24.7.2021 | Svátek má Kristýna


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Joska 3.3.2006 23:31

Jsem proti migraci!

A to zejména ze zemí s odlišnou kulturou. Ať se snažím jak se snažím, nevidím žádný prospěch, jen samé problémy. Jestli nás tu bude jen 5 milionů, no a co? Výhodou bude " větší životní prostor, lepší životní prostředí. Kdesi jsem četl, že v nějakém státě řešili reformu penzijního systému a víte jak to rozřešili? Zrušili důchody! No není to krása? A´t se o rodiče postarají děti! No to by se rodilo jistě více dětí, že? Idiotské nápady řešit důchody imigrací zavrhuji.
Alk 3.3.2006 13:08

Bio

Zkuste se podívat kolik je na internetu tzv. snažilek. Je spousta diskuzí, kde se mezi sebou baví ženy, které by rády, zkoušejí to s partnerem už několik let a ono to pořád nejde. Mám takový pocit, že to, že je nízká porodnost by se mělo řešit komplexněji. vím od mojí lékařky, že v mém okolí se vyskytuje skoro 50 párů, které to zkoušejí už více než rok a nedaří se.
Myslím, že z této strany se nikdo nedívá. Takže se bude říkat, že je nízká porodnost, ale nevedeou se záznamy o tom kolik párů se už víc jak rok snaží o potomka a nejde to. Je to také významný statistický údaj a vypovídá hodně o stavu životního prostředí. Věřím tomu, že kdyby lidé žili v čistějším prostředí a měli méně stresů, šlo by to snadněji.
Také se s partnerem snažíme o miminko a věřte tomu, že to je nápor. 14 dní vím, že se to nepovedlo a 14 dní nevím jak na tom jsem. Snažím si to moc nebrat, ale po roce takového snažení mohou být některé ženy zralé do Bohnic(či jiného podobného zařízení).
Tomas266@post.sk 2.3.2006 19:30

Aj tak ide o niečo iné

Ono samo o sebe je tento fenomén pristahovalectva velmi problematický a mi ho v tomto fóre určite nevyriešime. Rovnako je zaujímavé ,že stále vela ludí verí na systém vrejných prác a podobne blbotiny. Ludia veď  ono to nefunguje!!! Uvedomte si to konečne. A systém sociálneho zabezpečenia tiež nie je žiadna výhra. Ved len samotná podpora v nezamestnanosti je protimluva no nie? Podpora nezamestnaného aby taký zostal? Lebo väčšinou to tak býva.
A čo sa týka prisťahovalcov dôležitá je identita. Ked sa napríklad po škole presťahujem do iného štátu EU prijmem aj ich kultúru no nie? Ale niektoré kultury su jednoducho nekompatibilné a preto musime obmedzit pristahovalecstvo presnými číslami a čo je ovela dôležitejšie podporovat vlastných vzdelaných ludí aby mali deti, aby mali byt, a podobne blbotiny plus ked ktomu pridáme taký pekný nezaujem o deti z ich strany lebo si vážia viac karieru ako rodinu a čo dostanete niečo čo ste nechceli vlastného s takou nenávidenou mentalitou akú nemáte radi u pristahovalcov a mate to isté len v peknej bielej farbe ktorá sa vám páči viac.
Tak sa radšej začnite konštruktívne viac starať o rodinu, deti, prácu a nie také blbotiny, s ktorými aj tak nič neurobíte len meliete hubou na prázdno. 
JK 2.3.2006 9:22

Problém přistěhovalectví

Myslím, že je třeba oddělit ekonomickou migraci, tj. přišli sem, aby si vydělali, a přistěhovalectví, tj. přišli sem, aby zde žili. V současných poměrech (i v článku) je to většinou promíchané. Nevidím důvodu, proč by se měl někdo učit česky, když za rok potáhne někam jinam, třeba do Finska a měl by se učit jejich světový jazyk. Pro tyto lidi je požehnáním angličtina, a tu by měli umět. Naopak ti, ce se zde chtějí usadit natrvalo, by se měli stát opravdovými Čechy. Tj. naučit se historii, jazyk, kulturu. Mě je úplně jedno, jestli mají Češi šikmé oči nebo snědou pleť. Důležitější je národní identita. Někde jsem četl, že staří Řekové byli blonďáci. 
Loki_F 1.3.2006 23:57

