6.5.2021 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Proč fandíme komunistům

Už snad všechny zkoumající agentury se shodly, že komunistům stoupají preference. Podle některých dokonce snad až k bájné hranici dvaceti procent. Nepřekvapuje mě to, ale hlavou nad tím kroutit nepřestanu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Ondys 27.5.2012 19:16

Re: :)))))))) O spravedlnosti si myslím své

jsem naprosto obyčejný chlap s původem z nejnižších kruhů, a pokud si lidi neuvědomí, že respekt si každý musí vybojovat i za cenu rizika a obětí, je všechno marné, marné, marné... Hodnoty nemají hloubku vytvořenou slovy na jazyku, či papíru, ale opírají se jen o nepohodlné činy a to pokaždé nějakým způsobem bolí a nechutně často páchne potem i krví.

V. Vlach 27.5.2012 18:35

Re: Je to jenom nepozornost

papaláši v jiných stranách???Povětšinou bývalí komunisti nebo jejich dítka!Dále?

P. Skřivan 27.5.2012 15:29

Re: :)))))))) Byl to jeden veliký kriminál pro všechny

Já komunismus proboha nehájím. :-) Jen jsem napsal důvody, které leckoho, podle mne, mohou vést ke stesku po komunistech a nejen v případě těc h, kteří dnes nedokázali uspět.

Řešení není určitě oživovat Jakeše, ale spíš se snažit, aby dnešní nespravedlnost nebyla taková, jaká je ... .

P. Skřivan 27.5.2012 15:25

Re: Proč fandíme komunistům (a socialistům)

Nechápete. Pokud by toho ředitele někdo napráskal a zjistilo se, že to tak je, tak by měl smůlu. Dneska spíš ne, protože dneska se nekrade jen pro sebe, ale hlavně pro stranu. Proto je takový jedinec skoro beztrestný, protože jinak by začal mluvit ... .

J. Boleslav 27.5.2012 13:48

Re: No...

Jsem na světě podobně dlouho jak Vy. Co provedl bolševik mně resp. s touto zemí špatného? Jednou sice volby vyhrál, jak píšete, ale od té doby jakékoliv svobodné volby zatrhl. Tisíce nevinných lidí povraždil, statisíce pozavíral, připravil o jejich původní práci nebo donutil k emigraci. Veškeré lidské svobody zadupal do země. Udělal z této dříve rozvinuté země zaostalý stát, kolonii východní barbarské mocnosti. Lhal lidem jako když RP tiskne. Je třeba pokračovat dál?

P. Kolar 27.5.2012 12:02

Re: Ono je to asi trochu jinak

Na hlavičku :) jste to trefil.

P. Fiala 27.5.2012 11:15

Zkoumají agentury stále stejnou množinu voličů?

Jistě názory i ty světonázory se během života mění, díky společenským okolnostem (jen za mého života uskutečněných) : okupace pohraničí ČSR, Okupace zbytku ČSR, Osvobození vojsky SSSR a USA. Nastolení totálního komunistického režimu. Totalitní přeměna společnosti i hospodářství. Měnová reforma v r. 1953.. Snaha o Obrození a následná vojenská okupace SSSR v r. 1968. Fungování v RVHP. Ukončení studené války USA-SSSR a Sametové revoluce v postSSSR satelitech. Vstupy do Evropského Společenství, dnešní EU s Lisabonskou Smlouvou. Vytvoření Eurozony s měnou Euro.

A dnes znovuzvedání hlav komunistů a jiných levičáků. Ve velkém stylu byl generován státní-vládní dluh dnes je 1600 miliard Kč. Od doby vlád pana Zemana (státní dluh jen 17 mlr Kč mu předal po atentátu pan Klaus), přes pana Špidlu, Grose, Paroubka, Fišera, který předal panu Nečasovi dluh 1500 miliard Kč.

Levičáci obecně mají v neveřejném programu, držet ve státech masy "chudobnějších", jinak by ztratili důvod existence.

V. Ondys 27.5.2012 10:38

:)))))))) Byl to jeden veliký kriminál pro všechny

co kradli pro sebe v zájmu vlastní rodiny a udávali jiné! A kriminály to jenom vylepšovaly ekonomicky otrockou prací nejvíc potrefených socialistickou poťouchlostí.

