6.7.2022 | Den upálení mistra Jana Husa


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Reakce na virus je neúměrná

Ale lidstvo „pro změnu“ sebevraždí sebe na většině těch míst, kde umrtvuje podnikání. Anebo se (také) domníváte, že ekonomie „ani není věda“, že si ji „vycucali z prstu“, a tak patří přes palubu, i kdyby kvůli jedinému životu?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Černý 1.4.2020 23:45

Vláda je asi prolezlá proamerickými agenty a bere nám naše svobody. Mimořádný stav nikoho neuchrání před smrtí, jen to odsune na později.

M. Vaněček 1.4.2020 21:51

Vláda nenařídila zavřít průmysl co něco vyrábí. VW se sám rozhodl přerušit výrobu (a tím ovlivnil i návazný průmysl autodílů). Jiné velké firmy i stavebnictví dál fungují. Zásobování potravinami i zemědělství funguje. Nemocnice fungují.

Co vláda "zavřela" (omezila) je zábavní a turistický průmysl. Ten nám potřebné zboží (zdravotnické potřeby, jídlo, ...) nevyrobí. Ale jeho zástupci jsou nejvíc slyšet, nejvíc křičí.

J. Ganaur 1.4.2020 22:10

Však Vy taky budete křičet, až Vám nepřijde důchod nebo sežraný inflací, takže se půjdete pást.Ale s rouškou....

M. Vaněček 1.4.2020 22:28

Já ne, mám dům, velkou zahradu, v červnu už začnu sklízet, děti pracují, roušku nosím, jestli jste si všimnul, už je to "in" i v USA.

J. Ganaur 1.4.2020 22:36

Tak hlavně aby Vám síla a zdraví vydržely až do rychlé smrti.

Z. Lapil 1.4.2020 22:24

Naprostá pravda, ALE: dost lidí ten zábavní a turistický průmysl živí, včetně třeba veškerého personálu letišť. Těch pár letů do Číny to nezachrání. Samozřejmě hospody. Muzikanti. Veřejná doprava - kdo nemusí, do autobusu nevleze, naše firma "zakázala" používat MHD a zorganizovala vzájemné svážení auty.

Neboli nepochybuju o tom, že je povícero set tisíc lidí bez práce a během pár týdnů bude bez úspor. Fajn, vláda přikázala počkat s hypotékami, ale i ty banky mají jedině ty peníze (dobře, nějakou rezervu povinně mají), které dostanou ze splátek stávajících, a jak dlouho vydrží půjčovat peníze, když jim dlužníci nebudou platit? A když zároveň budou klesat zůstatky na účtech běžných i spořicích.

J. Ganaur 1.4.2020 22:39

To magorům nevysvětlíte.Dneska si všichni myslí, že mají nárok.Že peníze se jentak natisknou....

V. Kain 1.4.2020 19:02

Chtějí další měsíc šílenci.Vím naprosto přesně která firma bude posilovat a bohatnout.Lidé zblblí propagandou to ještě umocní ve volbách.

V. Čermák 1.4.2020 19:14

To není těžké uhodnout, které firmy budou prosperovat a které né. Inu ty Schopné budou, např. Agrofert a s ním i 35000 jeho zaměstnanců. To je dobře, ne?

J. Ganaur 1.4.2020 22:12

Všeho schopné.Jste měl napsat.Vy VČ.

D. Černý 1.4.2020 23:50

Uspořádejte demostraci přes facebook. Demonstraci proti zkorumpovaným šílencům ve vládě.

M. Krátký 1.4.2020 15:16

Taková šlamastika a to děvče furt leze v těch kraťasech po té fotovolatické střeše bez roušky - nestyda jedna vyšpulená !!! a furt mi nejdou smajlíci a jiná havěť !!!

R. Gramblička 1.4.2020 15:53

Smajlíci nejdou ani mně. Jdu se podívat, zda taky nemám na střeše nějakou šťabajznu

M. Dvořák 1.4.2020 17:09

Jdou akorát tyhle dva : ☺ ☻

Alt+1,Alt+2

M. Rozbořil 1.4.2020 15:03

Ani spisovatel nezajistí prodej svých knih mrtvolám. Takže "obchod je obchod", ale jen ocamcáď pocamcáď. Navíc, nebude-li výroba, nebude mít obchodník s čím kšeftovat. A pro výrobu potřebujeme, kromě robotů, ještě lidskou podporu.

V. Bok 1.4.2020 14:58

No, nádherné úvahy o nucené eutanasii starců. Fakt. A rozhodnout o životě jedněch mají druzí. Úžasné. Zvláště když autor je tyké bojovník za lidská práva. Samozřejmě, některých.

Podívejte se, já nemám naprosto nic pro ti dobrovolné eutanasii. Sám bych si chtěl vybrat, kdy to bude. Ale nikdy, nikdy bych o tom neuvažoval pro druhé. Když jsem se staral o rodiče v závěrečných stadiích Alzheimra a Parkinsona, ani na okamžik mi nenapadlo myslet na ukrácení jejich trápení. Samozřejmě, pocit úlevy po jejich smrti tam byl. Ale mám jaksi takovou morální a lidskou povinnost, že.

