11.5.2021 | Svátek má Svatava


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Proč fandíme komunistům

Už snad všechny zkoumající agentury se shodly, že komunistům stoupají preference. Podle některých dokonce snad až k bájné hranici dvaceti procent. Nepřekvapuje mě to, ale hlavou nad tím kroutit nepřestanu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Fiala 27.5.2012 11:15

Zkoumají agentury stále stejnou množinu voličů?

Jistě názory i ty světonázory se během života mění, díky společenským okolnostem (jen za mého života uskutečněných) : okupace pohraničí ČSR, Okupace zbytku ČSR, Osvobození vojsky SSSR a USA. Nastolení totálního komunistického režimu. Totalitní přeměna společnosti i hospodářství. Měnová reforma v r. 1953.. Snaha o Obrození a následná vojenská okupace SSSR v r. 1968. Fungování v RVHP. Ukončení studené války USA-SSSR a Sametové revoluce v postSSSR satelitech. Vstupy do Evropského Společenství, dnešní EU s Lisabonskou Smlouvou. Vytvoření Eurozony s měnou Euro.

A dnes znovuzvedání hlav komunistů a jiných levičáků. Ve velkém stylu byl generován státní-vládní dluh dnes je 1600 miliard Kč. Od doby vlád pana Zemana (státní dluh jen 17 mlr Kč mu předal po atentátu pan Klaus), přes pana Špidlu, Grose, Paroubka, Fišera, který předal panu Nečasovi dluh 1500 miliard Kč.

Levičáci obecně mají v neveřejném programu, držet ve státech masy "chudobnějších", jinak by ztratili důvod existence.

P. Čása 27.5.2012 8:27

Kdekoliv se kradlo ze státního, komunisti v tom jedou také.

Proč?

Protože od místních samospráv až po parlament jsou zástupci komunistú skoro ve všech dozorčích a kontrolních orgánech - jako zástupci opozice. A opozice má prácě za úkol kontrolovat, aby se nestalo nic nezákonného. A protože si skoro celý národ myslí, že se ve státním krade, tak jsou možné jen 2 (slovy dvě) varianty. Komunisti o tom neví, pak jsou zcela neschopní vládnout a nesmí se volit - NEBO - komunisti se na tom aktivně podílí a mají z toho profit. Pak jsou to zloději a nesmí se volit. Suma sumárum. Kdo volí komunisty, aktivně poškozuje stát a nás všechny, co platíme daně. Což ostatně není nic překvapivého, to se komunistům a jejich poskokům dařilo posledních více než 60 let.

V. Venc 26.5.2012 14:14

Proč fandíme komunistům (a socialistům)

Důvod je velmi jednoduchý: Člověk má přirozený sklon k pohodlnosti a lenosti!

Samozřejmě se najde vždycky omezená většina, která chce mít své "spravedlivé" pohodlí, na které přece má, na základě "zákona" o rovnosti, sociální spravedlnosti a solidarity" nárok!

Rozvoj lidské společnosti má velké štěstí, že existuje přirozený regulátor těchto občanských tužeb. Je to nouze a bída, není kde už co sebrat, nikdo nechce již nic půjčit. Pohodlnost a lenost konečně prohrává! Máme se tedy na co těšit, i bez komunistů.

P. Skřivan 27.5.2012 2:58

Re: Proč fandíme komunistům (a socialistům)

Neřekl bych, že je to takto jednoduché.

Přiznejme si na rovinu, že právo, sice socialistické, se tu za totáče dodržovalo dost možná víc, než dnes to právo demokratické. Po tom se řadě lidí stýská,  a to může být jeden důvod. Klasika je, když Vás nějaká firma okrade a Vy si stěžujete a nestane se nic. Třeba taková Alza.cz. Drze ignoruje práva zákazníka na volbu, jak vyřídit reklamaci, mám tu stanovisko ČOI, že to tak je a co ? Nic. Stejně je budu muset zažalovat, takže nechápu, nač si to ČOI platím ... .

