23.10.2019 | Svátek má Teodor, TheodorDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Proč dráždit jedovatého hada bosou nohou?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 27, poslední: 26.7.2010 23:47, přehled diskusí

já bych tedy řekl:
Autor: M. Hanko Datum: 26.7.2010 14:28

Já bych řekl, že pokud se ve veřejném prostoru najde nějaký mocichtivý, papálášský a nadutý politik, ze kterého čiší manýry komunistického aparátčíka na sto honů, který navíc poté co se dostane na vrchol, opustí svoji manželku a nabalí si neméně ambiciózní blondýnu, pějící na něj nekritické ódy (nejen) na svém blogu, pak je naprosto přirozené že tato (ne)povedená dvojka leze na nervy 95% novinářů i veřejnosti, a NELZE v tomto případě v žádném případě mluvit o nějakém spiknutí - nemluvě o tom, že pro něco takového neexistuje ani nejmenší důkaz.

Pan Paroubek je prostě (téměř) každému odporný, a jeho manželka téměř každému směšná. Proto nechápu údiv autora nad tím, že situace v médiích byla a je zcela v souladu s těmito fakty.

Re: já bych tedy řekl:
Autor: J. Němec Datum: 26.7.2010 15:44

Neměla by ale ta média spíš přinášet informace, než si dětinski řešit své antipatie k jakékoliv osobě? (možná i osobní antipatie jednostlivých redaktorů) Vzhledem k tomu, že tato média tu nevraživost kvalitně a úspěšně šíří i mezi čtenáři, se samozřejmě taková média čtenářům tímto přístupem (který si u nich sama vypěstovala) zamlouvají.  Je to už zacyklené, ale nijak to neomlouvá bulvárnost podobného počínání.

Re: já bych tedy řekl:
Autor: V. Skalová Datum: 26.7.2010 17:35

A co se tak obrátit na dotyčnou, ať přestane veřejnost popouzet svými nabubřelými blogy a dalšími aktivitami á la "křtiny pro horních 10 000 v přímém přenosu". Pokud si myslíte, že je dotyčná nekritizovatelná, tak jste se asi spletl buď v čase nebo místě.

Re: já bych tedy řekl:
Autor: J. Němec Datum: 26.7.2010 20:22

Slyšíte Paroubková a přestáváte vnímat realitu. Článek i můj komentář je o médiích a davové psychóze a nijak se nezastává Paroubkové. Paroubková je jen smutný příklad někoho, kdo si šeredně naběhl. Na druhou stranu, pokud si vy myslíte, že jen proto, že Vám to připadne nafoukané, někdo nemá právo svobodně dělat křtiny třeba s chobotnicí na hlavě ve zlatých plavkách a psát si blogy třeba o tom, že má nehezčí palec u nohy, pokud vám to opravdu tak leží v žaludku, tak jsem si místo a dobu nespletl já.

Re: já bych tedy řekl:
Autor: o. kurz Datum: 26.7.2010 21:58

Pane Němče, vždyť víte, o co se jedná. Tak z nás nedělejtě hlupáky. Socialistický rádoby Jánošík Paroubek si prostě nemohl odpustit, chovat se v rozporu s tím, co neustále hlásal a proto se stal nedůvěryhodným. Víte dobře, že botičky od Diora a k celé, přihlouplé ceremonii sezvaní novináři, byla jen další kapka do poháru, ve kterém už byly výroky jiného kalibru. Jednoduše a krátce - ti dva jsou hlupáci a lidi to pochopili a pochopili to, bohudíky,  včas.

Re: já bych tedy řekl:
Autor: V. Skalová Datum: 26.7.2010 23:47

Potíž s realitou máte spíš vy. Tak jako nikdo nemůže manželům Paroubkovým bránit v jejich vyjadřování do novin či na internetu, tak ani mě nebo nikomu jinému nemůže nikdo bránit je kritizovat, či kreslit na ně satirické obrázky.

Re: já bych tedy řekl:
Autor: J. Šejnoha Datum: 26.7.2010 20:56

Média  mají povinnost upozorňovat na pokrytecké  politiky,kteří káží vodu a  pijí víno.

Což je, kromě  jiných, i případ  manželů Paroubkových.

Oficiálně  "dbají o  blaho  obyčejného  člověka",  ale  v soukromí snobsky dodržují  zvyky  horních  deseti  tisíc.  Viz.  trapný případ s  křtinami a dupačkami od  Diora.

