7.8.2020 | Svátek má Lada


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Schvaluje prezident Zeman zabití mladého Roma?

Na serveru Romea.cz ve svém článku „Smrt Roma v Žatci ukázala, jací jsme“ aktivista Karel Holo­mek ujišťuje Romy, že jejich osočování české majority z vraždy mladého Roma je namístě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Dočekal 21.11.2016 23:30

Náhodou

Jeden Rom,který to vidí jak to je.

: http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/174517-romove-priznavaji-jsme-lini-sedime-doma-a-bereme-davky-za-to-ze-jsme-nepouzitelni-v-praci-a-bereme-drogy-si-muzeme-sami-jsou-cesi-rasiste/

Š. Hašek 21.11.2016 20:59

Re: No vida, "pan" Holomek. Laicky se domnívám,

Nedočkáme.

Rasismus, lidskoprávo, novodemokracie - jsou jen jednosměrné, láskosměrné. Vy, jako bílej si hodláte stěžovat, že Vám cikán vyrazil zuby????? Jako příklad.

Š. Hašek 21.11.2016 20:56

Re: Včera se poprali dva chlapi v naší hospodě

Asi tak.

J. Kanioková 21.11.2016 20:08

Díky, pane autore, za bližší informace,

ten problém je napříjemný. Ale nejhorší na to je, že Politická Korektnost a "lidská práva" - to je to, co nedovolí racionální řešení..

Dokud se nebudou moci záležitosti pojmenovávat pravdivými slovy, dokud nebude možno postihovat přísně, dotud se ten binec nezlepší. Naopak zhorší..

J. Ráž 21.11.2016 18:10

Včera se poprali dva chlapi v naší hospodě

Ani jeden nebyl Cikán, takže jsme je vyhodili na ulici a byl klid. Kdyby byl jeden z nich Cikán tak noviny budou mít článek na první straně, televizní štáby by se z naší vesnice nehly alespoň týden a probíralo by se u paní Šabatové, zda incident neměl rasistický podtext. Romea.cz by psala o bezprecedentním rasistickém útoku na chudáka Roma, který si chtěl objednat sodovku a párek v rohlíku, ale byl bílými návštěvníky surově zbit a vyhozen z restaurace. Rodina chudáka Roma by následně vymáhala náhradu škody na oblečení a za morální újmu, s čímž by jí pomáhalo alespoň deset neziskovek a ministr Pelikán by apeloval na soudy, aby případ spravedlivě rozhodly, samozřejmě ve prospěch Romské rodiny...atd....atd.

Nevím jak Vám, milí čtenáři, ale tanečky Cikánů, které vždy nastanou, když někdo z jejich komunity zase někde udělá binec a dostane na ústa,mi už připadají ani ne směšné, ale nudné. Opakují se už tak často, že už si jich ani nevšímám. Tentokrát jsem zpozorněl, když Cikáni udělali v Žatci to velkolepé show s průvodem a smutečními věnci. To bylo po prvé, kdy jsem se rádoby smutečnímu průvodu od srdce zasmál.

J. Urban 21.11.2016 17:35

No vida, "pan" Holomek. Laicky se domnívám,

že projevy Holomka jsou ukázkovým příkladem čistého rasismu. Dočkáme se konečně, že takovéto rasistické projevy budou též podle platných zákonů trestány? Nebo to Dienstbierové, Šabatové a ostatní podobné "elity" zase nějakými lživými "argumenty" kopnou do autu?

K. Křivan 21.11.2016 17:22

Re: kdo nepracuje, ať nejí

Kdo do mě kamenem, do toho já olovem. K čemuž mi dopomáhej Bůh a ČZ 75.

A. Alda 21.11.2016 15:27

Vzkaz Holomkovi:

Šáhni mi na ženu nebo na vnučku a zabiju Tě!

S. Donát 21.11.2016 14:00

Re: kdo nepracuje, ať nejí

Já jsem si to upravil k obrazu svému - kdo do mě kamenem, já do něj dvěma až pěti. Prudce se tak snižuje šance, že ten kámen hodí znovu. Tedy po mně.

R. Langer 21.11.2016 13:43

Re: kdo nepracuje, ať nejí

Ne, tam je to: "Kdo do tebe kamenem, ty do něj chlebem." ;-)

K. Křivan 21.11.2016 12:46

Ani korunu těm, kteří si to nezaslouží.

Kdo nepracoval nesmí dostat žádné dávky v nouzi. Žádné přídavky na děti, které buudou pro zem pouze zátěží.

K. Křivan 21.11.2016 12:34

Re: kdo nepracuje, ať nejí

není to i křesťanská zásada ?

K. Křivan 21.11.2016 12:33

Holomek cigání !

Kdo bere toho holomka vážně ?

F. Lesniak 21.11.2016 12:27

Kdejaký holomek si otvírá nevymáchanou hubu.

Půl tisíciletí se ta opálená pakáž za naše prachy začleňuje a výsledek přece vidí každý sám. Dožiji se ještě někdy toho, aby se se tady hodnotilo padni komu padni a všechna nevycválaná primitivní a lenivá pakáž se těm, kteří je živí nevysmívala? Kolik tady živíme parazitických agentur pro začleňování? Kolik cikánů začlenili a za jaké prachy? Proč není třeba začleňovat ostatní národnosti, které tady žijí? Proto je třeba volit strany, které budou mít v programech vypořádání se se všemi parazity.

K. Janyška 21.11.2016 9:51

Už to příjmení. To bude ono.

