Neviditelný pes

SPOLEČNOST: Siroty po ní zůstanou…

21.1.2020

V politice se pohybuje spousta lidí, jsou jako objekty na obloze, některé zazáří a shoří, pak jsou zde stálice a pak některé, sotva viditelné… Vzpomenete si, kdy jste zaznamenali paní Michaelu Šojdrovou? Já před volbami do europarlamentu v souvislosti s padesáti migranty - sirotky ze Sýrie. Až později jsem zjistil, že paní Šojdrová už v EP několik let sedí a bojuje za lepší zítřky.

Těžko rozebírat neviditelné aktivity poslankyně v Bruselu, a tak se alespoň podívejme na oněch 50 sirotků, resp. dětí bez doprovodu.

1) Předpokládám, že tito u sebe nemají žádné doklady, jak tedy určíme, že jsou to skutečně Syřané?

2) Bez dokladů taktéž nelze určit jejich věk a vůbec - do kolika let je člověk dítětem? To může být různé mezi státy a tím spíše mezi kulturami nebo náboženstvími.

3) Proč by měli být přijati pouze hoši a ne dívky nevinné? Zcela zřejmě se zde jedná o diskriminaci podle pohlaví a to je přeci nepřípustné.

4) Pokud se budeme držet moderní teze, že homo sapiens má 72 pohlaví, mělo by být přijato 72 dětí, od každého pohlaví jedno, jinak by minimálně 22 pohlaví bylo diskriminováno. Atd.

Je velmi šlechetné, že paní Šojdrová hodlá odejít z EP a věnovat se syrským sirotkům, nicméně se bojím, že paní europoslankyně si funkci ponechá a sirotky dohodí někam daleko na opuštěnou severní Moravu nebo do západních Čech. Pak se o ně budou starat nějací dobrovolníci, případně zaměstnanci nebo placená nezisková organizace.

Nezbývá než dodat, že není protizákonné ani protiústavní, aby paní Šojdrová u sebe doma několik dětí ubytovala a každý den se jim věnovala již nyní.

Bylo by velmi šlechetné, kdyby tuto humanitární akci také financovala, nicméně se bojím, že paní europoslankyně nic platit nebude a vše nakonec zaplatí stát, rozuměj daňový poplatník ČR.

Samotná paní poslankyně bude nadále sedět v Bruselu, zvedat ruce pro každé dobro a brát nemalé peníze. Před Vánocemi pak nakoupí pár plyšáků a za přítomnosti novinářů a redaktorů „zachráněné děti“ navštíví, udělá si PR a vrátí se ke svému těžkému zaměstnání.

Je v zájmu samotné paní Šojdrové, abychom žádné sirotky nepřijímali, protože potom bude mít dobré téma i v příštích volbách. Na druhé straně jí tato exhibice může pomoci při rozdělování budoucích funkcí či míst na nějaké kandidátce. Paní Šojdrová se jistě neztratí, možná jenom nebude vidět.

V naší malé zemi máme desítky politických stran a stovky neziskových organizací, jejichž jediným cílem je naše dobro. Mnohým nejde pouze o dobro v české kotlině, ale o dobro celých národů, kontinentů, rozvojového světa, dokonce i celé planety. Stačí platit.

Pokud si rozkliknete stránky kterékoli NGO, vyřítí se na vás číslo konta, kam můžete v kteroukoli, denní či noční dobu přispět přímo ze svého PC. Někdo může namítnout, že těch 500 Kč za rok nikomu neublíží, ale zkuste nezaplatit České televizi. Sesypou se na vás doporučené dopisy, paragrafy i právníci, budete rádi, že neskončíte v exekuci jako těch současných 800 tisíc našich spoluobčanů. Nikomu to nedoporučuji.

Nechci se ohánět matkami samoživitelkami, ale přes „dobrácký průmysl“ teče mnohonásobně více peněz, než dostává ministerstvo kultury, a nemusím se rozepisovat, kde všude peníze chybí. Na šíření dobra je zaháčkováno více lidí, než má naše armáda vojáků či vnitro policistů.

Ideologické NGO, mnohdy nadnárodní, nám už dávno přerostly přes hlavu, nejen nám „čecháčkům“, ale i mnohým politikům, novinářům, učitelům... Neziskovky dokážou dehonestovat, ničit nebo alespoň ohýbat k obrazu svému. Naopak z miliónové prázdnoty dokážou vyrobit „světoznámé státníky“ nebo alespoň dohodit trafiku.

Bude to chtít opravdu statečného blanického rytíře, který tomuto „dobráckému draku“ oseká alespoň několik hlav, ale se bojím, že za každou narostou dvě, tři nové.zpět na článek