20.8.2022 | Svátek má Bernard


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Polarizace

Rozdělení společnosti kvůli EU, Klausovi, Havlovi, Zemanovi a Rusákům je jen brnkačka proti tomu, co se děje kolem imigrantů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Cimbálník 2.7.2015 8:58

Napadlo me jeste:

Australani, drive tak vstricni k uprchlikum, znacne pritvrdili.. Jsou snad malo informovani? Nebo naopak dobre informovani?

J. Fialová 2.7.2015 8:17

Žili byli...

v jedné zemi svorně křesťané, ateisté i muslimové. Křesťané i ateisté solidárně drželi Ramadán, muslimové tancovali okolo vánočního stromečku, a ženy nebyly považovány za méněcenné tvory! Všichni spořádaně pracovali aby stát měl dost prostředků na důchody a pro nemocné. Slova AIDS, žloutenka, tuberkulóza, kalašnikov, pasák a drogový dealer lidé znali jen z literatury. Na ulicích bylo bezpečno.

Pak se svazák probudil...

J. Fialová

P. Lenc 2.7.2015 8:07

Je to opravdu zbytečné.

Přes 80% občanů této země jsou přece naprostí pitomci, nevzdělaní, rasisti, totální omezenci, prostě chátra, která se bez myšlenkových velikánů  "špičkově vzdělaných" multikulturistů a jejich vedení prostě neobejde.Nevážený pane autore, jste to především vy a vám podobní, kteří nejenže společnost rozdělují a radikalizují, ale budou mít lví podíl na tom, že dojde k masové podpoře hnutí, které opravdu budou mít k demokracii hodně daleko.A to nejen v naší zemi.A z toho jde strach.

J. Farda 2.7.2015 10:35

Re: Je to opravdu zbytečné.

Moje řeč, pane Lenci, moje řeč.

R. Tichý 2.7.2015 7:55

Podporovatelé islámské imigrace:

Zkuste si, řekněme na 1 měsíc, žít podle jejich pravidel.

Začne to tím, že ty sluníčkové pipky demonstrující PRO dostanou výprask rákoskou za veřejné pobuřování. Následně se zahalí-není nutné prostěradlo, stačí šátek na hlavu a volné dlouhé šaty. Všichni budete pětkrát denně cvičit 30 minut za mumlání Otčenáše(už to tu bylo ve středověku). Ženy nebudou chodit samostatně na ulici, jedině v doprovodu SVÉHO manžela!! Sluníčka žijící "na hromádce" dostanou výprask a buď se rozejdou nebo okamžitě uzavřou sňatek.

Přivítám další běžné věci, které vás napadnou....

J. Hlubek 2.7.2015 7:33

Vzal jsem si to srdci a skutečně to dočetl,

Dřelo to a vůbec nevím, co chtěl autor říct, snad kromě toho, že jsem frustrát a mám strach. Upozorňujete na deficit informací, ale sám jste nám žádné neposkytl, takže jsme tam, kde jsme již předtím byli. Na Vašem místě bych do toho šel tvrdě a osobním příkladem, pak byste mohl mít i úspěch. Zachovejte se statečně a přijměte, na své vlastní náklady, jednoho nebo několik imigrantů. Pak budou Vaše slova relevantní.

R. Gramblička 2.7.2015 7:30

mně by zajímalo

jak došel autor k názoru, že odpůrce Islámu pohání nevědomost? Může totéž napsat o pánech Kurasovi či Frýbortovi? Vychází vždy strach z nevědomosti? To sotva.

Jsem zvědav, zda bude autor ochoten podobně analyzovat i druhou stranu sporu.

P. Sulc 2.7.2015 7:19

Autore, Evropu vybudovali Evropane atrvalo jim to

cela staleti. Maji plne pravo do Evropy prijmout koho chteji ci nechteji bez jakychkoliv zduvodneni. A to s informovanosti ci neinformovAnosti proste nema co delat. A ta Afrika, ta je, kde je, vlastnim pricinenim. Ty subsaharske oblasti dostValy a stale dostAVAJI PODPORU ZE zAPADU. cO S NI UDELALY?  Vandalove a vrazi v Africe, bude to v Evrope jinak ?

J. Pospíšil 2.7.2015 7:08

Reakce neinformovaného tupce

Tak jsem se konečně dozvěděl pravdu: Jsem neinformovaný pitomec, který podlehl iracionálnímu strachu. Avšak současně naštěstí čtu i řešení, že vláda o ostatní informovaná a odvážná sluníčka by mi to beze strachu měla vysvětlit.

To určitě, vy kašpaři, kteří odmítáte vidět skutečnost a vysvětlujete, že za všechno můžou zbrojařské firmy v touze po nespravedlivém zisku, jenom my tupci to nechápeme!!!

Kdysi jsem si poznamenal citát, pohříchu bez autora, co je to levičácké myšlení: "Nevnímat věci tak, jak jsou, ale jak by snad možná mohly být a tím si leštit vlastní ego a vnímat samy sebe, jako ušlechtilé bytosti." To je podle mě naprosto přesný popis uvažování autora článku.

