13.8.2020 | Svátek má Alena


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Předvolební strachy

Mám doma Mein Kampf. Občas si z něho čtu. Nejlépe u okna, protože tam nejlépe vidím. Mam tam vlastně takový malý nacistický koutek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 3.10.2016 23:43

Re: S výběrem hlasovacích lístků Vám konktrétně

Ať použijete při volbě mozek, žaludek či dokonce srdce, máte jedinou jistotu. Budete těmi zvolenými zklamán - a to i tehdy, když vyhrají Vaši favorité,

J. Jurax 3.10.2016 23:40

Re: Unsere letzte Hoffnung : Hitler

U nás nicméně jednotlivce, jenž by byl osobností, která by se mohla stát poslední nadějí národa, široko daleko nevidět. Naštěstí nebo bohužel?

J. Jurax 3.10.2016 23:37

Rada

"Proto bych touto cestou chtěl požádat všechny čtenáře, aby mi pomohli s výběrem hlasovacích lístků." . No, jednu radu jsem zaslechl dnes v oblíbené putyce od občana středního věku a inteligentního zjevu, jenž nejevil zjevné známky podnapilosti. Tento děl zhruba toto:

Všechny volební lístky nejprve pečlivě prostudujeme. Pak je vyhodíme do výše a pozorujeme, jak klesají. Ten poslední dopadnuvší si schováme a ostatní hodíme do hajzlu. Spláchneme. Ten uschovaný si ponecháme, abychom si měli čím vytřít prdel.

Nebyl to projev státotvorný ani projev rozeného demokrata, nicméně stolní společnost onoho pána odměnila jeho proslov hlasitým aplausem.

Ono politická nabídka je jako vždy tristní, sliby se slibují, řeči se žvaní, činy našich volených zastupičů nejsou vždy pochopitelné a začasté se zdají býti hovadnými, takže lze pochopit jistou skepsi, s níž sprostný lid přistupuje k demokratickým hrátkám, zvaným volby, Ví totiž, že ať vybéře jakkoliv, bude zklamán.

Koneckonců jedovatý bonmot praví, že kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je ti nahoře zrušili.

A. Alda 3.10.2016 15:12

Mozek lze užívat tehdy,

má-li k disposici všechny potřebné údaje.

A to ve volbách nemá.

Ve volbách je naopak zahlcen lží a demagogií, snažící se zahlušit fakta, která eventuelně mohl před volbami nasbírat.

P. Vaňura 3.10.2016 11:01

Unsere letzte Hoffnung : Hitler

Toto bylo heslo NSDAP do voleb. A je třeba se postarat, aby se nikdy nestalo, že by se nějaký jednotlivec stal "poslední nadějí" celého národa. Když ale vidím naši politickou scénu, řekl bych, že se k tomuto bodu blížíme mílovými kroky.

P. Selinger 3.10.2016 10:05

S výběrem hlasovacích lístků Vám konktrétně

neporadím, ale dám Vám obecnou radu. Při výběru používejte mozek a ne žaludek !

K. Janyška 3.10.2016 9:36

Ano, my civilizovaní, se máme čím dále tím lépe. Horší to

s hordami necivilizovaných, kteří se množí pod náboženským nátlakem a vůbec neřeší, čím se budou živit. Dělení a dědění u nich neprobíhá, není co, a tak samnoregulační efekt spontánního řádu lidského světa v tomto smyslu tam pracuje velmi neefektivně. To bude průšvih, až jejich množství a síla překročí zadržovací mez... Dzp.