19.1.2021 | Svátek má Doubravka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vládík 4.1.2006 9:52

Re: Re: Re: Ona úroveň informovanosti je v Rakousku velmi vysoká

Jen technicky několik důvodů, proč je to kravina: 1) tachyon nikdo nikdy neviděl, jedná se o hypotetickou částici, která se pohybuje rychlostí nadsvětelnou a tudíž porušuje kauzalitu. 2) než k uživateli doleze elektron z atomové elektrárny uplyne poměrně hodně let (posuvná rychlost elektronu ve vodiči je cca 10^-4 m/s, tedy jeden kilometr za 116 dní). Rychlostí světla se vodičem neposouvají elektrony, alébrž elektromagnetické pole. 3) pohyb elektronů ve vodiči nevzniká v reaktoru, ale v generátoru připojeném na turboústrojí, stejně jako v každékoliv jiné elektrárně. Prostě hovadina a kdo tomu věří je buď dítě (malé), nevzdělanec nebo idiot !
kocourek 4.1.2006 13:30

Re: Re: Re: Re: Ona úroveň informovanosti je v Rakousku velmi vysoká

Proboha, Vladiku, i Nemci nekdy dokazi smysl pro humor - nevidite, ze je to SATIRA?
jtv 4.1.2006 9:21

Re: Re: Ona úroveň informovanosti je v Rakousku velmi vysoká

Moc hezké, zvláště reference: Herr F aus D.: “Phantastisch!!”
jura-p 4.1.2006 21:59

Re: Re: Ona úroveň informovanosti je v Rakousku velmi vysoká

Ale zase je ten gerét docela levný. Za pouhých 949 Euro. No nekupte to za necelou tísícovku.
janci 4.1.2006 10:49

Re: Ona úroveň informovanosti je v Rakousku velmi vysoká

Jiz pred lety jsem se u teto firmy ptal,jaky maji s timto pristrojem uspech, odpovedeli - nase obchodni tajemstvi...... Asi maji kupcu dostatek.
Cyril Hue 4.1.2006 0:41

Rakusak je kluk usata..

Rakusaci hresi na to, ze maji diky prirodnim dispozicim pres 70% el. generovane z hydro, ale jak ukazali klimaticke vykyvy z poslednich let neni to vzdy spolehlive reseni.. V kazdem pripade si v krizi poradi lepe nez my a psychologicky jsou par desitky let pred nami co se tyce uvazovani o usporach energie, OZE atd. V Cechach nemame nic, uhli vytezene a na zavreni, trochu vice toho hnedeho uhli v poverchovem dole. Uranu uz v podstate nemame a to malo co je na na zahranicnich trzich k mani roste cena o xxx% rocne. Voda je pokryta, vetraky ci solar maji u nas zatim malou sanci. A podle mistnich komentaru zcela nejlogictejsi plan tj. nasadit svetr, stahnout topeni do leva a prodat spalovace-zapachace cinanum na srot se mezi domorodci zatim moc odezvy nenaslo k jejich skode. Fronty zapachacu ma nedostavenych magistralach a preplnene popelnice po Novackych vanocich budou jiz obraz minulosti.. CR s nejhorsi energetickou bilanci na vyrobenou jednotku bude totiz nejspis prvni obeti racionalizace v globalni nebo i vnitrni ekonomice EU pri dalsim energetickem soku. Proste dily do aut se budou lacineji vyrabet v Turecku, pochybuju ze jiz dost zhyckany a prezrany cesky zamestnanec bude ochoten jit s platem dolu kvuliva vysokym nakladum na energii pri vyrobe se kterou v predstihu nikdo nechtel nic delat.. Jako mensi test poslouzi Ukrajina. Jestli jejich ocelarny preziji ten rust cen energii pak rad odvolam, ale je to uplne obdobna situace. Kdo nebude mit v budocnu dost penez na uctu jako nektere zeme na zapad od nas ci efektivnejsi vyrobu z hlediska spotreby energie proste na trhu neobstoji, sance CR obstat jsou velice blede..
Jura Jurax 4.1.2006 8:30

Re: Rakusak je kluk usata..