To nebude dobré... Dzp.

J. Schwarz 21.11.2016 9:45

jediné, co

"smrt mladého Roma" v Žatci prokazuje je že bránit se napadání je v tomto státě dost riskantní, zatímco být "aktivistou" je pohodlné zaměstnání. Kdyby kdokoli z "bílé majority" hlásal na adresu Rómů totéž co pokřikovali "demonstranti" / a co konečně otzevřeně hlásá i hohomek Holomek / už by měl za zadkem Policii, na krku několik obvinění z rasismu a nálepku nácka. Nejvyšší čas zrušit "sociální stát" a vrátit se ke komunistické zásadě kdo nepracuje, ať nejí. Žádné dávky vyžírkům, žádné dotace a granty "aktivistům".

F. Doušek 21.11.2016 8:59

I v Liberci zpronevěřila cikánská rodina

v jakési nadaci asi 8 mega. Nikomu se ni nestalo. Prý je kraj nedostatečně kontroloval.

K. Wágner 21.11.2016 7:54

Na rozdíl od aktivisty Holomka

Jako odezvu na žblebty aktivisty Holomka a burcování Ščuky v článku, publikovaném 16.11.2016 na serveru Romea.cz, Roman Červeňák říká:

„Za poslední měsíc jsem díky tragédii, která se stala v Žatci, viděl stovky videí a komentářů, kde naši lidé hlásají nebo píšou: "Romale, musíme se sjednotit, musíme držet spolu, musíme si pomáhat..." A já se ptám, čemu tím pomůžeme? Co se tím změní? Myslíte si, že když ukážeme Čechům, že se máme rádi a stojíme za sebou, tak nás taky začnou mít rádi? Ne, nejspíše ne.

Naši "lídři" nás zvou 19. 11. 2016 na velkou romskou demonstraci do Prahy a vyzývají nás k tomu, aby jsme se tam sešli ve velkém počtu. Tak se opět ptám: A co tam budeme dělat? Křičet "stop rasismu"? Nebo budeme poslouchat proslovy typu "Romale, bratři a sestry, musíme držet spolu, protože takhle už to dál nejde"? A k čemu? K zviditelnění romských politiků, romských organizací nebo dokonce romských zpěváků? To nám zřejmě nepomůže. Pokud chceme změnu, pokud opravdu chceme, aby nás v této zemi brali jako sobě rovné lidi a ne jako lidský odpad, pokud chceme chodit po světě s hlavou vztyčenou a pokud nechceme, aby se opakovala tragédie, která se bohužel stala v Žatci, a nechceme se stydět za svůj původ, pak musíme začít sami u sebe. My jsme ti, kteří se musí změnit a ne všichni kolem nás.“

http://www.romea.cz/cz/publicistika/komentare/roman-cina-cervenak-musime-zacit-sami-u-sebe-my-romove-jsme-ti-kteri-se-musi-zmenit-a-ne-vsichni-kolem-nas

P. Maleček 21.11.2016 6:18

Ano lichva řízená ČSSD

Všechny vládní úřady a ministerstva řešící tzv. romskou problematiku drží v rukou ČSSD. Důvod je prostý, tzv. romská problematika je výnosný "byznys" sypající miliardy ročně. A to je také prazáklad prý sociální demokracie. Vyrobit sociálně slabé, těm začít cpát sociální dávky, které pak z valné části skončí v kapsách sociálních demokratů, tedy ČSSD.

Příkladem je severočeská Krupka, kde místní mafie ovládající radnici je komplet v ČSSD. Až průmyslovým způsobem do Krupky navážela Romy, aby pak dojila a i nadále dojí jejich sociální dávky. Hlavně přes hazard, bydlení, ale i drogy. A pochvalné a podpůrné návštěvy ČSSD hlavounů jsou téměř každodenní záležitostí. Dienstbier (ještě coby ministr), Valachová, Marksová a také sám Sobotka. Ten dokonce s místní ČSSD mafií slavnostně obědval a mezi mlaskáním vychvaloval skvělou práci místní ČSSD.

A tak je plně oprávněné se ptát - kolikpak asi z výnosů krupské ČSSD mafie, dojící romské sociální dávky, končí v centrální ČSSD pokladně? viz"

Premiér Bohuslav Sobotka se v út

Zdroj: http://teplicky.denik.cz/zpravy_region/premiera-sobotku-pohostili-v-krupce-na-hrade-20160714.html

V. Kolman 21.11.2016 3:33

JDE O TO,......

.....jestli pan Holomek necigání.

Čím dál, tím častěji si kladu otázku, čím to u všech všudy jenom může být, že podobné problémy jako Cigáni nemají i pracovití a usměvaví Vietnamci, Číňané ...., jejichž děti (které nikdo nemusí nabádat ke školní docházce) dokonce patří ve školách mezi premianty.

Pan Holomek a další notoričtí hlasatelé ublíženecké teorie "rasizmu" by si konečně měli uvědomit, že "míč je na jejich straně hřiště".

J. Jurax 21.11.2016 0:20

Politicky velmi nekorektní

Cikáni jsou přece dyzgrymynovaná menšina ... smí se to vůbec takhle napsat? Aby to nepopudilo ombudsmáňu ... :-)

Seznam organizací placených z našich daní i evropských peněz zabývajících se začleňováním cikánů je impozantní jejich počet bude o řád větší než počet cikánů, které začlenily - pokud vůbec někoho začlenily.

S článkem souhlas.