25.2.2021 | Svátek má Liliana


SPOLEČNOST: Poučovat o sexu děti?

10.3.2014

Ve veřejnosti se pravidelně vyskytují debaty na téma: Poučovat děti o sexu? Kde? Kým? V jakém věku? Jak? V současné sobě se tyto otázky vynořují znovu.

Jakmile začnou fungovat pohlavní žlázy, je dítě pod vlivem hormonů jako pod vlivem drogy, navíc v životním období, kdy má ještě dost pitomý rozoumek a k tomu navíc nemá žádné životní zkušenosti. Je potom na okolní společnosti, aby svým tlakem udržela vývoj mláděte na vhodné cestě. Na venkově bývaly děti odmalička svědky sexuality u zvířat, povětšině záměrné, totiž za účelem plození.

Společnost vylučovaly ty jedince, kteří zplodili mládě jen jako nechtěný výsledek uspokojeného nutkání. A vylučovala tvrdě, bývaly občas vraždy a sebevraždy (K.J. Erben "Dceřina kletba") a bývaly pořádné výprasky od pečlivých rodičů s varováním, aby se holka držela dál od riskantního prostředí (jestlipak někdo aspoň varoval Janu z Jihlavy?). Docházelo i k znásilnění - sedlák mladou děvečku, dítě šlo pak do sirotčince a mladá matka měla zničený život v bídě viz Marjána v "Do panského stavu": šla na potrat a "nechala tam peníze, dítě i rozum".

Byly to úchylky od normy, tvrdé, osudné, ale jako výstraha pro celé populace dívek, na kterých spočívala odpovědnost, velice prospěšné. Dnes je situace zcela jiná. Na dívky nedoléhá těžká odpovědnost; mají pilulky, babyboxy, příplatky na dítě a peněžní podporu v hmotné nouzi. Společnost nevyvíjí žádný tlak, maximálně tu a tam připomene "pozor na HIV", ale nepoučí už, že určitá prostředí skrývají určitá rizika, která mohou vést až k vraždám, třeba i nežádaných novorozenců. Po čemž zákonodárci viníkům dodatečně přisoudí trest.

Ale pouhé slovní poučování nebo preventivní informace nestačí. Musí k tomu přistoupit tvrdý a těžký tlak celé společnosti, aby obavy do určitého stupně byly protiváhou k bezhlavému jednání. Dokonale se to nepodaří nikdy. Mládě pod vlivem té hormonální drogy riskuje i ukamenování (Bible).

Trestuhodný, a to až zločinně kriminální je postoj současné společnosti předvádět dítěti všemi prostředky radosti sexu, i ten krteček ve Večerníčku je svědkem, jak se muckají zajíčci.. A pokud je někde nějaká země, která pro možnosti veselé sexuální zábavy ("Láska je radost chudých lidí"-Colette) vytyčí "šraňky", je klasifikována jako zaostalá. Vezmeme-li v úvahu dějiny, tak pokud bylo možné, uzavíraly se sňatky ve velmi mladém věku - moje babička v šestnácti letech (a to už byla schopná, vést domácnost a starat se o dítě - můj otec se jí narodil v 18. roce jako její druhé dítě); Marie –Antoinetta ve čtrnácti, naše královny často už ve dvanácti a na venkově nebyli výjimkou 18letý s 16letou ženou.

Jenže co dělat, když tolik zisku plyne státní pokladně z propagace sexu, vyzývání k sexu, podněcování ke zkvalitnění sexu, provozování sexu, umožňování sexu a dokonce nahrazování přirozených následků sexu zkumavkou…

Každá řeč kolem toho je zbytečná.

Valtice
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.