29.9.2023 | Svátek má Michal


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: PPF a Penta

Nedávno zazněla ve veřejném prostoru dvě vyjádření, ke kterým bychom se měli vrátit, protože nám odhalují nebezpečné praktiky, které ukazují, jak divoká 90. léta dodnes deformují naši společnost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Schlägel 20.12.2019 11:09

Symbióza velkých firem a politiků málo kdy přinese občanům něco dobrého i v demokratických státech, natož v těch autoritářských.

Š. Hašek 20.12.2019 12:11

Klíčové je slovo "velkých". Velké moc nevadí. Vadí kolosální, nadnárodní, největší na světě.

Autoritářský stát jim může mnohdy šlápnout na perka. V demokratickém naopak ony mohou dost značně šlápnout na perka demokracii.

Zkráceno!

J. Schwarz 20.12.2019 16:51

Jenže v našich podmínkách z ciziny placení "novináři" hledají špínu na české velké firmy a jejich majitele, majitele kteří většinou platí daně tady, v republice. A adorují nadnárodní kapitál, který pobírá stejné dotace jako ty české firmy s majiteli ve "střetu zájmů", k nim ještě investiční pobídky a dańové prázdniny, přičemž zisky vyveze do ciziny. A nejen legální zisky ve formě dividend - mnohem víc vytunelují prostřednictvím zvláštních "služeb" poskytovaných matkami, expertiz a "poradenství"...V ČR co "novinář" to agent cizí moci. A tou cizí mocí nebývá Čína ani Rusko...

Š. Hašek 20.12.2019 18:10

Máte pravdu.