10.5.2021 | Svátek má Blažena


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Slanina 6.12.2010 22:15

BTW:

Pane Ryčle, zhlédl jste již film "Habermannův mlýn"? Co vy na to?

V. Skalová 6.12.2010 23:16

Re: BTW:

Film je docela podraz, protože se tváří, jakoby byl podle skutečnosti, ale není. Svědectví rodáka zde:

http://revuepolitika.cz/clanky/1362/habermannuv-lync-a-narodni-sebebicovani

M. Martinovská 6.12.2010 20:27

Srovnávání počtů je pro naši společnost nesmyslné

Srovnáváním se obhajoval i český vrah z Postoloprt - vyšetřovaný, ale nikdy nepotrestaný kapitán Vojtěch Černý. Největší masakr: Sto lopat, sto motyk, 763 zastřelených "Němci udělali tolik zla, že jim to nikdy nemůžeme odplatit, i kdybychom

prováděli exekuce každý den," uvedl tehdy jeden z nich, kapitán Vojtěch

Černý. "Jestliže německý národ dovedl odpravit 25 milionů lidí, je

těžké jednati jinak, chceme-li s nimi držet krok." Takže panu Černému a zřejmě i panu Ryčlovi jde o to, abychom "drželi krok" ? Neměli by tedy ještě jít a nějaké Němce zastřelit, když má jít o to, "vyrovnat se jim?" 

Bylo snad nějakým vyvažujícím trestem pro německou společnost po II. válce to, že u nás zůstali nejen na svobodě, ale na čelných místech ve společnosti nepotrestaní vrazi? Na mnoha MNV působili lidé s takovýmito "revolučními zkušenostmi", které později jen uplatňili proti dalším skupinám obyvatel - kulakům, majitelům podniků, ale i živnostníkům. Například v Loděnici, ale na mnoh adlaších místech. Sudetské pohraničí z vděčnosti zvolilo v roce 46 KSČ - měli tam přes 50, až 56% hlasů, na Zlínsku prohráli a v Praze 36%. Společnost se trestáním odnětím svobody  chrání - chce jim bránit v dalších činech. Pokud to neudělá  a naopak si zločince nechá vládnout - vždyť zabili jen "cizince"   - dopadne - jak dopadla.

P. Janoušek 6.12.2010 22:08

Re: Srovnávání počtů je pro naši společnost nesmyslné

Vážená paní, jestli jste to dobře, opravdu dobře, četla, tak musíte moc dobře vědět, že o to autorovi vůbec nejde. O to držení kroku.

M. Martinovská 6.12.2010 22:16

Re: Srovnávání počtů je pro naši společnost nesmyslné

Tak proč pořád srovnává ty počty mrtvých, což ve skutečnosti znamená: Oni taky... tak my jsme přece měli právo jich pár... nebo si myslíte, že pan Ryčl by byl pro potrestání Českých vrahů z Postoloprt (možnosti potrestání předchozích německých vrahů z Postoloprt se Československo vzdalo jejich odsunem)? A vy? Co byste s nimi udělal, neboť o to tu běží? Nechal je na MNV? Myslíte, že s "českými", dodnes nepotrestanými, zločiny se má dělat co? Nevyšťárávat?

F. Eliáš 6.12.2010 19:18

Autor je zřejmě natvrdlejší

Především jde o to, že bylo po válce, ať byla jakkoli strašlivá. V naší zemi bylo mimořádně vysoké procento kolaborantů, kteří se hlavně po válce podíleli na masakru nevinných či poražených. Vezměte, kolik se u nás našlo kolaborantů s komunistickým režimem. Kolaboroval každý komunista.

S. Maršálek 6.12.2010 19:42

Re: Autor je zřejmě natvrdlejší

Vy jste se ale určitě zmýlil. Komunisté byli vládnoucí silou. Kolaborovali nekomunisté. Máte v tom pěkný hokej. Také jste volil NF? Jste proto kolaborant.

J. Slanina 6.12.2010 22:18

Re: Autor je zřejmě natvrdlejší

Mně se strašně líbí, jak tenhle magor neustále podsouvá komukoliv kolaboraci už jenom tím,že prý "volil" NF. A kohopak jsi asi tak volíval ty? Že by agrárníky?

J. Schwarz 6.12.2010 18:46

Vždyť ten váš

závěr se už realizuje - v procesu s "pedagogem" Snášelem a jeho bývalými studenty, kteří se o něm druhdy vyjádřili jako o kariéristovi. A soud je tvrdošíjně odsuzuje k omluvě.

