16.1.2021 | Svátek má Ctirad


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Představy soudružky Semelové

V jednom starém americkém filmu Clark Gable vysvětluje italskému klukovi, že co syn Gablova bratra je vlastně Američan. Hubatý kluk se zamyslí a odpoví:

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 2.3.2016 0:22

Ono co je to platné,

když v tomto státě přes tohle všechno existuje cca patnáct procent hňupů plnoletých a formálně svéprávných, co volí komunisty.

M. Hoblík 1.3.2016 14:50

Další zoufalec, pro kterého je

škoda slov! Zatuchl v roce 1989 a nějak se z toho nemůže vymanit.

I. Schlägel 1.3.2016 15:21

Re: Další zoufalec, pro kterého je

Tak to je na tom ještě dobře. Jsou tací, co zatuchli v padesátých letech. A dodnes žvaní a žvaní...

P. Kmoníček 1.3.2016 15:23

Re: Další zoufalec, pro kterého je

Hoblíku,strčte raději hlavu do cirkulárky,ať je od Vás pokoj.

C. Hulka 1.3.2016 16:23

Re: Další zoufalec, pro kterého je

Hoblíku, dejte si čípek a běžte se vysrat.

S. Rehulka 1.3.2016 12:56

Asi si soudružka.....

....Semelová neuvědomila, nebo takticky nechce uvědomit, že paralelně s jejími názory existuje imperium, sice zchudlé, ale rostoucí a zbrojící, kde způsoby tradiční bolševikům a komunistům minulého století, se stále praktikují !

To, že v cizině (v Anglii) může na rozkaz nového Stalina (i když mazanějšího, ale stejně surového), anebo že se ve 21. století může najít na ulici zastřelený politik opozice, to by se přeci mohlo soudružce Semelové jen a jen líbit, vždyt je to "jejich" styl !

Jejich styl, i když v "maskirovce", bez srpu a kladiva a pod carskou, dvouhlavou orlicí, ale přeci jen i na těch směrovkách Suchojů-35 tu rudou zvězdu vidno !

M. Pivoda 1.3.2016 11:52

Drábku a spol.: "Bojujete minulé bitvy, nikoliv budoucí"

Pokud soudružka Semelová zlomyslně nezkresluje naši minulost (například přepisováním případu Milady Horákové), pak mne její osobní přesvědčení nijak nevzrušuje, přestože je určitě chybné. Proč chybné? To by chtělo rozsáhlý článek, nikoliv jen diskusní příspěvek. Nicméně zkusme to.

Dle respektovaného amerického technologického kapitalisty Petra Diamandise (nikoliv Karla Marxe), budoucnost patří technologickému socialismu. Ano, možná. Ale technologický socialismus může vzniknout až v ekonomice hojnosti (abundance) nikoliv nedostatku (defficiency)!!! A do oné kýžené situace hojnosti se dostaneme rychleji přes produktivní kapitalismus, nikoliv přes někdejší český reálný (tedy nedostatkový) socialismus (1948-1989).

Produktivní kapitalismus je nejproduktivnější, pokud se posunuje rychle vpřed přes inovátory a podnikatele, nikoliv přes bankovní a finanční spekulace. (Mimochodem česká transformace ekonomiky ze socialismu do kapitalismu nedopadla nejlépe, asi právě proto, že ji řídil někdejší bankovní úředník.)

Aby se lidská společnost posunula rychleji vpřed, dnes dominantní bankovnictví a finančnictví se musí vrátit do své původní společenské funkce jako podpůrný sektor pro inovátory a podnikatele. O tomto tématu se bude seriózně diskutovat například v listopadu 2016 ve Vídni (pod záštitou odkazu otce moderního managementu Petera F. Druckera), zatímco v Česku (na blogu někdejšího českého spisovatele sci-fi) se bude stále magořit o minulosti. Bojujete sice statečně minulé bitvy, ale podstatná budoucnost vám uniká. Amen.

J. Ráž 1.3.2016 12:23

Re: Drábku a spol.: "Bojujete minulé bitvy, nikoliv budoucí"

Ad Semelová: Je lepší, že je tato bolševička ve Sněmovně, než aby učila děti. Svými názory tak nezamořuje hlavy dětí, ale všem připomíná, že komunisté jsou pořád stejně rudí, i když se je Filip a Dolejš snaží malovat na růžovo

K. Křivan 1.3.2016 13:02

Re: než aby učila děti.

Mohla by na Olšanech o půlnoci diskutovat s duchy soudruhů. Patří do hrobu, nána.

M. Pivoda 1.3.2016 16:13

Pro Jana Ráže - ohledně zamořování mysli

Dnes (v důsledku technoogického pokroku) už zamořovat hlavy ve škole není tak jednoduché, jako tomu bylo kdysi v minulosti.

Dnes si ti chytřejší studenti sami najdou podstatné věci na internetu. Skutečné zamoření myslí hrozí jen u těch studentů, kteří skončí na Pracovním úřadě.

