26.2.2021 | Svátek má Dorota


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
strejda 3.3.2009 13:15

Re: památník v Letech

To nemá být památník na ty dnešní, ale na ty, které bílí gádžové zhoufovali, zavřeli a špatně se pak o ně starali. Když někoho zavřete, máte ho pak na krku a zodpovídáte ze jeho život a zdraví.

Rad 3.3.2009 18:55

Re: památník v Letech

nojo, čunek je ve vsetíně taky zhoufoval a zavřel do buněk. což tam taky postavit památník?

harris 3.3.2009 22:23

Re: památník v Letech

- to není zas tak hloupá myšlenka. Byl by to ale spíš památník Čunkově hlouposti, neschopnosti řešit problémy a alibisticky je přesouvat jinam.

Houmr 3.3.2009 9:14

A co takhle negativní diskriminace

Děti nechodí do školy, nejsou výdobytky.

ludvík 3.3.2009 9:13

Naprostý souhlas

Pane Vernere,jste dnes ve skvělé kondici!Včera jsem viděl na tn.cz video z exekuce na úřadě v Chomutově a chtěl bych aby si ho pan Kocáb taky několikrát přehrál,aby vůbec té situaci začal trochu rozumět!

franta tyčka 3.3.2009 9:11

Tak to jsem se dneska fakt zasmál

Von ten Majkl si ztratí klíče od bytu kde může tejden zadara bydlet.Ale ať neztrácí hlavu, sousedi mu to vykopnou.

Magor Milda 3.3.2009 8:52

Prasečáky jsou u jinde, mám třeba 5000 čuníků ve vzdálenosti 800m

od baráku. Smrdí to jen, když je zrovna vítr ze SZZ, ale co chcete, je to venkov a Pražáci si rádi na vepřo-péčo pochutnají. Krávy jsou o dost dále, jenomže skládku hnoje si na podzim udělali asi 500 m od nás, takže se ty vůně střídají. Neříkám, že to beru s nadšením, ale jsem rád, že se naši zemědělci uživí a zvířátkům se daří dobře. Takovou hygienu nemají ani v nemocnici na infekčním.

Li 3.3.2009 8:48

Navýšit sociální pracovníky?

To je budete skládat na sebe?? Snad doporučujete zvýšit jejich počet!

Budíš 3.3.2009 8:35

Je jen jedna cesta,

jak pomoci ROMÁKŮM. Okamžité zastavení vyplácení soc dávek, zastavení příplatků na bydlení, omezení dětských příplatků (zrušení),  nástup do práce s vytvořením podmínek, povinná školní docházka po ZŠ S CÍLEM ZÍSKAT VÝUČNÍ LIST nebo střední školu, zrušení hranice 5000 Kč přestupku- trestné činnosti.Jinak vše marné, falešné a podvodné namířené proti této komunitě.

Karel 3.3.2009 9:21

Re: Je jen jedna cesta,

Bohužel, takhle to nejde. Je velice obtížné najít práci pro tolika invalidů.

Budíš 3.3.2009 12:43

Re: Je jen jedna cesta,

A prověřit jejich invalidní důchody-většinou jím nic není.Kdo je zdráv, musí pracovat. Všechno jde, jen chtít věci řešit a ne jen o nich plácat .

fg 3.3.2009 14:56

Re: Je jen jedna cesta,

oni jsou ale fakt chcípáci

Šoumen 3.3.2009 16:46

Re: Je jen jedna cesta,

Bohužel, invalidní důchod se přiznává osobám, které mají IQ pod 90 a to jsou všichni. Proto vypadají tak zdravě. Musel by se změnit zákon podle kterého postupuje Správa sociálního zabezpečení. Stačí si třeba jen hrát na méně inteligentního, nebo si nechat dát papíry na hlavu a už ho můžete mít i Vy.

dulcibelka 3.3.2009 8:24

Každý by ho nepochválil, pane Vernere

finanční stimulaci romských rodin, které nechají své děti vyučit nějakému nedostatkovému řemeslu...Ta "finanční stimulace" obvykle tkví v tom, že po vyučení mají vyhlídku na placenou práci - tedy u normálních lidí.

Ladic 3.3.2009 8:20

ano

Soudruh Verner tento blábol napsal v sobotním Rudém právu těsně nad soudruhem Uhlem, který zbourání velice prosazoval. Kouzelné.

Mezinárodní protestní akce za odstranění vepřína v Letech na Písecku

14-05-1999  

Mezinárodní protestní akci za odstranění vepřína v Letech na Písecku, stojícím v místech romského pracovního tábora z období druhé světové války, zahájili zástupci českých romských organizací. Učinili tak při pietním aktu u pomníku romským obětem války, zřízeném v místě táborového hřbitova v sousedství vepřína. "Protest bude probíhat nejen v ČR, ale ve všech zemích, kde působí Romský národní kongres (RNC), tedy v Polsku, Maďarsku, Makedonii, Německu, Švédsku a USA. "Budeme pořádat různé kulturní akce, mítinky a setkání, kde budeme informovat o všech věcech, které se v táboře v Letech děly, a protestovat proti tomu, že zde tento prasečák ještě stojí," řekl ČTK Ondřej Giňa z koordinačního centra RNC.

Aktivity romských organizací, které tlačí vládu, aby se znovu vrátila k záměru zrušit vepřín v Letech na Písecku a vybudovat na jeho místě důstojný památník romským obětem holocaustu, jsou podle vládního zmocněnce pro lidská práva Petra Uhla vhodné a správné. "Bojkot však podle mého názoru není ta nejlepší cesta a v daném případě si myslím, že jeho organizátoři nemají síly na to, aby ho realizovali nějakým účinným způsobem," řekl Uhl v rozhovoru pro ČTK. (Radio Praha, 14. května 1999)

arlon 3.3.2009 6:59

Džamila Kocábová

to je ta dcera co zpívá a nezpívá ne?;-D(Y)

Ladic 3.3.2009 8:20

Re: Džamila Kocábová

To ty sám?

Čehona 3.3.2009 16:56

Re: Džamila Kocábová

Ty jseš taky vygumovanej soudruhu, nepoznáš ani fór v nadsázce,

běž radši na pijana.;-D

Bobo 3.3.2009 5:13

Romové mají víc rozumu než Kocáb

Kdyby romové měli víc rozumu, tak jsou vidět na ministerských místech. Zatím romy stále vidíme na smetištích, které si sami svým rozumem vybudovali.

Emen 3.3.2009 7:28

Re: Romové mají víc rozumu než Kocáb

R^!!

paštun višnu 3.3.2009 1:02

Džamil nový vítr

Ano, to je ta pravá osobnost pro řešení romské otázky. Trochu intelektuál, trochu rebel, sekáč rocker rázně vstupuje na parket politických tanečků okovanou botou. Bác! Provede konzultace, navýší terénní pracovníky... a pak že to nepůjde!

Trepifajaxl 3.3.2009 0:37

Rozum?

Mít více rozumu, než má Kocáb není zase tak veliký problém.

Jirka 3.3.2009 1:06

Re: Rozum?

Kocáb si myslí,že odsud vyhnal sovětskou armádu,která by ale asi odešla i bez něj a vlezlo mu to na mozek.;-(

Hubený 3.3.2009 7:50

Re: Rozum?

Jseš trapnej a hloupej....

fg 3.3.2009 14:58

Re: Rozum?

proč?

Ladic 3.3.2009 8:21

Re: Rozum?

Kolik ti je?

clay 3.3.2009 0:20

Romové mají víc rozumu než Kocáb

opravdu?8-o Nojo, tak když už se Kocáb umí uživit, tak to už si kdejakej blb práci najde....

clay 3.3.2009 0:25

Re: Romové mají víc rozumu než Kocáb

Již třetím rokem se Romové sejdou 8. dubna na pohřebišti bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku, aby si připomněli památku obětí romského holocaustu....U nás bychom také rádi organizovali podobné akce, ale brání nám v tom pozůstatek z války. Od poloviny devadesátých let se Romové scházejí v Letech u Písku, aby si připomněli oběti bývalého cikánského koncentračního tábora a také to, že dodnes v těchto místech stojí velkovýkrmna prasat...Ladislav Bílý, tajemník Grémia romských regionálních představitelů (GRRP) k tomu říká: „Rádi bychom oslavovali Mezinárodní den Romů stejně radostně jako se oslavuje v jiných zemích, ale paťiv nám to nedovoluje. Nikde neexistuje to, co lze vidět v Letech. Tam, kde za války umírali Romové, stojí prasečák. Místo, které by mělo být připomínáno stejně jako Terezín, je zhanobeno nepředstavitelným způsobem. Dnes a denně tam stéká prasečí močůvka. Co víc k tomu dodat? Musíme se stydět za to, co se tam stalo a trvá dodnes.“

JW 3.3.2009 1:25

Močůvka vytéká z prasečáku?

Vážený pane, byl jste tam vůbec? Romové a papaláši obecně se tam setkávají opravdu jen jednou za rok a jinak tam pes neštěkne. Kdyby to místo bílí spoluobčané občas neposekali, tak to pro lebedu nikdo nenajde. Ten vepřín je hygienicky nejsledovanější odchovna prasat v Čechách a jímání exkementů je hlídáno víc, než dříve naše hranice, takže tekoucí močůvka jsou jen bafuňářské výkřiky pana Ladislava Bílého, který jen dokazuje svou praktickou znalost pietního místa. Pokud okolo něco takového v okolí leží nebo teče, tak vždy po tryzně, protože tam chybí latriny. 

fg 3.3.2009 1:31

Re: Močůvka vytéká z prasečáku?

já jsem tam náhodou byl a ten prasečák fakt smrdí. Kdyby  se zboural, tak je tam perfektní rybník a les. A to vše kousek od rychlostní silnice na Prahu. Rekreační oblast jak fík. Jen ten prasečák vadí. Tam by se ty pozemky daly prodat za velký prachy.  Ale on už je někdo určitě zkoupil a ted jen čeká.