3.12.2021 | Svátek má Svatoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
patrix 9.12.2007 23:50

drobna vytka

Autor tohoto prispevku je sam asi trochu zmaten (viz termin neonacismus v Britskych listech). Fasistu neni malo, mozna o nich jen nevite. Odsoudit takhle antifu je trochu hloupe... A to prirovnani "ne kazdy anarchista je komunista" to je snad vtip?!

krakatit 21.11.2007 22:30

Tečku za celou akcí však nakonec dělá policie, která na Jungmannově náměstí hází výbušky mezi rozcházející se demonstranty a následně všechny zatýká. V médiích se poté objevuje informace, že došlo ke střetu, při kterém demonstranti házeli na polici d

Antifašistická akce není levicová extremistická organizace, jak nyní účelově uvádí policie. Antifa je otevřená každému, kdo se chce aktivně podílet na boji proti fašismu, nacismu, bolševismu i všem ostatním autoritářským ideologiím.Antifašistická demonstrace byla povolenaZákon zakazuje přinášet na veřejné akce jakékoli zbraně, po zkušenostech jsme předpokládali možnost kontroly ze strany policie. Informace o zbraních antifašistů přinesla média až druhý den, což tomuto tvrzení poněkud ubírá na věrohodnosti. Z naší strany nikdo nestřílel, neházel žádné výbušniny, ani nemával sekerou nebo noži, jako tomu bylo na straně neonacistů.Během celého pochodu nedocházelo k žádným projevům vandalismu.V závěru celého dne policie bezdůvodně pozatýkala čtyřicet lidí z demonstrace, kteří se nijak nebránili.

gogo 21.11.2007 20:02

jak to vlastně je???

jestli má jeden nahou hlavu a klacek a druhý pytel na hlavě a klacek, přijde mi, že jednoho pomlouvat a druhého zvát na nedělní oběd je poněkud na palici...tedy pokud zrovna nezáleží, za koho zrovna kope mladá Pajerová...

richard 21.11.2007 19:09

Fašismus dnes?

Něco podobného jako byl kdysi: Salazar, Franco, Mannerheim a Tito neměli s fašismem nikdy nic společného, přesto z něj byli účelově obviňováni. A co pamatuji 70. a 80.léta, každý režim ve státě, kde se bolševici drali k moc, nebo který se jim nehodil, byl účelově označován za "fašistický" abychom zaujali ten "správný" názor: "fašisté" vládli v Israeli, Jižní Koreji, na Taiwanu, do roku 1975 v Jižním Vietnamu, Laosu, a Kambodži, "fašisté" byli Libanonci, co se zoufale bránili palestinské agresi, "fašista" byl Pahlavi i afghánští"kontrarevolucionáři", "fašisté" vládli v Chile, Argentině, Uruguayi, Peru, Kolumbií, Nicaragui, Salvadoru, Guatemale, Hodnurasu, Paraguayi, Bolívií, Ethipoií, Angole, Mosambiku, Jižní Africe, Rhodesií, hrozilo, že ovládnou NSR a Vatikán a byli na spadnutí v USA. Prostě všude, kde se to rudým hodilo.

A stejné je to i dnes, odmítáš potraty, euthanasií, homosexuální manželství? - pak jsi "fašista", nevadí ti corrida, chov kožešinových zvířat, nebo lov velryb? - jsi "fašista", nesouhlasíš s Putinem, al Kajdou,Talibanem, Mugabem, Hamásem a Ahmadínežádem? - jsi "fašista", vážíš si rodiny,své vlasti, evropských tradic? -  jsi "fašista" , vadí ti roztahování se agresívních a panovačných mohamedánů ve tvé zemi, vadí ti politicky korektní censura, multikuluralismus a feminismus? - jsi "fašista", nesouhlasíš s globálním oteplením? - jsi "fašista". Jak úžasně jednoduché.

Z fašismu udělali rudí účelové strašidlo na každého, kdo s nimi v čemkoliv nesouhlasí, bez jakéhokoliv skutečného obsahu, který by "fašistu" opravdu zařadil k fašismu. Na jedné straně tím fašismus degradovali, žádné označení kohokoliv za "fašistu" již nelze dnes brát vážně, na druhé straně ale skutečný fašismus, lépe řečeno klasický hitlerovský nacismus, může být tím i snadněji přehlédnut ve svém theoreticky možném novém nástupu. Nicméně pro náš kontinent je mnohem nebezpečnější a  bezprostřednější nástup islámu a oživení marxismu, než málo pravděpodobný nový nástup nacismu a fašismu.

šakal 21.11.2007 21:47

...No...snad až na detaily...