V Tbalisi v Dnešní Gruzii žil lidský druh Homo georgicus. Mezi pozůstatky našli kostru starce, který byl dlouhodobě neschopný se o sebe postarat. Ti pravěcí lidé to přesto dělali. A bylo to pro ně těžké v té době, nesrovnatelně s dneškem. To bylo před skoro 2 miliony let, víte?

J. Ganaur 1.4.2020 15:29

Takže navrhujete provést eutanasii hladem a zimou mladým a zdravým.To jste lidumil.Tohle není žádná eutanasie.Nikdo nikoho neusmrcuje.Jen jsou omezené možnosti každáho "zachránit", za enormních nákladů.A ještě na krátký čas.

V. Bok 1.4.2020 16:07

No, jestli si to srovnáte s vaším svědomím nechat rodiče bez pomoci zemřít, tak to jsem fakt tedy nepochopil.

R. Gramblička 1.4.2020 16:27

podsouváte mu vlastní dojmy. Pan Ganaur nic takového nenapsal

Z. Lapil 1.4.2020 22:04

Pozor, tohle se vám nebude dobře číst. Jsou totiž věci, které NELZE, respektive cena je příliš vysoká. A o tom autor píše.

Nejde jen o peníze, respektive o to, že kde nic není, ani čert nebere. Každý večer je ve zprávách tisková konference o tom, jak stát odpustí, stát pomůže... Kde na to ten stát chce vzít? Jednak dluží, kam se podívá, ale hlavně - je-li koronavirus tak světový průšvih, jak tvrdí "panikáři" (možná je), tak si každý bude potřebovat půjčit a nikdo nebude mít co půjčit. Viz vláda na začátku rouškové krize: nebylo kde koupit.

I vy jste se, předpokládám, o rodiče staral V MEZÍCH SVÝCH MOŽNOSTÍ, tj. zaplatil jste jim to nejlepší ošetření, které jste si mohl dovolit, ale nejspíš jste chodil do práce, abyste na to ošetření měl. Pokud jste do práce nechodil a ošetřoval je osobně, pak klobouk dolů před vámi a - naprosto bez ironie -PŘED VAŠIMI ÚSPORAMI.

Ale víte co? Od vás není košer chtít po všech lidech široko daleko, aby si kvůli cizím rodičům "dali nohu za krk". Proč? Jednoduše proto, že oni, stejně jako já, to nechtějí po vás.

Čímž absolutně neodmítám jakoukoliv pomoc, kterou jsem schopen(!) poskytnout, od místa v tramvaji až po nějaké to sousedské zasponzorování. Jen se naprosto necítím schopen spasit svět.

J. Ganaur 1.4.2020 22:16

Rodiče už nemám, ženu mi "zlikvidovali" machři v bílých pláštích.Sám jsem v kategorii nejvíce nakažených (60-69).Ale nejsem pako, abych zničil potomky.

R. Gramblička 1.4.2020 15:55

další, co nechápe nebo chápat nechce

A. Pakosta 1.4.2020 16:26

Aha, tak vy jste se, pane Boku, koukal na utrpení svých nemocných rodičů a upřímně se modlil, aby se tu s vámi trápili ještě co možná nejdéle?

Zajímavý postoj....

V. Bok 1.4.2020 16:48

No, měl jsem vzít sekyru? Jak jsem od Vás pochopil. Vůbec Vám to nepřeji být v takovéto situaci, ale, oni ještě umřít nechtěli, víte?

J. Kernal 1.4.2020 13:39

Pane Kubeši, to je o zdravém selském rozumu, ale ten se v současné společnosti úplně vytratil.

J. Herodek 1.4.2020 13:34

Pane Kubesi. Vazne si myslite, ze je to o zmrzline? Co kdyz nekdo pracuje v zahranici, nebo v tezce postizenem odvetvi. Ma zavazky, hypoteku, deti na skolach. Vi o problematice trochu vic v realu, ma moznost srovnani a pak na neho mluvi ty chytre hlavy v televizi v rouskach a pak vy s tou zmrzlinou. Mam zacinajici opar od rousky. Jak asi budou vypadat me plice za tyden. Jeden pan me vcera nazval ostudou. Zapomel jsem si nasadit ten oslintany hadr na usta po vystoupeni z auta..................

Z. Lapil 1.4.2020 22:10

Podle toho závěru se zdá, že vám uniká nutnost permanentně nošenou roušku občas vyměnit a večer je povařit a ráno suché vyžehlit. Nebo aspoň jedno z toho, uznávám, že žehlička přestává být samozřejmou součástí domácnosti.

L. Kubeš 1.4.2020 13:02

Co Čech to odborník na medicínu. Ano, je tragické, že na rohu si nemůžu momentálně koupit mojí oblíbenou zmrzlinu. Může za to zlá vléda a já to tak nenechám a budu jí žalovat! Tak nějak uvažuje řada níže uvedených.....

Ś. Svobodová 1.4.2020 15:09

Chápu. Vláda jedná podle vyššího principu mravního a komu se to nelíbí je vlastizrádce. Ať jde zmrzlinář na podporu, hlavně že se u něj v cukrárně nikdo nenakazí. A teď utíkejte pro zmrzlinku do Tesca, to vám vláda povolila.

J. Kernal 1.4.2020 12:54

Dobře napsané a pan Velínský situaci v komentáři popsal velmi dobře. Jen bych dodal, že v naší zemi každý den umře okolo 300 lidí a pro mnohé to bude novinka a berou jako by smrt neexistovala.