Pane Viléme Gutfreunde zes' Plzně:

Sypete zde z klávesnice jeden nonsens za druhým (je jedno zda z důvodu intelektuální pomýlenosti nebo s úmyslem provokovat), v každém případě, máte-li pocit, že jste předložil nějaký, třeba jen jediný argument, mohu Vás pouze ujistit, že se mýlíte...
Nemám vůbec úmysl s Vámi diskutovat /ztráta času/ a už vůbec ne skládat právě Vám účty ze svého vzdělání, to Vám vůbec nepřísluší (resp. nic Vám do toho není). Nechte si to projít hlavou, ale do jednoho ouška si vetkněte nejaký špunt... };-) ... pro jistotu!
Vilém 2.3.2006 1:10

Tak proč diskutujete?

Protože to nemáte v úmyslu? Typická logika pravice.
JM 2.3.2006 1:20

Re: Tak proč diskutujete?

Možná je to taky fašista?
Joska 1.3.2006 23:21

Doufám, že jednou

všichni tihle multikulturní idealisté bez mozku v hlavě si tu multikulturní společnost pořádně užijou. A to se vším všudy! Jediné co mne nejvíc rozčiluje, že já už si ji částečně užívám a nemohu s tím vůbec nic dělat. Začíná to pravé "vykořeňování"..... Jen houšť a větší kapky Viléme!!!!
Radek Laušman 1.3.2006 22:22

souhlas

tak...plně souhlasím.....proč podporovat někoho kdo nechce pracovat....nebo respektovat naši kulturu a integrovat....když se jim to nelíbí...tak ať se vrátí domů.....že jim tam hrozí smrt...?...jejich volba, nechtěli využít šanci....tak jsou stejně zbytečný....
Vilém 1.3.2006 22:41

Sociální stát, solidární a kvalitní společnost

Ne každý je schopnen si uvědomit, zejména na komunističtí zabedněnci přeškolení narychlo na "liberály", že práva předchází povinnostem. Věcně, logicky, nevyhnutelně v každé civilizované společnosti, nehledě na nesouhlas zaostalců. Protože člověk nemusí mít zásluhy, aby existoval, má hodnotu sám o sobě (dokonce to platí i o pravičácích).
zdeněk 1.3.2006 23:01

Re: Sociální stát, solidární a kvalitní společnost

Práva i POVINNOSTI! jak se zdá vás naučili jen ty práva povinnosti vám zřejmě nic neříkají.
Komik 1.3.2006 23:35

Hluboký omyl

Myslím, že se mýlíte. Práva povinnostem nepředchází, neboť každému právu musí odpovídat nějaká povinnost (minimálně povinnost umožnit výkon toho práva). Právní vztah má vždycky dvě strany - je to jako u mince; ostatně jinak by to nebyl ani právní vztah, protože právní vztah je vždycky vztah MEZI dvěma.
68 2.3.2006 0:01

Re: Sociální stát, solidární a kvalitní společnost

Uklidněte se Viléme. Nikdo Vám neupírá, že osobně máte jistou hodnotu jen a pouze tím, že existujete bez jakýchkoliv zásluh. A nesporně také určitou váhu. (V kilogramech.)
Loki_F 1.3.2006 17:25

Pane Viléme Gutfreunde zes' Plzně

Ač to nemám ve zvyku, tak po přečtení této diskuse a zejména Vašich příspěvků, musím konstatovat, zcela osobně, že jste velmi typickým ztělesněním přísloví: "Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí!"
Vaše odvolávání se na historické paralely je zcela nepřípadné a dezinterpretující.
Je proto také zřejmé, že Vaše vzdělání v oblasti historie bylo buď velmi nekvalitní a tendenční nebo značně překročilo Vaše hranice chápání sděleného.
 
