi viděl tu slušnost? Myslíš tu praxi, kdy zloději pak rozdávají milodary?

Re: Pane Vondráku,:
Autor: E. Jank. Datum: 10.9.2018 13:23

Hlavně tikají jinak rodiny dětí převážně Husákových. Všichni chtějí všechno, hned, čím jak nejlevněji, nejlíp zdarma a když to tak není, třeba i za cenu krádeže. Nejvíc rezonující rčení té doby Kdo nekrade, okrádá rodinu, je zažráno příliš hluboko pod kůží a přenáší se z generace na generaci.

Ano, souhlas:
Autor: J. Kanioková Datum: 10.9.2018 20:18

No, a dnešní pokrokoví jedinci, příslušníci "neziskovek",:
Autor: F. Houžňák Datum: 10.9.2018 9:51

mládež Zelených, co nenávidí dnešní Rusko, Zemana a Trumpa, jsou úplně stejní a zase vylučují a ničí kariéry. A Vondrákové píšou o Semelových, od kterých dneska žádné nebezpečí nehrozí, a nové svazáky nezmíní.

Re: No, a dnešní pokrokoví jedinci:
Autor: E. Jank. Datum: 10.9.2018 13:28

Poslouchal, von jeden osobo eF Houžňák, dyť von je asi taky neziskovka - ty von ty svý pitomosti sem píše buď zadarmo z blbosti anebo je sem píše za ruble.

Za ruble, a za zlaté ruble k tomu,:
Autor: F. Houžňák Datum: 10.9.2018 13:33

je vidět, že závidíte.

Re: Za ruble, a za zlaté ruble k tomu,:
Autor: J. Lepka Datum: 10.9.2018 16:59

To jste teda zvolil špatnou stranu, rubl od začátku roku ztratil cca 20% proti dolaru. Viz? https://www.novinky.cz/ekonomika/482917-strmy-pad-ruske-meny-nebere-konce-dolar-uz-stoji-vic-nez-70-rublu.html

Psal jsem "zlaté ruble",:
Autor: F. Houžňák Datum: 10.9.2018 17:24

už jste někdy slyšel o tom, že by zlatá mince ztrácela na hodnotě kvůli kolísání nějaké měny? Máte nějaké divné představy o monetárních záležitostech. Musíte ještě hodně studovat.

Jistě. Ale zase absolventi socialistických škol:
Autor: F. Houžňák Datum: 10.9.2018 9:47

uměli, v průměru, podstatně líp číst, psát a počítat než ti dnešní.

:
Autor: M. Pivoda Datum: 10.9.2018 9:27

Komunisty nedávno odsoudil bývalý člen KSČ (člen KSČ do listopadu 1989) Andrej Babiš. Řekl,že po listopadu 1989 měli komunisty v Česku zakázat.

Taky jeden přidám. :
Autor: V. Student Datum: 10.9.2018 9:08

Vlastně dva, ale krátké, nebojte.

Spolužačce, ještě ze základky, byl vidět křížek. Třídní ji nutila schovat ho pod triko. Jenže holka poslechnout nechtěla, tak z toho byl cirkus, kdy učitelka řvala jak gestapák, holka brečela, no křížek nakonec schovala, na tu svini neměla. Vlastě...svini...byla vlastně pokroková, dneska by jí za to možná někdo pochválil.

Druhý,to bylo na gymplu, kamarád odmítnul jít na prvního máje. Učitelka polkla a řekla, že v tom případě bude někde zametat, či co. Kamarád povídal, že má od táty vyřídit, že odjíždějí pryč a že nebudou doma, zametat nebude. Málem neodmaturoval. A když si vzpomenu, jak nenávistné pohledy si na něho dovolila za tohle vysílat, byla by dneska na přesdržku. Ještě že ty časy minuly!

