6.8.2020 | Svátek má Oldřiška


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Přešlapování na pláni

Mohutná demonstrace na Letné, největší v polistopadové historii, obsahuje rovněž jeden mohutný paradox.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 27.6.2019 21:34

No jestli se tam řešilo, že i za sucho může Babiš

A Zeman. A už jsem to někde četl. Tak je to opravdu tragikomedie. A navíc je jasná hlava té chobotnice, i když tou hlavou možná není lidská bytost ale podivná ideologie.

Pak ale nejde o Babiše ale o něco mezi Grétou, multikulrturalismem a marxismem.

A. Sedláčková 28.6.2019 10:11

Re: No jestli se tam řešilo, že i za sucho může Babiš

Pane Církvo, souhlasím s Vámi.

J. Jaroš 27.6.2019 17:17

Pane

Nelíbí se mi rozdělení na mladé a vzdělané a staré a méně vzdělané, vesničany a pražáky.Podprahově se nám namlouvá,že pokud někdo volí bruselské je chytřejší.

J. Jurax 27.6.2019 18:11

No jo, po mém soudu bruselské volí ti blbější.

Ovšem jsem sice vzdělaný, i papír z přírodovědné fakulty na to mám, leč jsem starý, ročník 1949, a z pohledu Pražáka zajisté vesničan z moravského městečka kdysi okresního. A ke všemu nefandím miliónovým chvilkařům, ač jsem ANO nevolil. Tak co se mnou?

L. Severa 27.6.2019 16:34

Pořád to omílané,

že se jsme se nikdy neměli líp a předchozí vlády škrtily, nepřidávaly důchodcům a pod. Dobré či zlé časy jsou odvislé od mezinárodní hospodářské situace a ne od geniality, nebo neschopnosti vlády.

J. Jurax 27.6.2019 18:18

Ano. A je to víceméně pravda.

Nicméně tohle se zdůrazňuje jen v časech dobrých, pakliže vládě moc nefandíme.

Kdežto v časech zlých, když vládě moc nefandíme, za ty zlé časy jednoznačně může ona vláda a ne jakási mezinárodní hospodářské situace!

J. Chaloupka 27.6.2019 16:08

Prostě vyrostla další generace, která nezažila revoluci,

tak si to chtějí užít. Jako mladí v r. 1968 na Západě, který naší zkušenosti, že vzít bohatým a rozdat chudým, aby na konci byli všichni chudí, nevěří. Asi si tu cestu budeme muset s nimi zopakovat.

R. Vacek 27.6.2019 15:06

Ono je to tak,

že ti starší zažili totalitu a žádnou další zažít nechtějí. No a ti mladí totalitu nepoznali, tak si myslí, že Brusel přináší pokrok a něco nového.

A přitom z Bruselu jde dnes to, co šlo kdysi z Moskvy a kterého jsme se rádi zbavili. A kterého se rádi zbavili i rusové.

M. Zdobinský 27.6.2019 13:01

K tomu "přešlapování"

Nemá smysl si namlouvat (a je dobře, že organizátoři tomu nepodlehli), že demonstranti na Letné jsou nějaká jednotná politická síla. Spojuje je primárně asi jediné. Vadí jim,že česká politika klesla na smradlavé bahnité dno, kdy premiérem je bývalý agent stb a kmotr kmotrů s trestním stíháním na krku. Dna, na kterém politik už neodstupuje a drží se ve funkci i kdyby jeho morální (někdy i trestní) profil byl jedna velká kaňka. Dna, kde se stalo normou fízlování příbuzných konkurenčních politiků, jako to předvedla mladá naděje ANO Ken Vojtěch. Dna, kdy ministryně Benešová svým oponentům skrytě vyhrožuje, jak je poznává s policejních odposlechů. Něco, co jsme před pár lety znali jen z divokých rozvojových zemí a nejrůznějších podivných diktatur. Aby mi tohle taky vadilo, nemusím mít z lidmi z Letné vlastně žádný další výraznější politický průsečík.

