19.5.2021 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Poklidné místo pro sebevraždu

Ačkoliv smutná, sama o sobě to není nějak zvláštní zpráva. Denně se tisíce lidí rozhodnou skoncovat svůj životní příběh. V případě Lucia je pozoruhodné hlavně to, že se vše odehrálo ve Švýcarsku na soukromé klinice, kde mu - se souhlasem společností a naprosto zákonně - toto rozhodnutí pomohli uskutečnit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 25.1.2012 14:53

Pandořina skřínka

Euthanasie patří mezi ty věci, které je nejlepší nechat dobře zamčené. Dosavadní praxe totiž řeší tuto problematiku i u té malé části lidí, kteří nejsou schopni tuto záležitost vzít do "vlastních rukou" uspokojivě. Paliativní medicína umí potlačit prakticky každou bolest a u naprosto nevyléčitelných pacientů postupným vysazováním pouze trauma prodlužujících prostředků ukončí beznadějnou léčbu a tím i život pacienta (i to může být někdy sporné).

Euthanasie neznamená svobodu (nikdy nebude proveditelná bez souhlasu jiných lidí). Znamená neúměrné riziko závislosti života pacienta na jiných lidech (státu). Ti mohou z důvodu dědictví, pomsty, ušetření nákladů, lenosti, potřeby získat jeho orgány..) pacientův souhlas obejít (zfalšovat), stejně jako jeho zdravotní podklady (už přece byla odhalena i mafie lékařů zabíjejících pacienty za peníze od pohřební služby).

Ze dne na den může "příroda" udělat zázrak (pacienti se probrali i když tomu žádný lékař nevěřil). Ze dne na den může dojít k medicínskému objevu, který z nevyléčitelně nemocného udělá zdravím kypícího.

Ten, kdo usmrtí člověka, protože trpí léčitelnou nemocí (depresí!!!) je stejně odporný vrah, jako ten, kdo ho zabije při loupežném přepadení, protože v obou případech jde pravděpodobně o peníze).

Zrovna třeba ta vaše babička, která omluvně říkávala "pán Bůh si mě k sobě nebere", by teď omluvně prosila o "slitovné zavraždění", aby nebyla na obtíž.