Cenzore, kde jsi? Rakušan jest zde přirovnán k ušatému nezletilci, což je urážka a možná i rasismus, a sentence dost zhyckany a prezrany cesky zamestnanec jest nesporně urážkou všech českých zaměstnanců! Cenzore, neflákej se!
Pete Brich 4.1.2006 10:24

Milý Viet-kongu.

ČR má uranu habaděj.
Proto je pro EU sousedy nejlepší nám výrobu elektřiny z něho zakázat.
PB
krmič 4.1.2006 11:13

Re: Ukrajina a ocelárny

nejsem v tomto oboru odborník, ale mám dojem, že metalurgie železa naopak plyn produkuje (u nás hoří přebytek často jako fakule nad hutními podniky). A při dnešní konjunktuře v oceli to asi není ten pravý problém.
honzak 4.1.2006 14:53

Re: Re: Ukrajina a ocelárny

Koksová metalurgie produkuje tzv. kychtový plyn, který se následně vrací zpět do procesu. Zušlechťování ocelí (tady jsem taky amatér) naopak plyn při některých procesech spotřebovává.
krmič 4.1.2006 20:50

Re: Re: Re: Ukrajina a ocelárny

Samozřejmě, že se plyn zase spotřebovává. Jaká je celková bilance, to nevím, občas je možná ztrátová. Ale jindy hoří přebytek pánu Bohu do oken. A na degazační plyn z dolů jsme už dávno zapomněli, jsme rádi, když uniká pokud možno bezpečně do ovzduší. (Ne že by nás to nepatrné množství mohlo energeticky nějak vytrhnout, to rozhodně netvrdím.)
kirast 4.1.2006 0:38

Jsem zklamán

Čekal jsem, že zde najdu útočný diskuzní příspěvek od největší jaderné odbornice - jihočeské macechy Kuchtové - a nic. Třeba až večer.
Daneš Burket 4.1.2006 3:26

Matka Kuchtová ještě spí.

Matka Kuchtová ještě spí.
Virus 4.1.2006 0:25

Dotaz

Pane Burkete nebo někdo jiný, kdo problematiku sledujete, můžete vysvětlit jak tahle vazba odpůrců jádra na rakouskou vládu vznikla?
Daneš Burket 4.1.2006 3:27

Re: Dotaz

Nevznikla samo sebou, rakouská vláda si odpůrce prostě objednala.
Virus 4.1.2006 3:57

Re: Re: Dotaz

To je jasné, ale co vedlo vrakouskou vládu k razantnímu odporu k jádru, že se rozhodla objednat odpůrce jádra? To, že mají dost energie z vody? Nebo někdo dostatečně účinně zalobboval pro větrníky, či co? Sehrála roli reakce na Černobyl?
Fafa 4.1.2006 4:08

Re: Re: Re: Dotaz

Vire, jednim z problemu je to, ze Rakusane si postavili model jaderne elektrarny v pomeru 1:1 a nasledne jej neuvedli do provozu. Ted by museli priznat, ze to bylo prinejlepsim nestastne rozhodnuti. 
Virus 4.1.2006 4:14

Re: Re: Re: Re: Dotaz

Díky Fafo, já mám někde v hlavě zasunutou vzpomínku na nějakou elektrárnu, která se postavila a nezprovoznila, ale nějak jsem si to spojoval s Německem a reakcí na Černobyl.
Jura Jurax 4.1.2006 8:39

Re: Re: Re: Re: Dotaz

Dodejme plně funkční model - a po referendu se museli sami vyděsit, co to mají za pošetilý, neřkuli přímo blbý lid.
Ruda 4.1.2006 7:37

Re: Re: Re: Dotaz

Navíc pokud si dobře vzpomínám, tak jeden rakouský kancléř když končil se svým úřadem, tak při jednom rozhovoru na dotaz jaké udělal chyby odpověděl, že jeho největší chybou bylo, že nechal vyhlásit referendum o použití "jádra" a přitom jeho odpůrci těsně vyhráli a od té doby se to táhne.
 