P. Grigar 27.6.2019 15:30

Re: K tomu "přešlapování"

..tož ono figurování v policejních odposleších nikomu na cti nepřidává. Obzvláště v politických sférách. Ježek má bodliny, prase má štětiny-ten první vás popíchá, o druhého se ušpiníte. Nic ve zlém, kolik lumpů, odposlouchávaných policií se souhlasem soudu, na vás má telefonický kontakt? Věřím, že žádný, jevíte se mi jako slušný člověk, s jasnými morálními zásadami.

M. Zdobinský 27.6.2019 15:36

Re: K tomu "přešlapování"

V zásadě máte asi pravdu, ale obávám se, že do odposlechů se můžete dostat i banálním telefonátem např. v rámci svojí práce do nějaké firmy. Nemusíte si zrovna volat s nějakými provařenými lotry.

J. Jurax 27.6.2019 18:26

Jistě.

Ovšem politikové budou spíš v odposleších těch provařených lotrů, případně lotrů dosud neprovařených.

A je-li firma odposlouchávána, se značnou pravděpodobností tam nějaký lotr bude, a nedělá tam kotelníka ...

I. Schlägel 27.6.2019 12:56

Moc se mi líbí "seriozní" porovnávání

počtů účastníků demonstrací s počtem příznivců ANO ve volbách. Počet hlasů ve volbách pro subjekt A můžete seriozně porovnávat pouze s počtem hlasů v téže volbách pro subjekt B. Počet odpůrců subjektu A přítomných na protestním shromáždění můžete seriozně porovnávat pouze s počtem podporovatelů subjektu A na konkurenčním shromáždění. Jo ono to shromáždění na podporu ještě neproběhlo? V tom případě není, co seriozně porovnávat. Ale proč si nepomoci argumentačním faulem, že.

P. Janoušek 27.6.2019 12:36

Vážený pane.

To, že se máme v této zemi dobře jistě není zásluha pana Babiše, soudně usvědčeného agente STB. Již před lety zde napsal myslím Aston, že se mámw dobře ne díky politikům, ale jim navzdory. Proto i když se lidi mají dobře, nevidím jediný důvod proč by měli děkovat panu Babišovi a ne bo Vám, který vzhledem k tomu, že máte zapsáno politolog, nevím, co skutečně pro tuto zemi fyzicky dobrého udělal. Tedy krom blafání.

J. Kraus 27.6.2019 11:01

Probuzená občanská společnost

mladých a vzdělaných, která vidí ČR coby ruskou a čínskou provincii.Poslal jsem tuhle jednomu takovému odkaz na video ze slavnostního odhalení 4,5 metru vysoké sochy K.Marxe, věnované Čínou, samotným panem soudruhem Junckerem. Proběhlo v Trevíru, Marxově rodišti. Že prý je to fake a graficky upraveno. Co se týče paní Benešové, jen zde na Psu je skoro obden podrobně vysvětlen rozsah jejích kompetencí, který neumožňuje nějaké spiklenecké šarády. Kdybych se to snažil vysvětlit, mladý a vzdělaný se bude hněvat. Jsou mladí, to nepochybně, jsou vzdělaní v nejpodivnějších nepotřebných oborech, v případě hlubší krise první adepti na smrt hlady někde v příkopu, to jistě taky a ti s mozky dosud nezamlženými si svoji zoufalou neužitečnost jistě vskrytu uvědomují. Vše dohromady ideální materiál k manipulaci.

J. Lepka 27.6.2019 10:25

Politolog, toť něco jako kritik.

Také ví, jak by to udělal jako autor, jen kdyby to uměl.

J. Ganaur 27.6.2019 9:16

Politolog,

tedy žvástal.

P. Grigar 27.6.2019 15:32

Re: Politolog,

..Žvahlav.

A. Alda 27.6.2019 9:16

Jediným positivem

je morální facka francouzské vládě.

Zatímco ve Francii na demonstranty stříleli gumové projektily a plynové granáty a tloukli je obušky a zatýkali ve velkém, na Letná policie demonstratům pomáhala a chránila je.

P. Grigar 27.6.2019 15:33

Re: Jediným positivem

.. obávám se, že tomu nebude navěky.

K. Janyška 27.6.2019 8:40

Je ji nutno zatím považovat za morální apel a vzbouření.

Také je testem naší velmi vysoké civilizovaosti. Bylo to krásné a velmi civilizované.

S kecy levičáckých řečníků tam však nesouhlasím skoro ze sta procent... Dzp.