Osobně nikomu nezávidím dupačky od  Diora a mediální show, spíš mi přijdou takoví rodiče  směšní, ať ale proboha  neblábolí o blahu sociálně potřebných.

Povedlo se:
Autor: J. Němec Datum: 26.7.2010 14:10

Já si myslím, že pan Olšer dokázal přesně co chtěl. Napsal článek, ve kterém se nezaujatě zamyslel nad situací okolo hloupé reakce PP. Zmíněná V. Parkanová si za to může sama, jelikož se ozvala, i přez to, že se vší úctou k ní jako ženě, nehovořilo zrovna o ní. Každopádně ale jméno Petry Paroubkové zafungovalo jako úžasný spouštěč očekávatelných reakcí. Přesně o tom, o čem pan Olšer psal ve spojení s médii ( o jejichž touze po honu na kohokoliv, nehledě na stranickou příslušnost) , hovoří i reakce na tento článek a tak ho i potvrzují.

Olšer x Čtenáři Blesku (či AHA ?) 1:0

pokusím se to shrnout sám:
Autor: M. Hanko Datum: 26.7.2010 13:07

Re: pokusím se to shrnout sám:
Autor: M. Hanko Datum: 26.7.2010 13:07

Boj paní Paroubkové s médii je zbytečný, spiknou se proti ní, stejně jako se spikla proti jejímu manželovi.

Paní Paroukovou kritizovala paní Parkanová, která panu Olšerovi tuze leží v žaludku.

Paní Paroubková je velmi vzdělaná žena.

Paní Paroubková navíc napsala knížku. Média se k ní zachovala opravdu ošklivě.

Ani Talmanová není autorovi sympatická, a navíc ty hambaté fotky jejího manžela, ...

Jsme zadluženi skoro nejmíň z EU, za což si můžeme sami, protože jsme ty prachy rádi a s chutí utráceli. Může být i hůř (jako např. v Lotyšsku, Řecku nebo v Africe), a pak by nás možná přešla chuť na neopodstatněnou zášť proti paní Paroubkové.

Re: pokusím se to shrnout sám:
Autor: M. Hanko Datum: 26.7.2010 13:09

Vidí v tom článku někdo ještě nějakou další "myšlenku"? A pokud ne, ptám se znovu - jakou tohle celé má pointu?!

Re: pokusím se to shrnout sám:
Autor: V. Skalová Datum: 26.7.2010 13:23

Tipuji, že pointa je, že pí Paroubková, inovovaná verze, je autorovi sympatická, a tak by jí měla média nechat dělat, co se jí zlíbí, na rozdíl od pí Parkanové, kde je tomu naopak...

neuvěřitelně slabý článek!:
Autor: M. Hanko Datum: 26.7.2010 12:43

Tedy pane Olšere, měl jsem vás za schopného autora, kterého si mnohdy rád přečtu - ale co jste to dnes zplodil za slátaninu?

Pokud se tu vůbec najde někdo, kdo má odlišný názor - tj. že článek pana Olšera NENÍ slátanina - můžete se prosím pokusit shrnout jeho myšlenku? O ČEM ten článek vůbec je, CO tím pan Olšer chtěl říct?

Milý pane Olšere,:
Autor: J. Běle Datum: 26.7.2010 12:02

Už dlouho mě nic tak nebavilo jako čtení o paní Parkanové.Dík

Pane Olšere, jsem zklamán,:
Autor: J. Kárník Datum: 26.7.2010 11:52

... přečetl jsem to jen ze zvědavosti, zda konec je stejně slabý jako úvod a je mi líto času, který jsem nad článkem ztratil. Jsem překvapen, co druhdy zajímavý autor mohl vytvořit.

Nechápu, proč dočlánku o Paruobkové  mícháte Osvětim. Ještě víc nechápu, proč by ČR měla  při vší úctě k obětem na Osvětim přispívat. Polsko nám na Terezín a Lidice taky nic nedává.

Pochopil jsem jen, že Vám paní Parkanová silně leží v žaludku. Možná  by jste si to s ní mohl vyříkat přímo,  mimo média, a potom ,ve znovu nabyté duševní rovnováze, mohl napřit síly do psaní  něčeho  zajímavějšího.

