22.10.2020 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Protest

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jen tak 13.7.2009 17:38

Re: komunismus po válce / 26 - 12 = 14 (po odstoupení ministrů)

nejde o carský poklad

ps 13.7.2009 17:51

Re: komunismus po válce / 26 - 12 = 14 (po odstoupení ministrů)

Tak proč jsi o tom začínal.

Gregory 13.7.2009 18:51

Re: komunismus po válce / 26 - 12 = 14 (po odstoupení ministrů)

 A aby bylo těm pradlenám a pod . veseleji tak se jim nezapočítávaly odpracovaná léta , takže nedostaly téměř žádný důchod . To co si platily poctivě na důchodové pojištění , to jim komouši v roce 53 ukradli . Inu , není nad sociální spravedlnost  po komunisticku .

mroslavb 13.7.2009 21:41

Re: komunismus po válce / cesi jsou slouhove

patricne priblbli - pokud jsou schopni s laskou vzpominat na sovetsko-komunisticke vrahy.

Gregory 13.7.2009 18:47

Re: komunismus po válce / 26 - 12 = 14 (po odstoupení ministrů)

Pamětníkovi vynechává paměť . Nepamatuje si už co napsal . Tenhle nesmysl už jsem četl několikráte . Dokážete vymyslet něco nového ? Asi ne . Ze zápisníčku pionýra se lépe opisuje .

liberal shark 13.7.2009 19:06

Re: komunismus je zločin

To mi přijde poněkud zmatečné. Pokusím se vysvětlit.

Socialismus - socio - společnost - (ekonomické) zájmy jednotlivce jsou podřízeny zájmům společnosti.

Fašismus - fasces - symbol státní moci, která ovládá všechny stránky života jedince, který ve všem státu podléhá. Plot Alexandrovského parku před Kremlem je plný fasces ;-).

Komunismus - komuna - extrémní forma socialismu, kombinovaného s fašistickými metodami vlády. Jednotlivec nemá žádné zájmy ani osobní svobody, je majetkem státu.

Realita nacinálního i internacionálního socialismu je stejná - totalitní vláda všemocné korporace - NSDAP nebo KSČ. Skvěle definováno v Orwell: 1984.

LS 14.7.2009 5:01

Re poblblyzralok

Jses uplne zmateny a neznas zasadni definice. Pouc se co to je vyrobni prostredek a kdo je ovlada v definici Marxe Engelse, Lenina a Hitlera a pak to budes mit v te tve zabednene palici jasnejsi. Jinak tady placas blbosti.

Dolly 13.7.2009 13:34

Současný stav státního chaosu

který je prezentován neexistující justicí a nepoužitelnou legislativou je sice docela kuriózní, ale nevraždí. Jakékoliv diskuze se seskupeními typu fašistů ... až komunistů jsou docela nebezpečné zahrávání si s ohněm. Pokud by se tyto spolky dostaly k moci, pak by rychle nastal třídní boj, spojování proletářů a jejich internacionalizmus neboť mi není známo, že by nějak změnily svoji původní ideologii.

krach na burze 1929 13.7.2009 16:24

Re: Současný stav státního chaosu

V Evropě se krize nejdříve projevila v Německu a Rakousku, které byly závislé na americkém kapitálu. Došlo ke zhroucení velkého množství německých i rakouských bank.Krize se postupně projevovala i v řadě dalších evropských zemí, například ve Velké Británii došlo k devalvaci libry. Začaly se hroutit i ostatní měnové systémy, navázané na libru, marku nebo americký dolar.

Na Francii dolehla krize až koncem roku 1931 především díky tomu, že nebyla tolik závislá na anglosaských trzích.

Prudce stoupala nezaměstnanost, v roce 1932 bylo např. v Německu sedm milionů lidí bez práce, nezaměstnanost činila 30 procent. Ve Velké Británii byla nezaměstnanost nejvyšší též v roce 1932 (22 procent) a v Rakousku se v roce 1933 vyšplhala až k 29 procentům.

Krize se pochopitelně projevila i v zemědělství, kde prudce poklesly ceny zemědělských produktů, též v zahraničním obchodě, kde bujel boj o nová odbytiště. Bylo nutné uzavřít velké množství mezinárodních kartelových dohod.

Vzhledem k tomu, že došlo ke zhroucení hospodářství velké většiny zemí, kromě Sovětského svazu, panoval mezi lidmi názor, že kapitalismus je u konce, že krizi přivodil demokratický systém. Tento názor se velmi hodil fašistům, kteří se postupně dostávali k moci a slibovali nastolení nových pořádků. Lze konstatovat, že velká hospodářská krize je považována za jednu z hlavních příčin 2. světové války.

Gregory 13.7.2009 18:57

Re: Současný stav státního chaosu

 V SSSR se žádné hospodářství opravdu zhroutit nemohlo , jelikož tam žádné nebylo .

tj 13.7.2009 12:08

Protest.

