7.3.2021 | Svátek má Tomáš


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Proč si anticivilizační aktivisté připadají užiteční?

Jsme zvyklí vidět aktivisty jako lidi, kterým se prostě nechce pracovat. Je to správný a pravdivý pohled. Ale kdo se s nimi dostane do bližšího kontaktu, všimne si, že je to ještě vážnější. Mnoho z nich tomu opravdu věří!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 13.1.2020 13:24

Přesné.

V závislosti na CO2 je dokonce v rámci "křišťálové koule". Nás by teda fyzikář v prvním járu rovnou fackoval.

J. Vintr 13.1.2020 14:14

Regulaci teploty naší planety zajišťuje mechanismus konvekce ohřátého vzduchu a vodní páry, který vytvati negativní zpětnou vazbu. Právě z toho, že takzvaný skleníkový efekt vytváří pozitivní zpětnou vazbu je jasné, že nemůže být určujícím činitelem, ovlivnijvm teplotu naší planety. To strašení tím stoupáním mořské hladiny kvůli oteplení o pár stupňů je také pitomost. Nejvíc pevninského ledu je v Antarktidě a Grónsku, zbytek ledovců tvoři zanedbatelné množství. Aby začal tát led v Antarktidě a v severní části Grónska, muselo by se oteplit o hodně víc. Totéž platí o vysokohorské ledovce.

Z. Lapil 13.1.2020 17:45

V souvislosti se stabilitou klimatu (teploty) mě dost znervózňuje skutečnost, že na Sibiři se - zřejmě v docela velkém rozsahu - vyskytují mamuti tak mražení, že mají v žaludku krmení a sami jsou k jídlu. Z čehož mi vychází, že jim na hlavu z ničeho nic spadla veletuna podchlazeného sněhu a už nikdy neroztála.

Nevím o tom tolik, abych si dovolil byť jen spekulovat.

V. Braun 13.1.2020 0:27

Typická demagogie. Demagog, v tomto případě Petr Hampl, nejprve vysloví nějakou teorii, v tomto případě "aktivistům se nechce pracovat". Dále s ní pak zachází jako s daností. Spolu s klasikem, myslím že to byl původně název nějakého erotické filmu, se mi chce říci "Ó Petře, jak hluboko jsi klesl".

S. Kalužík 13.1.2020 0:39

Jen velmi částečný souhlas, také si myslím, že výrok "aktivistům se nechce pracovat", je nesprávný a nějak se mi vybavuje spíš téze, že nejhorší je pracovitý blb :)

R. Langer 13.1.2020 10:55

No, otázkou ovšem je, co si představujete pod pojmem "práce". ;-)

S. Kalužík 13.1.2020 11:22

Pokud máte na mysli užitečnou práci, pak souhlas, oni se ale často nadřou :)

J. Brunner 13.1.2020 4:07

V podstatě má pravdu a demagogové jste vy dva.

P. Pepax 13.1.2020 8:31

R^

J. Huml 13.1.2020 4:57

Ano, Hampl je typicky demagog, kvakal a nepolepsitelny nadutec. Neni mu pomoci. Skonci jako kysely, zlucovity samomam.

L. Písařík 13.1.2020 7:30

Pane Huml, teda, vy jste myšlenková bedna. jen škoda, že v ní dutě duní.

V. Církva 13.1.2020 8:29

Zato u Vás to argumenty a logikou jen řinčí.

V. Církva 13.1.2020 8:40

Tak člověk se často a nejlépe spoléhá na osobní pozorování okolí. Hampl jako sociolog musí takových znát dost. Samozřejmě je to předpoklad velmi subjektivní, protože není podobné statistiky. Osobně bych řekl, že nutně nejde jen o lidi líné, ale určitě spíš nepraktické se spoustou volného času. Pracující člověk moc na nesmysly s počtem pohlaví nemá čas ani náladu.

Tak se zkuste alespon zamyslet kolik pracujících mimo sociologické obory, studentů technických oborů, podporuje migraci islámu do ČR, desítky pohlaví, gendrismus a podobné uchylárny. Statistiku nemám, ale udělejte si ji sám z lidí co znáte.

A najděte si třeba výykum, ca 2 roky starý který třeba potvrdil, že proti ilegální migraci do ČR byli lidé pragmatičtí, pro naopak lidé emotivní, méně praktičtí. A o těchto principech je článek především.

M. Moravcová 13.1.2020 15:48

Viděl někdy někdo pracujícího aktivistu?

Z. Lapil 13.1.2020 18:23

Jmenovalo se to Bože, jak hluboko jsem klesla. Viděl jsem to v kině a následně na vojně. To bylo snad o půl hodiny kratší.

Rád vzpomínám na okamžik, kdy má dojít - ještě v průběhu svatebního veselí - k naplnění manželství, nicméně ještě včas dorazí avízo o jakémsi důležitém dokumentu ve dvojitém dně jakéhosi šuplíku. Výsledkem je, že upjatý komorník vchází mezi svatebčany a oznamuje: "Ženich potřebuje kladivo a dláto".