Kdybyste někdo věděl autora citátu, budu rád.

J. Jurax 2.7.2015 22:00

Viz výše v diskuzi - dovolím si okopírovat

Info pro pana J. Pospíšila:

Autor: J. F Datum: 2.7.2015 9:50

9.4.2013 - Ondřej Neff -Smutek za Maggie

Sice na téma konec komunismu, ale aktuální i dnes, myslím. Citace:

"baronka Thatcher ... Dokud ovšem byla v čele britské vlády, podobně jako když byl Reagan v čele Spojených států, byla terčem nenávistných útoků za intoleranci a extremismus. Jenže ona to nebyla ani intolerance, ani extremismus, bylo to nazývání věcí pravým jménem. Andersen o tom napsal pohádku o císaři a jeho nových šatech. Rozlučme se v Margaret Thatcher v myšlenkách a zkusme následovat jejího příkladu: učme se nazírat věci tak, jak jsou, a nesnažme se je vnímat tak, jak by snad možná mohly být – a tím si leštit vlastní ego a vnímat samy sebe jako ušlechtilé bytosti. Což je mechanismus levičáckého myšlení."

J. Cimbálník 2.7.2015 6:54

Možná nejsem v imigrantské otázce

dostatečně informován, mně stačí počet, kolik jich kaźdý den přichází a naprostá absence plánu, co bude za měsíc, za rok, za deset.. Když odhlédnu od problematiky islámu a začlenění uprchlíků z Afriky do evropské společnosti! Vždyť nejsme schopni si poradit s cikánskou otázkou. Nebo si myslíte, že budou jako Vietnamci a Číňané?

J. Babička 2.7.2015 5:59

rozhovor v roce 2050 úryvek

Pan Heinemann by býval měl co odpovědět, ale námitka mu zůstala vězet v hrdle. Závěrečným větám té řeči se nedalo odporovat: vskutku evropská civilizace podlehla v dějinném zápase s mnohem primitivnější naukou islámu, a nebylo to náhodou. Proběhl mu myslí celý řetěz příčin, jež k tomu vedly, všechna ta podbízivost, ústupnost, mudrlantské relativizování, zálibné sypání popele vin na vlastní hlavu, ohledy na kdeco, jen ne na vlastní zájem,  k sebedestrukci dovedená zásada tolerance, to vše, čemu se za jeho studentských let říkalo politická korektnost, málokým přijímaná, ale vlivnými intelektuálními kruhy imperativně vymáhaná… však i on byl takový osel, že horlivě tančil v tom reji bláznů… V posledním čase, když už se nedalo pochybovat, k čemu všechno spěje, se otroci politické korektnosti konečně vzbouřili, ale už bylo pozdě, už je čeká v lepším případě násilné přinucení, v horším trest, který se nezastaví před ničím. Věru, islám není úzkostlivý. Mohli jsme to vědět. Nebo ještě hůř, věděli jsme, ale namlouvali jsme si něco jiného, protože se tomu pohodlněji věřilo

P. Maleček 2.7.2015 5:26

EU politiky řízená islamizace Evropy

Ono je jasné proč ti evropští nahoře těm dole nevysvětlují kdo a proč organizuje, financuje a logisticky zabezpečuje náročné mnoha set kilometrové přesuny statisíců lidí přes pouště a moře.

Kdyby kdokoliv z nich, našeho Sralbotku nevyjímaje, s tímhle vysvětlování začal, musel by v druhé větě přiznat, že je to evidentně vojensky organizovaná a centrálně financovaná operace islámsých špiček s cílem napumpovat do Evropy co nejvíc primitivů nacucaných islámskou ideologií.

A to s průhledným cílem - islamizovat Evropu.Vidí to každý, byť jen selským rozumem vybavený Evropan. A moc dobře to vědí i ti nahoře, ne že ne. Ti však boj s islámem už zbaběle vzdali a mlží to do humanistických keců. A tím už nadbíhají novému islámskému panstvu. I to přeci bude potřebovat loajální vrchnostenské úředníky.

A že to dole bude znamenat pár milionů mrtvol je nezajímá. Flek nahoře a z něj pro ně plynoucí privilegia jim jsou přednější.

P. Dvořák 2.7.2015 4:08

Propagandistický článek na prd.

Sice odkazuje na jakési propagandistické, proislámské a proimigrantské články, kde je popsán mechanismus toho, jak si to musíme nechat líbit, ale není v nich jediné racionální vysvětlení, PROČ si to musíme nechat líbit.

Tím PROČ rozhodně nejsou polodebilní články o tom, že "když od nás čtyřicet let utíkaly tisíce emigrantů na západ", tak my dnes máme povinnost to během pěti roků vrátit milionům Libyjců nebo Eritrejců. I kdybychom zdechnout měli.