Lubomír Ptáček 4.1.2006 7:52

Re: Re: Re: Re: Dotaz

Ten rakouský pomník jaderné energetice se jmenuje Zwentendorf a je kousek od Bratislavy.
JK 4.1.2006 9:21

Re: Re: Re: Dotaz

Autor na to v podstatě odpovídá, jenom to neříká na plnou hubu. Je to normální šovinismus, Rakušák = chytrý, Čech = blbec. Na to přece slyší každý národovec.
Saša 3.1.2006 11:40

Jestlipak se antijaderní ekoteroristé zamyslí aspoň nad Rusko-Ukrajinskými problémy?

Protože až se kohoutek se zemním plynem zavře úplně, nebude se lze vrátit k svítiplynu. Vařit se bude jen na elektřině (v panelácích žádné komíny k připojení kamen na tuhá paliva nejsou).
Každý stát, který má jadernou elektrárnu, má v rukou pojistku své svobody. My jich máme žel málo - ještě dvě, tři jaderné elektrárny bychom potřebovali. Někde u Ostravy a někde na Mostecku.
 
 
pavel 99 4.1.2006 0:10

Re: Jestlipak se antijaderní ekoteroristé zamyslí aspoň nad Rusko-Ukrajinskými problémy?

ona by stačila toho nadpisu jenom část "..Jestlipak se antijaderní ekoteroristé zamyslí.."? Už to by byl úspěch.
Bubik 4.1.2006 0:19

Re: Jestlipak se antijaderní ekoteroristé zamyslí aspoň nad Rusko-Ukrajinskými problémy?

no taky už nejsem nejmladší a tak pamatuji, jak v zimě 1979, když došlo k poklesu teplot ze Silvestra na Nový rok asi 30 stupnů a zamrzlo nejen v tohle státě skoro všechno, jediná elektrárna, která bez problémů v okolí jela byla tehdejší jediná atomka -  Jaslovské Bohunice na Slovensku. A tak se u nás šetřilo a vypínala celá sídliště, byly uhelné prázdniny a fabriky stály, zatímco komunisti byli rádi, že Rakušani kupovali i od nás jadernou elektřinu  jak diví.
Mimochodem jadernou elektřinu kupují do dneška. Jen u toho navíc dělají tanečky pro své i cizí zelené voliče. A zelení voliči pak jsou zblblí a zblblí a zblblí......
Jirka 4.1.2006 0:31

Re: Re: Jestlipak se antijaderní ekoteroristé zamyslí aspoň nad Rusko-Ukrajinskými problémy?

Jaslovské Bohunice ovšem byla v té době dost špatná atomka. Ani Dukovany a Temelín už vůbec ne s ní nelze srovnávat. Jsou na zcela jiných úrovních. Vůbec je s podivem, že tak řvou kvůli Temelínu a Dukovany jim nevadí.
Bubik 4.1.2006 0:35

Re: Re: Re: Jestlipak se antijaderní ekoteroristé zamyslí aspoň nad Rusko-Ukrajinskými problémy?

co jsem napsal nebyla obhajoba Bohunic.
karel 4.1.2006 7:31

Re: Jestlipak se antijaderní ekoteroristé zamyslí aspoň nad Rusko-Ukrajinskými problémy?

Lepší by bylo je postavit na Černém mostě a u Slap
Jenda 4.1.2006 14:11

Re: Re: Jestlipak se antijaderní ekoteroristé zamyslí aspoň nad Rusko-Ukrajinskými problémy?

A co takhle karliku, ze byste navrhl rozsirit reaktory v Troji a Rezi.
Jura Jurax 4.1.2006 8:44

Re: Jestlipak se antijaderní ekoteroristé zamyslí aspoň nad Rusko-Ukrajinskými problémy?

No, vařit se na svítiplynu dá, akorát se vymění hořáky, a zhruba totéž by platilo pro případné plynové kotelny ústředního topení v těch bezkomínových panelácích. Mimochodem, my máme v paneláku komíny a etážové topení.
 
Problém by spíš byl kde vzít tolik svítiplynu. Takže s druhým odstavcem bezvýhradný souhlas.