J. Krásenský 6.12.2010 18:03

Drazí protestující a stávkující,

také jsem zažil nižší výplatu, není to nic příjemného, rozumím vám. Jenže i daně z mého platu jsou menší a proto i množství peněz na vaše výplaty bude nižší. Promiňte, nemohu za to. Znepokojuje mne vaše malá míra solidarity. Znepokojuje mne i vaše ochota více a více zadlužovat mne i moje děti na mnoho let bez výhledu splacení. Chápu, že si sebe a své práce ceníte více, než váš zaměstnavatel. Je to však více, než si mohu dovolit. Prosím, najděte si lepšího zaměstnavatele. Děkuji vám, loučím se s vámi a doufám, že u svého nového zaměstnavatele dosáhnete takového platu, který uspokojí vaše nároky.

"Takřka výhradně stávkují ti, kteří žijí z daní soukromého sektoru. Chtějí si určovat, kolik jich má ve státě být, co mají dělat a za kolik."  K. Kříž

S. Maršálek 6.12.2010 19:19

Re: Drazí protestující a stávkující,

Pane Krásenský, nechci být nějakým prorokem, ale jsem přesvědčen, že to nebude dlouho trvat a stávkovat budou i ti co vytváří hodnoty. Jsem zvědav, jak to potom posoudíte. Jsou to totiž ti, co táhnou celý stát.

J. Slanina 6.12.2010 22:08

Re: Drazí protestující a stávkující,

A jak se, magore, pozná například u tebe, že stávkuješ?

J. Bakulová 6.12.2010 17:10

přátelé.

zkusili jste se někdy zamyslet nad tím, co by bylo, kdyby nebylo odsunu, nebo tedy vyhnání Němců ? že by tu jako zavládla Spravedlnost, žádný Němec by nepřišel o svůj majetek, komunistické soudy by spravedlivě rozhodly o vině či nevině Němců, a ti by zapomněli ma své válečné i předválečné postoje k Čechům. Že by (to už ale chce hodně velkou představivost) se  sudetské území přivtělilo k Německům, tedy na východ i západ a krátce byl by tu všude ráj na zemi ?

Omlouvám se, v době náletu na Drážďany jsem spala v necičkách ve sklepě coby batolátko, výbuchy otřásaly i naším domem ve vnitrozemí. Ale nějak si nemohu pomoci, připadá mi, že od konce války sudetští Němci chovají nějaké podobné iluze. Nevo si myslíte, že by se věci děly jinak ?

J. Schwarz 6.12.2010 18:50

Re: přátelé.

Nechci být nekorektní, ale ten odsun  byl, ač to tak zpočátku nevypadalo, pro Němce terno! Mašínové se už museli prostřílet, aby pro sebe dosáhli téhož a polivina jejich skupinky přišla během útěku o život. Odsouvaní Němci měli daleko větší úspěšnost pokud jde o přežití. Během komunismu jsem mnohokrát litoval, že naši nebyli německé národnosti a kvůli tomu taky odsunuti.

S. Ševeček 6.12.2010 16:49

Celá debata je velice nešťastná a mimoběžná

http://www.rozhlas.cz/zpravy/vedatechnika/_zprava/vedci-nenasli-na-ostatcich-nemcu-z-dobronina-stopy-nasili--819148Podle včera v TV promítaných "dokumentů" z WW2 se "historie" postupně upravuje - jako by doba nacismu v letech 1933-1945 byla ve skutečnosti Statečným bojem německého národa proti tyranovi Hitlerovi.

I. Vitula 6.12.2010 15:47

Posuzovat mimo souvislosti je ošidné.

K Drážďanům: http://www.riz.cz/pbh4a

Kolik že to V-2 dopadlo na Londýn a Antverpy? Trochu přes 3000, každá s tunovou náloží. Při jejich výrobě zahynulo více zajatců, než kolik lidí zemřelo v Drážďanech. Přímé oběti stejně jako V-1 nepočítáme.

Moje kamarádka má příbuznou někde na Ukrajině, když je popravčí četa střílela (bylo jí 15), padla do hrobu před zásahem a její rodiče na ni. Pak je ledabyle zaházeli hlínou, aby mohli další den pokračovat. V noci nahá vylezla z hrobu a utíkala až do české volyňské vesnice, kde ji jeden Čech (pozdější manžel) schoval. Tak přežila.

Můj tchán byl v koncentráku (nikoli vyhlazovacím!) 2,5 roku. Byl nejmladší a tak k jeho každodenním povinnostem patřilo vzít večer káru, projet chodby, naložit mrtvé, odvézt do příkopu a zaházet chvojím. Další den další vrstva.

