26.5.2020 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Popis pnutí kolem justiceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 14, poslední: 26.5. 2019 21:41, přehled diskusí

Kam až jste to klesl pan Hvížďalo:
Autor: P. Szirotný Datum: 26.5.2019 21:41

"... učinil prezident tím, že jmenoval do funkce předsedy vlády trestně

stíhanou osobu, které hrozí v brzké době žaloba, a tudíž by měla být

postavena před soud."

Dnes to dobře vysvětlila v Partii bývalá ministryně spravedlnosti Válková. Policie ukončila šetření a předala věc státnímu zástupci. Ten má jen tři možnosti - podat obžalobu, čímž věc půjde k soudu, nebo vrátit policii věc k došetření anebo ... trestní stíhání zrušit. Takže premiérovi hrozí stejně tak obžaloba jako sproštění obvinění. I kdyby došlo k situaci která by byla pro premiéra nejméně příjemná, tedy k podání obžaloby, nic to neříká jak soud může dopadnout. Může být odsouzen, ale může být také osvobozen.

Notorický lhář Hvížďala:
Autor: T. Wiszniewski Datum: 26.5.2019 0:35

nedokáže napsat ani odstavec bez lži. Obzvláště nechutné, přímo úchylné, jsou jeho lži o našich spojencích z V4 - o Polsku a Maďarsku.

Re: Notorický lhář Hvížďala:
Autor: V. Kotas Datum: 26.5.2019 14:04

Tak jest.

Kecy:
Autor: J. Ráž Datum: 25.5.2019 13:06

a pokus o manipulaci za použití selektivních a subjektivně zkreslených informací. A to jste byl kdysi, pane Hvížďalo, dobrý novinář!

ŽVANIVÝ SLIMEJŠ,:
Autor: B. Vaníčková Datum: 25.5.2019 10:23

který ze sebe hodí na papír cokoli o čemkoli a jak dlouhý blábol někdo chce.

Tak:
Autor: P. Lenc Datum: 25.5.2019 9:58

v Polsku a Maďarsku vládna jedna strana a to je katastrofou? Tyto strany pane Hvížďalo zakázaly opozici a zakázaly jim účast ve volbách? Jsou zakázány demonstrace? O čem to blábolíte? Až tyto strany zlikvidují opozici tak jak to udělali nacisté a komunisté, tak potom bude váš blábol relevantní.Ale nic takového v těchto zemích nehrozí a vy lžete jako "pokrokoví"politici a novináři, včetně vás.Fašizující neomarxisté volají chyťte fašisty.A vy jste se stal hnojem, který se k této smečce připojil.

Re: Tak:
Autor: V. Kotas Datum: 25.5.2019 11:31

Tak jest.

Pane Hvížďalo,...:
Autor: J. Vlček Datum: 25.5.2019 9:16

...je dojemné, až zarážející, jak vám leží na srdci obava o demokracii v zemích, jako jsou Polsko, Maďarsko a nakonec i Česko, v nichž si moc, podle vás uchvátila, ta či ona strana.

To, že ty strany, které tak vehementně osočujete z uchvácení moci, tu moc získaly díky vítězství ve volbách v těchto zemích, vás evidentně zneklidňuje. Na druhé straně to, že si moc v EU přivlastňují nikým nevolení elitáři západních zemí, kteří chtějí diktovat celé evropě a všem evropským národům, které by nejraději rozpustili v eintopf guláši evropského nenároda, vás nechává naprosto v klidu.

Je vidět,že ve vašem případě se plně uplatňuje přísloví: Koho chleba jíž, toho píseň zpívej.

Re: Pane Hvížďalo,...:
Autor: V. Kotas Datum: 25.5.2019 11:33

Tak jest.

a co tím chce autor:
Autor: R. Meišner Datum: 25.5.2019 8:05

říci a jaké řešení navrhuje? to jsme se nedozvěděli. v demokracii jsou jediným legitimním prostředkem volby, popř. předčasné volby. tak do toho, autore,--a uvidíme kdo je vyhraje. ha-ha-ha.

Demokracie:
Autor: K. Salajka Datum: 25.5.2019 7:43

má být především adresná. To, že manifestaci vede trio klučinů jejichž jména se viditelnou politikou nezašpinila, vypovídá samo za sebe, i když v davu jsou vidět někteří poitici. Babišovo panování má jistě řadu kritických bodů. Otázkou je, proč opoziční politici nedokázali jeho vzestupu, založenému na straně s hlasy 30 % voličů čelit. Ve skutečnosti demokracie funguje, a proto může Babiš rozhodovat o tom, kdo bude ministrem - s omezením daným koaliční smlouvou. Cirkusy kolem ministrů, které rozpoutal Zeman, vedly k zpochybnění tohoto práva a to nahrálo ulici jako každé jednání proti duchu Ústavy. Nejvíc o Babišovo svržení usiluje nepochybně Brusel, protože ten ovládají skuteční darebáci přes Evropskou komisi.

Za pnutí kolem justice, si může ona sama tím,:
Autor: V. Kotas Datum: 25.5.2019 5:54

co předvádí občas svými rozsudky a délkou soudních procesů.

Přesně !:
Autor: J. Kanioková Datum: 25.5.2019 14:08

O naší justici si nemyslím nic hezkého už dáááávno. A Polsko ? Tam po Sametu neudělali s justicí žádné tóčo, žádné čistky, nechali ji v klidu. Bohužel. Takže dnes dohánějí to, co bylo třeba udělat dávno. A Maďarsko ? No, tam se začalo prosazovat myšlení "liberálních elit" protlačované sorošovou středoevropskou univerzitou, a tudíž začal protitlak Fidesu, který má většinovou podporu v zemi. Maďarská většina je spokojená. Celkem i polská většina, akorát se tam dere k moci eurohujerská část společnosti pod vedením Tuska, která tam dělá dost dusno.

Re: Přesně !:
Autor: J. Vlček Datum: 25.5.2019 16:47

Kdo zná trochu ptactvo, musí mu Donald Tusk nutné připomínat ptáčka kulíka. Ten totiž kulíkuje jako Donald Tusk.