19.1.2021 | Svátek má Doubravka


SPOLEČNOST: Putinovi papoušci v Česku

23.4.2014

Je to legrační. V zemi, která má svou vlastní trpkou zkušenost s ruskou (sovětskou) okupací, se najdou lidé, kteří hájí každý Putinův počin včetně okupace.

Stále nemohu přijít na to, co vlastně tyto osoby k jeho obhajobě vede. Jistě, v naší vlasti je nemálo ruských občanů, u kterých se dá předpokládat jistá míra vlastenectví. Pak zde mohou být lidé, kteří jsou za své účinkování v diskusích placeni ruským velvyslanectvím, ale řekl bych, že zastánců Putina je víc.

Někteří lidé se ani netají tím, že jsou Rusové a de facto spíše provokují. Halasně se zastávají Kremlu, stále dokola opakují Putinovy lži, až jsou doslova směšní. Pak jsou zde další, kteří zapírají, že by byli Rusové, ale zato stále používají místo českých výrazů slova jako "Ukraina" nebo "Donětsk".

Pak jsou zde další lidé, kteří se jinak než jako přisluhovači Kremlu označit nedají. Téměř vždy jde o osoby s komunistickou orientací, které i dnes vidí v Rusku zemi, kde zítra znamená včera a popozítří předevčírem. K těmto se ještě přiřazuje další skupina lidí, která má v sobě velkou nenávist vůči EU, až přehlíží Putinovu dobyvačnost. A k tomu samozřejmě nezbytní protiami.

Je to pestrá směs. Kolikrát lidé s protichůdnými názory najednou sdílí stejný pohled, byť k němu dojdou jinou cestou. Každý, kdo čte mé články, ví, že současné směřování EU nepovažuji za správné, ba považuji je přímo za škodlivé. Nelíbí se mi neustálý diktát Bruselu. Ale to mi ještě nebrání v tom, abych nezavíral oči před ruskou agresí.

Putin krmí svět lží a najde se spousta lidí, kteří mu ji baští. Před měsícem stále tvrdil, že na Krymu nejsou ruská vojska. Totéž opakovali jeho papoušci v českých diskusích. Po celém Krymu ale operovaly neoznačené vojenské jednotky v bojových vozidlech s ruskými SPZ.

Putinovi papoušci to popírali s tím, že ruští vojáci mohou být na Krymu v počtu 25 000 mužů. Ano, ale pouze na pronajaté základně v Sevastopolu, případně na vycházce po městě. Nikoli až u míst, která se po zabrání Krymu stala novou hranicí.

Fotografií ze světových agentur se obejvila spousta a na všech jsou podobná vozidla jako na obrázku zde. Perfektně vybavení a vyzbrojení vojáci byli označováni Kremlem jako spontánně vzniklá krymská domobrana. Zajímavé je, že to byli profesionálové každým coulem - nehledě na vyzbrojení, které má jen ruská armáda.

Nyní, po měsíci, kremelský vládce Putin přiznává, že na Krymu probíhala vojenská operace, ale ruští vojáci prý stáli v pozadí. Totéž opakují i Putinovi internetoví papoušci, aniž by si uvědomovali, jak si protiřečí. A opět, podle těchto "diskutérů", byli v pozadí na sevastopolské základně.

Proto se asi také Vladimir Putin rozhodl vojáky vyznamenat. Jen je tedy záhadou, proč bude vyznamenávat ruské vojáky, když na Krymu přeci fungovala jen spontánně vzniklá krymská domobrana. V těchto dnech Kreml tvrdí, že na východě Ukrajiny nejsou ruští vojáci.

Faktem je, že se mezi proruskými separatisty objevují stejní zelení mužíčci jako na Krymu. Jenže východ Ukrajiny už není tak snadné sousto jako Krym. Pro samotný fakt, že k Rusku tíhne jen zhruba čtvrtina obyvatel, nelze krymský scénář zopakovat.

Na druhou stranu Putin přiznal, že ruská vojska operovala na území cizího státu a pomohla v odtržení území. Nemusí dojít k prolití krve, ale protože nebyly respektovány hranice státu Ukrajina, nadto jedním z garantů nedotknutelnosti a celistvosti Ukrajiny, lze považovat Putinovy kroky jako válečný akt.

Putin prohlašuje: "Rada federace Ruska dala (ruskému) prezidentovi právo nasadit ozbrojené síly na Ukrajině. Pevně doufám, že nebudu nucen toto právo využít." Má přítelkyně mi dala právo dát Putinovi pár facek. Pevně doufám, že nebudu nucen toto právo využít.

Putin už zcela nezakrytě hovoří o tom, že parlament mu dal právo vojensky zasáhnout na celém území spusedního státu. Není už toto samo o sobě alarmující? Putinovi papoušci argumentují příkladem USA. Jenže USA zasahují po světě na základě rezolucí OSN bez toho, aby takové území pak připojili ke svému státu, případně jde o velice omezené operace, při nichž zachraňují životy svých občanů.

Srovnání s USA kulhá na všechny nohy. Putinovi zastánci to ale vidí jinak. Stále dokola budou omílat putinovské lži a vůbec je nenapadne se zamyslet nad tím, že před sotva pár týdny říkali něco jiného než dnes. Je mi z takových lidí zle.

A jsou i mezi blogery, což mě naplňuje smutkem, neb jsem si myslel, že zdejší blogeři mají všech pět pohromadě, ačkoliv mají jiný světonázor. Agrese zůstane agresí i když ji nalakujete narůžovo. Okupace rovněž zůstane okupací, byť ji nazvete bratrskou pomocí. Agresorům a okupantům se nemá ustupovat.

Převzato z Polanecky.blog.idnes.cz se souhlasem autoraPŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: Těhotenství bylo bezproblémové, později měl malý Honzík epileptické záchvaty i 30krát denně
PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: Těhotenství bylo bezproblémové, později měl malý Honzík epileptické záchvaty i 30krát denně

Šestiletý Honzík Hanuš se narodil s vrozenou vývojovou vadou pravé ruky. Když bylo malému půl roku, lékaři mu diagnostikovali opoždění...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.