J. Tichý 6.12.2010 14:45

O. Ryčl neuvádí přesná data ani čísla,

jak už tady někteří konstatovali. Divoký odsun měl podle odhadu česko-německé komise historiků asi 30 000 obětí (bez sebevražd). Mrtví z poválečných měsíců, většinou civilisté, jsou zahrabáni na neoznačených místech. Okolnosti jejich smrti jsou dodnes tabu, o kterém se mezi příznivci „tlusté čáry“ raději nemluví.

K Novému Boru si můžete mj. přečíst dostupné články „Boj o kámen“ (Reflex) a „V Boru není pomník, ale symbolický hrob“ (NP). Pak si pro porovnání Ryčlův odstavec přečtěte znova...

S vyznavači kolektivní viny všech sudetských Němců včetně dětí a nelidské „teorie příčiny a následku“ nelze najít společnou řeč. Lze ale konečně zveřejnit poválečné vraždy a označit hroby obětí, pokud je to možné. Vyšetřování viníků po tolika letech už možné není.

J. Mrázek 6.12.2010 18:20

Přesností se vyznačují německé zločiny a dokumenty

Takže si tu Vaši "nepřesnost" strčte...co já vím kam ....

P. Hofman 6.12.2010 14:05

CHYBÍ NÁM POKORA

Pan Ryčl má jeden zásadní problém kvazi gramatický: snaží se vysvětlit svinstva, jichž jsou lidé za určitých okolností schopni, jakýmsi stupňováním přídavných jmen, namátkou - špatný - horší - nejhorší. A navíc jde na to ještě s pomocí statistiky. Těžký kalibr.

Problém je v tom, že vražda je na oné použité stupnici vždy čin nejhorší. A nepotřebuji k tomuto konstatování plurál.

Ale diskuse o tomto problému (víc než po 60-ti letech) si neklade za cíl udělat z Čechů větší "sviňáky", než byli v té době sami Němci. Nýbrž a při vědomí si poválečného pokání zbylých členů Hitlerova národa (fuj) přimět nás Čechy k tomu, že by určitý stupeň upřímného pokání též nebyl od věci.

To, že mnozí včetně autora, nepochopili, je smutné a dává Němcům možnost myslet si, že jsou po těch dlouhých letech lepší, než my. A pan Ryčl jim to svým článkem naivně usnadňuje.

J. Pašek 6.12.2010 14:17

Hmmmmm . . .

 . . . . dává Němcům možnost myslet si, že jsou po těch dlouhých letech lepší, než my.

To oni si to vždy mysleli, myslí a budou myslet bez Ryčla "nahrávání" . . . .

P. Hofman 6.12.2010 15:03

Re: Hmmmmm . . .

Co se týče Němců a hrůz II. sv. války tak Vám, pane Pašku, nemohu dát za pravdu.

Jinak, který národ si nemyslí, že je lepší než jiný?

J. Pašek 6.12.2010 15:52

„Sie sollten auf dem Arsch sitzen bleiben.“

Kdyby na na té Arsch seděli doma a nemašírovali, tak by ty miliiony nevinných civilistů nemuselo zařvat a komoušové by si v 1948 ani neškrtli a čeští Němci mohli pokojně žít tam kde žili  . . . .To ale utiskovaným superiórním českým Němcům bylo málo . . ..  Ječeli MY CHCEME DOMŮ . . . .Potom si  Němci udělali mírovou smlovu se Stalinem a dohodli jako zlodějové, jak si zaberou a rozdělí Polsko . . . . Potom si to rozmysleli, se smlovou si vytřeli zadek a mašírovali do Ruska jim dávat lekce a "zničit" komunismus a skončilo to tak, že díky jejich ignoranci a blbosti otevřeli dveře východní Evropy dokořán pro ruský komunismus, který dupal a ničil 40+ let východní Evropu . . . .  a o tom je ticho po pěšině.

Nevíte co roupama. Evropo, začni si 3. válku . . .příjdete na jiné myšlenky a dáte konečně pokoj furt počítat, kolik nevinných civilistů zavraždili Němci Čechů a kolik Češi zavraždili nevinných českých Němců . . . .  Jeden mrtvý Němec Heydrich a kolik že to nejlepších z nejlepších Čechů muselo zařvat?  