V. Venc 27.5.2012 10:12

Re: Proč fandíme komunistům (a socialistům)

Skoro máte pravdu.

Jenomže za totáče se všechno blížilo do stavu, kdy začal zapínat regulátor bídy a nouze, takže se společnost musela i jinak chovat. Ale vlivní si pomáhali podle svých možností stejně,jako dnes!

K. Filek 27.5.2012 10:04

Re: Proč fandíme komunistům (a socialistům)

Pane vyprávíte nesmysly.Komouši za totáče krádli také.Vím,že náš ředitel si nechal postavit dům,který mu v pracovní době stavěli zachranáří/důlní/ za platy o jakých se nám nezdalo.Ale on nám kázal o soc.morálce.Po revoluci byl poslancem za KSČ.O spravedlnosti také je škoda mluvit.

I. Malypetr 27.5.2012 8:42

Re: No...

Jsem normální člověk 63 let a mohu srovnávat.Co vám bolševik provedl?Co prováděl s touto zemí 40let?Bolševika si svorně a demokraticky zvolil lid,to nikdo neokecá.Prostě taková doba,takové nadšení.Bolševik měl pravidla,u každé rozkrádačky či melouchu jsem věděl kolik vyfasuju a bylo na mne si to vyhodnotit.Když sem do něj nevandroval,nechal mne dejchat.Nerad to říkám ale za bolševika jsem mněl jistotu,pozitivní či negativní ale měl.Ta mi dnes jaksi chybí.Pro upřesnění,nikdy jsem bolševika nevolil(i když mne matka s pláčem prosila abych si nekazil život),nevolím ani nyní.Byl jsem na tapetě,z legrace jsem si zažádal o příslib a ejhle,já ho dostal.Dcera se nedostala na vejšku ale nehážu to na bolševika,neměla na to.Bolševika se nezastávám a je mi lhostejný jako současné strany,jichž jsou děti bolševiků členy.Takže vlastně žádná změna až na ty pravidla.

P. Čása 27.5.2012 8:27

Kdekoliv se kradlo ze státního, komunisti v tom jedou také.

Proč?

Protože od místních samospráv až po parlament jsou zástupci komunistú skoro ve všech dozorčích a kontrolních orgánech - jako zástupci opozice. A opozice má prácě za úkol kontrolovat, aby se nestalo nic nezákonného. A protože si skoro celý národ myslí, že se ve státním krade, tak jsou možné jen 2 (slovy dvě) varianty. Komunisti o tom neví, pak jsou zcela neschopní vládnout a nesmí se volit - NEBO - komunisti se na tom aktivně podílí a mají z toho profit. Pak jsou to zloději a nesmí se volit. Suma sumárum. Kdo volí komunisty, aktivně poškozuje stát a nás všechny, co platíme daně. Což ostatně není nic překvapivého, to se komunistům a jejich poskokům dařilo posledních více než 60 let.

P. Skřivan 27.5.2012 2:58

Re: Proč fandíme komunistům (a socialistům)

Neřekl bych, že je to takto jednoduché.

Přiznejme si na rovinu, že právo, sice socialistické, se tu za totáče dodržovalo dost možná víc, než dnes to právo demokratické. Po tom se řadě lidí stýská,  a to může být jeden důvod. Klasika je, když Vás nějaká firma okrade a Vy si stěžujete a nestane se nic. Třeba taková Alza.cz. Drze ignoruje práva zákazníka na volbu, jak vyřídit reklamaci, mám tu stanovisko ČOI, že to tak je a co ? Nic. Stejně je budu muset zažalovat, takže nechápu, nač si to ČOI platím ... .

Druhý důvod se může skrývat v dnešním stavu, kdy např. člověka závislého na alkoholu (což je dle zákona nemoc), lze nechat klidně chcípnout na ulici. Důkazem budiž osudy spousty bezdomovců, z nichž většina je závislá na alkoholu, část na drogách a další část duševně nemocná. Přestože mají ze zákona nárok na léčbu, kterou si minimálně alkoholici důkladně zaplatili za léta pití a platby spotřební daně, tak nemají nárok na nic. Za komunismu všichni tihle nárok měli. Nejen teoretický, ale i praktický. Tento dnešní přístup je amorální, asociální a nezákonný.

