4.12.2020 | Svátek má Barbora


SPOLEČNOST: President krade péro...

12.4.2011

... Bárta je mafián a Kalousek ožralej

Tak to je všechno, co si lid myslí o české politice. Otázka ovšem je, co jiného by si měl myslet. Rvačka, která se rozpoutala o tuhle republiku, dosahuje grandiózních rozměrů. Když se takhle perou politici o Polsko (tam už po sobě hází fekálie, skutečné), tak to chápu. Polsko je velký stát a bude brzo významným státem Evropy, a tak stojí za to se o něj poprat. Třeba tak nechutně, že předseda vlády zabaví presidentovi letadlo těsně před tím, než ten s ním má odletět do Bruselu. Na obrovské Ukrajině, kdysi a možná i v budoucnosti obilnici Evropy, je to ještě drsnější. Tam se politici rovnou střílí anebo posílají coby „sprostí podezřelí“ hned do tepláků. Což u nás předváděli jen Miloš Zeman a pozdější multimilionář Gross.

Aféra stíhá aféru, jisté noviny přináší už několik let ukradené materiály od soudů a policie a tak vůbec a také Zprávy na ČT1 nežijí než skandály. Národ už neví, co si má myslet, a je silně nas…éé rozčílen.

Jen mi není pořád jasno, o co se tady vlastně ti politici perou? Vždyť podle prohlášení demagoga Miloše Zemana už byl stát před dvanácti lety rozkraden. A podle všech našich novinářů a politologů krádeže pokračují a pokračují a vše je stále horší a horší…

Takže když tady nic není, o co se perou? Podniky jsou údajně rozkradený, banky vytunelovaný, zemědělství krachuje, stát se zmítá v krizi… ANEBO HO… houby.

Kdyby tady nic nebylo, tak by se o to všichni tak neprali. Takže toho asi bude, oproti oblíbenému přesvědčení našich obyvatel, dost a dost ke kradení. Anebo lépe řečeno ovládání. Jinak bychom dopadli jako Němci, kteří u skutečně dosti ohrožených německých bank namůžou sehnat někoho, kdo by si je vzal na starosti.

Tady se o ministerstvo financí vedou tuhé a líté boje. Můžete namítnout, že v Německu se tolik nekrade, což je jistě pravda. Nebo spíše je pravda, že tam se krade jinak. Na takového Schrödera s Gaspromem Kalousek s Hávou skutečně nemají. A i odborář Dušek je se svými miliony úplná nula proti třeba odborářům Volkswagenu, kteří i prostitutkám platili služebníma kreditkama.

Takže oproti oblíbenému omylu je tady stále, zvláště s potácející se Evropou, dost a dost zajímavých příležitostí. Takže facky lítají vzduchem, pes kouše rváče do zadnice, hasič se chystá kropit a nahoře k tomu hraje muzika. V naší drahé vlasti nic nového:

Lada-Rvacka

Jen že se to přesunulo do vyšších sfér. Holt když jsme přišli na Bílé hoře o tu šlechtu a pak jsme si ten její zbytek pro jistotu ještě v roce 1918 sami zrušili, nemůžeme čekat, že se naši politici budou píchat kordama a držet přitom v ruce navoněný kapesníček. Jak pravil komisař Ledvina Nicku Carterovi: “My se prosim fackujeme!“

Takže přátelé, zachovejte klid, nenechte se vyhecovat profesionálníma hecířema. Jak zní ono slavné heslo v titulku starého slavného filmu: “Situace je vážná, nikoli však zoufalá.“ Pokud se nakonec Nečas zmátoří, a v politice je všechno možné, budeme se dále sice nehezky, ale v zásadě úspěšně stále prodírat bahnem a „údolím černým kolem bílých skal“. Po dvaceti letech jsme to dotáhli ze 40 korun za dolar na 16,80 včera, což je slušný výsledek. Jak by po něm jiní sáhli! Blahobytně si žijící národ, mnohdy netušící, co znamenají slova „vytunelovaná země“ anebo „bída“, je soustavně hecován lidmi, kterým to vyhovuje. Aby nebyl klid. Jak se zpívalo ve staré písni: “.. štěkejte si šakali, já nepovolím, až se voda zakalí, tak si zalovím.“ No a o nic jiného než o kalení vody vlastně nejde. Ale z téhle krize bychom si měli konečně vzít ponaučení o politických stranách, kterým se staletí řídil úspěšně anglosaský svět: „Je to sice grázl, ale náš grázl.“

A už bychom neměli příště volit žádné ty unie svobody, bobošíkové, suverenity, zelené a veverky a jiné podobné. Už dávno jsem napsal, že jediné rozumné východisko je udělat velkou koalici, přesně podle vzoru Německa a Rakouska v dobách jejich transformace. A neblbnout s experimentama. Oni si sice budou stát „parcelovat“, ale zároveň se musí vzájemně hlídat a hlavně: musí se dohodnout. Jinak to půjde „zu grund“. Kdyby občanstvo zblblé a obluzené mediálními masážemi nevolilo nejdřív zelené šílence, co nás stáli a budou stát jejich nápady bilion korun, a potom VV a recyklované odpadlíky TOP 09, vše by bylo jinak. Anebo kdyby byl Bárta formát Berlusconiho, kterému sice všichni „správní Evropané“ nadávají, ale většina Italů ho miluje, taky by to bývalo dopadlo lépe.

Myslím si tedy, že jediná skutečná možnost je velká koalice anebo nové volby.

*******

P.S. Vážení přátelé, zvu Vás, tedy čtenáře Neviditelného psa na výstavu svých fotografií zvanou Jeruzalém v kostele Zvěstování Panny Marie v Ostrově (nad Ohří) v areálu Posvátného okrsku - výstavní a kulturní středisko - viz www.dk-ostrov.cz/klaster (klikněte na PROGRAM).

Dne 17. 4. 2011 v 16,30 hod bude výstava zahájena vernisáží následovanou koncertem a recitálem Evy Henychové "Sinaj".

Registrovaní čtenáři Neviditelného psa mající zájem o návštěvu, mají na adrese redakce Neviditelného psa, kam se mohou obrátit, 50 vstupenek zdarma. Ostatní čtenáře a přátele zveme srdečně také. Vstupné je skutečně lidové: 30 Kč dospělí, 20 Kč důchodci, děti 10 Kč. Školní třídy 5 Kč za žáka.

Těším se na setkání. V.V.

pozvánkaAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.