J. Krásenský 6.12.2010 15:44

Pokora jistě chybí, ale každý přístup je dvojsečný

Pokud odmítneme princip "kolektivní viny" (nejen sudetských) němců, pak těžko můžeme žádat kolektivní odpovědnost Českého národa za zločiny, které se odehrály ve válečném stavu (nikoli právním prostředí) po kapitulaci Německa.

Pokud přijmeme princip kolektivní viny Čechů za několikatýdenní hrůzy po kapitulaci Německa ("... přimět nás Čechy k tomu, že by určitý stupeň upřímného pokání též nebyl od věci..."), pak nelze jinak, než vinu Českého národa ospravedlnit kolektivní vinou (nejen sudetských) němců za nejen válečné hrůzy od roku 1933 (či 1914).

Cítím velikou lítost za to, co se na konci války odehrávalo. Jsem pro důkladné a pravdivé vyšetření všech zločinů, které se tu od roku 1937 odehrály. Pokání i lítost je velmi osobní přístup. Nařizovat pokání národu je opět jen použití šíleného principu kolektivní viny.

P. Hofman 6.12.2010 18:25

Re: Pokora jistě chybí, ale každý přístup je dvojsečný

Nezbývá, pane Krásenský, než s Vašimi závěry o kolektivní vině plně souhlasit.

Člověk, jako tvor civilizovaný (já vím) mívá též pocity jakési spoluviny, či spoluzodpovědnosti, i když nic nezavinil a zavinit ani nemohl. Narodil jsem se dávno po těch běsech a i to, co jsem slyšel od svých rodičů nenasvědčovalo tomu, že by se nějak oni sami provinili v té pohnuté době na komkoliv. Přesto mi nedělá problém říci kterémukoli Sudeťákovi či jinému Němci, že mně prostě mrzí, co se po válce u nás Němcům stalo. Navzdory tomu, že kdyby nebylo toho předtím, nebylo by asi ani toho potom.

J. Schwarz 6.12.2010 19:04

Re: Pokora jistě chybí, ale každý přístup je dvojsečný

Tady nejde o žádnou kolektivní vinu, ale o fakta. Pokud nějaký cizinec ukradl mému pradědovi dvě krávy, dvacet ovcí a návdavkem mu podpálil stodolu, tak to není důvodem nepřiznat, že můj pradědek  dcerce toho chlapa ukradl kozu. Nemusím přece donekonečna vysvětlovat že pradědek měl na krádež kozy "právo", protože co je taková koza proti kravám a stodole, abych pak zase otočil a zpochybňoval samotný fakt krádeže kozy... Vtip je v tom, že potomci toho chlapa se za jeho čin omluvili, vyplatili náhradu, o svém předkovi veřejně prohlásili že to byl lump, ale my pořád meleme svou že buď ke krádeži kozy vůbec nedošlo a jestli jo, pak ta nána jen spravedlivě pykala za činy svého fotra... A na statečnost svého pradědka jsme hrdi stále...

J. Krásenský 6.12.2010 20:19

Re: Pokora jistě chybí, ale každý přístup je dvojsečný

Co Vám brání kozu vrátit a omluvit se?

P. Janoušek 6.12.2010 22:01

Re: Pokora jistě chybí, ale každý přístup je dvojsečný

Jsem hrdý na statečnost svého děda, který narukoval na čáru bránit svoji vlast. Jsem hrdý na statečnost svého děda, který tu čáru se slzami v očích musel opustit.

Za svého pradědka ať se stydí kdo ho měl a přestaňte pořád vše vztahovat na jakýsi národ.

Ostatně, oni nám Němci nic nevypláceli. Vypláceli jen ty své odsunuté. A my si za to nechali jejich majetky. Tak, podle mých informací zněla dohoda.

A to přiznání, po kterém tolik toužíte za nás provedl przident Havel. A co mám ještě dál udělat?

Z. Bartoňová 6.12.2010 13:28

Laskavé bohyně

Doporučuji všem, aby si přečetli knihu od Jonathana Littla Laskavé bohyně. Doberou se kořenů zla jedné epochy dvacátého století a uvědomí si, jaké plody tento strom přinesl.

I. Hil 6.12.2010 13:11

Naprosto souhlasím

takhle to všichni chápali před nástupem politicky korektních multikulti blbců.

V. Luksch 6.12.2010 11:56

Jen na doplnění...

6.května 1945 postříleli ve Velkém Meziříčí němečtí vojáci, kteří se po útěku před Rusy vrátili zpět do města, 57 civilních občanů. Po skupinách je stavěli na břeh řeky Balinky a stříleli. Další skupina určená k zabití musela naházet před tím postřílené do řeky...

Pravda je rozhodně na straně pana Ryčla.