20.10.2020 | Svátek má Vendelín


SPOLEČNOST: S ombudsmáňou mě baví svět

20.9.2013

Navrátiv se v neděli dopoledne z nákupu mléka (32 km, 450 m převýšení, mlékomat u kravína), pustil jsem počítač a z iDnesu na mě vyskočila paní Šabatová se svými názory na Cikány a problematiku s nimi spojenou (Regulujme média i diskuse, navrhuje po protiromských akcích Šabatová, 15.9.2013). Okamžitě jsem se dostal do stavu nadkritické excitace (který hraničil s infarktem) spojeného s nadužíváním nejbrutálnějších vševojskových nadávek.

Ta paní použila myšlení a slovník těch, proti kterým v rámci Charty bojovala (budiž jí za to vzdána čest) a navíc to myslí vážně! Kde to proboha jsme? To se bude oficiálně po 24 letech zavádět cenzura (Sládek by to jistě vzal...)? To budou libovolní demonstranti smět vykřikovat jen schválená hesla? Opravdu chceme dohnat a předehnat Severní Koreu?

Chci věřit tomu, že paní Šabatová byla jen ovlivněna "částečně zkvašenou šťávou z vinných eurohroznů" (nebo přímo burčákem?) a přišlo jí vhodné využít notoricky známou hlášku z hore parafrázovaného filmu: "A špatným zprávám budeme dávat úsměvná hesla." To se může stát každému, já se např. dodnes stydím za přepravu burčáku z Bratislavy do Břeclavi před třiceti lety (tenkrát zkvašené eurohrozny a internet ještě neexistovaly a byl jsem mlád)....

Většinoví Cikáni jsou problém - v Předlicích, Neštěmicích a Mojžíři jsem strávil mnohem víc času, než jsem kdy chtěl - a těch několik promile slušných a pracovitých (i s těmi jsem se v rámci výkonu povolání setkal) to bohužel nezachrání. Možná by neškodilo, kdyby si moje generační družka (jsme stejný ročník) zřídila v jedné z mnou zmíněných lokalit kancelář a opravdu tam rok úřadovala. Je to inteligentní žena a jistě by jí brzy došlo, že v rozhovoru pro iDnes "trochu přestřelila", a změnila by jak náměr, tak i odměr svých výstřelů.

Z chartistů jsem znal osobně jen jednoho, pana Tomáše Vlasáka. Jsem bytostně přesvědčen, že by kolegyni za zmíněné vystoupení nepochválil. Byl to nejen distinguovaný, ale i velmi moudrý muž. Rád jsem s ním v meziskladu polotovarů a dílčích sestav hovořil na témata vážná i nevážná. S generační družkou bych si evidentně tak dobře nepokecal....

Bylo by ode mě podlé, kdybych jen kritizoval, a tak mám pro generační družku návrh na částečné řešení cikánské problematiky. Ti lidé potřebují získat a upevnit pracovní návyky. Nechť tedy pracují pod vedením svých soukmenovců (nikdo jiný na ně neplatí, ověřeno v praxi) na zvelebení silnic druhé a třetí třídy. Prokopání pankejtů, vyřezání náletových dřevin a vyčištění propustků nevyžaduje žádné zvláštní vzdělání, ani zvláštní dovednosti v ovládání jednoduchých pracovních nástrojů. Někteří již kopat umějí, naposled viděni na jaře před Rakovníkem, v náspu trati 174 ČD kopali kabelovou kynetu, podmínky pro práci hnusné. Neziskových organizací, které by mohly zajistit administraci této činnosti (zejména projektovou přípravu a peníze za vykonanou práci), je tolik, že nemůže být problém najít nějakou schopnou a poctivou. A ombudsmáňa pak může řešit podněty pracujících Cikánů. Na které např. budou pokřikovat projíždějící "fanoušci" (zcela bílí, zcela vypatlaní) opravdu rasistická hesla. Až to nastane, tak přispěju sponzorským darem na terénní šetření. Zvlášť když budou Cikáni zvelebovat "mé" cyklosilnice II/115 a II/118, které to místy opravdu súrně potřebují! GPS souřadnice těch úseků zdarma dodám.

Autor je notorický cyklistaAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.