Druhý důvod se může skrývat v dnešním stavu, kdy např. člověka závislého na alkoholu (což je dle zákona nemoc), lze nechat klidně chcípnout na ulici. Důkazem budiž osudy spousty bezdomovců, z nichž většina je závislá na alkoholu, část na drogách a další část duševně nemocná. Přestože mají ze zákona nárok na léčbu, kterou si minimálně alkoholici důkladně zaplatili za léta pití a platby spotřební daně, tak nemají nárok na nic. Za komunismu všichni tihle nárok měli. Nejen teoretický, ale i praktický. Tento dnešní přístup je amorální, asociální a nezákonný.

... a klasikou je, beztrestnost lumpů všeho druhu. Jako za totáče se fakt moc často nestávalo, že by někdo kradl, jiný ho udal a šel by ten jiný a ne ten, co kradl.

K. Filek 27.5.2012 10:04

Re: Proč fandíme komunistům (a socialistům)

Pane vyprávíte nesmysly.Komouši za totáče krádli také.Vím,že náš ředitel si nechal postavit dům,který mu v pracovní době stavěli zachranáří/důlní/ za platy o jakých se nám nezdalo.Ale on nám kázal o soc.morálce.Po revoluci byl poslancem za KSČ.O spravedlnosti také je škoda mluvit.

P. Skřivan 27.5.2012 15:25

Re: Proč fandíme komunistům (a socialistům)

Nechápete. Pokud by toho ředitele někdo napráskal a zjistilo se, že to tak je, tak by měl smůlu. Dneska spíš ne, protože dneska se nekrade jen pro sebe, ale hlavně pro stranu. Proto je takový jedinec skoro beztrestný, protože jinak by začal mluvit ... .

V. Venc 27.5.2012 10:12

Re: Proč fandíme komunistům (a socialistům)

Skoro máte pravdu.

Jenomže za totáče se všechno blížilo do stavu, kdy začal zapínat regulátor bídy a nouze, takže se společnost musela i jinak chovat. Ale vlivní si pomáhali podle svých možností stejně,jako dnes!

V. Ondys 27.5.2012 10:38

:)))))))) Byl to jeden veliký kriminál pro všechny

co kradli pro sebe v zájmu vlastní rodiny a udávali jiné! A kriminály to jenom vylepšovaly ekonomicky otrockou prací nejvíc potrefených socialistickou poťouchlostí.

P. Skřivan 27.5.2012 15:29

Re: :)))))))) Byl to jeden veliký kriminál pro všechny

Já komunismus proboha nehájím. :-) Jen jsem napsal důvody, které leckoho, podle mne, mohou vést ke stesku po komunistech a nejen v případě těc h, kteří dnes nedokázali uspět.

Řešení není určitě oživovat Jakeše, ale spíš se snažit, aby dnešní nespravedlnost nebyla taková, jaká je ... .

V. Ondys 27.5.2012 19:16

Re: :)))))))) O spravedlnosti si myslím své

jsem naprosto obyčejný chlap s původem z nejnižších kruhů, a pokud si lidi neuvědomí, že respekt si každý musí vybojovat i za cenu rizika a obětí, je všechno marné, marné, marné... Hodnoty nemají hloubku vytvořenou slovy na jazyku, či papíru, ale opírají se jen o nepohodlné činy a to pokaždé nějakým způsobem bolí a nechutně často páchne potem i krví.

A. Krejčová 26.5.2012 11:50

To by mě taklé zajímalo!

Zřejmě proto, že pěstují mnoho a mnoho malých zvířátek, včetně takových jako jsou vši a blechy, kteří jak známo přenášejí různé nakažlivé nemoci, na které je krátké i tzv. očkování.

Pokud někdo napíše, že nevlastní ani párátko, na které si nevydělal vlastní pílí, jedná se zřejmě o lhaní si vlastní kapsy. Neznám případ člověka, který může něco takového říct něřknu-li napsat se zcela čistým svědomím. Takový člověk je zřejmě mimo obyčejnou, pro mnohé lidi každodenní všední realitu života. Stačí se projít po některé rušnější ulici (myslím skutečnou ulici a ne tu vaši virtuální - ve které se mimochodem krade ještě daleko více než by se mohlo obyčejným smrtelníkům zdát v těch nejdivočejších snech) a opravíte si ten svůj idealistický názor velice rychle.

Mějte se pěkně a užijte si zbytek víkendu bez toho, abyste si museli dávat na hlavu studený obklad.

J. Slanina 26.5.2012 12:59

Re: To by mě taklé zajímalo!

