14.5.2021 | Svátek má Bonifác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Joska 3.3.2006 23:31

Jsem proti migraci!

A to zejména ze zemí s odlišnou kulturou. Ať se snažím jak se snažím, nevidím žádný prospěch, jen samé problémy. Jestli nás tu bude jen 5 milionů, no a co? Výhodou bude " větší životní prostor, lepší životní prostředí. Kdesi jsem četl, že v nějakém státě řešili reformu penzijního systému a víte jak to rozřešili? Zrušili důchody! No není to krása? A´t se o rodiče postarají děti! No to by se rodilo jistě více dětí, že? Idiotské nápady řešit důchody imigrací zavrhuji.
Alk 3.3.2006 13:08

Bio

Zkuste se podívat kolik je na internetu tzv. snažilek. Je spousta diskuzí, kde se mezi sebou baví ženy, které by rády, zkoušejí to s partnerem už několik let a ono to pořád nejde. Mám takový pocit, že to, že je nízká porodnost by se mělo řešit komplexněji. vím od mojí lékařky, že v mém okolí se vyskytuje skoro 50 párů, které to zkoušejí už více než rok a nedaří se.
Myslím, že z této strany se nikdo nedívá. Takže se bude říkat, že je nízká porodnost, ale nevedeou se záznamy o tom kolik párů se už víc jak rok snaží o potomka a nejde to. Je to také významný statistický údaj a vypovídá hodně o stavu životního prostředí. Věřím tomu, že kdyby lidé žili v čistějším prostředí a měli méně stresů, šlo by to snadněji.
Také se s partnerem snažíme o miminko a věřte tomu, že to je nápor. 14 dní vím, že se to nepovedlo a 14 dní nevím jak na tom jsem. Snažím si to moc nebrat, ale po roce takového snažení mohou být některé ženy zralé do Bohnic(či jiného podobného zařízení).
Tomas266@post.sk 2.3.2006 19:30

Aj tak ide o niečo iné

Ono samo o sebe je tento fenomén pristahovalectva velmi problematický a mi ho v tomto fóre určite nevyriešime. Rovnako je zaujímavé ,že stále vela ludí verí na systém vrejných prác a podobne blbotiny. Ludia veď  ono to nefunguje!!! Uvedomte si to konečne. A systém sociálneho zabezpečenia tiež nie je žiadna výhra. Ved len samotná podpora v nezamestnanosti je protimluva no nie? Podpora nezamestnaného aby taký zostal? Lebo väčšinou to tak býva.
A čo sa týka prisťahovalcov dôležitá je identita. Ked sa napríklad po škole presťahujem do iného štátu EU prijmem aj ich kultúru no nie? Ale niektoré kultury su jednoducho nekompatibilné a preto musime obmedzit pristahovalecstvo presnými číslami a čo je ovela dôležitejšie podporovat vlastných vzdelaných ludí aby mali deti, aby mali byt, a podobne blbotiny plus ked ktomu pridáme taký pekný nezaujem o deti z ich strany lebo si vážia viac karieru ako rodinu a čo dostanete niečo čo ste nechceli vlastného s takou nenávidenou mentalitou akú nemáte radi u pristahovalcov a mate to isté len v peknej bielej farbe ktorá sa vám páči viac.
Tak sa radšej začnite konštruktívne viac starať o rodinu, deti, prácu a nie také blbotiny, s ktorými aj tak nič neurobíte len meliete hubou na prázdno. 
JK 2.3.2006 9:22

Problém přistěhovalectví

Myslím, že je třeba oddělit ekonomickou migraci, tj. přišli sem, aby si vydělali, a přistěhovalectví, tj. přišli sem, aby zde žili. V současných poměrech (i v článku) je to většinou promíchané. Nevidím důvodu, proč by se měl někdo učit česky, když za rok potáhne někam jinam, třeba do Finska a měl by se učit jejich světový jazyk. Pro tyto lidi je požehnáním angličtina, a tu by měli umět. Naopak ti, ce se zde chtějí usadit natrvalo, by se měli stát opravdovými Čechy. Tj. naučit se historii, jazyk, kulturu. Mě je úplně jedno, jestli mají Češi šikmé oči nebo snědou pleť. Důležitější je národní identita. Někde jsem četl, že staří Řekové byli blonďáci. 
JM 2.3.2006 1:20

Re: Tak proč diskutujete?

Možná je to taky fašista?
JM 2.3.2006 1:15

Jakým právem upíráš právo na život?

No, nevím, jestli jsem to pochopil správně, ale nezdálo se mi, že by Ferda chtěl někoho zabíjet. Prostě jenom se mu zdá, že optimální počet lidí na rozlohu česka je 2M, o žádném vybíjení přebytků nemluvil. Co?
JM 2.3.2006 1:10

každý má nárok na svobodnou volbu zaměstnání

Jistě. Ale ne právo to zvolené zaměstnání dostat. To bych byl už 20 let českým králem.
Vilém 2.3.2006 1:10

Tak proč diskutujete?

Protože to nemáte v úmyslu? Typická logika pravice.
68 2.3.2006 0:01

Re: Sociální stát, solidární a kvalitní společnost

Uklidněte se Viléme. Nikdo Vám neupírá, že osobně máte jistou hodnotu jen a pouze tím, že existujete bez jakýchkoliv zásluh. A nesporně také určitou váhu. (V kilogramech.)
Loki_F 1.3.2006 23:57

Pane Viléme Gutfreunde zes' Plzně:

Sypete zde z klávesnice jeden nonsens za druhým (je jedno zda z důvodu intelektuální pomýlenosti nebo s úmyslem provokovat), v každém případě, máte-li pocit, že jste předložil nějaký, třeba jen jediný argument, mohu Vás pouze ujistit, že se mýlíte...
Nemám vůbec úmysl s Vámi diskutovat /ztráta času/ a už vůbec ne skládat právě Vám účty ze svého vzdělání, to Vám vůbec nepřísluší (resp. nic Vám do toho není). Nechte si to projít hlavou, ale do jednoho ouška si vetkněte nejaký špunt... };-) ... pro jistotu!
68 1.3.2006 23:50

Re: A jaké je vaše vzdělání?

I takové seznamy někdy plní svůj účel. Jména, adresy a zvláštní znamení lidí, jejichž vzdělání nebezpečně překročilo meze jejich inteligence, by mohly v mnoha situacích preventivně zabránit značným škodám.
Komik 1.3.2006 23:35

Hluboký omyl

Myslím, že se mýlíte. Práva povinnostem nepředchází, neboť každému právu musí odpovídat nějaká povinnost (minimálně povinnost umožnit výkon toho práva). Právní vztah má vždycky dvě strany - je to jako u mince; ostatně jinak by to nebyl ani právní vztah, protože právní vztah je vždycky vztah MEZI dvěma.
Joska 1.3.2006 23:21

Doufám, že jednou

všichni tihle multikulturní idealisté bez mozku v hlavě si tu multikulturní společnost pořádně užijou. A to se vším všudy! Jediné co mne nejvíc rozčiluje, že já už si ji částečně užívám a nemohu s tím vůbec nic dělat. Začíná to pravé "vykořeňování"..... Jen houšť a větší kapky Viléme!!!!
Joska 1.3.2006 23:15

Re: Autorův návod k vymření

Jak jste na to pane přišel? Tady přece vůbec nejde o nějaké mísení kultur, kterým Vy podmiňujete společenský rozvoj!! Jde o společenské zřízení a míru demokracie! Mísení kultur je vždy riziko a většinou je k h...u . Ale až na to Vy přijdete, tak už bude  dávno pozdě..... Milý Viléme, autor má pravdu a Vy jste naivní a nedomýšlivý, ale zjevně radikální ... Ano přesně Vy to tady jednou zazdíte!!!
holinka 1.3.2006 23:09

Re: me spis udivuje

Vy jste v USA ubytován ve sběrném táboře a závislý na podpoře?
zdeněk 1.3.2006 23:01

Re: Sociální stát, solidární a kvalitní společnost

Práva i POVINNOSTI! jak se zdá vás naučili jen ty práva povinnosti vám zřejmě nic neříkají.
Vilém 1.3.2006 22:41