Je-li v článku např. napsáno: "Bernard Priecel, riaditeľ Migračného úradu, pre časopis Plus 7 dní povedal, že mesačný pobyt utečenca stojí približne 1500 eur. Európska komisia vo svojom návrhu počíta s automatickým príspevkom 6-tisíc eur za utečenca, pričom hlavnou úlohou členských štátov je vybaviť žiadosti o azyl.", tak bych rád věděl, kde těch 6 tisíc € ona Evropská komise vezme, aniž by tím okradla mě na daních, mé děti např. na výbavě škol nebo moje rodiče na důchodech.

J. Kanioková 2.7.2015 1:19

Holt je to těžké, když někdo nevnímá,

že jde o exodus Islámu do Evropy. O Islamizaci Evropy. Odmítá si přiznat, že je - multikulti/integrace - naprosto nesmyslná idea, která nefunguje. A že máme povinnost předat naše země generacím potomků v co nejsolidnějším stavu tak, jako je nám předaly naše předcházející generace. A že radikálních islamistů je sice nejspíš malé procento, ale většina muslimů jejich činy neodmítá a na násilí Islámského státu vůči nevěřícím nevidí nic špatného. A že musíme naši civilizaci bránit..

Tahle země není pro muslimy- část I.- http://jdem.cz/bsg8g7 (i další části až po IV.)

Vědí, co si vydupat, a když, tak křičí o rasismu. - http://jdem.cz/bsg872

Průzkumy veřejného mínění u muslimů - http://www.thereligionofpeace.com/pages/opinion-polls.htm

(Jen doufám, že to až tak nebude) - Muslimové - Vítězové demografických změn - http://jdem.cz/bsg883

J. Kulheim 2.7.2015 8:14

Re: Holt je to těžké, když někdo nevnímá,

Odhaduje se, že radikálních islamistů je 15-20%. Pokud je 1,6 miliardy vyznavačů islámu, tak je 320 milionů islamistů.

I. Mertl 2.7.2015 9:19

Re: Holt je to těžké, když někdo nevnímá,

Myslím, že i tento odhad je přehnaný: skutečně nebezpečných radikálních (tím myslím vyzbrojených a džihád provozujících) je nejspíš těch 15-20% nebo i méně v některých sunitských zemích blízkého východu a severní Afriky (Syrie, Irák, Jemen, Pakistan, Lybie). Nejlidnatějších muslimských zemí jako je Indie, Indonesie a Čína se to prakticky netýká, s výjimkou kriminálních polovojenských mafiálních skupinek. Pak ten odhad 320 mil. je cca o jeden řád přepísknutý. myslím. Ale vykládejte to!

K. Potoček 2.7.2015 9:50

Re: Holt je to těžké, když někdo nevnímá,

To může říct jen blbec - nebo navedený blbec! ! No na pořádnou střílečku stačí i jen jeden z uvedených radikálních. A vůbec netoužím zemřít s pocitem jak jsem humánní, že je nepodezřívám.

I. Mertl 2.7.2015 11:13

Re: Holt je to těžké, když někdo nevnímá,

Smiřte se s tím, pane Potočku, nic jiného Vám nezbyde. Už jste na vlastní oči spatřil muslimku nebo islámského sebevražedného bojovníka? Když budete mít velké štěstí, spatříte jednou třeba tu muslimku. Než toho bojovníka, spíš Vás trefí meteorit. (Nebyla by to asi škoda.)

R. Langer 2.7.2015 12:55

Re: Holt je to těžké, když někdo nevnímá,

Víte, možná, že až ho spatříte, tak to bude to poslední, co v životě uvidíte. Takové věci byste neměl brát na lehkou váhu. Ono se to zdá jako sranda, ale... :-P

I. Mertl 2.7.2015 14:32

Re: Holt je to těžké, když někdo nevnímá,

Milý pane Langře, organizované vzbuzování strachu má zpravidla nějaký cíl. Njespíš něco v nastalé panice nenápadně ukrást. Jedná-li se o politku, pak ukrást moc. Ten, kdo za tím stojí, nebude así ten motýlí docent. A ono se to zdá jako sranda.

J. Jurax 2.7.2015 22:24

Re: Holt je to těžké, když někdo nevnímá,

Budiž - je-li o řád přepísknuto, je to pořád slušná síla 32 miliónů bojovníků. Motivovaných, s vůlí bojovat.

Pro srovnání - nás je 10 miliónů, naše armáda má cca 20 000 vojáků. Všechny armády EU čítají úhrnem cca 1 700 000 vojáků. Celá Evropa - bez Ruska - by to na ty dva milióny dotáhla. Rusko má cca milión vojáků.

A s tou vůlí bojovat nebo se aspoň bránit v Evropě je to všelijaké; u politických špiček je očividně nulová. Nesporná technologická převaha je v případě asymetrické války nového typu obtížně využitelná. Evropská společnost je závislá na své infrastruktuře, která je nesmírně zranitelná.

Navíc v Evropě je nezanedbatelná - v řádu desítek miliónů - muslimská pátá kolona, jejíž spolehlivost je v případě konfliktu s islámem diskutabilní.