Byl by to jen Váš problém, pokud byste svou nezanlost nepublikoval na veřejném fóru. Nedivte se proto, že Vám, myslím více nežli oprávněně, řada diskutujícícch sdělila - podle svého naturelu - co si o Vás myslí.
Vilém 1.3.2006 22:13

A jaké je vaše vzdělání?

Vůbec v jakémkoli oboru, že neumíte svá tvrzení nijak doložit a zřejmě nevíte, že byste měl. Místo abyste argumentoval, osočujete, možná jste měl zůstat u svých zvyků. Že mi někdo něco říká, mně vůbec nevzrušuje, pokud nejde o argumenty, které by za něco stály. Věřejné fórum je takové, že každý musí počítat s reakcemi, které se mu nelíbí nebo nejsou užitečné. Ale naturel bojovníků za civilizaci opravdu stojí za poznání, zejména ty gestapácké seznamy.
68 1.3.2006 23:50

Re: A jaké je vaše vzdělání?

I takové seznamy někdy plní svůj účel. Jména, adresy a zvláštní znamení lidí, jejichž vzdělání nebezpečně překročilo meze jejich inteligence, by mohly v mnoha situacích preventivně zabránit značným škodám.
Šnek 1.3.2006 16:50

Opět jeden soc. ing.

¨Chtěl bych po našem státu, aby zaměstnal nezaměstnané na veřejných pracích, naše města by mohla být jako ze škatulky.¨ Jo, ale to už by se zase stát stal tím velký přerozdělovatelem, jako býval. Co by potom dělaly všechny ty soukromé firmy které to dělají dnes? Byla by to nekalá soutěž, ve které by tyto podniky podlehly. A bylo by ještě méně lidí platících daně.
Loki_F 1.3.2006 16:43

K tomuto tématu jsem dostal nedávno anekdotu, podělím se

Přijde Ježíš do hospody a posadí se. Číšník ho upozorní:  ,,Tady si nesedejte, tady sedí štamgasti, vyhodí vás!"
Ježíš nereaguje. 
Ke stolu přijdou hluchý, slepý a cikán.. Kupodivu ho nechají sedět mezi sebou. 
Ježíš: ,,Za to, že jste mě nevyhodili se vám  odvděčím!"  
Dotkne se slepého, slepý vyskočí ,,Já vidím!!!" 
Dotkne se hluchého, hluchý vyskočí ,,Já slyším!!!" 
Otočí se k cikánovi a ten na něho: ,,Na mě nesahej, ty pičo, já mám invalidní důchod!! " 
MK 1.3.2006 16:03

pristehovalci nejsou resenim

Uvodni prihoda me sokovala. Kdyby me nekdo na ulici poucoval, jakou reci mam mluvit na deti, musela bych se hodne ovladat, abych nereagovala jeste hure nez ten mladik.
Pristehovalci cesky narod nezachrani.  Vetsina prichazi do Cech ne aby se stali Cechy, ale aby se meli lepe. Dane a socialni pojisteni jsou sice dulezite, ale s uchvanim tradice jen malo souvisi.
Jsme v tom sami, vlastne jste... 
Hawk 1.3.2006 19:49

Re: pristehovalci nejsou resenim

Snad první rozumný komentář,
Vilém 1.3.2006 15:06

Autorův návod k vymření

Celá historie lidstva ukazuje, že úspěšní byli ti, kdo se dokázali úspěšně adaptovat na širší gaografické a poltické poměry, tzn. Řím, nikoli uzavřená Sparta, tzn. Španělsko, nikoli italské státečky, USA, nikoli nacisté. Přitom zákonitě dochází k míšení kultur, ras, náboženství, způsobů života, jazyků, genů. Tím vzniká smíšená populace početně a kvalitou daleko převyšující vymírající skupiny, které zvoliy zabedněnost. Autor, jako kdyby chtěl český národ pohřbít, říká něco o tom, že na počtu obyvatel vlastně nezáleží, možná mu nezáleží ani na tom, jestli tady bude nejprve domov důchodců, pak LDN a nakonec hřbitov místo obydlené země.
vlastimil 1.3.2006 15:58

