Neděle 13. října 2024, svátek má Renáta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

kuča

8. 10. 2009 10:15
Pane Hofhanzle!

;-)Nezklamal jste mně. Vždycky se na Vaše články těším, to počtení stojí opravdu za to. Jsem už také trochu prošlý ročník(7O) a hodně pamatuji, Narodil jsem se na Vysočině v Třešti vedle mám příbuzné, tak jsem na Vás hrdý jako na svého krajana.

    Je to popsáno perfektně a výstižně. Jak zmiňuje jeden z mála kladných příspěvků, měl by se Váš článek učit ve škole. Nakonec je vidět, že negativně  přispívající diskutující buď: Patří ke skupině, které tao formá vládnutí vyhovuje a mají z toho osobní prospěch a nebo si neuvědomují tu hrůznost současné skutečnosti. Samozřejmě, že to nějak dopadne, ,lidstvo, potažmo naše republika nevymře, ale ten marasmus, který existuje a na který si lidé bez odporu zvykají, je neskutečný a člověk, který má hlavu na krku a fungující mozek , nad tím musí přemýšlet.

     Díky  za pěkný a výstižný popis stavu naši politické scény a zas brza něco napište!!

0 0
možnosti

Radek

8. 10. 2009 9:51
dokonale jako vzdy

Dokonaly popis skutecnosti jako vzdy od Cestmira Hofhanzla. Diky.

0 0
možnosti

Eva

8. 10. 2009 16:35
Re: dokonale jako vzdy

Pripojuji se k Vasemu nazoru. Dekuji za pravdu, pane Hofhanzle.

0 0
možnosti

gerontusinza

8. 10. 2009 9:50
Inu pane Hofhanzle......poněkud dlouhé

ale závěr celkem pravdivý.... to víte pohled 20 ti let (jedné generace) dá skutečně již jasný a vyvážený pohled, proto taky musel přijít zákonitě rok 68 a následná "bratrská" pomoc a rok 2009 s"nutností" budování "bratrských" základen za zpěvu prominentů...... takže rezumé...... dokud tady nebude zákon o závazném  referendu a jeho výsledku jako zákonné normy, nic se nezmění...... Že dojde k chybám? No a co, budou mít jistě menší dopady než partikulární zájmy tzv. "prominentů".....:-/

0 0
možnosti

klik

8. 10. 2009 9:32
To je blabol

0 0
možnosti

Klička

8. 10. 2009 8:38
Příliš mnoho slov.

Ne, že by ve článku nebylo hodně pravdy.Hodně však připomíná "politické strany" typu ODA a US, které by bylo vhodnější nazvat debatními kroužky. Nemám nic proti diskusi, tato však musí vést k závěrům a menšinový názor se nakonec musí podřídit většině, jinak demokracie nemůže fungovat. To se nakonec ukázalo pravdivým, popněvadž zmíněné strany pouze sáhodlouze diskutovaly bez schopnosti učinit závěr a za ním stát jako celek. Vládla v nich spíše anarchie, kdy menšinový názor nebyl schopen demokraticky uznat svou porážku. To byla hlavní příčina pádu těchto stran. Stejně tomu bylo i letos ve SZ. Těží z toho jedině komunisté a bývalí komunisté v obou velkých stranách a to jedině tím způsobem, že vládnou uvnitř sama sebe despoticky a diktátorsky. Když se nad celou věcí zamyslíme, musíme nutně dojít k závěru, že se takto chovají všechny politické strany, a to okamžikem, kdy se dostanou do parlamentu. Existuje jen jeden důvod, proč tomu tak je. Nejen u nás, ale ve většině světa. Je to důsledek znásilněného pojmu demoracie, kdy za tuto je vydáváno něco, co demokracií není. Demokracie je vláda většiny občanů toho kterého státu. Do takovéto definice není potřeba vkládat další přívlastky, kterých je dnes sice mnoho, ale všechny popírají základní pojem. V zastupitelské demokracii musí občané vládnout prostřednictvím svých přímo, většinově a svobodně zvolených zástupců (poslanců). Politické strany, pokud existují, zde mají plnit úlohu pouze pomocnou a jejich úloha má končit návrhem kandidátů do voleb. Tyto nemají být subjektem vládnutí a moci, tímto subjektem jsou poslanci v zastoupení občanů. Jakmile tomu tak není a to vidíme všichni, vládne vždy nějaká politická strana, nebo jejich koalice, které však vždy představují menšinovou vůli vzhledem k ostatním občanům-voličům. Tento systém ovšem popírá základní kámen demokracie a jako takový nemůže nikdy demokraticky fungovat. Prostě systém moci a vlády politických stran, tak jak jej známe dnes, fungovat nemůže a nikdy nebude.

0 0
možnosti

Pavel Urban

8. 10. 2009 10:09
Demokracie není vláda většiny

To by byl demokratem i Hitler, protože podporu většiny potvrzenou referendem měl. Demokracie je střídání vlád na základě voleb a nikoli například státních převratů

Systém moci a vlády politických stran fungovat může a také funguje. Byť u nás je momentálně v krizi. Jestli je to nejlepší systém, je jiná otázka. Pravda je, že "vláda lidu" předpokládá, že se lidé budou opravdu o věci veřejné zajímat. Jinak jde o pouhou teorii. Osobně bych byl například pro zavedení většinového volebního systému nebo alespoň ke stejnému způsobu volby, jaký se používá pro volby do obecních zastupitelstev. Ale nějaké zázraky bych od toho nečekal. Když nejsou lidi, je selepší systém na houby.