Tvrdit ,ze Stalinuv cil v druhe svetove valce bylo osvobodit Evropu od hitlerovskeho nacismu byla a je nejvetsi lez jak exzitovala a exzituje. Stalin mel stejne umysli jako Hitler , podmanit si Evropu. Tak je uz na case se prestat divat na Rudou armadu jako armadu osvoboditelu ale divat se nani jako armada okupantu tak jako byla Nemecka.. Obe strany meli stejne umysli , jen tyrochu rozlicny postup ci pocinani.

Kanuk 13.7.2009 17:50

Re: Protest.

tj - asi to máte divně. Ve WW2 šlo o to, kdo zvítězí, buď Stalin (s pomocí Západu), nebo Hitler, ne o nějaké osvobozování.

Jakub S. 13.7.2009 23:13

Re: Protest.

Kristepane - to on snad píše, ne?!

-ferry- 13.7.2009 10:55

Přečtěte si drahá madam ...

... můj příspěvek k úvodníku Astona.Zločinný režim by se k lidem nechoval tak,jak tam píšu.Za zločinný režim bych já spíš pokládal ten režim stávající.Jenom zločinci totiž mohou,podle mého,rozprodávat vlastní stát.A rozkrádat ho.Vytvářet milionáře,kteří si své bohatství nevydělali prací,ale podvody (Mrázek,Kožený,Gross,Pitr ...).Konec konců ani Vy nejste hodna,aby Vám slušný člověk podal ruku ...nebo jóó ...?

Mistr Jan Hus 13.7.2009 11:03

Re: Přečtěte si drahá madam ...

R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^

Chris Kelvin 13.7.2009 12:24

Re: Přečtěte si drahá madam ...

Vy dva asi sedíte v jedné stranické kanceláři......

ps 13.7.2009 11:21

Re: Přečtěte si drahá madam ...

Nemusíš se bát že by ti někdo podával ruku. Tebe by se slušný člověk nedotkl ani dvoumetrouvou tyčí.

Mephisto 13.7.2009 12:02

Re: Přečtěte si drahá madam ...

Přesně ;-D R^R^R^

Marat 13.7.2009 12:09

Re: Přečtěte si drahá madam ...

I Lucifer by se štítíl na Hinzu Hnuse plivnout . A nejen na něho.

Jakub S. 13.7.2009 17:00

Re: Přečtěte si drahá madam ...

Asi tak, ferino jakýsi hnusný...

ale ale 13.7.2009 12:25

Re: Přečtěte si drahá madam ...

tak reknete na rovinu: faktum o milionech ruskych obcanu zabitych a zemrelych v gulagach a pri cistkach ... VERITE nebo NEVERITE? muceni, vynucovani falesnych priznani ... VERITE nebo NEVERITE? stupidnimu vedeni boju na pocatku valky, ktere vedlo k mimoradnym ztratam a za ktere bylo zodpovedne stalinske vedeni v cele se samotnym JVS ... VERITE nebo NEVERITE?

a tomu, co se tu delo v mensim za Gottwalda ... procesy, nucena kolektivizace, draty na hranicich a na nich zabijeni lide ... muceni, provokace, fizlovani ... VERITE nebo NEVERITE?

Tx 13.7.2009 16:48

Re: Přečtěte si drahá madam ...

A navíc: Stalin měl velice přesné zprávy z různých stran (Sorge a j.) kdy přesně napadne Hitler SSSR. Ale nevěřil, považoval vše za provokaci. On nevěřil vlastní špionáži!!! Zakázal cokoliv dělat, aby "neprovokoval" Hitlera. Navíc zlikvidoval předtím špičky armády, (Tuchačevskij a spol., což nebyli žádní beránci, ale pěkní hajzlové, nicméně Stalinovi a SSSR oddaní a v sovětském slova smyslu schopní generálové) Hitler tedy napadl jednotky na hranicích zcela nepřipravené. Když Stalinovi oznámili, že SSSR je napaden, zpočátku měl obavy, že ho přišli zatknout. Když z těch soudruhů vypadlo, že ho přišli žádat o rozhodnutí, vrátilo se mu sebevědomí (drzost) a začal "jednat". Chtěl, když byli Němci před Moskvou (po vzoru napoleonských válek) zapálit a opustit Moskvu, Koněv (nebo Žukov, já si je pletu) se vlastním životem zaručil, že ji uhájí. Což se stalo, takže ho nezastřelili. Stejně "kladný" vliv měl Stalin na Dukle. Normálně se taková operace připravuje několik měsíců. Stalin nařídil útok v tomto perfektně bránitelném terénu během 4 (!) dnů. Bez odmluvy. Koněv tehdy prý řekl: to bude bordel! A byl. Jednotky, které přijížděly (v nepatrné síle čet - rot) šly okamžitě nekoordinovaně do útoků, s kterými si Němci hravě poradili. Jak zasahoval odborníkům - generálům  do řemesla "genius" Hitler (Stalingradská pohroma byla výlučně jeho dílem), tak stejně zasahoval i "genius" Stalin. Akorát snad s tím rozdílem, že němečtí generálové pod vlivem pocitu "důstojnické cti"  (Hitlera mnohdy nesnášeli, "českej frajtr", leč byli loyální a plnili jeho rozkazy) se snažili  jakž-takž pokud možno šetřit lidskou sílu (tedy Němců, na východní podlidi kašlali), sovětským (viz samoděržaví) bylo zcela fuk, kolik lidí padne (job tvoju mať, nas mnógo...).  Hitler masakroval zejména neněmecké "podlidi", Židy, Cikány, Ukrajince, Rusy atd., Stalin hlavně svoje, sovětské občany. Kromě hladomorů (umělě vyvolaných) to dotáhl asi na 20 milionů obětí. Sovětských.