U ní se projevila zahořklost nad nečekanou změnou.:
Autor: A. Reček Datum: 26.7.2010 9:12

Ta paní je ještě dost mladá a nepřipouštěla si naprosto, že výsledek voleb učiní i s ní takový kotrmelec.  Pokud autor článku to svádí také na spiknutí médií před volbami vůči Paroubkovým, má trochu pravdu, ale dost viny na narůstající jejich neoblibě měl svými činy i tento manželský pár.  Budou oba se muset s novou realitou smířit a vyzkoušet si něco, co asi dosud nepoužili - být trochu pokornými.

Re: U ní se projevila zahořklost nad nečekanou změnou.:
Autor: J. Štrobl Datum: 26.7.2010 9:27

Oni dva a pokorní? Cha cha cha...

Ano pane Olšere, i já jsem přesvědčený, že Petra Kováčová:
Autor: R. Houška Datum: 26.7.2010 9:10

udělala hrdinský čin, když svým jasnozřivým intelektem, jistě nikoli kvalitami projevujícími se z pravidla v poloze ležmo, zbavila Zuzanu Paroubkovou po více než 20-ti letech a jejím televizním ztrapnění se před kachláky v Kramářově vile, jejího vypaseného Jirky.

Rovněž jsem přesvědčen, že paní Petra se té odporné věci, kterou vyčítá současným političkám, upřímně štítí, a že v případě dcerky Margarity do ní nevstoupil manžel Jiří, ale Duch Svatý.

Jenom mě udivuje, jak si, tento přímo vzorový model, jak se přes postel předsedy politické strany dostat na přední stránky novin, dokáže brát ostatní do úst.  Jak říkala Kelišová, "pane faráři, já du blejt."

Re: Ano pane Olšere, i já jsem přesvědčený, že Petra Kováčová:
Autor: V. Skalová Datum: 26.7.2010 10:48

Bingo!

Re: Ano pane Olšere, i já jsem přesvědčený, že Petra Kováčová:
Autor: L. Kubeš Datum: 26.7.2010 12:38

Lépe ten článek ohodnotit nešlo, dost jsem se u něho pobavil, i když jsem byl na rozdíl od autora střízlivý...

Omyl?:
Autor: J. Slanina Datum: 26.7.2010 8:52

Pane Olšere. Evidentně jste špatně kliknul při odesílání tohoto příspěvku. Původně jste ho zamýšlel zřejmě zaslat do AHA, ne?

Proč chodit okolo horké kaše:
Autor: o. kurz Datum: 26.7.2010 8:52

Všichni víme, že si tandem Paroubek - Paroubková si nevidí do pusy. Jinými slovy mluví rychleji, než myslí, pokud vůbec myslí. Lidi nad oběma zlomili hůl a nemá smysl se k nim vracet.

Re: Proč chodit okolo horké kaše:
Autor: J. Štrobl Datum: 26.7.2010 9:24

Svatá pravda.

Proč jste to vůbec napsal:
Autor: J. Štrobl Datum: 26.7.2010 7:43

V zásadě jsem vůbec nepochopil, proč jste svoji filipiku psal a zbytečně tak pokazil možná kus papíru. Jediné co z Vašeho výlevu trčí je totiž známá zásada Lidového domu: "Když je někdo z nás darebák ukažme, že ti ostatní jsou darebáci ještě větší." Tato snad tisíckrát obehraná strategie se však zdá být v poslední době již poněkud nudná.

Blahoslavená paní předsedová:
Autor: A. Čepek Datum: 26.7.2010 7:25

Pane autore, jsem mírně na pochybách, co jste nám tu vlastně chtěl sdělit; že je Petra Paroubková něco jako "Jana z Arku" sociální demokracie?

Paroubek byl, je a bude papalášem a jeho graduovaná manželka je holt dáma, která se vdala za obstarožního upoceného papaláše. Teď zlostně prská, že už není ani paní předsedovou a hlavně nikdy nebude ani paní premierovou ani paní prezidentovou. Za to ji máme ctít a obdivovat?

Inu, pane Olšere,:
Autor: F. Pavlis Datum: 26.7.2010 7:17

Bůh, jak je u nás dobrým zvykem tvrdit, neexistuje a zdravý rozum mám jen já je další tvrzení. Takže to tu máme jak pod Babylonskou věží, která je ovšem také jen mýtem. Ovšem ta realita..........bývá stejně nechutná.

Re: Inu, pane Olšere,:
Autor: J. Bořický Datum: 26.7.2010 8:22

Pod předchozí tři příspěvky se lze jen podepsat.