0 0
možnosti

Krištov

8. 10. 2009 8:26
Demokracie

Po Velkém sametu, nejsme jako oni, i komunisti mohou být podnikatelé, udělejme tlustou čáru a další žvásty našich metálama a titulama ověšený vůdci, a do dnešních dnů dle veřejných pruzkumů velmi oblíbeni. Co lze čekat od ovcí vlevo a napravo, čím dál větší blahobyt.

0 0
možnosti

Facír

8. 10. 2009 7:57
Zombie

souhlasím, chtělo by to změnu " a stojící se vrhli na sedící". Ne že by nebylo koho volit, ale není jak volit. Takže jestli budeme volit nebo ne, v parlamentních lavicích usednou stále stejná zombie do doby než na ně bude nasena dostatečně tlustá hliněná přikrývka.

0 0
možnosti

Klička

8. 10. 2009 9:08
Re: Zombie

Máte částečnou pravdu. není jak volit. Pouze bych zde vsunul slovíčko "zatím". Ono totiž, aby nastaly tolik očekávané změny je známo jak volit, poze volební systém tomu brání. Za prvé je nutno volit většinově a dvoukolově. Za druhé je nutno volit určitý počet kandidátů s možností volit ze všech kandidátek a ne pouze odsouhlasit stranami nadiktované kandidáty na volitelných místech podle pořadí. Toto jedině lze nazvat svobodou volby. Takovýto způsob voleb totiž silně omezí nežádoucí moc politických stran po volbách a k "moci" vynese skutečné zástupce většiny občanů, což předpokládá zastupitelská demokracie. Hlavně však je nutno volit zástupce občanů - fyzické osoby a ne politické strany. "Volíme-li" totiž politické strany, nikdy nemůže vládnout většinová vůle občanů-voličů, ale směšná a zanedbatelná menšina t.zv. vítězné politické strany a jejích voličů..

0 0
možnosti

tony

8. 10. 2009 7:22
pozdě bycha honit

Škoda, že jste tu vaši křišťálovou pravdu trochu víc nepředvedli i v té křišťálově čisté ODA.  Rozhádaní jste byli až běda, a to vás bylo jen o málo víc, než stranických funkcí. Ale pohodlnější je určitě všechy kritizovat. Pokdu máte tak veliký smysl pro pravdu dovolte dotaz: už jste prokázal Rybkovi, že vraždil pacienty?

0 0
možnosti

Kresinka

8. 10. 2009 6:27
Je to tristní

a bylo by ještě hůř, kdybych nevěřila na jakousi podivnou očistu lidské společnosti prostřednictvím těch výše zmniňovaných žížal. Jsou mezi námi a další se rodí, tiše pracují navzdory všem úskokům a protivenstvím, žijí své v podstatě mravné životy , kašlou na pofidérní výhody kosů. Nikdy nezvítězí, ale stále ve skrytu bojují a snad si to ani neuvědomují. Takovým lidem já moc fandím a myslím, že jsou tou solí země, o které vzletně píší básníci

0 0
možnosti

picc

8. 10. 2009 4:25
Smrt komunistúm

Jeden z posledních slušných nepokřivených bolševismem.  Gulagizace evropy běží v plném proudu. A není potřeba  ani ostnatého drátu, kolem je oceán.

Po vítězství levice ve volbách se odhaduji cca 200 až 300 tisíc definitivních odchodů z česka.a evropy.

Z macka zde přeposílám:

Ten Hitler byl ale čučkař, když chtěl budovat Třetí říši násilím, do té Čtvrté se vnucujeme dobrovolně....

0 0
možnosti

čtenář (lb)

8. 10. 2009 9:16
Re: Smrt komunistúm / zdravotnická reforma v Americe

Americký zdravotnický průmysl vydal stamiliony dolarů ve snaze zabránit zavedení státního zdravotního pojištění v USA a ochromit další reformy, které přislíbil Barack Obama.

Kampaň proti prezidentovi byla částečně vedena prostřednictvím velkých finančních darů klíčovým politikům.

Stoupenci radikální reformy amerického zdravotnictví poukazují na to, že legislativa, která teď vzniká v americkém Senátu, odráží obrovskou finanční moc podnikatelských zájmů - zejména pojišťoven, farmaceutických společností a nemocnic. Tyto firmy zablokovaly podstatnější změny, které by ohrozily jejich zisky.

Lobbistické skupiny a zdravotnický průmysl vydaly v minulých měsících 380 milionů dolarů na ovlivňování tvorby zdravotnického zákonodárství prostřednictvím lobbování, reklamy a prostřednictvím přímých finančních příspěvků na politické strany pro jednotlivé poslance v Kongresu.

 Největší finanční částku, celkem skoro 1,5 milionu dolarů, dostal předseda senátního výboru, který připravuje nový zákon o zdravotnictví.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz