28.10.2020 | Den vzniku samostatného československého státu


SPOLEČNOST: Praví demokraté v akci

7.2.2020

Současné soustředěné bombardování kandidátky na členství v Radě ČT Hany Lipovské je ukázkou, kam jsme dospěli v každodenním provozu demokracie. Po trapném zdivočení oslav 17. listopadu ukazuje současné dění kolem voleb do Rady ČT, že čert lepšolidství nikdy nespí.

Hana Lipovská je konzistentně publikující ekonomka, křesťanka a navrhla ji Česká biskupská konference. To si hoši dovolili dost. Nastala dělostřelecká palba ze strany devatenácti zdivočelých senátorů v čele s jurodivým zvěstovatelem jedině správných lepších zítřků Markem Hilšerem. Nesmíme ale zapomenout na senátory Lukáše Wagenknechta, Jiřího Dienstbiera nebo Václava Lásku, protože ti nemohou chybět u žádného žalování, zvlášť když jde o ČBK. Příjemně překvapil Jiří Drahoš, který se nezúčastnil; konečně nějaké kladné bodíky.

Chvíli jsem se chvěl strachy, že stranou zůstane Tomáš Halík, ale jen chvilku, protože nezklamal a v čele kohorty ustavené Českou křesťanskou akademií se pustil do ČBK a žádá, aby zvážila svoji pekelnou nominaci.

Všichni jsou téměř zdeptáni tím, že Hana Lipovská pochybuje o smyslu duálního systému, který přinesl televizi veřejné služby, a ráda by se také zaobírala způsobem hospodaření ČT. Ale ještě děsivější je, že spolupracuje s Institutem Václava Klause. Tak to tedy ne, jde o ohrožení demokracie a veřejnoprávního charakteru veřejnoprávní bedny. Už vidím Msgre. Halíka ve spacáku spolu s Aňou.

Dominik kardinál Duka výstižně a suše námitky proti návrhu kandidátky Hany Lipovské odmítl a dobře tak. Ale teď pozor: Hana Lipovská si dovolila uvést, že chce v Radě ČT hájit pravdu, ať to bude nepříjemné pro ni, nebo pro lidi z ČT. Ukázkou duševního nudismu a zoufalství politika, jehož politické hodování docela jistě končí, je vyjádření Miroslava Kalouska. Přirovnal mimo jiné Hanu Lipovskou k Bernardu Guiovi nebo k Bobligovi z Edelstadtu, upalovači čarodějnic, protože oni přece také páchali věci ve jménu pravdy. To je tedy úpadek nevšední. Kalousek je prostě nestyda a je na čase ho přestat brát vážně.

To, co se teď děje kolem Lipovské, ale nakonec i kolem Luboše Xavera Veselého, je ukázkou, jak uvažují lepší lidé, kteří vědí lépe, co si ostatní mají myslet, a ty, kteří mají jiné názory, než jimi aprobované, jsou schopni ukamenovat. Jděte se bodnout jako jeden muž. Chováte se otřesně.

Na samotný závěr, jestli do dnešním dnů hodně lidí váhalo, má-li veřejnoprávní televize význam nebo ne, nejspíš procitlo. Může nahlédnout, komu že vlastně veřejnoprávní bedna slouží.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.