... a klasikou je, beztrestnost lumpů všeho druhu. Jako za totáče se fakt moc často nestávalo, že by někdo kradl, jiný ho udal a šel by ten jiný a ne ten, co kradl.

M. Trhlík 26.5.2012 20:50

Re: Tož jsem si něco přečetl, ale mohu tě ujistit , že už dávno tomu.

Pro Vás pane Slanino pořád málo a navíc Vám chybí slušné vychování.Nemám ve zvyku nikoho urážet a Vy patříte do kategorie těch,kteří neví co činí a jsou poměrně jednoduší k přemýšlení.Mimo nadávek a hloupých poznámek,Vás nenapadá nic.Ale i s tím se dá žít,tak neklesejte na mysli a začněte o sobě občas přemýšlet.( pokud jste toho schopen)

J. Slanina 26.5.2012 17:51

Re: Tož jsem si něco přečetl, ale mohu tě ujistit , že už dávno tomu.

http://www.politictivezni.cz/zivotni-pribehy.html atd.

J. Slanina 26.5.2012 17:38

Re: :)))))))))) Staří komančové

Zajímavé, jak soudruha blažka irituje, když někdo prohlásí že jeho guru, soudruh gottwald, chcípnul. Samozřejmě, všichni to tu máme spočítané, tebe, soudruhu nevyjímaje, ale jen málokteří pochcípají na progresívní paralýzu, kterou si uhnali díky tak oblíbeným syfilitickým kurwám.

BTW:Mohu tě, soudruhu, ujistit, že vše co vlastním jsem získal poctivou prací. A podrž se, díky takovým swiním jako jsi ty dokonce rukama.

J. Blažek 26.5.2012 16:37

Re: :)))))))))) Staří komančové

A pro co horejete vy, pane slušný a inteligentní diskutére? Pochlubte se. Pro jakou spravedlnost jste vy? Třeba pro spravedlnost podvodně privatizovat bývalé společné socialistické majetky a získat (že by poctivě) miliardy? Asi jste si taky nahrabal. Nebo že byste byl tak uvědomělý a přišel k majetkům poctivou prací, třeba rukama? Nebo že by žvatláním v rozhlase? ... A jen tak mimochodem ve vaší terminologii: I vy chcípnete a rozpadnete se.

V. Venc 26.5.2012 14:14

Proč fandíme komunistům (a socialistům)

Důvod je velmi jednoduchý: Člověk má přirozený sklon k pohodlnosti a lenosti!

Samozřejmě se najde vždycky omezená většina, která chce mít své "spravedlivé" pohodlí, na které přece má, na základě "zákona" o rovnosti, sociální spravedlnosti a solidarity" nárok!

Rozvoj lidské společnosti má velké štěstí, že existuje přirozený regulátor těchto občanských tužeb. Je to nouze a bída, není kde už co sebrat, nikdo nechce již nic půjčit. Pohodlnost a lenost konečně prohrává! Máme se tedy na co těšit, i bez komunistů.

E. Heusinger 26.5.2012 13:51

Výpotku,

to je hezké, že neustále chodíš na stranické schůze 33. ZO KSČ VCHZ Pardubice, ale moc se se svými soudruhy neopíjej.

J. Boleslav 26.5.2012 13:17

Re: Ono je to asi trochu jinak

Pro normálního slušného člověka jsou bolševici nevolitelní potom, co s touto republikou 40 let prováděli. To snad bylo o několik řádů horší než všechny problémy po listopadu dohromady. Pokud toto někdo nevidí, volební právo mu dle mého názoru nepatří, protože je zcela dementní. kromě toho, bolševika to chtělo dávno zakázat. Ať si svoje spasitelské a další kecy pindají, ale pod jinou firmou než tou, která byla prohlášena za zločinnou.

M. Trhlík 26.5.2012 13:05

Re: Je to jenom nepozornost

Opravdu dokazujete svou hloupost.Nepochybujte o náročné službě a také o tom, že mezi politickými bylo spousta zlodějů, vrahů, pedofilů,včetně kolaborantů a celé řady jiných.Kdybyste si něco z té doby přečetl,místo Vašeho nadávání, tak byste hloupě nemluvil.Že to nechápete mne nepřekvapuje.Jenom škoda,že jste tam nemohl sloužit, potom byste asi hovořil jinak.A znova opakuji,že tam nesloužili jen prověření vojáci.Ale Vám je zbytečné něco vysvětlovat.Tak kydejte.