K. Janyška 1.3.2016 9:30

S komunisty, jako s druhem socialistů, se nemá cenu

vybavovat. Jsou to náboženští fanatici a lidská krev je jejich ideologickým a duchovním nápojem... Dzp.

A. Reček 1.3.2016 10:48

Re: S komunisty, jako s druhem socialistů, se nemá cenu

Tím náboženským fanatismem jistě nemyslíte víru v Boha, ale myslíte jejich víru v učení marxismu-leninismu, že?

M. Prokop 1.3.2016 10:52

Re: S komunisty, jako s druhem socialistů, se nemá cenu

V extrémní podobě to vyjde nastejno.

R. Langer 1.3.2016 12:51

Re: S komunisty, jako s druhem socialistů, se nemá cenu

Myslím, že je celkem jedno, k čemu se kdo modlí...

M. Valenta 1.3.2016 8:34

Souhlas.

Existenci této soudružky je třeba občas připomenout, zvláště dnes, kdy mnozí v Rusku a Číně opět vidí naši záchranu.

P. Lenc 1.3.2016 8:59

Re: Souhlas.

Tak, tak.

S. Donát 1.3.2016 9:13

Re: Souhlas.

Souhlasím s tím, že je potřeba připomínat, že podobné stvůry mezi námi žijí a co hlásají. Ale s těmi "mnohými, kteří v Rusku a v Číně vidí naši záchranu" - já vám nevím. Nikoho takového nepotkávám. Neznám jediného člověka, který by si přál, aby se ČR vrátila do sféry vlivu Ruska. O Číně už vůbec nemluvím. Kde ty lidi potkáváte Vy?

M. Valenta 1.3.2016 10:35

Re: Souhlas.

Jeden se svou družinou sedí přímo na Hradě (zvolený za ruské peníze) pane Donát. On se do Číny dokonce jezdí učit jak "stabilizovat situaci". A jestli Vám nevadí lidi jako Ovčáček (Haló noviny), Mynář (ze státních dotací vzešlý moravský oligarcha) či Nejedlý (s fotkou Putina na displeji mobilu)tak opravdu nevím co dodat.

J. Fridrich 1.3.2016 6:45

Výborně pane Drábek. Soudružka Semelová toho

Výborně pane Drábek. Soudružka Semelová toho o vývoji světa ví pramálo...

Nejen gulagy zdobily komunisty v SSSR - také hladomory a přímé vraždy rudými komisaři Felixe Dzeržinského - zakladatele ČEKY, předchůdkyně GPU, NKVD a KGB ( zrůdy, která " vyučila " Jagodu, Berie a další bestiální vrahy ve velkém ). Také můžeme zmínit - z pestré nabídky rudých zločinů patřících spíše do Asie než do Evropy " přemíst'ování " celých národů. A třešnička na dortu byla totální nesvoboda jednotlivých občanů a povinné jásání nad těmito dříve vyjmenovanými " úspěchy ". Neschopnost spočítat reálně přesněji celkové počty objetí komunistických zvěrstev je myslím jasná nejen historikům, ale i soudným lidem, kteří se o tuto nelidskou anomálii v dějinách lidstva - čili SSSR a " tábor míru " a jeho projevy během 20tého století - doklady a podklady o svých zločinech dovedla jejich komunistická mašinérie dobře utajit a posléze zlikvidovat.

T. Kočí 1.3.2016 9:49

Re: Výborně pane Drábek. Soudružka Semelová toho

Velmi koncentrovaně shrnuto. Lépe je přečíst Solženicina.

F. Matousek 1.3.2016 11:02

Re: Výborně pane Drábek. Soudružka Semelová toho

ve výctu tech grázlú, zapomnel jste na soudruha Jezova.

Ten si dal dokonce pocet popravených do plánu, který poctive plnil. Nutno ríct, ze byli nakonec vsichni tri výtecníci Jagoda, Jezov a Beria svými spolusoudruhy popraveni. Dzeržinský nevím ?

Kdo chválí a oslavuje podobné rezimy, mel by být sám utracen. Utracení Semelové povazoval bych za vztrícný krok k míru a pokoji v Cesku.

J. Ráž 1.3.2016 12:30

Re: Výborně pane Drábek. Soudružka Semelová toho

Architekt rudého teroru Felix Edmundovič Dzeržinskij zemřel v roce 1926 na tuberkulózu.

M. Pernický 1.3.2016 19:36

Re: Výborně pane Drábek. Soudružka Semelová toho

A zatím co se vzájemně chlácholite co všechno víte o zvěrstvech bolševismu,tak nezapomente na nepřítele za branami amnohem zákeřnějším nepříteli,kterého nám bez zatím odporů naší nemilovaní a nedotknutelní s úsměvem importují.

F. Matousek 2.3.2016 11:55

Re: Výborně pane Drábek. Soudružka Semelová toho

kazdej teror je svinstvo. Jedno jestli ten komunistickej, fasistickej, nebo islámskej. Ten komunistickej se jeví jako nejzákernejsí vzhledem k tomu ze je páchán na vlastních lidech.