21.10.2020 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Řeporyje vs. Ruská federace

Sociální sítě žijí vystoupením starosty městské části Praha – Řeporyje v TV Rossija 1 ohledně osvobození Řeporyj tzv. vlasovci na konci 2. světové války. Ta věc má rozhodně více než jednu rovinu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Lenc 4.12.2019 11:08

Víte pane Hašku, je úsměvné jak kopete za ty "lepší".Že jedni socialisti přes uzavřenou smlouvu napadli druhé socialisty, kteří mimo jiné měly koncentráky a na triku miliony mrtvých spoluobčanů dávno před Hitlerem a v této politice pokračovali i během války a po válce tuto "politiku dobra" instalovali i v osvobozených zemích je vám prostě šuma fuk.Ale to je váš problém, ne můj.

Š. Hašek 4.12.2019 11:30

Vůbec o Vámi naznačené nejde u mě nejde .....

Malinko si jen hledím našeho dvorku ......

Vím něco o plánech a činech bolševiků, vlastně tam daleko a místního významu. Stalin chtěl vytvořit pracující, rolníky a pošahanou inteligenci.

Vím také o plánech a praktických činech bolševiků německého odstínu celoevropského významu. Hitler chtěl z části evropské populace vyrábět mýdlo a nechat je vychcípat na polích pro blaho německého lidu.

Váš problém, že tyto rozdíly neměříte a berete to jako "kopaní za někoho".

Němci měli vědět, co to znamená zkusit si něco s Rusí, se Slovany. Jsem "spokojen", že to takhle dopadlo. Jsem poučen bolševismem u nás, který přišel z Německa přes Lenina, Stalina a Gottwalda ........ připadá mi to v každém případě lepší, než si představovat být mýdlem, které rovnou z lidí dělal Hitler ......... jsem spokojen, že se mu to nepovedlo. Nic není zadarmo. Beru cenu zaplacenou Stalinovi za přiměřenou tomu, že můj otec se nestal mejdlem na německé podlahy. A já žiji.

Uznávám, že mladoštudenti nevědí, o čem píši. Mám dojem, že Vy to víte. Nemusíte saamozřejmě souhlasit.

Jen už nepište, že kopu za Stalina. Nejsou to Branky, bodu sekundy ......

J. Vintr 4.12.2019 15:16

Víte houby, jaké plány s námi měl Stalin. Naštěstí po válce byla Evropa plná amerických vojáků, takže se Stalin musel krotit. A pak chcípl dřív, než mohl něco zrealizovat. Po něm se naštěstí dostala k moci ta umírněnější část bolševiků. Co víte, třeba ho mohlo napadnout připojit nás k Rusku a "vyměnit" tady část obyvatel jako v pobaltských státech. Půlku poslat na Sibiř a nahradit Rusy.

Š. Hašek 4.12.2019 17:59

Někdy je dobré brát realitu ...... pohádky říkat dětem, nebo dívkám za měsíčku.

Študujte a precizujte svoje domněnky o Stalinovi. Fakta o Hitlerovi přenechte jiným, stejně je dost ignorujete.

Připojit se k SSSR napadlo Husáka. Odpojování zas napadlo Dubčeka a Smrkovského. Zkráceno.

P. Grigar 4.12.2019 22:21

..po skončení války se v Americe mohutně demobilizovalo, rušily se jednotky, omezovala produkce zbraní. Stalin tak naivní nebyl..

F. Houžňák 4.12.2019 12:31

Možná vám to ještě neprozradili, ale komunismus v carské říši, tedy v Rusku a na Ukrajině, instalovali Němci. Nebýt německých ýbrmenšů, v Rusku by žádný bolševismus nebyl. Tedy - nelžete, že to nevíte.

R. Vacek 4.12.2019 7:53

Ten politik z Řeporyj ale jenom pokračuje v tom, co dělal celý život - nasírat co nejvíc lidí okolo. Vždyť na tom si vystavěl svou image. Tak by ho měli lidé brát a těm, co ho neznají, by toto měl někdo sdělit - třeba i s ukázkami bavičova performancí.:-)

J. Jelínek 4.12.2019 8:45

Docela to sedí, na Zemana to také pasuje.

R. Vacek 4.12.2019 9:17

Je to tak. A proto si každý může vybrat takového baviče, o kterém se domnívá, že bude dobře prosazovat jeho zájmy. Nebo třeba takového, který sice žádné zájmy neprosadí, ale je to fešák.:-)

Š. Hašek 4.12.2019 9:58

Zdá se mi, Jelínku, že president Zeman nemá moc snahu primárně bavit.

