23.1.2021 | Svátek má Zdeněk


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Přísaha

Minulou dovolenou (tedy vlastně již loňskou) jsem strávil v Beskydách. V malé vesničce Trojanovice, v předměstí Frenštátu pod Radhoštěm, mne zaujal památník, jehož pamětní desku si dovoluji na fotografii připojit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Valčuk 28.1.2013 11:24

Přísaha

  Je zajímavé,že k tak závažnému problému se nikdo z našich uměllců ( ale bohužel i plebejců - dle prvních lůzy) nepotřebuje vyjádřit. Neřku-li prohlásit, že je třeba za porušení slibu ( nevím proč ne přísahy) požadovat vyvození sankcí nejen v politice, ale i v řízení soudním.

    Ono by to asi bylo značně bolestivé. A hlavně politici by okamžitě začli vyžadovat dodržování slibu ,slova a morálky i od svých voličů. A to by "naše kulturní fronta" musela začít brojit proti takové politice, že...

M. Freiová 28.1.2013 1:57

Bohužel jste

zapomněl, že dnes v Evropě a u nás obzvláště existuje oblast, kde se slavnostní sliby dodržovat nemusejí a už se to ani neočekává: manželství.

Politici v tom ovšem jdou příkladem.

mf

R. Langer 28.1.2013 12:52

Re: Bohužel jste

Myslíte si že to, jak funguje manželství (a obecně jakýkoliv partnerský vztah), je závislé na nějakém "slibu"? Já osobně si to tedy nemyslím (i když naopak jsem si jistý, že na plnění daných slibů záleží hodně). A podle toho, co píšete, si to evidentně nemyslíte také. Takže ve "slibu" zřejmě chyba nebude...