26.10.2021 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Povolání: lobbista

Je tomu pár týdnů, co pan Lobbista způsobil dopravní nehodu, zranil ženu, neposkytl pomoc, nebyl vzat do vazby – naopak, policie pomáhala a chránila před novináři a zajistila bezpečný odvoz domů. Je otázkou, zda mediální bouře, která se potom rozpoutala ve Věcech veřejných, byla opravdovou kauzou, nebo jenom měla odklonit pozornost, o to však nyní nejde.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 24.4.2012 10:39

Lobbista

je legální uplaceč ve prospěch mafie proti zájmu voličů (pochopitelně někdy se mohou zájmy mafií i zájmy voličů shodovat).

I. Schlägel 24.4.2012 12:43

Re: Lobbista

Pokud píšete o východním bloku, tak zcela jistě. V Americe i v jiných vyspělejších zemích jde o legální, řádně zdaněné a úřady přísně střežené svobodné povolání, přičemž se zvláštní důraz klade na přesné dokumentování všech schůzek s politiky: čas, místo, téma jednání, etiku, dodržování pravidel atd. Porušování pravidel je přísně stíháno, následně trestáno, trest je snadno vymahatelný. Je to trochu jako s legální prostitucí. Stejně se to bude dít, tak proč to nezlegalizovat, dát tomu pevná pravidla a ve finále to nezdanit, že?

R. Langer 24.4.2012 12:46

Re: Lobbista

Ano, máte pravdu, je to jak říkáte, v zahraničí se lobuje běžně a nebývá na tom nic tajného, což ale není bohužel náš případ... :-(