...Dobré! :-)

Richard III. 21.11.2007 14:31

Tolerance nejen veřejnosti vůči extrémní levici

Stoprocentní pravda. Je třeba mnohem silněji a častěji volat na záchranu před nejrůznějšími "antifami", jsou to mnohem nebezpečnější, tvrdší a lépe organizované hordy než "neonacisté".

Tato "antifa" není nic jiného než komunistická ideologie "jinými prostředky". A jak známo, komunismus měl na svědomí nejméně stejný počet životů jako nacismus.

mik 21.11.2007 16:41

Re: Tolerance nejen veřejnosti vůči extrémní levici

R^

Hitler mel na svedomi asi 50M lidi, Stalin & co podle oficialnich odhadu 40M-60M (neoficialne se pripousti az 80M), Mao & co nejmene tolik co rusi, pripocteme-li takove typky jako  Pol Pota, Castro, Hussain, Kaddafi  a dalsi ultralevicove diktatory 2 pol 20 stol. tak se dostavame daleko za 100M. Jestli je neco nebezpecim tak jsou to vsichni ti bojovnici proti "socialni nerovnosti", nikoliv banda zblblych hajlujicich pubertaku.

Atei 21.11.2007 13:31

výstižé

R^

RomanL 21.11.2007 12:03

Všechno je to

jedna levicová pakáž a sebranka! Ale jsou zákonem povolení, tak je tolerujte.

mik 21.11.2007 16:41

Re: Všechno je to

Pak je zakon spatny

Honza 21.11.2007 10:25

Vadné není pěstování ideí, vadná je jejich implementace do právních systémů států

Demokracie by se neměla pouštět do hledání správné idee. Je to nedosažitelná meta. Správné je smířit se s tím, že každé rozhodnutí, uskutečněné ve sněmovně,  je kompromisem stávajících sil a není ustaveno jednou pro vždy. Idee ať si mezi sebou soupeří na veřejných prostranstvích. Od toho je policie, aby udržela v těchto diskusích pořádek. Provinilce proti pořádku musí policie stíhat a soudy je musí trestat. Nedojde-li k narušení pořádku, nesmí se mocenský aparát státu míchat do projevů hlasatelů idee. Vměšovat se může, jen je-li někomu ublíženo či vznikla-li někomu škoda. Pak jednat musí. Je to prostinké.

Pavel41 21.11.2007 10:51

Re: Vadné není pěstování ideí, vadná je jejich implementace do právních systémů států

R^ ano, ale problém bych viděl spíše v tom, že o takové společnosti je možno jen snít... jak prostinké.

Milena 21.11.2007 11:43

Re: Vadné není pěstování ideí, vadná je jejich implementace do právních systémů států

....ale i demokracie má a musí mít svoje hranice.

Alfred 21.11.2007 22:42

Re: Vadné není pěstování ideí, vadná je jejich implementace do právních systémů států

Když vám začne soused  vyhrožovat zabitím, později i veřejně a za dalších pár dní si začne před vaším domkem brousit nůž, jistě jako správný občan vyčkáte, až vám podřeže rodinu, pak to spořádaně ohlásíte na policii a nakonec s uspokojením přijmete rozsudek - 9 let ve vězení s ostrahou. Pokud vám budou pod okny vyřvávat stále se zvětšující davy něco o tom, jak vám třeba sebrat majetek a vás poslat na převýchovu do lágru, vykloníte se jako správný demokrat z okna a se slzou v oku se jim pokusíte vysvětlit že se mýlí, že nejste špatný člověk a že je máte rád!! Běžte se vycpat, demokrati!!!

Jura Jurax 21.11.2007 10:13

Rozdíl

mezi nynějšími "fašisty" a "antifašisty", jakkoliv jsou tyto nálepky v obou případech nepřesné a zavádějící, je zejména v účesu - "fašisté" spíše hololebí, kdežto ti druzí vlasatí; a taky v tom, že "antifašisté" si zbaběle, leč pragmaticky zakrývají ksichty, aby nebyli k poznání. Jinak je to v obou případech zblblá fanatická extrémistická pakáž, která mimochodem, když si odmyslíme pár ideologických nálepek, má pozoruhodně shodné názory. Svět je kulatý a extrémní pravice se s extrémní levicí u protinožců sejde - a pokračují-li dál vpřed, prohodí si jenom znaménka. Blbost zůstane.

kdokoli 21.11.2007 11:39

Re: Rozdíl

R^

brekeke 21.11.2007 9:51

antifasisti = fasisti

Jak dnesni fasisti, tak antifasisti jsou prosta jen particka adolescentu, kteri si nekde potrebujou vyradit svuj prebujely testosteron. Vetsinou jsou to uhroviti mladicci, kteri maji problemy, protoze je nechteji holky, a tak propadaji ruznym "velkym idealum". Antifasisti jsou pritom mnohem smesnejsi nez fasisti, protoze vidi za kazdym bukem "hnedy nebezpeci", ktery ale realne existuje jen v jejich nedospelych mozeckach. Osobne bych proste antifasistuma fasistum vykolikoval arenu, kde by si mohli dat navzajem pekne do drzky a neotravovat svymi klukovskymi valkami nas ostatni.

Petr Zenkl 21.11.2007 10:30

Re: antifasisti = fasisti

Nepovažuji se za anarchistu, na uhry už taky nemám věk, nicméně u nás v Nuselském údolí vidím denně na chodníku "hnědé nebezpečí" co krok...

brekeke 21.11.2007 11:06

Re: Re: antifasisti = fasisti

myslite indocechy? (podle vzoru "afroamericani")

ucitelas 21.11.2007 11:39

Re: Re: Re: antifasisti = fasisti

spíše extrementy

Petr Zenkl 21.11.2007 15:58

Re: Re: Re: antifasisti = fasisti

Ne, skutečně myslím psí výkaly, nebo kynofekálie, abych dodržel vaši slovotvorbu.

Historik 21.11.2007 9:45

Jak to vypadalo v Německu 20 let

Byla tady komunistická Rotfront a nacistické SA. Tyto dvě skupiny pouličních rváčů se rvaly o nadvládu nad ulicí a občas se i vzájemně vraždily. Nebyl mezi nimi prakticky rozdíl, a po nástupu Hitlera přešla valná část rváčů z Rotfront do SA.

Hitler dokonce zdůvodňoval vznik SA útoky bolševických bojůvek na shromáždění VŠECH stran, včetně občanských a pochopitelně i NSDAP. "Naši voliči, usilujeme o stejné lidi jako komunisté, nemají rádi policii. Proto se musíme bránit sami."

A úspěšné odražení útoku komunistů na nacistické shromáždění v tradiční komunistické baště s uspokojením kvituje "Po této události nám jejich noviny přestaly vyhrožovat "hněvem pracujícího lidu.""

Šnek 21.11.2007 9:18

Fašismus prakticky nikde neexistuje

Totéž platí i o antisemitismu v České republice.

šakal 21.11.2007 9:38

....Ale, ale!...

...:-P

No, v Bruselu a v Lucemburku je fašistů jak nasss...eto. Akorát se z důvodů politické korektnosti neříká tomu jejich korporativismu fašismus nýbrž "evropský sociální model" ;-P ;-D :-/

Šnek 21.11.2007 11:18

Re: ....Ale, ale!... Vzpomeňte asi na své mládí.

Nikdo po ničem takovém ani nevzdechl. Jediné co bylo s povděkem kvitováno, že byl zamordován Žid Slánský. To mu každý přál. Ale ne proto, že byl Žid, nýbrž proto, že byl ku *va komunistická.

kdokoli 21.11.2007 11:41

Re: Fašismus prakticky nikde neexistuje

To byl vtip ? Na každém kroku lze vidět pokusy o demontáž a oklešťování základních občanských práv. V Číně, v Rusku, v USA, v Bruselu, od Zelených ...

Šnek 21.11.2007 9:15

Neuvěřitelné

já věřím tomu, že jak nacisté, tak komunisté na začátku popravili nebo pozavírali skutečné „lumpy“

Historik 21.11.2007 9:52

Re: Neuvěřitelné

Máte a nemáte pravdu. Likvidace vedeni SA v "Noci dlouhých nožů" byla odstraněním radikálů, kteří byli Hitlerovi v dané fázi nepohodlní ale ti byli nahrazení "sofistikovanějšími lumpy" z SS (Himmler, Heydrich).  V SSSR by se mohlo jednat o protagonisty "světové revoluce" (Trockij), jinak ale Stalin vedení svých represivních orgánů pravidelně "obměňoval" a likvidoval minulou garnituru.

Šnek 21.11.2007 11:25

Re: Re: Neuvěřitelné

Lumpové byli všichni, bez ohledu kdy a jak skončili. Myslím, že analysa, kdo jaký byl lump a jestli byl zamordován jen trochu právem a nebo úplně bezprávně, je zcela zbytečná. Jednou náci, nebo komunista, vždycky gauner a neškodilo by, ještě dnes, je likvidovat. Ale bohužel na lucernu za nohy a boty přidat do rozpáraného břicha, na to se zmohli jen Maďaři.

jan 21.11.2007 9:10

Vynikající výstižný článek

R^R^R^