27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Buvol 4.10.2008 19:40

Ne, ti at nám políbí pprrddel!

huhu 8.11.2007 22:16

a kdo vynalezl televizi ?

no přeci Adam Adamovič televizorov ! přenášel obraz z pokoje do pokoje..(Y)

F.Neubauer, Ehrenvorsitzende 8.11.2007 21:28

Tady to máte černé na bílém. Přeložte si to:

Ziele der Sudetendeutschen -Gemäß § 3 ihrer Satzung verfolgt sie folgende Zwecke:

a) ...

b) an einer gerechten Völker- und Staatenordnung mitzuwirken, in der Vertreibungen, Völkermord oder „ethnische Säuberungen“ und Diskriminierungen weltweit gebannt und insbesondere das Recht auf die Heimat, das Volksgruppenrecht und das Selbstbestimmungsrecht für alle Völker bzw. Volksgruppen garantiert sind;

c) den Rechtsanspruch auf die Heimat, deren Wiedergewinnung und das damit verbundene Selbstbestimmungsrecht der Volksgruppe durchzusetzen...

OneTearofBlueDeer 8.11.2007 21:36

Re: Tady to máte černé na bílém. Přeložte si to:

teda pokusil jsem si to prelozit-s timto vynatkem se da pouze jenom souhlasit-taky jsem proto, aby narody a narodnosti skupiny mely pravo na sebeurceni a na vlast. Oni snad to pravo maji, my taky, takze o cem je rec ? Spise jim jde ale o OBCANSTVI ne ?

F.Neubauer, Ehrenvorsitzende 8.11.2007 21:48

Re: Re: Tady to máte černé na bílém. Přeložte si to:

Právo na sebeurčení spolu s právem na vlast znamená jediné - právo na odtržení "vlasti" od původního státu. Nic jiného to není. Takže, blöde Tschechen, dass heisst, že chceme repete skvělého roku 1938. Tschuss!

OneTearofBlueDeer 9.11.2007 8:51

Re: Re: Re: Tady to máte černé na bílém. Přeložte si to:

tehle vyklad otiskovalo Rude Pravo tak 1x za mesic, ja ho znam:-). Hovorme ale prakticky-jde o statni obcanstvi, o ktere Nemci prisli bud odsunem, nebo jednoduse si je v protektoratu z ceskoslovenskeho obcana na obcana Velkonemecke Rise nechali prepsat. Obavam se, ze pravo nezna pojem vlast-pouze statni prislusnost. Tim padem nema vyse otisteny blabol zadny pravni podklad.Howg

Patrman 8.11.2007 20:09

nejde se nejaky politik, ktery mysli hlavou??

Neustale omilani o vine Sudetaku a neustale stvani proti lidem ,kteri jsou nasi sousede jen dokazujeme svoji ubohost. Bylo by mozno vsechny argumenty tech, co nejvice krici  kteri anebo jejich pribuzni si v pohranici v roce 1945 nakradli, bylo by mozno je vsechny vyvratit.Uvedu jen jeden z idiotskych argumentu- rozkvet ceskych zemi zacal jiz za Rakouska-Uherska, z cehoz jeste dnes zijeme a jsme nejvyspelejsi zemi postkomunismu.Proc asi - protoze jsme se vsechno naucili od Nemcu a to pres sudetske Nemce.A to je asi to, co tem nasim tupcum vadi - zavist, ze nase mesta a vesnice stale nedosahuji urovne Nemecka, zejmena pokud se tyce cistoty a poradku.I kdyz vsude je korupce i v nemecku ale v poctu podvodu vedeme vysoko pred Nemeckem

Rampouch 8.11.2007 20:17

Re: nejde se nejaky politik, ktery mysli hlavou??

Když opomineme slovice, za kterými jsme o nekolik ocasů pozadu, máte pravdu.

Buvol 8.11.2007 21:18

Re: nejde se nejaky politik, ktery mysli hlavou??

)Ze jsme se všechno naučili od Němců? Doufám, že nikoliv ... aspon já jsem neslyšel, že by u nás kdy existovaly plynové komory, vyrábělo se mýdlo a hnojivo z lidských ostatků, dělaly se pokusy na lidech a to i na dětech, euthanásie nemocných a méněcenných apod. vymoženosti, kterými německý duch nesmazatelně a neopaketelně "obohatil" dějiny lidstva ..... víte kam si vedle toho můžete strčit ten váš německý pořádek a tu čistotu ?

