4.12.2021 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Příběh opravdového policajta

Sovětský letec Meresjev neměl nohy, a přesto létal. Přerovský policajt neměl mozek, a přesto vyšetřoval jako divý. Nikdo u něj absenci tohoto orgánu nepostřehl, ani on sám ne. Že to není možné? Jak sami uvidíte, u české policie je možné všechno.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Vlach 3.6.2014 23:10

Když on ten zloděj byl,

jak se zřejmě záhy policajt dověděl, důležitým policejním donašečem. A tak to takhle dopadlo...

J. Ráž 3.6.2014 20:21

Příběh jednoho dne.

Přijel jsem z pohřbu domů,kde měli být zedníci zateplujicí fasádu. Ti tam nebyli, ale byly vykopnuté dveře na balkoně a konstatoval jsem zmizení věcí a peněžní hotovosti (měl jsem platit zedníkům druhý den hotově) ve výši cca 150tis. Policisté přijeli, fotili, otisky nesnímali, prý u chat se to nedělá(dům mám postavený na hranici rekreační zóny, tak jej policisté prohlásili za chatu). Bokem mi policajt řekl, že nevyřešené krádeže v chatách jim nekazí procento objasněnosti a tak si nemám dělat naději. Mezi ukradenými věcmi byla i pistole a větší množství nábojů. A ani tato skutečnost policisty nijak nevyhecovala k aktivitě. Musel jsem pak večer zajet na policejní stanici k sepsání protokolu. Během sepsání volal nějaký operativec,že v hospodě nedaleko je rvačka a teče krev. Reakce službu konajícího: Nikoho tady nemám a já nemohu,protože tady nemám auto. Nabídl jsem se, že ho tam odvezu a odpověď mne šokovala: "Ty doby kdy jsem byl aktivní jsou dávno pryč a proč bych si přidělával problémy. A vůbec, musíme dopsat protokol."

Pokračování: Vzhledem k tomu, že se zedníci už neobjevili, ani nechtěli práci zaplatit, je tak důvodné předpokládat minimálně spoluúčast na krádeži a přesto je nikdo nepozval k podání "vysvětlení" ,či svědecké výpovědi. Samozřejmě byl případ odložen a já těžce doloval plnění z pojišťovny,protože jsem neměl zamčenou mříž když zedníci měli dělat až do večera, jak před mým odjezdem avízovali.

M. Kosejk 3.6.2014 17:11

:))

Před lety, když jsem byl ještě blbej, tak jsem šel policajtům nahlásit ukradenou peněženku s doklady (řidičák, občanka, platební kata atd.) Vím, že mi ji ukradli, protože jsem málem tu zlodějku chytil za ruku, když ji vytahovala z baťohu.   

A dobu jsem tam seděl jako vůl, policajti pořád říkali, ať počkám. Až přišel jeden z nich a zeptal se mě, jestli bych raději nechtěl nahlásit ztrátu - že s tím je prý méně papírování. :) 

A mimochodem - soused si takhle sám našel vlastní ukradené auto. Volal policajty, ale těm, než se k něčem rozhoupali, zase auto zmizelo.

L. David 3.6.2014 15:14

Bezpráví ORGANIZOVANÉ Českou republikou

nabývá stále zajímavější rozměry.

Máme naději, že alespoň někteří z postižených občanů se časem mohou vypracovat na  úspěšné  detektivkáře jako Agáta Christie. I když nebudeme mít v zemi spravedlnost, bude alespoň co zajímavého číst.

V. Kusý 3.6.2014 13:36

I dvaapůl tácu jsou peníze, ale když takhle

postupovala policie prři "vyšetřování" krádeže mého auta, tak to byla síla.Prvně se ptali, zda mi jej nevzali synové a když jsem auto potkal kousek od města a ohlásil to, tak se divili, že jsem se neotočil (s náklaďákem ! ) a nezačal ho honit ! Když jsem potom pátral sám dál, tak jsem zjistil, že v našem městě kšeftují se stejnou značkou hlavně příbuzní policistů.Pak se mi dostalo anonymně upřímné rady abych auto oželel a té jsem rád uposlechl.No, a takhle my tady v té naší malé zemičce žijeme. :-))))

K. Kužel 3.6.2014 9:57

Autor může mluvit o štěstí,

že se udržel a pachateli nedal ránu do nosu. Za to mohl být zavřený, až by zčernal!

Š. Šafránek 3.6.2014 9:47

Člověk je omylný.

Byl jsem před rokem v holičství a bundu nechal viset u dveří. S peněženkou v náprsní kapse, podotýkám, tím jsem si byl zcela jist. Když na mě přišla řada, právě odcházel jakýsi vagus, umaštěný somrák; přesně jsem ho později, když jsem zjistil ztrátu peněženky, policajtům popsal, hajzla jednoho. Kadeřnice byly milé, ostříhání mi vzhledem k okolnostem neúčtovaly. Policista byl velmi příjemný a profesionální, všechno jsme sepsali atd., věnoval mi dost času. Z policie jsem se vydal zablokovat platební karty a požádat o novou občanku a řidičák. Po takto vyčerpávajícím maratonu jsem dorazil domů a co nevidím - šrajtofle leží na poličce u dveří. Takovej je člověk někdy vůl.

J. Fleiszner 3.6.2014 11:50

Re: Člověk je omylný.

