24.9.2023 | Svátek má Jaromír


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Polarizace

Rozdělení společnosti kvůli EU, Klausovi, Havlovi, Zemanovi a Rusákům je jen brnkačka proti tomu, co se děje kolem imigrantů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Aron 2.7.2015 19:24

myslím

že bychom se měli přestat dělit na levici nebo pravici. Dívejme se na to kdo je stoupencem multikulturalismu, politické korektnosti a uvědomte si, že to jsou nepřátelé naší civilizace. Pokud si nějaká ze stran tyto lidi dá na svou kandidátku, je pro mně nevolitelná.

B. Rybák 2.7.2015 17:51

Podivuhodná demagogie!

V poměrně dlouhém článku se autor nezmůže na žádný argument, pouze předstírá, že existuje přijatelná obhajoba pro podporu mocichtivého politicko-korektního EU-aktivizmu a ohavného (pašeráckého a EU-dotačního) byznysu s imigranty!

J. Vintr 2.7.2015 16:59

Ti hlupáci, kteří si myslí že imigranti nejsou problém

by si měli uvědomit fakta. Ti lidé z nevážili dlouhou a riskantní cestu jen proto, aby pak trávili roky v nějakém utečeneckém táboře. Přišli (v tom lepším případě) za lepším životem. Jen malá část má ale šanci se tady nějak uplatnit a zařídit si ten "lepší život". Co asi udělají ti ostatní? Řeknou si, byli jsme blbci a vrátí se domů? To asi sotva. Budou si nejspíš snažit ten "lepší život" zařídit sami i za cenu násilí. Někteří už zjistili, že proti lidem bez dokladů je policie vesměs bezmocná. Ostatní na to přijdou brzo taky. A to bude hodně velký problém ...

Š. Minařík 2.7.2015 16:35

Pane Malý, vy nejste malý hlupák. Naopak.

Vy jste velice nebezpečný.

Co to tady píšete za nesmysly, že "Rozdělení společnosti kvůli EU, Klausovi, Havlovi, Zemanovi a Rusákům je jen brnkačka proti tomu, co se děje kolem imigrantů." To není pravda. Lidí bydlících v této zemi a majících na mysli budoucnost svoji, svých dětí, vnuků atd., je drtivá většina. Mel byste jít mezi lidi a věděl byste, že i ta mlčící většina smýšlí stejně.

Pak je tady druhá skupina, která je bohužel až moc slyšet, vzhledem k tomu kolik jich je. Je pátá kolona islámu. Těžko říct, kolik z nich jsou obyčejní hlupáci, kolik kolaboranti, kolik z nich je jenom koupených a kolik jich vůbec netuší, co se děje.

To není rozdělení, tak jako není rozdělení, když máte záhon a v něm sem tam plevel. Ten plevel do toho záhonu prostě nepatří a musí ven. I s kořeny!

L. Kubeš 2.7.2015 14:42

Autor článku

je nabubřelý sebestředný naivní pitomec, který jenom uráží racionálně uvažující lidi.

J. Kozohorský 2.7.2015 13:45

nevědomost?

co tou nevědomostí myslíte?

J. Jurax 2.7.2015 21:20

Re: nevědomost?

Nejspíš svou vlastní. Ale všechna čest, umí ji pěkně podat.

Ś. Svobodová 2.7.2015 13:31

No dobrá.

Takže "TI CO VÍ A ZNAJÍ" mají otevřít oči těm co se bojí a neznají. Jediný kdo ví a zná, je člověk s osobní zkušeností. Měla jsem možnost prožít 2 roky v muslimské komunitě Peršanů, žijících v Evropě. Myslím, že lidi tohoto náboženství a kultury nelze asimilovat. Ale narozdíl od Romů je soužití s nimi mohem snažší.

Problém je jinde.  Dosavadní historie  hovoří o tom, že bez jasné koncepce toho, jak zaměstnat ty milióny stávajících a statisíce nově příchozích, problémy budou eskalovat. Např. imigranti z 50tých let pomáhali po válce budovat Francii. Ale dnes žijí jejich děti v ghetech, kde míra nezaměstnanosti dosahuje až 50%. A právě frustrace z toho, že žijí jen z podpor a dávek  je příčinou neustálých nepokojů, vysoké kriminality a živnu půdou pro revoluce a teror.

R. Langer 2.7.2015 14:29

Re: No dobrá.

Jestli je někdo frustrovaný z toho, že žije jenom z podpor a dávek, ať si pro ně tedy nechodí a v klidu umře! :-P

Z. Lapil 2.7.2015 18:04

Re: No dobrá.