Věřím, že pro některé "lidi" je představa nevlastnění párátka, na které by si dotyčný nevydělal z říše sci-fi. U některých (dRát) by mohla dokonce přivodit infarkt z leknutí.

V. Váňa 26.5.2012 8:53

Ono je to asi trochu jinak

Jednak komunistům  stoupají preference aniž by hnuli prstem, jednak je sice možno souhlasit s autorem, že MOŽNÁ krást budou, jenže u těch současných už je ZCELA JISTÉ, že kradou. Bez ohledu na politickou příslušnost. Takže výměna u koryt může a nemusí mít efekt snížení ztrát z veřejných prostředků.

Takhle, jak se domnívám, uvažují ti, kteří chtějí komanče nově volit.

A, vážení přispěvatelé, ruku na srdce: nemůže si za to CELÁ POLISTOPADOVÁ politická garnitura sama?

I. Schlägel 26.5.2012 9:06

Re: Ono je to asi trochu jinak

Stejně, jako si za to může celá polistopadová občanská garnitura sama. Včetně mojí maličkosti i té Vaší, víme?

V. Váňa 26.5.2012 9:28

Re: Ono je to asi trochu jinak

Zcela souhlasím. Mám na tom svůj podíl, a mohu Vás ujistit, že mě to mrzí. Jsou věci, které jsem špatně odhadl.

Zato vím určitě, že nemám v majetku ani párátko, na které jsem si nevydělal zcela legální cestou.

A to se dá, podle mého odhadu, říci pouze o málo osobách reprezentující polistopadovou vládní garnituru.

J. Boleslav 26.5.2012 13:17

Re: Ono je to asi trochu jinak

Pro normálního slušného člověka jsou bolševici nevolitelní potom, co s touto republikou 40 let prováděli. To snad bylo o několik řádů horší než všechny problémy po listopadu dohromady. Pokud toto někdo nevidí, volební právo mu dle mého názoru nepatří, protože je zcela dementní. kromě toho, bolševika to chtělo dávno zakázat. Ať si svoje spasitelské a další kecy pindají, ale pod jinou firmou než tou, která byla prohlášena za zločinnou.

I. Malypetr 27.5.2012 8:42

Re: No...

Jsem normální člověk 63 let a mohu srovnávat.Co vám bolševik provedl?Co prováděl s touto zemí 40let?Bolševika si svorně a demokraticky zvolil lid,to nikdo neokecá.Prostě taková doba,takové nadšení.Bolševik měl pravidla,u každé rozkrádačky či melouchu jsem věděl kolik vyfasuju a bylo na mne si to vyhodnotit.Když sem do něj nevandroval,nechal mne dejchat.Nerad to říkám ale za bolševika jsem mněl jistotu,pozitivní či negativní ale měl.Ta mi dnes jaksi chybí.Pro upřesnění,nikdy jsem bolševika nevolil(i když mne matka s pláčem prosila abych si nekazil život),nevolím ani nyní.Byl jsem na tapetě,z legrace jsem si zažádal o příslib a ejhle,já ho dostal.Dcera se nedostala na vejšku ale nehážu to na bolševika,neměla na to.Bolševika se nezastávám a je mi lhostejný jako současné strany,jichž jsou děti bolševiků členy.Takže vlastně žádná změna až na ty pravidla.

J. Boleslav 27.5.2012 13:48

Re: No...

Jsem na světě podobně dlouho jak Vy. Co provedl bolševik mně resp. s touto zemí špatného? Jednou sice volby vyhrál, jak píšete, ale od té doby jakékoliv svobodné volby zatrhl. Tisíce nevinných lidí povraždil, statisíce pozavíral, připravil o jejich původní práci nebo donutil k emigraci. Veškeré lidské svobody zadupal do země. Udělal z této dříve rozvinuté země zaostalý stát, kolonii východní barbarské mocnosti. Lhal lidem jako když RP tiskne. Je třeba pokračovat dál?

P. Kolar 27.5.2012 12:02

Re: Ono je to asi trochu jinak

Na hlavičku :) jste to trefil.

