31.5.2023 | Svátek má Kamila


SPOLEČNOST: Příspěvek politicky zatraceně nekorektní

29.5.2006

Řada čtenářů patně rubrice Jen tak na okraj nevěnuje příliš pozornost, a proto pokládáme za vhodné uveřejnit některé zmínky o zajímavých internetových stránkách en bloc a připojit i fotogalerii z redakční pošty. Zda jsou obrázky žertovné, záleží na posouzení jednotlivých čtenářů.

Trička Heilige ParoubekV první řadě nicméně musíme připomenout velmi populární dokument Bratr Paroubek o Vítězném únoru a upozornit, že v dokumentu zmíněný předřečník dnešního premiéra, bratr Jaroslav Král, který tak hezky hovořil o organizování života na principech vědeckého socialismu, pracuje dnes jako 1. náměstek ministra pro místní rozvoj ČR. (Pro zajímavost se můžete podívat, kolik lidí už bratr Paroubek zajímal - v neděli vpodvečer to bylo úctyhodné číslo 68 312 návštěvníků!)

KOHO VOLIT.eu
Vybrali jsme několik hlasování ve Sněmovně za poslední 4 roky. Návštěvník webu si může vyzkoušet, jak by sám hlasoval a které strany hlasovaly jako on, čili které nejlépe reprezentují jeho zájmy. A samozřejmě i naopak, které strany jsou od jeho názorů nejdál. To samé si potom může prohlédnout i u jednotlivých poslanců.
Vyzkoušejte KohoVolit.eu!

VOLBY
30% Čechů rozhoduje o budoucnosti své vlasti ve volbách. Ostatních 70% nemá právo kritizovat cíl cesty, pokud nevolili o směru cesty.
Kdo porozumí následujícímu, bude vědět více, než 95% postkomunistických východoevropanů.

VOLEBNÍ FAKTA
Na stránkách VolebniFakta.cz lze nalézt mnoho odpovědí na nesmysly produkované vládou Jiřího Paroubka & comp. Portál byl vytvořen občanským sdružením CEVRO a usnadní občanům orientaci v době, kdy jsme stále častěji atakování zkreslenými, nepravdivými a realitu zkrášlujícími výroky politiků ČSSD.

VÝROKY A VTIPY
V předvolební vřavě není od věci připomenout si některá vystoupení a některé výroky současného ministerského předsedy spolu s řadou povedených vtipů na webu Obrazovka.cz.

Registrovaní partneřiTA NAŠE ČSSD
Česká strana sociálně demokratická
aneb Co jste se nikdy neměli dozvědět...

VOLEBNÍ TEST
Vyzkoušejte si v krátkém testu, zda politická strana, které hodláte dát ve volbách svůj hlas, je opravdu ta, kterou chcete volit.

INZERÁT
Po vítězství KSČSSD má podnikatel Ivan Bičiště v úmyslu prodat svou prosperující firmu. Inzeruje to na pražské výpadovce a dokladuje to vývojem po volbách v roce 1946.

CENZURA
"Šestnáct let po revoluci obdržet zákaz dělat si legraci z politiků a být z tohoto důvodu na indexu, mi přijde absurdní."
Štěpán Mareš nakreslil Paroubka a byl v MF plus skončen. Nejen před cenzurou varuje případné spolupracovníky MF plus v tomto rozhovoru.

Korupce a populismusCO NASLIBOVALA ČSSD
Velmi zajímavá sumarizace předvolebních slibů sociálních demokratů a jejich následného nesplnění v článku Před volbami slibují, po volbách neplní.

KONFIDENT RATH
Zbabělec Rath neunesl dotazy Michaely Jílkové a utekl ze studia.
Uraženého ministra-poseru si můžete prohlédnout na videozáznamu (20 MB).

Mám Rath vysoké funkceNASRATH
Irituje-li vás ministr zdravotnictví dr. Rath, můžete se se podívat na stránky jemu věnované a bude vás iritovat ještě víc. Stránky jsou pojmenovány příznačně:
Nasrath, a to kvalitně

PROJEKT VOLBY 2006
Před pár dny byly oficiálně zprovozněny stránky
Projekt Volby 2006.
Autoři se snaží zmapovat názory 500 kandidátů v poslaneckých volbách a zároveň doufají, že naleznou další spolupracovníky.

Samozřejmě, že na internetu je ještě spousta dalších stránek vztahujících se k volbám a předvolební situaci v naší zemi.
Za všechny můžeme připomenout Projekt Volby 2006, web Jiří Paroubek není borec, Přemýšlejte s námi, TV Hovado nebo projekt Trikem proti komunismu na stránkách Dekomunizace.cz (včetně vyjádření autora návrhu trika Zabij komunistu, posílíš mír)...

Na závěr nabízíme malou, poněkud jednostranně zaměřenou fotogalerii spolu s jedním či dvěma kreslenými vtipy (viz odkaz dole).