Nejsem si jist, že VÍ a ZNÁ jen člověk s osobní zkušeností. Například já jsem nikdy osobně nepřepočítával, co se stane, když ke třiceti jablkům přidám dvacet jablek, ale troufnu si mít jistotu, že - pokud se nějaké nezakutálí, nebude ukradeno ani nezmizí jiným způsobem, aniž by nějaké další bylo přidáno či jinak přibylo - vznikne skupina/množina/hromada padesáti jablek. Pravda je, že četba novin a literatury a internetu nedává tak exaktní podklady pro vědění, jako je matematika, ale jakýs takýs pravdě blízký názor si lze vytvořit.

Pokud je problém (nezaměstnanost; kriminalita) nějaké definovatelné skupiny lidí (etnické; náboženské), výrazně jiný, než je průměr, pak ten problém nejspíš nějak souvisí s onou jinakostí. Ne nutně jednoduchým způsobem "co muslim, to lump", spíš složitěji, ve stylu "cizinec neumí jazyk, tudíž se špatně učí a zároveň má sociální nebo kulturní problémy (ne nutně padoušské, třeba prostě světí sobotu místo neděle a je u pásu nepoužitelný), takže špatně hledá práci".

Což není konstatování ani rasistické ani jakkoliv fobní, nýbrž logické. A teprve odhalím-li příčinu problému, mohu uvažovat o řešení.

Ś. Svobodová 2.7.2015 20:20

problém jinakosti

Nezaměstnanost souvisí s jinakostí stoprocentně. Ale není to v jazyku (potomci imigrantů z 50tých let mají výhodu před těmi, kdož přicházejí: mluví plyně francouzsky), a ani ve vzdělání na ŠS úrovni (cca 20% mladých muslimů má SŠ vzdělání, většinová společnost cca 30%. U VŠ je poměr horší, dáno také tím, že VŠ je ve Francii placená). Přesto je nezaměstnanost mezi muslimy minimálně dvounásobně větší. Ne proto, že by nedokázali makat, nebo byli nespolehliví. Ale protože jsou jiní a když si má zaměstnavatel vybrat mezi známým a cizím, vybírá logicky to známé.

,

J. Jurax 2.7.2015 21:46

Re: problém jinakosti

A taky je SŠ vzdělání a SŠ vzdělání ... je otázka, co to kdo středoškolsky studoval a co si z toho studování taky odnesl. A taky je-li někdo nezaměstnaný dlouhodobě, schopnost makat a být spolehlivý se vytrácí, zvlášť když sociálno mu základní potřeby zajišťuje.

A specielně ti jiní mají tendenci se shlukovat mezi svými a hledat příčinu své vyřazenosti v těch druhých, většinových, "bílých". A islám k tomu může slušně přispět.

Z. Lapil 3.7.2015 11:11

Re: problém jinakosti

Souhlas; schválně jsem uvažoval obecně. Má-li zaměstnavatel jakýkoliv důvod, proč se vyhýbá nějakému typu zaměstnanců, nevyřešíme to tím, že ho prohlásíme za lumpa.

J. Bělka 2.7.2015 12:44

Nejsem neinformovaný looser

Vážený autore, jsem členem skupiny IVČRN, a necítím se být nevzdělaným looserem, který si potřebuje umocnit ego v diskusi na ksichtoknize nebo pořvávat na demonstracích. Dvacet let mi tahle země poskytovala vzdělání a téměř třicet let se jí to snažím vrátit a vychovat své děti.

Mám přirozený a na základě zkušeností a studia potvrzený strach z těch uprchlíků, kteří se snaží místo vděčnosti s poskytnutým azylem pořvávat na původní obyvatelstvo, vyhrožovat násilím a požadovat ústupky a výhody. Nezlobte se na mne, ale v těch záběrech nikoliv polomédií ale v oficiálních a státních informačních kanálech vidím většinu těch výše zmíněných.

Rád bych tuhle zemi svým dětem odevzdal v tom stavu jako dnes, tedy relativně svobodnou, co se týká například oblékání, svobody slova a projevu, svobody umění, rovnoprávnosti všech občanů bez rozdílu věku, pohlaví orientace a politických názorů, demokratických principů a hlavně spravedlnosti. 

A proto se ji snažím bránit třeba tím, že na rizika spojená s přísunem těchto "uprchlíků" musím upozorňovat a apelovat na spoluobčany a naše politiky, aby tyto naše hodnoty bránili a nezaprodali za laciné hlasy a dotace z EU.

L. Křivan 2.7.2015 13:47

Re: Ozubená pleš

by si měla uvědomit, že každý pokus o vydání území nepříteli, nebo jeho vpustění do země, se vždy trestal smrtí. Islám a jeho přívrženci nepřítel jsou, o tom není pochyb.

Nechci žádného muslima v Evropě !

J. Kanioková 2.7.2015 14:10

1* .... Jsme na tom zcela stejně.