Jakub S. 13.7.2009 17:05

Re: Přečtěte si drahá madam ...

Dobře!

Kanuk 13.7.2009 17:59

Re: Přečtěte si drahá madam ...

stupidnimu vedeni boju na pocatku valky,.....aleale, to bych rád viděl vás, jak VY byste vedl inteligentní válku s armádou, která neměla ani pušky pro všechny vojáky.

Kanuk 13.7.2009 17:55

Re: Přečtěte si drahá madam ...

Ferry, mýlíte se. Peníze jak p. Koženého, tak p. Grosse jsou legálně úplně čisté. Zejména p. Grosse.

Vraník 13.7.2009 10:45

masoví vrazi:Truman,McNamarra,Stalin,Hitler,Pinochet,havel,Harris,Churchill

a mnoho dalších

"Samozřejmě zase přichází na přetřes pojem „překrucování dějin“, oblíbený obrat obhájců kdejakých zvěrstev."

No, svobodní demokraté také o komunistech říkají, že překrucovali dějiny, zřejmě hájí kdejaké zvěrstvo svobody a demokracie

;-P

ps 13.7.2009 11:24

Re: masoví vrazi:Truman,McNamarra,Stalin,Hitler,Pinochet,havel,Harris,Churchill

S tebou je to těžký, když je pro tebe  zvěrstvo že nemůžeš mlátit politické věžně.

mu 13.7.2009 11:35

Re: masoví vrazi:Truman,McNamarra,Stalin,Hitler,Pinochet,havel,Harris,Churchill

Ne kdejaká zvěrstva, ale skutečná zvěrstva komunismu, která  nemají v dějinách lidstva  z 10 generálů.....obdoby.. Vrazi ve jménu zvrácené ideologie, rudý lošadi.A ty k nim bezesporu patříš, jako jejich obhájce a možná i bývalý vykonavatel.Jen připomínám: Pol Pot, komunista, Maouv učedník dokázal ve jménu komunismu povraždit třetinu národa. Učitele, lékaře, nositele brýlí.. Stalin, během pěti let vyvraždil vlastní ˇUV. Z 200 členu přežili 4, během 10 let 2 maršály,9 z z 10 generálů atd., celý generální štáb, 11 z 11 vysoce postavených polit. komisřů. Mao......už nemůžu popisovat ty vaše hnusy, vraníku.

Historik 13.7.2009 12:07

Re: masoví vrazi:Truman,McNamarra,Stalin,Hitler,Pinochet,havel,Harris,Churchill

On se nejvíce zdůrazňuje ten tok 1936-1938, kdy Stalin vraždil mimo jiné i ostatní komunistické zločince (např. šéf ukrajinské Čeky Lasic, po Stalinově smrti "rehabilitován"). Ale ty vraždy začaly už bolševickou revolucí (Čeka vznikla v prosinci 1917!!), pak pokračovaly v ještě větším rozsahu "kolektivizací" (miliony mrtvých) a další méně známou vlnou bylo odeslání přeživších sovětských zajatců i dalších do pracovních táborů krátce po válce. Z těch tří vln teroru byla komunisty nakonec odsouzena jen ta, která se týkala i jich samotných.

Marat 13.7.2009 12:19

Re: masoví vrazi:Truman,McNamarra,Stalin,Hitler,Pinochet,havel,Harris,Churchill

Ano Historiku, tak to bylo a tak to je. Komunisté bezohledně vraždili tisíce lidí už od té jejích slavné Říjnové revoluce.O deseti milionech mrtvých za "kolektivizase vesnice", se komouší nezmiňují a tá kolektivizase začala už před romer 1929.ČEKA si vytvářela své zákony podle svých potřeb. I čeští komunisté lkají, jen na dsvými soudruhy, kteří si tu šibenici a kriminály náramně zasloužili.

Utrpení sovětských vojáku ve vlastních sovětských lágrech bylo daleko větší, jak v nacistických zajateckých táborech. Nepřežil je žádný.