30.9.2023 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Proč a jak volíme (5)

Poslední díl seriálu o volebním chování a zastupitelské demokracii vůbec. Zatím jsme ignorovali otázky vývoje společnosti, snažili jsme se jen porozumět, jak se voliči rozhodují, jaké to má důsledky pro chování stran a zdá má parlamentní demokracie jiný význam než poskytnout lidem snadný cíl, aby měli na koho nadávat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Mrázek 28.3.2014 6:33

Jeden názor z "Pranýř"e :

„Demokracie je nejlepší ze všech státních forem vůbec – pokud jde o to,

aby se neschopní, podřadní politici obohatili ke škodě svého národa.“

L. Krajíček 28.3.2014 4:08

Re: Co je tedy treba delat? ....

Když na vaši otázku Co je tedy třeba dělat, odpovím: "Začít tím, že si s pětiminutovými odstupy na přemýšlení nejméně 3x přečtete poslední odstavec článku.", tak nejsem tajnůstkář, ale myslím si, že by se mělo "Začít tím, že si s pětiminutovými odstupy na přemýšlení nejméně 3x přečtete poslední odstavec článku."

Tím samozřejmě nemyslím jenom vás jediného, konkrétního, ale kohokoliv, kdo přemýšlí a kdo si stejně jako vy nebo já podobnou otázku položí. Přičemž první část odstavce odpovídá na to, proč jsme tam, kde jsme a od slov "Můj odhad je . . . " hledí do budoucna.

T. Pansky 28.3.2014 3:43

Re: Co je tedy treba delat? ....

Dekuji. ... Nebudte tajnustkar a reknete svuj nazor verejne, uz se to muze.

L. Krajíček 28.3.2014 2:32

Re: Co je tedy treba delat? ....

.... Začít tím, že si s pětiminutovými odstupy na přemýšlení nejméně 3x přečtete poslední odstavec článku.

T. Pansky 28.3.2014 1:36

Co je tedy treba delat? ....

Autora clanku si velmi vazim, protoze zde na Psu pise dobre promyslene clanky.  Nepise pouze konstatovani soucasnosti, ale nabizi i reseni a to je podstatne.  Podle meho nazoru je treba delat toto: 1) obnovit ceskou pravici.  Aktivitu prebira TOP a musi ukazat, za co stoji.  Jak rekl autor, v Cesku chybi pravicovy tah na branku.  Levice ozebracuje zemi a zazemi ma v podpore korporativismu a odborech.  Pravice se musi soustredit na stredni tridu, male a stredni firmy.  2) Pri dnesnich tancich levice okolo dodatecneho daneni cirkvi z navraceneho majetku uz tu mela pravice jecet a vmest levici do tvare hazardni levicovou politiku s obnovitelnymi zdroji, coz nas neskutecne ozebracuje.  Proti-cirkevnimi naladami levice pouze zastira sve mrzaceni ceske ekonomiky a statu.  3) Je nutne postavit Senat na uroven Poslanecke snemovny, kdy zakony moho vstoupit v platnost pouze po prijeti obema komorami parlamentu = Poslanecka snemovna nemuze Senat prehlasovat.  To posili vuli obcanu skrze primo vetsinove volene senatory.  4) Je uz naprost nezbytne si uvedomit, ze si muzeme uzakonit primou volbu soudcu = zbavit se poskomunistickych pohlavaru v ceske justici = ceskou justici procistit.  ........  top0625top@live.com