Fascinuje mě, s jakou samozřejmostí imigranti jednají, jak jsou přesvědčeni, že to MY je MUSÍME přijímat a podporovat. Že to MY máme POVINNOST jim pomáhat, že to MY MUSÍME ustupovat jejich potřebám.. Že to MY MUSÍME financovat.

Jako by se mi do bytu nasáčkoval muslim či cikán, a já musela k tomu mlčet, podporovat jeho "potřeby a nároky". A tiše dál podporovat jeho potřebu "slučování rodiny" a pak i "rozrůstání" jeho rodiny. A ještě bych to vše měla financovat, protože oni zaměstnání neseženou. A "dotace na to z EU" ? Nikdy nemohou přebít újmu, která z toho vzniká.

Co to je ? Jakým právem ???

A to pomíjím potenciální nebezpečí vyplývající z jiných kulturních zvyklostí, hodnot, jiného stylu myšlení..

Vždyť to je zvrácenost !

I. Lyčka 2.7.2015 19:57

Re: 1* .... Jsme na tom zcela stejně.

Marně čekám, že se některý reportér zeptá v rozhovoru s našim politikem, který hájí imigraci, kolik si jich on sám osobně vezme domů a postará se o jejich vzdělání, stravu, ošacení atd. Ale za své peníze, ne z peníze nás, občanů. Ale je to marné, je to marné, je to ... v bruseli.

J. Sever 2.7.2015 12:40

Kdybyste to, pane Malý, ...

... bejval takhle hezky vysvětlil pánům, Johnu Howardovi a Petru

Costellovi, nemuseli se ve svých projevech vůči radikálnímu islámu jménem Austrálie blamovat před celým světem jako poseroutkové, vyrábějící si strach z Ničeho (roz. z toho 1,1% muslimů, co tam údajně dělaj jakési dusno). Nemuseli v očích lidí, jako Vy moudrých a rozšafných, vypadat jako neurotici, ne-li magoři. Škoda, přeškoda. Jestlipak jste jim své poučení poslal alespoň dodatečně, aby si našli dobrého psychologa?

Víte, připadá mi to Vaše Nebojsa jako doporučení, např.: "... zaklepou-li u tebe na chatě dva pocestní, neboj se, otevři, pozvi je dál a nejdřív je nech osprchovat a nakrm je. Pak se uvidí, co a jak... No, a vidíte, na to já jsem posera. Stydno mi, ale co nadělám? 

A jen tak mimochodem - co vlastně navrhujete?

J. Cimbálník 2.7.2015 11:44

Tady jsou informace:

http://berrezouga.blog.idnes.cz/c/467595/tahle-zeme-neni-pro-muslimy-cast-i.html

F. Lesniak 2.7.2015 10:55

Jak reagovat na snůšku takových hovadin?

Autor je buď placený roztleskávač nebo idiot. A co se týče zmíněné polarizace, tak bych chtěl vidět pravdivý průzkum veřejného mínění, kolik procent obyvatel tady chce sluníčkáře. Stačí se podívat na videa, co se děje ve Francii, Itálii, Maďarsku, Španělsku či GB. Jestli po tom všem se najdou jedinci, kteří tady tu pakáž chce, je to na klecová lůžka. Opravdu se někdo nemůže dočkat, kdy tady budou muezíni vdenně vřískat do tlampačů?

J. Vintr 2.7.2015 10:53

Evropa je v situaci člověka

který má rakovinu, AIDS a ještě pár dalších smrtelných nemocí. Hrozí jí islamizace, zavalení imigranty z Afiky, Rusko, dluhová krize, ekonomický kolaps díky blbosti vedení EU a kdovíco ještě. Může to sice teoreticky přežít, ale spíš je otázkou, jak dloho to bude trvat, než se to celé podělá. Jestli si tato nebezpečí lidé připouštějí nebo ne, na situaci asi nic nezmění, protože je převážně pozdě proti tomu něco udělat.

H. Balzám 2.7.2015 10:49

Líbí se mi,

jak autor stále vychází ze své pozice nadřazeného, supervzdělaného ýbrmenše, který má jediný cíl, otevřít oči nám, nevzdělaným buranským extremistům. Přesto všechny jeho články vyzní jako nechtěné popření. Možná umí pěkně žonglovat se slovíčky, ale jeho názory jsou hloupé, omezené a bez reflexe skutečné reality. Byla by to sranda, ale není. Protože pokud se takovým jako on podaří prosadit svůj směr a budou se mýlit, odse.em do všichni. Zatímco pokud se naopak podaří prosadit opačný názor a pak se ukáže, že šlo o omyl, nevznikne žádná škoda, maximálně bude v Evropě o pár nových lidí méně.