Super :-)

Jen mi trochu nesedí odchod "umaštěného somráka" z holičství. :-)

V. Vovák 3.6.2014 17:51

Re: Člověk je omylný.

to nebyl umaštěnej somrák, ale holičem ošetřený a nagelovaný frikulín, či hepykůl. Pan předřečník si doma zapomněl nejenom šrajtofli, ale i brýle.

J. Dvořák 3.6.2014 8:37

Nejlíp bude když policie všechno odloží !

Evidentní krádež pracovníka české spořitelny nám policajti také odložili protože to bylo pouhých čtyřicet tisíc !Stačilo jim prohlášení že je vše v pořádku protože nám peníze vyplatili i když babička byla ležící a potřebovala opatrování dvacet čtyři hodin denně !Proto považuji celou policii za individua práce se štítící kteří mají v hlavě místo mozku tak jedině kravské lejno !

R. Langer 3.6.2014 8:32

Tak já nevím,

ale z uvedeného v článku si myslím, že takhle jednoduše pachatele dopadnout nejde. Pan autor to vidí moc jednoduše. Raději by si spíš měl lépe hlídat peněženku.

P. Švejnoch 3.6.2014 8:59

Re: Tak já nevím,

Tak, tak - prostě to není jednoduché, tak se na to Halík co? Tak se na to Halík vykašlem!

R. Langer 3.6.2014 9:55

Re: Tak já nevím,

A jak si jako představujete, že se bude taková věc řešit?

B. Michal 3.6.2014 6:34

Kdyby to bylo naopak

autor by asi tady ječel, co si to policajti dovolují.

Jak naopak? Třeba takto:

Autor chlastá s někým v hospodě, komu ukradnou šrajtofli. Ani neví, kde ji měl, myslí si, že v bundě, kterou nechal na židli, když šel na WC. Jenže okradenej byl tak  ožralej, že si toho všiml až doma. Ale protože autor chlastal s okradeným a dokonce za něj zaplatil těch pár piv, tak si pro něj policajti dojdou na pracoviště, předvedou k výslechu a začnou stíhat pro přečin krádeže. A ještě ke všemu mu ten okradenej ukazoval fotku děcka ve šrajtofli, takže tam najdou i otisky autorových prstů.

Možná to ukradl, možná ne, ale kde je nějaký důkaz?

P. Švejnoch 3.6.2014 8:04

Re: Aha...

A určitě jste pochopil pointu článku?

Nicméně - já mám s polucií zkušenost podobnou té autorově, takže s ním souhlasím. Tím neříkám. že všichni u PČR jsou úplně blbí, ale zejména v těch nižších složkách je těch blbců neuvěřitelné množství.

R. Langer 3.6.2014 8:35

Re: Aha...

Hm, pointa je taková, že si pan autor myslí, že VÍ, kdo mu ukradl peněženku, a policie navzdory jeho pevné víře odmítá jednat. Proč mě to nepřekvapuje?

P. Švejnoch 3.6.2014 8:57

Re: Aha...

Ne, pointa je v tom, že polucie, navzdory autorově označení podezřelého, neudělala NIC. V tomto případě toho podezřelého ani nevyslechla.

Nepřeji to ani Vám, ani panu Michalovi, ale až budete jednou v roli poškozeného či oběti konfrontováni s činností, resp. s nečinností polucie, obávám se, že přijdete na jiné myšlenky.

A že se to při kvalitě policejních výkonů stává čím dál širšímu okruhu osob, to je statisticky doložený trend.

R. Langer 3.6.2014 9:55

Re: Aha...

No, a kdyby ho vyslechla, tak by se stalo jako co?

P. Švejnoch 3.6.2014 11:49

Re: Milý pane Langere

Nebudu Vám odpovídat ve dvou různých vláknech na totéž, tedy zde:

V první řadě bychom si měli ujasnit, od čeho je tu policie - já mám za to, že policie je tu primárně od toho, aby předcházela protiprávnímu jednání. Předcházet takovému jednání lze dvěma způsoby - jednak, řekněme, "skutečnou prevencí", jejímž příkladem by třeba mohl být větší výskyt uniformovaných policistů zejména v problémových lokalitách, a druhak, a to zejména, pak vyšetřováním a hlavně vyšetřením přečinů již spáchaných - a jejich předáním do vyššího levelu OČTŘ. Princip tohoto způsobu prevence spočívá v tom, že potenciální příští pachatelé zjistí, že jednat protiprávně se tak úplně nemusí vyplatit. Vyšetřování (a tím méně vyšetření) ovšem ani v případě popsaném v článku, ani v případě z mé vlastní zkušenosti (a to se jednalo o škodu o dva řády vyšší, než v případě pana Navrátila), nenastalo.

Pokud ovšem považujete Polucii ČR za instituci, jejímž hlavním posláním je dopravní buzerace, zatímco ostatní delikty má pouze zadokumentovat a evidovat, aby je mohla po měsíci bez výsledku odložit, je z Vašeho pohledu takový přístup jistě v pořádku.

R. Lukeš 3.6.2014 11:06

Re: Aha...

To je krásný - Polucie, to jsem ještě neslyšel, to budu používat. A budu samozřejmě tvrdit, že jde o překlep, když i a u jsou na klávesnici vedle sebe :-)

P. Papež 3.6.2014 10:21

Re: Kdyby to bylo naopak

Mám radost, že i policejní vyšetřovatel se zapojil do diskuze a že umí psát v počítači a dokonce si vyhledat internet. Děkuji vám.

V. Ondys 3.6.2014 4:32

:))))))))) V tom našem neochvějně zasviněném státním statku

je vždy nadějné, jak se :))))))) dobří holubi radostně vracejí!