Sociální stát, solidární a kvalitní společnost

Ne každý je schopnen si uvědomit, zejména na komunističtí zabedněnci přeškolení narychlo na "liberály", že práva předchází povinnostem. Věcně, logicky, nevyhnutelně v každé civilizované společnosti, nehledě na nesouhlas zaostalců. Protože člověk nemusí mít zásluhy, aby existoval, má hodnotu sám o sobě (dokonce to platí i o pravičácích).
Radek Laušman 1.3.2006 22:22

souhlas

tak...plně souhlasím.....proč podporovat někoho kdo nechce pracovat....nebo respektovat naši kulturu a integrovat....když se jim to nelíbí...tak ať se vrátí domů.....že jim tam hrozí smrt...?...jejich volba, nechtěli využít šanci....tak jsou stejně zbytečný....
zdeněk 1.3.2006 22:17

Re: Feudalismus

každý má právo na svobodnou volbu zaměstnání ale musí něco umět! a jestli pár cikánů přepadá obchody na slovensku s poukazem že mají hlad, tak by měli začát makat. A všichni nemůžou být multikulturní filozofové typu Uhl nebo Havel, tak maj holt smůlu.
Vilém 1.3.2006 22:13

A jaké je vaše vzdělání?

Vůbec v jakémkoli oboru, že neumíte svá tvrzení nijak doložit a zřejmě nevíte, že byste měl. Místo abyste argumentoval, osočujete, možná jste měl zůstat u svých zvyků. Že mi někdo něco říká, mně vůbec nevzrušuje, pokud nejde o argumenty, které by za něco stály. Věřejné fórum je takové, že každý musí počítat s reakcemi, které se mu nelíbí nebo nejsou užitečné. Ale naturel bojovníků za civilizaci opravdu stojí za poznání, zejména ty gestapácké seznamy.
Vilém 1.3.2006 22:08

Feudalismus

I se zbojníky. projděte si někdy archív třeba slovenské telezvize a uvidíte, kolik toho ti hladovějící stihnou napáchat. Mimochodem právem, protože každý má nárok na svobodnou volbu zaměstnání.
advo 1.3.2006 21:32

Re: me spis udivuje

Národní identitu si mohou - by si měly (ty děti) udržovat DOMA. Zde se musí přizpůsobit. Nechci nosit burku!!!
Hawk 1.3.2006 19:49

Re: pristehovalci nejsou resenim

Snad první rozumný komentář,
?? 1.3.2006 18:36

Re: Re: Hm, nebrečte - zrovna dnes odváželi sousedku do porodnice :-))

Proč  by měl mít jiný Honza syna nebo dceru? Informoval nás, že odváželi SOUSEDKU. Nikoliv že on zanáší a čeká rodinu !
?? 1.3.2006 18:29

Re: Rešení je snadné - dovoz dalších..

Česky se tomu říká "vytloukat klín klínem" ...Gratuluji Viléme; máš to skutečně "vymakaný" řešení !
?? 1.3.2006 18:06

Re: Mne spíš udivuje, že si tvoje děti neprocvičují angličtinu.

Zřejmě se všude domluví česky.  Abych nezapomněl : děti se baví; děti přišly ! (I když mi  do toho nic není, co a jak učíš !)
Stredocech 1.3.2006 17:26

Re: Pořád dokola omílané cypoviny

Společnosti, které se množí, územně expandují, není-li jim v tom mocenskými prostředky zabráněno. To platí několik tisíc let minimálně.
Loki_F 1.3.2006 17:25

Pane Viléme Gutfreunde zes' Plzně

Ač to nemám ve zvyku, tak po přečtení této diskuse a zejména Vašich příspěvků, musím konstatovat, zcela osobně, že jste velmi typickým ztělesněním přísloví: "Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí!"
Vaše odvolávání se na historické paralely je zcela nepřípadné a dezinterpretující.
Je proto také zřejmé, že Vaše vzdělání v oblasti historie bylo buď velmi nekvalitní a tendenční nebo značně překročilo Vaše hranice chápání sděleného.
 
Byl by to jen Váš problém, pokud byste svou nezanlost nepublikoval na veřejném fóru. Nedivte se proto, že Vám, myslím více nežli oprávněně, řada diskutujícícch sdělila - podle svého naturelu - co si o Vás myslí.
Stredocech 1.3.2006 17:25

Re: Naše báječná evropská kultura

Řešení je snadné, kdo odmítne "podřadné" práce, nedostane žádnou podporu z veřejných zdrojů, což by platilo pro všechny.
zdeněk 1.3.2006 16:54

Re: Re: Já vám nerozumím

Jasně, sám bychom se přizpůsobovali cizincům, oni ale ať se nepřizpůsobují.
 
Opět dvojí metr.