J. Chaloupka 2.7.2015 10:36

Obávám se, že protiimigrace není neznalost, ale

naopak znalost, způsobená častějším cestováním po světě, takže pokud vidíme v Paříži zejména barevné a pokud slyšíme o pálení aut na předměstí, tak to zvýší naši znalost a tuto situaci prostě nechceme. Chceme tomu na základě jiných zkušenosti předejít. Pokud soused ochutná jedovatou houbu a je mu zle, pak se této houbě vyhneme. V situaci s imigranty naopak využít zkušenosti z ciziny, např. z Nizozemska. Takže nikoliv neznalost, ale to, že jsme se dožili pádu bolševika a nyní to máme nahradit muslimy, považuji za dějinnou křivdu a ani nadávky typu nácek mne názoru nezbaví.

K. Janyška 2.7.2015 9:55

Existuje jen a jen spontánní řád lidské interakce, žádná

tzv. společnost v tomto smyslu... Dzp.

J. Fialová 2.7.2015 9:50

Info pro pana J. Pospíšila

9.4.2013 - Ondřej Neff -Smutek za Maggie

Sice na téma konec komunismu, ale aktuální i dnes, myslím. Citace:

"baronka Thatcher ... Dokud ovšem byla v čele britské vlády, podobně jako když byl Reagan v čele Spojených států, byla terčem nenávistných útoků za intoleranci a extremismus. Jenže ona to nebyla ani intolerance, ani extremismus, bylo to nazývání věcí pravým jménem. Andersen o tom napsal pohádku o císaři a jeho nových šatech. Rozlučme se v Margaret Thatcher v myšlenkách a zkusme následovat jejího příkladu: učme se nazírat věci tak, jak jsou, a nesnažme se je vnímat tak, jak by snad možná mohly být – a tím si leštit vlastní ego a vnímat samy sebe jako ušlechtilé bytosti. Což je mechanismus levičáckého myšlení."

J. Kanioková 2.7.2015 14:16

Přesně !

J. Fleiszner 2.7.2015 9:45

Polarizace

Polarizace není správné slovo. Je to snaha vzbudit pocit, že je to tak půl na půl, kdo v ČR chce nebo nechce přicházející lidský humus. Myslím, že ho chce tak 1% lidí. Zbytek uvažuje zdravě.

J. Fridrich 2.7.2015 9:43

Zjednoduším to - pan Malý to má jednoduché

Zjednoduším to - pan Malý to má jednoduché - nevidí, neslyší, nevnímá realitu. On a jemu podobní vlastně říká :

1. Cigáni jsou vlastně hodní - i když se za cca 800 roků nepřizpůsobili civilizovanému životu v Evropě.

2. Islám je mírové náboženství - i když se několikrát během minulých staletí " drali " do Evropy ( jednou je zastavovali kousek pod Vídní ). Nyní se stupňují jejich zrůdné útoky a INTOLERANCE po celé světě, prostě se vrací do temného středověku a možná i hlouběji - k zvířeckosti............ a chtějí - po zlém - jinak to totiž neumí, abychom je následovali.

Euroatlantická civilizace je příliš vzácná a cenná na to, abychom ji nechali těmito primitivy zničit ( co dělají s nenahraditelnými památkami na jimi dobytých územích to víme, pan Malý to ale neví........).

L. David 2.7.2015 9:20

Plky, plky, plky. Nic než sluníčkářské plky!

Autor by patrně chtěl tímto článkem aspirovat na vyšší politický post, aby se zařadil mezi naši politickou "elitu", která ohledně imigrantů také jen plká a plká.

Všichni tihle rozumbradové do této chvíle nepochopili, že plkání již bylo dost a k ničemu nevedlo. Přesněji řečeno vedlo - ke stále se zhoršující imigrační situaci.

Dávno již nastal čas, kdy je nezbytně místo plkání a autorem navrhovaného "vysvětlování" vzít do rukou brokovnice a opět střežit státní hranici. A těm, kteří k nám již pronikli, stanovit jednoznačné podmínky, které musí trvale plnit, pokud u nás chtějí zůstat.

Z. Švrček 2.7.2015 9:14

Jo, rozštěp společnosti.

Tentokrát je tím klínem strach. Nikoliv strach z běženců jako takových, ale z jejich množství, z toho že nám odeberou to, co jsme si horko těžko vydobyli od doby komoušů, kde nikdo neměl nic a z toho, co s pravděpodobností blížící se jistotě přichází s nimi : terorismus, bojůvky islámu, jejich pátá kolona a islám sám. Ta část, která se rétoricky a sluníčkově tomuto strachu nyní vzepřela a snaží se vypadat humanisticky, bude dle mého soudu první, která začně chodit do mešit a adaptuje se na novou krev, nové prostředí, nové pravdy. Ti musulmani  se nepřízpusobí, takže to bude naše společnost. Někdo rychle, někdo později a bolestně a někdo vůbec až do rychlého konce svého života.