4.8.2020 | Svátek má DominikDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Představy soudružky SemelovéŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 24, poslední: 2.3.2016 11:55, přehled diskusí

Ono co je to platné,:
Autor: J. Jurax Datum: 2.3.2016 0:22

když v tomto státě přes tohle všechno existuje cca patnáct procent hňupů plnoletých a formálně svéprávných, co volí komunisty.

Další zoufalec, pro kterého je:
Autor: M. Hoblík Datum: 1.3.2016 14:50

škoda slov! Zatuchl v roce 1989 a nějak se z toho nemůže vymanit.

Re: Další zoufalec, pro kterého je:
Autor: I. Schlägel Datum: 1.3.2016 15:21

Tak to je na tom ještě dobře. Jsou tací, co zatuchli v padesátých letech. A dodnes žvaní a žvaní...

Re: Další zoufalec, pro kterého je:
Autor: P. Kmoníček Datum: 1.3.2016 15:23

Hoblíku,strčte raději hlavu do cirkulárky,ať je od Vás pokoj.

Re: Další zoufalec, pro kterého je:
Autor: C. Hulka Datum: 1.3.2016 16:23

Hoblíku, dejte si čípek a běžte se vysrat.

Asi si soudružka.....:
Autor: S. Rehulka Datum: 1.3.2016 12:56

....Semelová neuvědomila, nebo takticky nechce uvědomit, že paralelně s jejími názory existuje imperium, sice zchudlé, ale rostoucí a zbrojící, kde způsoby tradiční bolševikům a komunistům minulého století, se stále praktikují !

To, že v cizině (v Anglii) může na rozkaz nového Stalina (i když mazanějšího, ale stejně surového), anebo že se ve 21. století může najít na ulici zastřelený politik opozice, to by se přeci mohlo soudružce Semelové jen a jen líbit, vždyt je to "jejich" styl !

Jejich styl, i když v "maskirovce", bez srpu a kladiva a pod carskou, dvouhlavou orlicí, ale přeci jen i na těch směrovkách Suchojů-35 tu rudou zvězdu vidno !

Drábku a spol.: "Bojujete minulé bitvy, nikoliv budoucí":
Autor: M. Pivoda Datum: 1.3.2016 11:52

Pokud soudružka Semelová zlomyslně nezkresluje naši minulost (například přepisováním případu Milady Horákové), pak mne její osobní přesvědčení nijak nevzrušuje, přestože je určitě chybné. Proč chybné? To by chtělo rozsáhlý článek, nikoliv jen diskusní příspěvek. Nicméně zkusme to.

Dle respektovaného amerického technologického kapitalisty Petra Diamandise (nikoliv Karla Marxe), budoucnost patří technologickému socialismu. Ano, možná. Ale technologický socialismus může vzniknout až v ekonomice hojnosti (abundance) nikoliv nedostatku (defficiency)!!! A do oné kýžené situace hojnosti se dostaneme rychleji přes produktivní kapitalismus, nikoliv přes někdejší český reálný (tedy nedostatkový) socialismus (1948-1989).

Produktivní kapitalismus je nejproduktivnější, pokud se posunuje rychle vpřed přes inovátory a podnikatele, nikoliv přes bankovní a finanční spekulace. (Mimochodem česká transformace ekonomiky ze socialismu do kapitalismu nedopadla nejlépe, asi právě proto, že ji řídil někdejší bankovní úředník.)

Aby se lidská společnost posunula rychleji vpřed, dnes dominantní bankovnictví a finančnictví se musí vrátit do své původní společenské funkce jako podpůrný sektor pro inovátory a podnikatele. O tomto tématu se bude seriózně diskutovat například v listopadu 2016 ve Vídni (pod záštitou odkazu otce moderního managementu Petera F. Druckera), zatímco v Česku (na blogu někdejšího českého spisovatele sci-fi) se bude stále magořit o minulosti. Bojujete sice statečně minulé bitvy, ale podstatná budoucnost vám uniká. Amen.

Re: Drábku a spol.: "Bojujete minulé bitvy, nikoliv budoucí":
Autor: J. Ráž Datum: 1.3.2016 12:23

Ad Semelová: Je lepší, že je tato bolševička ve Sněmovně, než aby učila děti. Svými názory tak nezamořuje hlavy dětí, ale všem připomíná, že komunisté jsou pořád stejně rudí, i když se je Filip a Dolejš snaží malovat na růžovo

Re: než aby učila děti.:
Autor: K. Křivan Datum: 1.3.2016 13:02

Mohla by na Olšanech o půlnoci diskutovat s duchy soudruhů. Patří do hrobu, nána.

Pro Jana Ráže - ohledně zamořování mysli:
Autor: M. Pivoda Datum: 1.3.2016 16:13

Dnes (v důsledku technoogického pokroku) už zamořovat hlavy ve škole není tak jednoduché, jako tomu bylo kdysi v minulosti.

Dnes si ti chytřejší studenti sami najdou podstatné věci na internetu. Skutečné zamoření myslí hrozí jen u těch studentů, kteří skončí na Pracovním úřadě.

S komunisty, jako s druhem socialistů, se nemá cenu :
Autor: K. Janyška Datum: 1.3.2016 9:30

vybavovat. Jsou to náboženští fanatici a lidská krev je jejich ideologickým a duchovním nápojem... Dzp.