Zdá se mi, že "provádí zdárně řemeslo".

Vytáčí Svěráka a Mináře. Poučuje Kaslovou, jak její děd "pojal Třetí Řiši". Toto již ve volnočase.

Š. Hašek 4.12.2019 10:03

Ten Novotný jen pokračuje v neustálém "oznamování TADY JSEM".

Uznávám, že na to jde relativně chytře. Slovo chytrost lze přisoudit i gaunerům a televizním kecalům.

Primárně věc občanů Řeporyjí, ale třeba nikdo jiný nechtěl organizovat poměrně nezáživný každodenní chod obce, hádat se s pražským magistrátem a manekýnkami ze všelikých dohledkanceláří z "centra".

Starostu bych nedělal ani za lopatu prejtu, jak říká kamarád.

P. Pavel 4.12.2019 10:25

Tak, pravda občas a zvlášť některé lidi nasere.

Š. Hašek 4.12.2019 10:48

Reakce na magorská moudra nemusí být nasrání.

Hleďte si svého.

P. Pavel 4.12.2019 20:37

To jsi vacka ohodnotil dobře, hašku. A jistě ti nebude dělat problém, když se budeš řídit vlastní radou.

K. Potoček 4.12.2019 7:15

Nevím, ale na internetu byl příspěvek, odvolávající se na kroniku Řeporyjí, kdy vlasovsi přijeli do již osvobozené vesnice!? To někdo ty kroniky přepsal?

J. Tulejová 4.12.2019 7:52

Novotný je odporný člověk bez skrupulí, viz uštvání Bartošové, fotky jeho tlustého zadku jsme všichni viděli. Ale kroniku Řeporyjí jsem četla, je k dohledání na netu a vesnici vlasovci osvobodili. Jiná věc je, že na Moravě pojem vlasovci byl totožný s vrahy, kteří se na sklonku války probíjeli naší zemí a vraždili. Tak jsme to slyšeli od rodičů a prarodičů.

P. Dvořák 4.12.2019 8:16

Tím se nezabývejte. Patton také osvobodil Plzeň od Němců, kteří tam už nebyli.

J. Jelínek 4.12.2019 8:51

Protože všichni uvažující vojáci Wehrmacht už byli v americkém zajetí a další se tam hrnuli z východu. Máte pravdu, že v případě Prahy a Plzně spíše než o osvobození (což evokuje tuhé boje) mělo hovořit o obsazení. Jinak, z hlediska umění války byly tyto dvě události to nejlepší, co si může kterákoliv vítězící armáda přát.

Š. Hašek 4.12.2019 10:58

Máte pravdu v tom, že ti "všichni uvažující vojáci Wehrmacht", kteří předtím "stavěli hospodářství SSSR na nohy" ...... vraždili překážející venkovany, znásilňovali, vraždili a upalovali děti a ženy ..........

..... najednou jim v jejich načlověčích mozcích docvaklo, že to bude čekat i je a čisťoulinky německý venkov s jejich manželkami a dětmi!!! Kdo by to řek ́?

Zamyslel jste se nad tím, že byste byl voják Rudé Armády v Prusku, roku 1945?? Já ano. Vy se nezamýšlíte, Vy jen přejímáte názory "krasohledů od válečných počítačových her".

Ani jeden zajatý i nezajatý Němec se neměl dostat z východu k Američanům. Američané měli svých dost. I těch, kteří v Ardenách předtím stříleli americké zajatce jak králíky ...... Kulomety, v roklích ......

V. Němec 4.12.2019 6:18

Jestliže doposud ruská celostátní televize nepozvala nikoho z vrcholných státních představitelů Česka, ale učinila tak poprvé pozváním opozičního představitele vlády formátu starosty Novotného, pak je nad čím uvažovat.

Že to Rusům nandával? V tom se dá pokračovat do "desátého" kolena a nebude tomu konce.

Ale co si tak Rusové z tohoto pořadu odnesli, to by bylo zajímavé.

Š. Hašek 4.12.2019 11:06

Ale já myslel, pane Němče, že skrz na skrz procenzurovaná ruská televize tam pouští jen Putina (a Mrazíka).

Říká to generál Pavel a Halík.

Něco mi tady neštymuje, někdo tady kecá.

J. Pilny 4.12.2019 5:47

Řeporyjský styl je spíše nasírat všechny, kteří mají jiný názor, než je ten správný, tedy můj. Je to 100 krát horší buranství, než předvádí Zeman, ale to vám nevadí, co?

M. Krátký 4.12.2019 1:20

naprostý souhlas a děkuji R^R^R^