L. Handzel 26.5.2012 8:05

Pro "fanoušky" komárů. :)

Pan Vosáhlo (autor žvástu) a pan Pavlovský (autor podžvástu níže), by měli splnit svou občanskou povinnost  a všechny dotčené komanče okamžitě nahlásit až přímo nabonzovat. Možná se vyrovnají se svými komplexy. :) 

J. Slanina 26.5.2012 9:11

Re: Pro "fanoušky" komárů. :)

Symptomatické, že ausgerechnet tebe, hajzele, po přečtení článku napadne cosi o bonzování. A komupak asi?

L. Handzel 26.5.2012 9:29

Re: Pro "fanoušky" komárů. :)

Odlepte se soudruhu čuráku. Tykejte si u Vás ve stranické muňce. Textu nerozumíte, zkuste Blesk.

V. Hajková 26.5.2012 9:42

Re: Pro "fanoušky" komárů. :)

JEJDA-   vy   budete   asi  hodně-  hodně  veliký   inteligent! 

M. Trhlík 26.5.2012 9:54

Re: Pro "fanoušky" komárů. :)

Tolik pozornosti strejcovi Slaninovi paní Hajková nemusíte věnovat.Vy asi chodíte do jedné školy.Nebo jste spolu dělali VUML spolu se školením ve Slušovickém vepříně? Inteligence je totiž vrozená a to je pro řadu lidí problém.To byste měla vědět,když jste tak vzdělaná.

V. Hajková 26.5.2012 10:26

Re: Pro "fanoušky" komárů. :)

Pane   Trhlík-   respektuji  váš   věk  -  který  pouze  odhaduji!  Pokud  vám  vaše  senilita  dovolí-  pokuste   se  mi  někdy  napsat   něco  konkrétního  -  co vás  na  mých    příspěvcích  tak   irituje?    To  jste  ještě nikdy   nedokázal!   Pokud   vám  slovo   ""  konkrétní"    nic  neříká-    jistě   ovládáte  si   otevřít   určitým  heslem  googl   -  tak  si  toto   slovo   nechte  vysvětlit!   Ty   žvásty-   o  Slušovickém    vepříně   a  VUMLU   -  jsou   na  urovni   -  tupce   ze  IV .  putyky   !!!  :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

M. Trhlík 26.5.2012 10:38

Re: Pro "fanoušky" komárů. :)

No vidíte to,že Vám konečně došlo co to je iteligence.Ta Vám bude ještě dlouho chybět.Jinak na Vašich příspěvcích mne nemá co iritovat,protože pokud na něco neodkazujete,tak jsem od Vás mimo nadávek a urážení nic neslyšel.Z toho vepřína máte většinu svých nadávek a Vaše poučování je stejně jako u pana Slaniny srovnatelné s hloupostmi VUMLU i když to studium mi nikdo nenabídl,ale jen jsem to vyčetl z příspěvků.Jinak nic nenasvědčuje tomu,že jste měla někdy možnost hovořit s psychologem či psychiatrem.To by asi Vaše příspěvky nenesly tolik vulgarit.Z toho usuzuji, že jste měla nějaké kamarády- specialisty.Můj věk respektovat nemusíte.Starý nejsem, ale mladý už určitě a dávno ne.

L. Handzel 26.5.2012 11:15

Re: Pro "fanoušky" komárů. :)

Paní Hajková (stará Blažková ?), opakování je prý cosi, asi nějaká matka. :) Tedy i pro Vás, určitě to snad znáte. Jsou lidé, třeba Vy, pan Slanina, kteří užívají "basicčeštin", nic jiného jim nezbývá. Nepomohl jim ani "postgraduál" na VUMLu a odborářských školení. Prostě asi 250 sprostých slov a 250 slov zajišťujících jejich potřeby, žrádlo, chlast, sex, žváro atd.

Nelze s Vámi hovořit nad úroveň Vašeho jazyka a Vašeho vnímání. :) Použiji proti panu Slaninovi nějakou vzdělanou třeba latinskou nadávku a ono se mu zavaří hlava.

J. Slanina 26.5.2012 12:56

Re: Pro "fanoušky" komárů. :)

Zkus to, hajzele. Například?

E. Heusinger 26.5.2012 5:57

Pane autore,

nenadávejte komančům, že jim stoupají preference. Jsou v tom "nevinně".

J. Slanina 26.5.2012 9:16

Re: Pane autore,

Ano, Šoustale, opravdu jsou v tom nevinně. Ovšem jenom díky takových primitivním magorům jako jsi ty.