9.2.2023 | Svátek má Apolena


SPOLEČNOST: Proč dráždit jedovatého hada bosou nohou?

26.7.2010

Nejsem hazardér a zásadně nedráždím jedovatého hada bosou nohou. Totéž by měla dělat i Petra Paroubková. Nestačilo jí poznání, že proti ní a jejímu muži se nesmyslně spikla nejen veškerá česká média? Je to boj s větrnými mlýny, s neporazitelnou korupcí, protekcionismem a anarchií, co si říká demokracie a svoboda slova.

Žalovat na političky, že se dostaly do Sněmovny ČR či vlády přes sex, není důstojné vysokoškolsky vzdělané ženy. Už z principu. Jen se tím přilévá olej do ohně. Kolik neznámých socanských političek se díky tomu zviditelnilo, když využily po tomto konstatování možnosti bít kritikou do svých vlastních řad, padni komu padni.

Nechala se slyšet i ta nejtrapnější žena v české politice – JUDr. Vlasta Parkanová, dvacet roků se živící, a ne špatně, jako profesionální funkcionářka. Vzala to přes OF a ODA, pak zalovila v KDU-ČSL a dnes reprezentuje TOP 09. Zvládla též za jednotlivé partaje posty ministryně spravedlnosti i obrany.

„Není to vtipné a snad ani agresivní. Jen nekonečně hloupé," řekla Právu Parkanová svoji reakci na emoce Petry Paroubkové. Ano, slyšet o „nekonečné hlouposti“ z úst „vládní zpěvačky“, která se ztrapnila spolu s kreslířem Vyčítalem parafrází na píseň “Dobrý den, majore Gagarine”, je vskutku famózní řečnický počin.

Prezident George W. Bush se dočkal při návštěvě Česka skvělého daru právě od ministryně obrany Vlasty Parkanové, která v Praze pohotově, jako kdysi Gustav Brom v Ostravě narychlo sepsal píseň pro Jurije Gagarina, stvořila a nazpívala kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Dobrý den, radare, prostě welcome…” Jo, kdyby šlo o Radara O´Reillyho neboli Garryho Burghoffa z MASH 4077… A byla to znovu sličná děva Parkanová, která prohlásila, že ministerstvo obrany ČR nemá žádné finanční prostředky, jež by mohly pomoci k obnově Muzea Auschwitz-Birkenau (Muzea v Osvětimi-Březince), kde bylo umučeno přes milion lidí, z toho tisíce českých obětí.

Chování médií vůči Petře Paroubkové není fér, ale když jste veřejně činnou osobou nebo ženou veřejně činného muže, musíte s tím počítat. Kdo chce kam, pomozme mu tam. Zvláště, jste-li mladá, sličná a podruhé těhotná absolventka Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, obor amerikanistika, anglistika a rusistika, s dokonalou znalostí angličtiny, ruštiny a starořečtiny a „rozvracíte“ rodiny…

"Já nikdy neřekla sexy mozek. Já řekla, že na muži je nejvíce sexy věc - mozek. Takoví trošku diletanti a amatéři z toho udělali sexy mozek a ani neví, o čem mluví," říká Petra Paroubková, která navíc píše knížku o životě v politice. Nejvíc se touto "sexymozkovou" floskulí ohání současná předsedkyně Sněmovny ČR Miroslava Němcová. Jediná žena z politické scény ČR, která se Petry Paroubkové zastala, byla paradoxně Lucie Talmanová. Nicméně i ona měla své zlé chvilky...

“Fotografie Mirka Topolánka otištěná v listu španělských socialistů El País je samozřejmě fotomontáž. Ujišťuji vás, Aleno Borůvková, že o tom vím rozhodně více, než vy,“ napsala Talmanová jako reakci na štiplavá slůvka své sokyně, ale na jejím místě bych si nebyl tak jistý s její prioritní znalostí nahého těla svého milence, nyní už manžela Topolánka.

Inu, politika je prostě parádní panoptikum za prachy daňových poplatníků, ale do Štrasburku k soudu bych s tím nechodil. A hlavně to chce trochu lidštější rozměr. Proč nenávidět na život a na smrt pravici nebo levici. Nepotkal nás přece žádný hladomor jako v Súdánu, genocida jako v Kongu, Zimbabwe či v Kosovu, Čečensku a Srbsku, abychom volali po krevní mstě.

Jen jsme průměrně zadluženi, skoro nejmíň ze zemí EU, jelikož politici všech našich parlamentních stran sice podepisovali výdaje státního rozpočtu za stovky miliard, které jsme však my všichni ochotně a rádi, především ty slastně mandatorní, s chutí utráceli nebo nechali za nás utrácet jiné v rámci námi jim poskytnutého mandátu. Za porodné, mateřskou, benefity a sociální dávky, za bezplatné zdravotnictví a školství, za stavební spoření, pohřebné či za solidaritu - pomoc Lotyšsku, Řecku nebo za zahraniční vojenské mise…

Že bylo líp? Už jsme zapomněli na období fašizace, bolševizace, kolektivizace, normalizace a další -izace? Jakpak by nám asi bylo, kdybychom museli řešit sepisovatele chorobných Mein Kampfů, místo blogů Petry Paroubkové a botiček od Diora její dcerky Margity? Až nám dojde život v nadstandardu, možná už nebudeme mít myšlenky na nesmyslné drby, pomluvy a neopodstatněnou zášť.

Bože, ochraňuj zdravý rozum.

Olser.cz