14.4.2021 | Svátek má Vincenc


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Proč fandíme komunistům

Už snad všechny zkoumající agentury se shodly, že komunistům stoupají preference. Podle některých dokonce snad až k bájné hranici dvaceti procent. Nepřekvapuje mě to, ale hlavou nad tím kroutit nepřestanu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Venc 26.5.2012 14:14

Proč fandíme komunistům (a socialistům)

Důvod je velmi jednoduchý: Člověk má přirozený sklon k pohodlnosti a lenosti!

Samozřejmě se najde vždycky omezená většina, která chce mít své "spravedlivé" pohodlí, na které přece má, na základě "zákona" o rovnosti, sociální spravedlnosti a solidarity" nárok!

Rozvoj lidské společnosti má velké štěstí, že existuje přirozený regulátor těchto občanských tužeb. Je to nouze a bída, není kde už co sebrat, nikdo nechce již nic půjčit. Pohodlnost a lenost konečně prohrává! Máme se tedy na co těšit, i bez komunistů.

P. Skřivan 27.5.2012 2:58

Re: Proč fandíme komunistům (a socialistům)

Neřekl bych, že je to takto jednoduché.

Přiznejme si na rovinu, že právo, sice socialistické, se tu za totáče dodržovalo dost možná víc, než dnes to právo demokratické. Po tom se řadě lidí stýská,  a to může být jeden důvod. Klasika je, když Vás nějaká firma okrade a Vy si stěžujete a nestane se nic. Třeba taková Alza.cz. Drze ignoruje práva zákazníka na volbu, jak vyřídit reklamaci, mám tu stanovisko ČOI, že to tak je a co ? Nic. Stejně je budu muset zažalovat, takže nechápu, nač si to ČOI platím ... .

Druhý důvod se může skrývat v dnešním stavu, kdy např. člověka závislého na alkoholu (což je dle zákona nemoc), lze nechat klidně chcípnout na ulici. Důkazem budiž osudy spousty bezdomovců, z nichž většina je závislá na alkoholu, část na drogách a další část duševně nemocná. Přestože mají ze zákona nárok na léčbu, kterou si minimálně alkoholici důkladně zaplatili za léta pití a platby spotřební daně, tak nemají nárok na nic. Za komunismu všichni tihle nárok měli. Nejen teoretický, ale i praktický. Tento dnešní přístup je amorální, asociální a nezákonný.

... a klasikou je, beztrestnost lumpů všeho druhu. Jako za totáče se fakt moc často nestávalo, že by někdo kradl, jiný ho udal a šel by ten jiný a ne ten, co kradl.

K. Filek 27.5.2012 10:04

Re: Proč fandíme komunistům (a socialistům)

Pane vyprávíte nesmysly.Komouši za totáče krádli také.Vím,že náš ředitel si nechal postavit dům,který mu v pracovní době stavěli zachranáří/důlní/ za platy o jakých se nám nezdalo.Ale on nám kázal o soc.morálce.Po revoluci byl poslancem za KSČ.O spravedlnosti také je škoda mluvit.

P. Skřivan 27.5.2012 15:25

Re: Proč fandíme komunistům (a socialistům)

Nechápete. Pokud by toho ředitele někdo napráskal a zjistilo se, že to tak je, tak by měl smůlu. Dneska spíš ne, protože dneska se nekrade jen pro sebe, ale hlavně pro stranu. Proto je takový jedinec skoro beztrestný, protože jinak by začal mluvit ... .

V. Venc 27.5.2012 10:12

Re: Proč fandíme komunistům (a socialistům)

Skoro máte pravdu.

Jenomže za totáče se všechno blížilo do stavu, kdy začal zapínat regulátor bídy a nouze, takže se společnost musela i jinak chovat. Ale vlivní si pomáhali podle svých možností stejně,jako dnes!

V. Ondys 27.5.2012 10:38

:)))))))) Byl to jeden veliký kriminál pro všechny

co kradli pro sebe v zájmu vlastní rodiny a udávali jiné! A kriminály to jenom vylepšovaly ekonomicky otrockou prací nejvíc potrefených socialistickou poťouchlostí.

P. Skřivan 27.5.2012 15:29

Re: :)))))))) Byl to jeden veliký kriminál pro všechny

Já komunismus proboha nehájím. :-) Jen jsem napsal důvody, které leckoho, podle mne, mohou vést ke stesku po komunistech a nejen v případě těc h, kteří dnes nedokázali uspět.

Řešení není určitě oživovat Jakeše, ale spíš se snažit, aby dnešní nespravedlnost nebyla taková, jaká je ... .

V. Ondys 27.5.2012 19:16

Re: :)))))))) O spravedlnosti si myslím své

jsem naprosto obyčejný chlap s původem z nejnižších kruhů, a pokud si lidi neuvědomí, že respekt si každý musí vybojovat i za cenu rizika a obětí, je všechno marné, marné, marné... Hodnoty nemají hloubku vytvořenou slovy na jazyku, či papíru, ale opírají se jen o nepohodlné činy a to pokaždé nějakým způsobem bolí a nechutně často páchne potem i krví.