Ach jó:
Autor: J. Kozák 392 Datum: 10.9.2018 9:06

Muselo se hodně změnit, aby nakonec zůstalo vše, jako za Rudých psů. Při hustotě hradních inteligentů to skutečně vypadá, že předlistopadové dílo z hutě (KGB & STB) se podařilo. Mezi slavnými výDOBYTKY se ocitl nejen Miloš Zeman, pověstný svou genialitou bezvýznamného trouby, kterého ovládají čínští průmyslníci a Kreml, ale i "pravičák" Klaus. Jeden čehý, druhý hot, a to by v tom byl čert, aby se něco neujmulo, takže došlo i na hýčkané eso bolševiků pro "lepší časy" Slováka, Andreje Babiše ... :-)))

JDĚTE DO HÁJE S PŘÍBĚHY, MANIPULÁTOŘI.:
Autor: K. Janyška Datum: 10.9.2018 8:57

Hlupáci a zločinci, kteří s tím přišli, nechtějí, aby se lidé dověděli něco o principech, na kterých ve skutečnosti vyrostl a stojí lidský svět, a to bez pověr a mýtů, a zmanipulovanými tzv. příběhy, vnucují lidem to, co potřebují. Hlavně však zcela zastíní onu podstatu, kterou jsem popsal. Každý vidí, jak kdejakou blbost ve zprávách potvrzuje jakýsi Franta Novák nebo jiný aktér svým příběhem. Samozřejmě redaktory zmanipulovaným a narafičeným tak, aby potvrzoval jejich pravdu, která je však vždy určena předem.

Toho, kdo chce vědět více, informuji o tom, že existují informační směrnice EU, kterou ovládají různí Sorosové, kteří se z lidského světa snaží udělat poslušné lidské stádo, které jim bude sloužit... Dzp.

A kdy odsoudíme ty naše zvrácený komunisty, kteří :
Autor: J. Fridrich Datum: 10.9.2018 7:17

Někteří naši MIMOZEMŠT'ANÉ říkají, že dnešní komunisti jsou JINÍ, než ti, co vraždili a zavírali ty nejlepší z našeho národa po uchopení moci, ale oni NEJSOU JINÍ, jen ještě nemají tu absolutní moc k páchání těch svých odporných zločinů, ale škodí a rozvrací naši společnost celou porevoluční dobu..

Zcela stejné je to s údajnou změnou Ruska po rozpadu SSSR a tak zvaného odchodu komunistů od moci - oni jsou stále velkým nebezpečím pro své sousedy a celý svět. V čele mají agenta KGB a člena komunistické strany s imperiálními snahami.

A kdy odsoudíme ty naše zvrácený komunisty, kteří tady 40 roků likvidovali lidi s jiným názorem ? Likvidovali i ty nejstatečnější - navrátivší se hrdiny - piloty RAF, tankisty od Tobruku a El Alameinu, ale i své soudruhy z Východního odboje - např. generála a presidenta Svobodu, Slánského, Clementise, Baráka a další.. Několika poválečným generacím zničili a omezili životy. My jsme museli na nátlak předchozího cara Stalina Marshallův plán odmítnout a 40 let zůstat v zadrátovaném, nesvobodném a nevýkonném ( mimo zbraně ) koncentráku. Některým zdejším soudruhům se po tom evidentně stýská. To přece bylo radosti když vysháněli toaletní papír a dalších stovky nedostatkových věcí - nebo dokonce výjezdní doložku s devizovým příslibem do Jugoslávie ( poloviční Západ ).

Soudruzi pozor - hádanka : Uteklo po II. světové válce víc lidí na Západ, nebo na Východ ???

A druhá : Jaké výrobky k nám, nebo do světa kromě ropy a plynu z navrtané matičky Rusi vlastně Rusko vyváží ?

Re: A kdy odsoudíme ty naše zvrácený komunisty, kteří :
Autor: V. Němec Datum: 10.9.2018 8:24

Pravda je, že základem všech izmů je jejich učení.

Takže to se měnit nedá a jen se dá v tom podle potřeby lavírovat.

No a s tím SSSR a Ruskem? Kdo se tlačil vždy co nejvíce na východ? Rusové měli zájem vždy také především o východ, až na Aljašku!!! Na západ jen vždy hnali ty Napoleónky a Hitlerčíky.

Re: A kdy odsoudíme ty naše zvrácený komunisty, kteří :
Autor: T. Závodský Datum: 10.9.2018 8:42

No a když je zahnali, tak už tu jaksi omylem zůstali že?

Re: A kdy odsoudíme ty naše zvrácený komunisty, kteří :
Autor: P. Zinga Datum: 10.9.2018 10:03

Třeba raketové motory či atomové elektrárny. To je trochu jiná kategorie, než mlýnek na maso.

Proč furt spojujete dnešní Rusko s komunismem? Spojujete Německo s nacismem či USA s otrokářstvím?

Vaše posedlost Ruskem má patologické rozměry, Fridrichu. Měl byste se léčit, jinak dopadnete jako komisař Dreyfus.