Re: Autorův návod k vymření

Také mám ten pocit, ale podotýkám, že budeme-li sem dovážet nepřizpůsobivé muslimy z afrických a asijských zemí - oni se záměrně nechtějí přizpůsobit, jejich náboženství nezná toleranci, zemi ve které žijí jsou povinni islamisovat, není to jejich chyba, oni nejsou ani lepší, ani horší než my, jsou prostě jiní, nám, naší civilisaci nepřizpůsobiví -, dopadne to s českým národem stejně - s rozdílem, že nevymřeme přirozenou cestou, ale vyvraždí nás.
Joska 1.3.2006 23:15

Re: Autorův návod k vymření

Jak jste na to pane přišel? Tady přece vůbec nejde o nějaké mísení kultur, kterým Vy podmiňujete společenský rozvoj!! Jde o společenské zřízení a míru demokracie! Mísení kultur je vždy riziko a většinou je k h...u . Ale až na to Vy přijdete, tak už bude  dávno pozdě..... Milý Viléme, autor má pravdu a Vy jste naivní a nedomýšlivý, ale zjevně radikální ... Ano přesně Vy to tady jednou zazdíte!!!
Ferda 1.3.2006 14:51

Pořád dokola omílané cypoviny

Pořád dokola omílané cypoviny, že jestli se nebudeme množit exponenciální řadou tak sejdeme. Chyba není v ničem jiném než v socioekonomickém systému. Před 100 lety žádní důchodci nebyli, takže není důvod proč se ke starým pořádkům nevrátit až na to jednou nebudeme mít. Za ideální počet obyvatel ČR považuju něco kolem 2 milionů. Současný počet nedmíru devastuje krajinu.  
richard 1.3.2006 15:52

Re: Pořád dokola omílané cypoviny

Jakým právem těm 8 milónům Čechů upíráš právo na život? Co si o sobě myslíš? Co ty jsi zač, multikulty?. Smrt tobě a celé tvé rodině.
JM 2.3.2006 1:15

Jakým právem upíráš právo na život?

No, nevím, jestli jsem to pochopil správně, ale nezdálo se mi, že by Ferda chtěl někoho zabíjet. Prostě jenom se mu zdá, že optimální počet lidí na rozlohu česka je 2M, o žádném vybíjení přebytků nemluvil. Co?
zdeněk 1.3.2006 16:36

Re: Pořád dokola omílané cypoviny

takovéhle keci můžou mít jen extrémisté typu Pol-Pot.
Stredocech 1.3.2006 17:26

Re: Pořád dokola omílané cypoviny

Společnosti, které se množí, územně expandují, není-li jim v tom mocenskými prostředky zabráněno. To platí několik tisíc let minimálně.
Stredocech 1.3.2006 12:20

Tak jeden příklad za všechny těm, kteří se ohánějí "produktivitou"

Stále není dostatek bytů pro mladé v lokalitách, kde by tito našli práci. Při vzrůstu produktivity by přece neměl být problém je postavit.
S penězi na penze je to jiná varianta téhož.
 
LJG 1.3.2006 13:43

Re: Tak jeden příklad za všechny těm, kteří se ohánějí "produktivitou"

No pro inženýra v podniku, který vyváží žádané zboží, pro manažera v tomto podniku, pro špičkového svářeče či soustružníka by neměl být problém zaplatit si nový byt.
Bohužel problém zaplatit nové byty je pro nižší úředníky, kteří celkovou bilanci státu nezvednou a pro něž se jen vytváří nové zamotané předpisy aby jich bylo více a nevzrostla nezaměstnanost.
Nebo pro lidi v textilním průmyslu, který teď ničí dovoz levného textilu z Číny.
A protože ti první musí být solidární s těmi z krachujícíh oborů tak sázka na špatné obory zbrzdí celou republiku.
Jestli půjde do háje za textilním průmyslem i automobilový, tak to poznáme všichni...