Buvol 8.11.2007 21:21

Re: Re: nejde se nejaky politik, ktery mysli hlavou??

(Y) !!

Rampouch 8.11.2007 21:40

Re: Re: Re: nejde se nejaky politik, ktery mysli hlavou??

Ale  jinak mozarella z buvoliho mléka je vynikající.

Buvol 8.11.2007 21:54

Re: Re: Re: Re: nejde se nejaky politik, ktery mysli hlavou??

Já mám raděj biftek ....

Dědek 8.11.2007 22:42

Re: nejde se nejaky politik, ktery mysli hlavou??

Zdá se mi že si pletete příčinu a následek.Rakušani jako národ prakticky nexistují.Je to směska Němců,Bavorů,Čechů,Maďarů a řady dalších národů ze kterých dnešní "rakušané"pocházejí. A nevím co nás mohli naučit když třeba pancéře na KuK bitevní lodě pocházely z Vítkovic a kanony z plzeňské Škodovky.

Magor Milda 9.11.2007 20:19

Re: Re: nejde se nejaky politik, ktery mysli hlavou??

Nahoře na cimbuří státu San Marino je umístěno několik děl. Kupodivu nesou značku výrobce, Skoda, Pilsen. Velká část německých tajných zbraní se vyvíjela také u Škodovky, bylo tam dost vědeckého personálu, zejména ve fyzikálním výzkumu. Znal jsem absolventa německé techniky v Praze, který v Askanii a Fyzikálním výzkumu Škody vyvíjel řiditelné bomby, ty elektronky jsem ještě viděl. Zajímavé, že Karel, čili Karl viděl daleko do budoucnosti: když za ním přišli, aby vstoupil do SS, odmítl s poukazem na svého českého dědečka. Nic se mu nestalo a toho kolegu ze studií později potkal o holi, na východní frontě mu prostřelili kyčel. Jako občan protektorátu přežil. Kdyby těch prozíravějších bylo více, nemuseli umírat za německý socialismus u Stalingradu.

sid 8.11.2007 18:42

trapné

pěkná dizkuze česká  dizkuze lidí jejichž předkové přišli do pohraničí dostali za to zaplaceno lehli si do teplých posteli sem tam nějakeho Němce bouchli lidí kteří nic neuměli nebyli zemědělci  ani neznali řemeslo alespon velká vetšina a proto také vetšina sudetského území tak vypadá otlučené domy zdevastované domy a pobourané domy neuchytilo se ani družstevnictví  JZD,kde bylo zapotřebí alespon zakladni znalosti založili se státní statky ,které dotoval stát   kdo nevěří může si pohraniční vsi prohlédnout NECHCI ABY SE NĚMCI VRÁTILLI ALE TATO DIZKUZE JE Z VELKÉ VĚTŠINY TRAPNÁ

Šumavák 8.11.2007 17:51

...místo nesmyslného, apriorně odpuzujícího, nacistického termínu sudetský Němec - sudetští Němci začít používat správný termín český Němec - čeští Němci.

Čtenáři, pláčete dobře, ale na špatném hrobě.

Ten revanšistický spolek je HRDÝ na to, že se sám  nazývá:Sudetendeutschen Landsmanschaft!

Tak až  je přesvědčíte, že si mají říkat třeba "Čeští deutsprachige baráčníci"  a do znaku si místo říšské orlice dát českou hrdličku, tak se sem s tím Vaším návrhem zase vraťte.

Rampouch 8.11.2007 20:04

Re: ...místo nesmyslného, apriorně odpuzujícího, nacistického termínu sudetský Němec - sudetští Němci začít používat správný termín český Němec - čeští Němci.

Váš slovník nezapře politruka a komunistu. Jen tak dál. A nezapomeňte na imperialistického brouka a strýčka sama. Ada Neuer se také hodí.

čtenář 8.11.2007 20:10

Re: ...místo nesmyslného, apriorně odpuzujícího, nacistického termínu sudetský Němec - sudetští Němci začít používat správný termín český Němec - čeští Němci.

