Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Tana Zajicova
Pane Drapale,
Dan Brown je ale take krestan. Jako Vy. Dan Brown je soucasti novodobych americkych krestanskych proudu, ktere se snazi sjednotit krestanstvi se sexualni revoluci 60. let. Brown patri k liberalnim krestanskym tendencim, ktere se pokousi sjednotit krestanskou tradici s feminismem a americkym liberalismem. Brown je feminista, ktery pilne pracuje na definici noveho zenskeho bozsta s vseobjimajcim postojem k cloveku. Krestanska tradice a v tomto pripade tradice katolicke cirkve, je ovsem stezejni prekazkou v Brownove definici krestanstvi. Jeho druh krestanstvi si neklade moralni pozadavky. To stoji v primem rozporu s dvoutisiciletou krestanskou tradici.
Ve sve uvaze o konci dni pane Drapale zapominate na falesne proroky a jejich neuveritelnou schopnost manipulace verejneho mineni. Brownova kniha neni zalozena na klasickem biblickem badani, nybrz na pramenech nalezenych na Internetu. The Priory of Sion nema naprosto zadne historicke podklady v kontextu, ve kterem je Brown pouziva. The Priory of Sion byla mala skupina pravicovych antisemitu a anarchistu zalozena v roce 1956 ve Francii. Znalci Leonarda se Brownovym zaverum vysmivaji, for g-d sake. Nebezpeci tehle knihy lezi v tom, ze mixuje existujici fakta z polopravdami a lzi a tvrdi, ze cely obsah knihy je fakticky.
Krestane maji stejne pravo protestovat proti bastardizaci sveho nabozenstvi, jako ma kazdy clovek pravo protestovat proti bastardizaci svoji narodni historie. Svoboda slova je otevrena oboum stranam, proto argument, ze na zaklade svobody projevu nema katolicka cirkev co protestovat je detinsky a je zalozen na neschopnosti nabozenske tolerance.
Loki_F
Pane Drápal, Vy jste opravdu typická ukázka kataolického křesťana!
Hubu plnou toho Vašeho Hospodina a v hlavě vymalováno.
Velký inkvizitor Ratzinger, tč. papež, Vám jistě poklepe na rameno...
(Tím samozřejmě nehodlám nějak hájit onu Brownovu stupidní knihu.) V tomto ohledu si můžete podat ruku pod vodou... };D
Vodník
Nějaký divný den dneska
já souhlasím s Drápalem. Přihodil bych nějakou peprnou poznámku, ale nebudu provokovat...
zdeněk
Vy to zase od obdivovatelů německých filosofů schytáte..... Zvláště od jakýchsi skeptiků
Vaněk
Máte to v bibli nějaké pomotané
Jan 9:39 Ježíš řekl: "Přišel jsem na tento svět k soudu... X .....Jan 12:47 ........ Nepřišel jsem, abych soudil svět,...........
----------------------------------------------------------- Matouš 28:18 Ježíš přistoupil a řekl jim: "Je mi dána veškerá moc na nebi i na zemi. .... X....1 Janův 5:19 Víme, že jsme z Boha, kdežto celý svět je pod mocí Zlého.
-----------------------------
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz