Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SPOLEČNOST: Schůze a bohoslužba

V té televizi to snad udělali schválně. V neděli ráno pustili Československý filmový týdeník z roku 1971 a hned vzápětí přímý přenos katolické mše svaté. Na padesát let starý týdeník se vždy rád dívám.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VM

Už dávno se ví, že nejhorší jsou odpadlíci.

0 0
možnosti
MM

M62a16r74e49k 38M72r62u49k

18. 4. 2021 15:33

Poturčenec horší Turka.

0 0
možnosti
JD

J83a91n 70D63a13v88i48d

18. 4. 2021 10:10

Mudr Uzel, milujme se a ploďme se (biblicky), ale s mírou ve smyslu ekonomickém, tvrdím já. Jisté etnikum sice plodí ostošest v natalitě, ale nikolivěk pracující daňové poplatníky, ale příjemce sociálních dávek. https://www.youtube.com/watch?v=_eYT1WvEE7k&ab_channel=%C5%A0l%C3%A1grTube

0 0
možnosti
Foto

Ritualizované opakování pozitivního obsahu je součást moderní psychoterapie. V dětství mi byla bohoslužba nesrozumitelná, také jsem se nudil. Dnes ovšem s rozkoší naslouchám starobylým textům jako rébusům a na liturgii /husitské/ se mi líbí její předvídatelnost a samozřejmě kolektivní přednes, který lidi v kostele spojuje podobně jako účastníky technoparty.

Ve skutečnosti celý náskok evropského západu je založený na převzetí antické kultury prostřednictvím církevních institucí, především klášterů. Ježíš byl první demokrat, který zapojil, chudé a přehlížené, Samařany, ženy jako plnoprávné členy společnosti.

O převzetí pozitivního odkazu říše římské usiloval již Karel Velký spolu s papežem a navázala na něj nacionalistická Říše římská národa německého.

Pokud jde o oběti čarodějnických procesů, dají se připomenout v českých zemích ojedinělé procesy ve Velkých Losinách - hlavní pachatel - Bobblig byl svérázný darebák, jeho největším odpůrcem, jehož popravu prosadil, byl děkan Lautner.

Na rozdíl od širší veřejnosti doktor Uzel jistě ví, že pedofilie je vrozená dispozice, která se projeví v každém prostředí, kde se pracuje s mládeží - ve sportovních klubech, školách a že i tam to okolí, bohužel, přehlíží. Jako lékař zná p. Uzel jistě vyloučené lokality, kde jsou tyto praktiky spolu s incestem běžně frekventovanější než kdekoli jinde. O církevních poklescích informují soudruzi, kteří si zároveň myslí, že sňatky podle šaríje jsou v souladu s Istanbulskou úmluvou, když to posvětil Ústavní soud v Karlsruhe. Nejspíš si myslí, že ženich s konzumací manželství počká, až 12tiletá nevěsta nabyde zletilosti.

0 0
možnosti
PP

P60a38v49e17l 44P71r46i29n35c

18. 4. 2021 13:56

Odkláníte a možná to i víte.

0 0
možnosti
Foto

Opravdový ateista nikdy netvrdí, že Bůh není. Otázku existence či neexistence Boha jednoduše vůbec neřeší, protože je mu to šum a fuk. Takže pokud někdo řekne, že Bůh není, není ateista, je to jenom obyčejný odpůrce existence Boha.

0 0
možnosti
JD

J94a24n 68D47a68v50i72d

18. 4. 2021 9:50

A co my, agnostici? Boha připouštíme, pouze odmítáme církve, vykladače víry v Boha, coby instituce. Něco jako "vlezl v kostele košilatý do díže a začal se se mnou přít a vadit o plamenech pekelných, jako by to sám prožil". Ještě zbývá Malleus meleficarum od Kramera a Sprengera. Dnes máme ale jiné náboženství, BLM. Poklekávat kvůli opicím, jako před Bohem. Není to diagnosa "na palici"? Echtovní Fin Kamara, nordický typ země Suomi, to se povedlo. Kůdela nezná asi svahilštinu, užil by výrazu "eusi thumbiri", echtovní Fin Kamara by byl asi zmaten. "Kaikki ihmiset syntyvät vapaina ja tasavertaisina arvoltaan ja oikeuksiltaan. Heille on annettu järki ja omatunto, ja heidän on toimittava toisiaan kohtaan veljeyden hengessä". Kůdela asi užil angličtinu, opičák Kamara nepochopil mluvené slovo ve fonetice. Rád se nechám poučit

0 0
možnosti
Foto

Vložil všechnu víru v sebe, nedopadlo to dobře. Pak v osud, opět to nedopadlo dobře. Teď se dovolává Boha.

0 0
možnosti
MK

Ano. Nakonec z toho vyjde Bůh jako jediná racionáíní naděje.

0 0
možnosti
JN

Víte, co je zajímavé? Že když jde opravdu do tuhého a blíží se možný odchod z tohoto světa, najednou se i takoví lidé, jako je třeba možná i autor článku, začnou v poslední chvíli života obracet k Bohu a hledat i možnost vykoupení v Království Ježíše Krista. Nebo ve stavu určité halucinace v nemoci podvědomě i nahlas volají Boha, i když celý život všem kolem sebe tvrdili, že Bůh jako takový neexistuje. Tohoto jevu jsem byl osobně svědkem.

0 0
možnosti
Foto

To již popsal Jung neboli zjednodušeně, topící se i stébla chytá. Jinak ateismus má jednu příjemnou vlastnost, je velmi pohodlný, nic od vás ve věcech víry nechce, dokonce vám nabízí jakýsi myšlenkový bonus, který vás opravňuje si myslet, že věřící jsou zaostalci.

0 0
možnosti
MK

Nevím, proč by mělo být divné, že někomu, kdo je celý život názorově komunista, připadají komunistické schůze a bohoslužby podobné. Naopak je to úplně v pořádku. Čest práci s. Uzle!!

0 0
možnosti
JJ

J74u37r61a 94J31u37r97a49x

17. 4. 2021 21:30

Víte, jako dítě a teenager ročníku 49 jsem se proti své vůli občas zúčastnil bohoslužby - kvůli prarodičům nebo na církevní svatbě. A jako dospělý jsem dobrovolně povinně pospával na veřejných stranických schůzích. Nic mi neříkalo ani to ani ono - a postřeh páně Uzlův mi přijde docela trefný.

0 0
možnosti
Foto

Ano, je tam viditelná podobnost. To proto, že lidská rituálnost nemůže mít zas TAK odlišné podoby, notabene v jednom kulturním celku.

Ono ani v jídle nebo sexu se toho nedá vymyslet zas TAK moc odlišného.

0 0
možnosti
JH

Pane doktore, skvěléR^R^R^:-)!!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz