Neviditelný pes

SPOLEČNOST: Rodný dům Klementa Gottwalda

20.2.2007

aneb Geny jsou geny

K těmto řádkům přivedla mne snaha města Vyškova zbavit se čestného občana psáno nezbolševizovanou češtinouKlementa Gottwalda; tedy zrušit toto čestné občanství. Dále položka na Seznamu Národních kulturních památek: Vyškov-Dědice, rodný dům Klementa Gottwalda. (Našim komunistům samozřejmě nikdo a nic nebrání se o ten baráček postarat za své, pokud na tom seznamu dosud je, nevím proč.)

Podle sdělení z Vyškova, kterému ty Dědice padly na krk, se ovšem v onom domku Klement Gottwald nenarodil, byl tam však zapsán, neb to byla domovská obec jeho matky.

Odbočíme za Atlantik

Před časem byla i v našem tisku zmínka o tom, že příslušník rodiny Kennedyovy, psáno Skejkl, byl díky momentálně již možným testům DNA usvědčen z vraždy spáchané před dvaceti lety. Tenkrát, díky neexistenci těch testů neusvědčen a tudíž zproštěn.

Kult rodiny Kennedy byl u nás kupodivu možný i pod vedením komunistické strany (viz knížka Budínova). Našim novinářům pak uniklo, když převzali z angličtiny to fonetické Skejkl, že správné hláskování toho jména je Skácel. A tím jsme zpátky u Gottwalda. Neb genetický otec „prvního dělnického presidenta“, který děvečku Gottwaldovou přivedl do jiného stavu, se jmenoval Skácel. Z důsledků toho těhotenství se vyzul tím, že odejel do USA, tenkrát (1896) to šlo bez visa.

Byl pilný, vedlo se mu. Později se v USA oženil a žena mu povila povícero dítek. Samé Skácely, tedy „Skejkly“. Taktéž dceru Ethel. Ta se pak provdala za jistého Roberta Kennedy (bratra J.F.K., ministra spravedlnosti v jeho vládě), roku 1968 odstřeleného během vlastní volební kampaně v Los Angeles jistým Arabem, který dodnes sedí.

Sourozenci manželky Ethel (veřejným tajemstvím bylo, že podobně jako Klement Gottwald trpěla alkoholismem) a jejich potomci se tudíž začali vyskytovat až po toho odsouzeného za zmíněnou vraždu v dotyčném klanu.

Roku 1968 k nim přibyl i potomek bratra genetického otce „Klémova“ (co měl pod čepicí, jak básnili doboví inženýři lidských duší), který se posléze objevil i v Kalifornii. Celkem krátce a jeho story o vzájemné příbuznosti s Kennedyovými jsme brali s reservou. Až do chvíle, kdy ho sebral v Monterey sheriff, neb v opilosti (taktéž alkoholik) konal velkou tělesnou potřebu v městském parku, a to dokonce „v pravé poledne“. Sheriffa napadlo zavolat na Cape Cod. O pár hodin později se v Monterey objevil soukromý business jet. Byla zaplacena pokuta za znečištění toho parku a veřejné pohoršení, načež dotyčný nastoupil na palubu toho jetu a zmizel za obzorem.zpět na článek