J. Slanina 26.5.2012 13:03

Re: Výpotku,

Nejsou všichni lidé jako tvůj fotr. Vůbec si netroufám domyslet, čím řezal po tvém craniu tebe.

J. Slanina 26.5.2012 12:59

Re: To by mě taklé zajímalo!

Věřím, že pro některé "lidi" je představa nevlastnění párátka, na které by si dotyčný nevydělal z říše sci-fi. U některých (dRát) by mohla dokonce přivodit infarkt z leknutí.

J. Slanina 26.5.2012 12:56

Re: Pro "fanoušky" komárů. :)

Zkus to, hajzele. Například?

J. Slanina 26.5.2012 12:52

Re: Je to jenom nepozornost

Jako obvykle. Spousta trhlíkovských kydů, ale ani slůvko o "náročné" službě na špačkárně pracovního lágru, že?

A. Krejčová 26.5.2012 11:50

To by mě taklé zajímalo!

Zřejmě proto, že pěstují mnoho a mnoho malých zvířátek, včetně takových jako jsou vši a blechy, kteří jak známo přenášejí různé nakažlivé nemoci, na které je krátké i tzv. očkování.

Pokud někdo napíše, že nevlastní ani párátko, na které si nevydělal vlastní pílí, jedná se zřejmě o lhaní si vlastní kapsy. Neznám případ člověka, který může něco takového říct něřknu-li napsat se zcela čistým svědomím. Takový člověk je zřejmě mimo obyčejnou, pro mnohé lidi každodenní všední realitu života. Stačí se projít po některé rušnější ulici (myslím skutečnou ulici a ne tu vaši virtuální - ve které se mimochodem krade ještě daleko více než by se mohlo obyčejným smrtelníkům zdát v těch nejdivočejších snech) a opravíte si ten svůj idealistický názor velice rychle.

Mějte se pěkně a užijte si zbytek víkendu bez toho, abyste si museli dávat na hlavu studený obklad.

L. Handzel 26.5.2012 11:33

Re: Je to jenom nepozornost

Moc "šroubovaná" odpověď, pane Trhlíku. Pro pana Slaninu používejte zásadně holé věty a "basicčeštin). Upravili teď dojezdové doby sanitek, zavaří se mu hlava a je zle.

L. Handzel 26.5.2012 11:15

Re: Pro "fanoušky" komárů. :)

Paní Hajková (stará Blažková ?), opakování je prý cosi, asi nějaká matka. :) Tedy i pro Vás, určitě to snad znáte. Jsou lidé, třeba Vy, pan Slanina, kteří užívají "basicčeštin", nic jiného jim nezbývá. Nepomohl jim ani "postgraduál" na VUMLu a odborářských školení. Prostě asi 250 sprostých slov a 250 slov zajišťujících jejich potřeby, žrádlo, chlast, sex, žváro atd.

Nelze s Vámi hovořit nad úroveň Vašeho jazyka a Vašeho vnímání. :) Použiji proti panu Slaninovi nějakou vzdělanou třeba latinskou nadávku a ono se mu zavaří hlava.

M. Trhlík 26.5.2012 10:38

Re: Pro "fanoušky" komárů. :)

No vidíte to,že Vám konečně došlo co to je iteligence.Ta Vám bude ještě dlouho chybět.Jinak na Vašich příspěvcích mne nemá co iritovat,protože pokud na něco neodkazujete,tak jsem od Vás mimo nadávek a urážení nic neslyšel.Z toho vepřína máte většinu svých nadávek a Vaše poučování je stejně jako u pana Slaniny srovnatelné s hloupostmi VUMLU i když to studium mi nikdo nenabídl,ale jen jsem to vyčetl z příspěvků.Jinak nic nenasvědčuje tomu,že jste měla někdy možnost hovořit s psychologem či psychiatrem.To by asi Vaše příspěvky nenesly tolik vulgarit.Z toho usuzuji, že jste měla nějaké kamarády- specialisty.Můj věk respektovat nemusíte.Starý nejsem, ale mladý už určitě a dávno ne.