Nějak ti to divně spíná, strejdo ze Šumavy. Já mluvím k Čechům, aby přestali užívat termín sudetští Němci a místo toho začnou říkat čeští Němci. Jinými slovy, mluvím k Čechům, tak co do toho pleteš samotné Němce. Ti si musí upravit slovník taky, a to jen a jen na nich. Podle toho jak se rozhodnou budou "zbytkem" světa nahlíženi. Češi samozřejmě taky.

čtenář 8.11.2007 20:15

Re: Re: ...místo nesmyslného, apriorně odpuzujícího, nacistického termínu sudetský Němec - sudetští Němci začít používat správný termín český Němec - čeští Němci.

Voni to jak čeští Češi, tak čeští Němci těžko chápou, protože jsou jedni jako druhý prachvobyčejný knedlici. Prostě burani.  ;-D

Fafa 8.11.2007 22:10

Ctenari,

a nemeli bychom spis lidi pojmenovavat podle toho, jak se nazyvaji oni sami?

Kmit a Stál 8.11.2007 22:15

Re: Ctenari,

Tím ale nemyslíte Merklovou, Quatrovou, Clintonocou, nebo Lolobridgidovou?

Fafa 8.11.2007 22:22

K + S,

U zminovanych dam se tezko v cestine sklonuji jejich neprechylena jmena. Ale jiste se muzeme shodnout na vyrazech jako "s Hillary Clinton". Horsi to bude s pluralem, "Clintons" misto Clintonovi bude asi pusobit smesne.  

Šumavák 9.11.2007 0:07

ano , to je další možnost.

říkat jim "Čtvrtý bavorský kmen" čímž je i čtenářům zcela jasné, že pocházejí z Čech.

A v Rakousku je důsledně nazývat "Boehmen".Doporučuji vyzkoušet!

Rampouch 9.11.2007 21:19

Re: ano , to je další možnost.

Ano, také doporučuji komunistického politruka nazývat soudruhem nadporučíkem.

Dědek 8.11.2007 16:46

Tak nevím?

Někdy mám takový dojem že druhou světovou válku začali ostatní a Němci pouze bránili vaterland. A nedají pokoj dokud jim zase svět nedá přes hubu.Teď  to ale bude problém protože jsou díky ekonomické situaci v takovém balíku že si nás mohou koupit. Zejména když řada našich takzvaných politiků leze doz..... .

Karel Cikán Sudeťák a Žid 8.11.2007 16:06

Nezvykle rozumný článek

který vyvolal očekávatelnou reakci neandrtálsky xenofobního pražského klausovského lidu.

Buvol 8.11.2007 16:45

Re: Nezvykle rozumný článek

... a nezvykle nerozumný příspěvek ....

jirka.s. 8.11.2007 18:35

Re: Re: Že by tohle rozeznávalo rozumné a nerozumné?

http://www.ecards.cz/pohlednice-vse-nej-vole-313

PPP 8.11.2007 13:49

Mandžusko

Možná, že půdu v Karlových Varech skutečně koupí Číňan z Mandžuska. Rozhodně ale není obava, že by Karlovarsko chtěl v budoucnu odtrhnout od České republiky a připojit na 1000 let k Mandžusku. U Němce bych si tak jistý nebyl.

ok 8.11.2007 15:59

Re: Mandžusko

Chebsko jsme docela obyčejně koupili od Němců, i s Němci. Kdy to tam zná, tak ví, že je to území od Čech dost oddělené a otevřené směrem do Německa. Po Šengenu se bude na Chebsku do sta let mluvit opět německy. Taková je geopolitická realita, obzvlášť, když český stát na Chebsko KAŠLE a neumí ho využít pro OBCHOD - jak se může každý z nás přesvědčit. Chebsko je UPROSTŘED Německa, my to ovšem bohorovně ignorujeme a Chebsko upadá jako NIKDY V HISTORII.

Naopak okolí Pirny (Saské Švýcarsko) včetně nádherných hradů jsme Němcům prodali v roce 1492 (to se dobře pamatuje).

Zkrátkka ta neměnnost hranic je tak trochu iluze.