Re: S komunisty, jako s druhem socialistů, se nemá cenu :
Autor: A. Reček Datum: 1.3.2016 10:48

Tím náboženským fanatismem jistě nemyslíte víru v Boha, ale myslíte jejich víru v učení marxismu-leninismu, že?

Re: S komunisty, jako s druhem socialistů, se nemá cenu :
Autor: M. Prokop Datum: 1.3.2016 10:52

V extrémní podobě to vyjde nastejno.

Re: S komunisty, jako s druhem socialistů, se nemá cenu :
Autor: R. Langer Datum: 1.3.2016 12:51

Myslím, že je celkem jedno, k čemu se kdo modlí...

Souhlas.:
Autor: M. Valenta Datum: 1.3.2016 8:34

Existenci této soudružky je třeba občas připomenout, zvláště dnes, kdy mnozí v Rusku a Číně opět vidí naši záchranu.

Re: Souhlas.:
Autor: P. Lenc Datum: 1.3.2016 8:59

Tak, tak.

Re: Souhlas.:
Autor: S. Donát Datum: 1.3.2016 9:13

Souhlasím s tím, že je potřeba připomínat, že podobné stvůry mezi námi žijí a co hlásají. Ale s těmi "mnohými, kteří v Rusku a v Číně vidí naši záchranu" - já vám nevím. Nikoho takového nepotkávám. Neznám jediného člověka, který by si přál, aby se ČR vrátila do sféry vlivu Ruska. O Číně už vůbec nemluvím. Kde ty lidi potkáváte Vy?

Re: Souhlas.:
Autor: M. Valenta Datum: 1.3.2016 10:35

Jeden se svou družinou sedí přímo na Hradě (zvolený za ruské peníze) pane Donát. On se do Číny dokonce jezdí učit jak "stabilizovat situaci". A jestli Vám nevadí lidi jako Ovčáček (Haló noviny), Mynář (ze státních dotací vzešlý moravský oligarcha) či Nejedlý (s fotkou Putina na displeji mobilu)tak opravdu nevím co dodat.

Výborně pane Drábek. Soudružka Semelová toho:
Autor: J. Fridrich Datum: 1.3.2016 6:45

Výborně pane Drábek. Soudružka Semelová toho o vývoji světa ví pramálo...

Nejen gulagy zdobily komunisty v SSSR - také hladomory a přímé vraždy rudými komisaři Felixe Dzeržinského - zakladatele ČEKY, předchůdkyně GPU, NKVD a KGB ( zrůdy, která " vyučila " Jagodu, Berie a další bestiální vrahy ve velkém ). Také můžeme zmínit - z pestré nabídky rudých zločinů patřících spíše do Asie než do Evropy " přemíst'ování " celých národů. A třešnička na dortu byla totální nesvoboda jednotlivých občanů a povinné jásání nad těmito dříve vyjmenovanými " úspěchy ". Neschopnost spočítat reálně přesněji celkové počty objetí komunistických zvěrstev je myslím jasná nejen historikům, ale i soudným lidem, kteří se o tuto nelidskou anomálii v dějinách lidstva - čili SSSR a " tábor míru " a jeho projevy během 20tého století - doklady a podklady o svých zločinech dovedla jejich komunistická mašinérie dobře utajit a posléze zlikvidovat.

Re: Výborně pane Drábek. Soudružka Semelová toho:
Autor: T. Kočí Datum: 1.3.2016 9:49

Velmi koncentrovaně shrnuto. Lépe je přečíst Solženicina.

Re: Výborně pane Drábek. Soudružka Semelová toho:
Autor: F. Matousek Datum: 1.3.2016 11:02

ve výctu tech grázlú, zapomnel jste na soudruha Jezova.

Ten si dal dokonce pocet popravených do plánu, který poctive plnil. Nutno ríct, ze byli nakonec vsichni tri výtecníci Jagoda, Jezov a Beria svými spolusoudruhy popraveni. Dzeržinský nevím ?

Kdo chválí a oslavuje podobné rezimy, mel by být sám utracen. Utracení Semelové povazoval bych za vztrícný krok k míru a pokoji v Cesku.

Re: Výborně pane Drábek. Soudružka Semelová toho:
Autor: J. Ráž Datum: 1.3.2016 12:30

Architekt rudého teroru Felix Edmundovič Dzeržinskij zemřel v roce 1926 na tuberkulózu.

Re: Výborně pane Drábek. Soudružka Semelová toho:
Autor: M. Pernický Datum: 1.3.2016 19:36

A zatím co se vzájemně chlácholite co všechno víte o zvěrstvech bolševismu,tak nezapomente na nepřítele za branami amnohem zákeřnějším nepříteli,kterého nám bez zatím odporů naší nemilovaní a nedotknutelní s úsměvem importují.

Re: Výborně pane Drábek. Soudružka Semelová toho:
Autor: F. Matousek Datum: 2.3.2016 11:55

kazdej teror je svinstvo. Jedno jestli ten komunistickej, fasistickej, nebo islámskej. Ten komunistickej se jeví jako nejzákernejsí vzhledem k tomu ze je páchán na vlastních lidech.